Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,6%
  • erkek

OY: 79 53,0%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    149
Aa bak hukuk açıklaması çok iyi 🤣 annesinin kocası o benim de ev arkadaşım öyle diyorum artık djdjdj yavaş yavaş değişiyor gibi oluyor da bakıyorum yine aynı tas aynı hamam. Allah beni çalışmıcak duruma düşürmesin başka bişey demiyorum
Buna çok üzülüyorum ya, anne olarak çalışmak istememek -bir süreliğine olsa dahi- hakkın. Bağımlı çocuk yetiştirmek marifettir ama bizde. Eşin de sanırım öyle yetişmiş, inşallah çocuğu olunca değişir

Buna çok üzülüyorum ya, anne olarak çalışmak istememek -bir süreliğine olsa dahi- hakkın. Bağımlı çocuk yetiştirmek marifettir ama bizde. Eşin de sanırım öyle yetişmiş, inşallah çocuğu olunca değişir
Ben çocuk olayından sınandım zaten. Çocuğumuz olmadı ve eşim ilk başta bu kadar çocuk düşkünü değildi. İyi ki de olmamış o zamanlar diyorum yoksa bunca kaosta ben daha zorlanırdım. Şimdi de çocuğuna bağımlı olacak sanki djdjdjdj bana bağımlı olamadı bi türlü

Ay yok muu çiğ ürün neticede pişmemiş ya. Sucuk falan pişirilip yeniyor salam pişirilmediği için ben herhalde tek aşerdiğim şeyi 6 aydır yiyemedim yeniyosa nolur söyleyin yiyim kdkgkg
Ben sadece pizza içinde yedim galiba ama oda pişmiş oluyor geçen instada fenomen biri var adını unuttum yemekler yapıyor hep kendi salamını kendi yapmıştı haşlanmış tavukla yapmıştı tabi o öyle tarif varsa en güvenilir o

Benimki de sürekli güne çağırır. Kardeşlerinin gelinleri hep yanındaymış ben gitmiyormuşum😁 kendi annem bile dedi benim kızım sevmez gitmez diye. Anneme bile mecbur alışacak diyor. Sadece konuşuyor bende icraat sıfır tabi de. Sürekli söyledim ben kalabalık sevmiyorum hatta insan sevmiyorum dediğimi bile hatırlıyorum 😁 bu lafıma da nasıl içerledilerse geçen görümcem durduk yere çocuğun yüzü çok güzel olsa bile insan seven, güleryüzlü biri olmaz dedi. Bu bahaneyle artık onunla da konuşmuyoruz😁
Ahfkdjdkd az bile demişsin. Benimki ne yemek yapar ne misafir ağırlar ama utanmadan bana gelip gider. Uğrayalım diyoruz dışarda buluşalım diyor ama bana habersiz geliyor hanımefendi :) beni öyle bir konuma soktu ki sanki ben anneyim o benim çocuğum. Gereksiz insanlar ya

Benim eşimin annesine gelme, arama, rahatsızlık gibi bir cümle kurduğu gün kıyamet kopacak demektir. Hayret ediyorum duyunca bile. Gerçi ben de diyemem de kendi anneme sjshjdjdn Out rahatsız oluyor dese ona da razıyım shshhshs Gerçi bunda da beni arar duygusala bağlar. En iyisi hiç üzerime sıçratmamak
Benim eşim kılıçtan geçirir valla hiç acımaz, ben yapma diyorum o duruma düşmeyelim diyorum ama bir daha habersiz gelirse direkt eşime havale ettim aramızda anlaştık. 2 gün önce acayip tersledi zaten başka bir konu üzerinden birkaç gün sesi çıkmaz (çok şükür)

Eki Görüntüle 3478581
Bime gelen de aynısı galiba bendeki şans dkfm gerçi asla bulamazdım Bimden falan. 3 hurç gibi 3 tane de çanta gibi organizer, güzel duruyor
Aynısı evet deseni farklı sadece 2. De bulmasaydım daha da aramazdım netten alırdım ben de sabah sabah yürüyüş yapayım hem diye çıktıydım ama yinede git gel 2 km yol yürüdüm😅

Ben çocuk olayından sınandım zaten. Çocuğumuz olmadı ve eşim ilk başta bu kadar çocuk düşkünü değildi. İyi ki de olmamış o zamanlar diyorum yoksa bunca kaosta ben daha zorlanırdım. Şimdi de çocuğuna bağımlı olacak sanki djdjdjdj bana bağımlı olamadı bi türlü
Seni bağımsız gördüğü içindir, güçlü gördüğü için. Annesi ve çocuğunu zayıf halka görüyordur. Klasik acıma politikası

Ayy evet bak bi de bu var he. Sanki aile denince kocanın ailesi aile karşı taraf değil. Bunu ben de çok duydum bi gün çok sert çıkıştım da tekrar söylemediler. Demek yöresel benzerlik oluyor böyle şeylerde ahahshs
Yok ben artık imasına bile gelemem zaten. Şey diyorlar ama siz artık kendiniz ailesiniz vs gibi o doğru söz. Bir daha net öyle bir konuşma yapamadılar bana çeşitli imalar olsa da. Yani bizim sorunumuzu niye oraya söyledine getiriyor. O aile başka bu aile başka gibi madem yapmasaydınız ben de söylemeseydim. Bir de yeni evliyim yani bir anda karşılaştığım olaya bak anneme anlatmayacağım kime anlatacağım. Biz yeni evliyiz diye altınları evde bırakmayalım diye size bırakmışız demişiz ki sıkışırsanız alırsınız buradan hani beyaz eşya ve mobilyayı ödedikleri için. Bir gün eşime annesi diyor ki oğlum bilezikler bozulmaya başladı siz olmazsa kalanları alın kızın annesinin abisinin taktıkları da bozulmasın. Bizimki şok olmuş 🤣🤣

Yok ben artık imasına bile gelemem zaten. Şey diyorlar ama siz artık kendiniz ailesiniz vs gibi o doğru söz. Bir daha net öyle bir konuşma yapamadılar bana çeşitli imalar olsa da. Yani bizim sorunumuzu niye oraya söyledine getiriyor. O aile başka bu aile başka gibi madem yapmasaydınız ben de söylemeseydim. Bir de yeni evliyim yani bir anda karşılaştığım olaya bak anneme anlatmayacağım kime anlatacağım. Biz yeni evliyiz diye altınları evde bırakmayalım diye size bırakmışız demişiz ki sıkışırsanız alırsınız buradan hani beyaz eşya ve mobilyayı ödedikleri için. Bir gün eşime annesi diyor ki oğlum bilezikler bozulmaya başladı siz olmazsa kalanları alın kızın annesinin abisinin taktıkları da bozulmasın. Bizimki şok olmuş 🤣🤣
Olaya bak sizin altınlar olmadan önce ne yiyip ne içiyorlarmış acaba 🤣 yeni evlenenen direk kasa kiralamalı. Kasa anahtarı da kadında olmalı 🤣🤣

Olaya bak sizin altınlar olmadan önce ne yiyip ne içiyorlarmış acaba 🤣 yeni evlenenen direk kasa kiralamalı. Kasa anahtarı da kadında olmalı 🤣🤣
Valla doğru diyorsun 🤣 hangi altını ne ödemesi için bozduklarını yazmışlardı bir de her şeye oradan almışlar her şeye 🤣🤣 Ya hiç beklemiyordum ki eşim de beklemiyordu. Sinsilikten ya da kötülükten falan yaptıklarını düşünmüyorum öyle biri değiller asla. Bilinçsiz mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum. Halen şaşkınım cidden ne yaşadık biz diye 🤣🤣

Valla doğru diyorsun 🤣 hangi altını ne ödemesi için bozduklarını yazmışlardı bir de her şeye oradan almışlar her şeye 🤣🤣 Ya hiç beklemiyordum ki eşim de beklemiyordu. Sinsilikten ya da kötülükten falan yaptıklarını düşünmüyorum öyle biri değiller asla. Bilinçsiz mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum. Halen şaşkınım cidden ne yaşadık biz diye 🤣🤣
Normalde her harcamayı yazmamışlardır ama sizin harcamaları yazmışlarsa gayet bilinçliymiş gibi geldi bana 🤣🤣 ay bilemedim biz olsak kendi çocuğumuzun çöpüne dokunamayız.

Kızlar kaç tane yeni doğan almak gerekli? Zıbın vs… çabuk büyüyor alma diyor çoğu kişi ama kimileride sürekli yıkamak gerekir almazsan diyor… ben daha bebiş için bişey almadım yavaş yavaş almaya baslıyorumda…

Ben sadece pizza içinde yedim galiba ama oda pişmiş oluyor geçen instada fenomen biri var adını unuttum yemekler yapıyor hep kendi salamını kendi yapmıştı haşlanmış tavukla yapmıştı tabi o öyle tarif varsa en güvenilir o
Yesss ben de onu izledim buse mi neydi o kız dimi sessiz videolar çeken, güzel de duruyodu

Kızlar kaç tane yeni doğan almak gerekli? Zıbın vs… çabuk büyüyor alma diyor çoğu kişi ama kimileride sürekli yıkamak gerekir almazsan diyor… ben daha bebiş için bişey almadım yavaş yavaş almaya baslıyorumda…
Cano bendekiler bunlar

Hastane çıkışı 2

0-1 ay
1 body
4 zıbın takım
1 prematüre zıbın

1-3 ay
7 body
Astronot tulum

2-4 ay
2 eşofman takım
2 zıbın kısa kol

3-6 ay
2 zıbın uzun kol
2 alt üst takım
1 zıbın seti

6-9 ay
2 body uzun kol
3 tulum
1 patikli tulum

9-12 ay
1 alt üst eşofman
1 zıbın

1 dış kundak
1 çift kat müslin
1 4 kat müslin
6 müslin
6 ağız mendili

Kayınvalidem zıbını az buldu biraz daha alcam dedi. İllaki büyüyor ama büyüyene kadar da çıplak kalmıcak sonuçta diye düşünüp alıyorum ben, olursa 2 olmazsa tanıdığımızın bebelerine gider nolcak zıbından diyesine.

Prilam’ı 5-6 gündür gece yatmadan 1 tane içiyorum, idare ediyordum ama dünden beri bulantılarım çok arttı az önce de midemdekilerle vedalaştık 🙄 hala var mı benim gibi Prilam kullanan ve bulantı yaşayan? 23.haftadayım

Cano bendekiler bunlar

Hastane çıkışı 2

0-1 ay
1 body
4 zıbın takım
1 prematüre zıbın

1-3 ay
7 body
Astronot tulum

2-4 ay
2 eşofman takım
2 zıbın kısa kol

3-6 ay
2 zıbın uzun kol
2 alt üst takım
1 zıbın seti

6-9 ay
2 body uzun kol
3 tulum
1 patikli tulum

9-12 ay
1 alt üst eşofman
1 zıbın

1 dış kundak
1 çift kat müslin
1 4 kat müslin
6 müslin
6 ağız mendili

Kayınvalidem zıbını az buldu biraz daha alcam dedi. İllaki büyüyor ama büyüyene kadar da çıplak kalmıcak sonuçta diye düşünüp alıyorum ben, olursa 2 olmazsa tanıdığımızın bebelerine gider nolcak zıbından diyesine.
Canikom sen bilirsin tabi daha alacak mısın bilmiyorum da ama epey az geldi bana bunlar. Normali bu mu ki?

Canikom sen bilirsin tabi daha alacak mısın bilmiyorum da ama epey az geldi bana bunlar. Normali bu mu ki?
6 aydan sonrasını bebonun boyutuna göre alcam anam. Uzun olur dombiş olur hiç 6 ay giymez belki direkt 9 giyer falan emin olamıyorum. 6 aya kadar olanda da zıbını eksik gördü benim kayınvalide işte ben alcam dedi iyi dedim, yelek vs alcakmış ben de birkaç tane gözüme kestirdim onlardan alcam. Başka ne eksik sence?

6 aydan sonrasını bebonun boyutuna göre alcam anam. Uzun olur dombiş olur hiç 6 ay giymez belki direkt 9 giyer falan emin olamıyorum. 6 aya kadar olanda da zıbını eksik gördü benim kayınvalide işte ben alcam dedi iyi dedim, yelek vs alcakmış ben de birkaç tane gözüme kestirdim onlardan alcam. Başka ne eksik sence?
Bence kıyafetler komple eksik gibi, zıbınlar zaten eksik. 1-3 ay 7 body yazmışsın mesela tulum veya alt almamışsın sanırım, bence yenidoğandan itibaren her ay için 6-7 tane tulum 5 tane de alt üst takım al h&m tarzı. 2-3 tane de yelek. Patik, çorap vs aldın mı

Ben daha şeker işlerine girişmediğim için bilgim 0 o yüzden sorcam, şu tam buğday makarnalar da yenmiyo mu bu durumda
Canım benim şeker yüksek çıktı. Şeker ölçüm cihazıyla takip ediyorum. Diyetisyen de liste verdi listede tam buğday ekmeği var 4 dilim günde. Ama ne kadar listeye uyarsam uyayım şeker yine azıcıkta olsa yüksek çıkıyordu ekmeği bıraktım düştü. Normal sınırlar içinde şimdi birkaç gündür. Belki benim gluten hassasiyetim olduğu içindir bilmiyorum ama ben ekmeği komple kesince normal değerlere ulaştım.

Sabah söylendim ama o sürekli paramız var modunda takılıyor. Ben istediğim herşeyi kendim alabiliyorum ama annesi alamıyor gibi görüyor. Kb o kadar etkisiz eleman ki o yüzden eşim ekstra bakmak zorunda gibi hissediyor annesine. Gerçekten insanın ekonomik özgürlüğü olması ayrı bi mevzu bu sefer herşeyi sen alırsın halledersin modunda davranıyorlar.
Ya buna o kadar katılıyorum ki. Benimkinde de var sen halledersin modu acayip sinir ediyor beni. Ben başta biraz yanlış alıştırdım onunda etkisi var tabi. Eş ailesi de aynı şekilde davranıyor zaten. Siz 2 kişi çalışıyorsunuz diye diye bişeye destek olmadı. Abin tek başına çalışıyor onun eşi çalışmıyor diye diğerlerine yağdırıyorlar. Şimdiye kadar çocuk da yoktu onu da çok bahane ettiler. Çocuk da yok o kadar parayı ne yapıyorsunuz, biriktirin diyerek. Şükür benim de evladım oluyor da bahaneleri kalmıyor daha

Bence kıyafetler komple eksik gibi, zıbınlar zaten eksik. 1-3 ay 7 body yazmışsın mesela tulum veya alt almamışsın sanırım, bence yenidoğandan itibaren her ay için 6-7 tane tulum 5 tane de alt üst takım al h&m tarzı. 2-3 tane de yelek. Patik, çorap vs aldın mı
Yok çorapları da alcamm evde var hediye gelen ama ipli içleri, dolanır parmağına totişkomun. Ben zıbın body falan farkını hiç bilmiyorum mesela şu ne? Benim 1-3 ayların çoğu böyle ya da bunun bacaklı hali.

Screenshot_2024-09-13-19-05-31-40_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Senin şu liste güncelse ona göre tekrar bi bakiyim madem alt üst bende galiba hiç yok küçük aylar için

X