Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
İçinden geldiği gibi yap balım 🩷
Doğumdan sonra dikişler ağrılar vs derken ben onlar kadar aktif olamazmışım gibi geliyor ama bebekleri yıkarken çığlık çığlığa ağlatıyorlar ya ona içim gidiyor o an ağlamak zorunda mı ya 😢
Bende bilmiyorum ağrı sızı bide lohusa psikolojimi de kestiremiyorum hiç inşallah enerjik neşeli iyi olabiliriz🙏

bebek yıkama konusu beni de geriyor. Ablamların bebeklerini başta hep annem yıkadı. Ve her seferinde çok ağlıyorlardı. Suyu sevmeyen bebek oldular. Bebek ağlıyorken sakinleştirmek yerine daha hızlı yıkayıp daha çok ağlatıyotlardı. İnşallah bedenen ve ruhen iyi olurum hareketlerim kısıtlı olmazda bebeğimi ilk kendim yıkarım😁 M minikfilozof bende kıskanç bir anne olucam sanırım😍

Annem hep elden kayar sanıyolar diyor. E elimize alıp yıkamıcaz ki küvet var artık içine koyulan böyle reflü yatağı gibi eğimli şeyler var diyorum inandıramıyorum kffk
Aynen artık elde tutma yok😄eskiden kalmış şeyler bazıları görümcem de tuz dök diyor bilmiyorum yapar mıyım. Dedem bana tuz dökmüş ilk banyoda gerçekten kolay kolay hsasta olmam😄

Banyo konusu için şimdi uzmanlardan bazıları diyor ki küvette çocuk çok ağlıyor koynunuzda yıkayın. Bağlanma için gerekliymiş hem ten tene temas hem de bırakıp ağlatmaya karşılar ama ya kayarsa çocuk 😂 bağlanacak diye düşürmeyelim de😁 hiç kendime güvenmiyorum o yüzden sanırım küvet alacağım.
Çok minikken bende kayar diye korkarım kucakta ya ağlar 5 dk sonra emzirme masaj oh susar

haklisin canim ozel sektor sartlari cok daha agir oluyor, maalesef bizim ulkemizde cok daha zorlayici calisma saatleri ozel sektorde. benim dikkat cekmek istedigim yer doktorlarin da baya yipratici calisma kosullari ve saatleri oldugu cevremden cok gormustum. Haddini bilmez konusan doktorlar da var elbet hadsizlik zaten maalesef bizim ulkede cok yaygin insan uzaklasip bakinca daha net goruyor.
simdi tr de de en son iki hafta arayla randevu alinaniliyordu belki kan tahliline de sinirlama getirilmis olabilir devlete kulfeti de cok oluyor diye o sebeple de demis olabilir belli bir zaman araligi gecmedigi icin.
onceden her istedigimizde randevu alabiliyorduk diye hatirliyorum tahlil de ayni sekilde, belki belirli zaman araligi koymus olabilirler- burda da oyle aslinda
Aile hekimliği ile poliklinik hekimliğini kıyaslayınca aile hekimleri çalışmıyor gibi bir şey. Elbette maddi olarak karşılığı da o oranda değişiyor elbet. Ama bu onların işi, kapıda karnı burnunda hamile bir kadın kontrol için geldiyse işi gereği alttan alması gereken kişi o doktor bence. İş hayatım boyunca, işim gereği kimleri alttan aldığımı bilsen şaşırır kalırsın o kadar sabırlı bir insan haline geldim ki. Hal böyle olunca anlayış konusunda biraz da hakkımız olan, vergisini parasını ödediğimiz, maaşımızdan primi kesilen hizmetleri alırken de bizler de anlayış bekliyoruz. Hanfendiye, daha 2 hafta önce kan almışız senden bir de kendi aile hekimin izinli konu hakkında bilgili değilim eğer zamanın varsa onun gelmesini bekleyelim mi gibi bir yaklaşımı olsaydı eminim Şuan bu konuları konuşuyor olmazdık.
Kan laboratuvar testlerinin maddi külfeti, devlete ait bazı yapıların elektrik-aydınlatma ihtiyacının yanında esamesi okunacak kadar bile değil, hâl böyle olunca; tabiri caizse kan benim damar benim düşüncesiyle yaklaşmakta biraz haklı olduğumuzu düşünüyorum.
Özelde çalışma şartları çok zor evet, devlette nazaran çok kolay aksini iddia edemez kimse ; e kolay çalışma şartlarında veya zor şartlarda da, boğazımızdan geçen paranın helal lokma olması için göstermemiz gereken hassasiyet artıyor zannımca.
Diyeceğim o ki, gebeyiz biz doktorlar bizi alttan alsın 😬

Bende bilmiyorum ağrı sızı bide lohusa psikolojimi de kestiremiyorum hiç inşallah enerjik neşeli iyi olabiliriz🙏
İnşallah. Hepimizin bebekleri çokkk sağlıklı, çok huzurlu, bol emen, güzel uyuyan sevgiyle büyüyen yavrular olsun❤️ bizler de 2 günde eski enerjisine kavuşan harika hisseden kendini her konuda yeterli hisseden anneler olalım 🫶🏻

😂😂😂😂 ben eşime dedim ben güvenli bağlarım sizi gidip fileyle küvet alalım önce istersen sen de küvete otur dedi 😁😁
Havalar azıcık ısınsana kadar sabredeceğim sonra babası tutsun ben yıkıyım ben tutuyum babası yıkasın gül gibi geçinip gidelim 😂😂 Ankara’da da havaların azıcık ısınması haziranı bulur mu bilmem 😬😬

bebek yıkama konusu beni de geriyor. Ablamların bebeklerini başta hep annem yıkadı. Ve her seferinde çok ağlıyorlardı. Suyu sevmeyen bebek oldular. Bebek ağlıyorken sakinleştirmek yerine daha hızlı yıkayıp daha çok ağlatıyotlardı. İnşallah bedenen ve ruhen iyi olurum hareketlerim kısıtlı olmazda bebeğimi ilk kendim yıkarım😁 M minikfilozof bende kıskanç bir anne olucam sanırım😍
Yaa😄ben normalde de kıskancım hani huy olarak sevdiğim insanlar en çok beni sevsin isterim. Kendi doğurmuş gibi alıp alıp dururlarsa sinirlenirim. Kocamda en çok beni sevsin o da benim bebeğim🥹
Birde bir kez biz sevgiliyken ablası ben eşim falan dışarı çıkmış ablasının çocuğu küçüktü 1.5 yaşında falan. Biz gezip dönmüş uğramıştık 5 dk. Annesi şey demişti emzirdim sussun diye şok olmuştum daha o zaman 18 yaşımda falandım. Çok saçma rahatsız edici ablası yadırgamamıştı ama benim çocuğuma yeltenirse baya olay olur zaten sanmıyorum cesaret edebileceğini bir tık dikkatli ve çekimserler öyle şeylere karşı bana ama çok iğrenç bir durum

Aile hekimliği ile poliklinik hekimliğini kıyaslayınca aile hekimleri çalışmıyor gibi bir şey. Elbette maddi olarak karşılığı da o oranda değişiyor elbet. Ama bu onların işi, kapıda karnı burnunda hamile bir kadın kontrol için geldiyse işi gereği alttan alması gereken kişi o doktor bence. İş hayatım boyunca, işim gereği kimleri alttan aldığımı bilsen şaşırır kalırsın o kadar sabırlı bir insan haline geldim ki. Hal böyle olunca anlayış konusunda biraz da hakkımız olan, vergisini parasını ödediğimiz, maaşımızdan primi kesilen hizmetleri alırken de bizler de anlayış bekliyoruz. Hanfendiye, daha 2 hafta önce kan almışız senden bir de kendi aile hekimin izinli konu hakkında bilgili değilim eğer zamanın varsa onun gelmesini bekleyelim mi gibi bir yaklaşımı olsaydı eminim Şuan bu konuları konuşuyor olmazdık.
Kan laboratuvar testlerinin maddi külfeti, devlete ait bazı yapıların elektrik-aydınlatma ihtiyacının yanında esamesi okunacak kadar bile değil, hâl böyle olunca; tabiri caizse kan benim damar benim düşüncesiyle yaklaşmakta biraz haklı olduğumuzu düşünüyorum.
Özelde çalışma şartları çok zor evet, devlette nazaran çok kolay aksini iddia edemez kimse ; e kolay çalışma şartlarında veya zor şartlarda da, boğazımızdan geçen paranın helal lokma olması için göstermemiz gereken hassasiyet artıyor zannımca.
Diyeceğim o ki, gebeyiz biz doktorlar bizi alttan alsın 😬
Ben lisede sağlık okudum devletteki doktorları bir miktar gözlemleme şansım oldu hepsi değil kesinlikle tenzih ederim çok iyi doktorlar var ama çok fazla bir kısım hastaya üstten bakan doktor olmayı üstün özellik görenlerdendi evet başarı anlamında ciddi bir başarı olabilir ortada fakat bilmiyorum okuduysan ve devlette işini sürdürüyorsan 80 yaşında gelmiş hiçbir şey bilmeyen amcayı teyzeyi tersleme mesela ya da hamile bir kadını. Üstten bakan bir yaklaşım çok gördüm doktorlarda çalışırken de kendim hasta olarak gittiğimde de iyiler mutlaka vardır. Hastalarda çok sıkıntılı kabul etmekle birlikte maalesef bazıları çok kibirli ve saygısız

Ama kayma hariç üşüyebilir banyo da sen kocaman insansın nasıl elinde bebekle diyelim ki banyoya elektrikli soba koydun nasıl halledeceksin banyo işini sığmazsın soba önüne illa otur kalk yapacaksın üşür o çocuk aklıma hiç yatmadı yani😃
Kiz sicak evde elektrikli sobanin isi ne 😂😂 abartmayalim yahu zaten epi topu 10 dakika yikayacagiz cocugu doktorlar da boyle oneriyor. Ilk zaman zor olur ama yapariz yaa . Oyuncak bebekle test edin 😂😂😂

Aynen artık elde tutma yok😄eskiden kalmış şeyler bazıları görümcem de tuz dök diyor bilmiyorum yapar mıyım. Dedem bana tuz dökmüş ilk banyoda gerçekten kolay kolay hsasta olmam😄
Ben Allah affetsin yapabilirim onu ya skfkf salamura yapmıyoruz zaten çok hafif ekleniyo tuz diye biliyorum

Ben lisede sağlık okudum devletteki doktorları bir miktar gözlemleme şansım oldu hepsi değil kesinlikle tenzih ederim çok iyi doktorlar var ama çok fazla bir kısım hastaya üstten bakan doktor olmayı üstün özellik görenlerdendi evet başarı anlamında ciddi bir başarı olabilir ortada fakat bilmiyorum okuduysan ve devlette işini sürdürüyorsan 80 yaşında gelmiş hiçbir şey bilmeyen amcayı teyzeyi tersleme mesela ya da hamile bir kadını. Üstten bakan bir yaklaşım çok gördüm doktorlarda çalışırken de kendim hasta olarak gittiğimde de iyiler mutlaka vardır. Hastalarda çok sıkıntılı kabul etmekle birlikte maalesef bazıları çok kibirli ve saygısız
Haklısın çiçeğim, yanlış anlaşılmak istemem bende seninle aynı düşüncedeyim.
İşini hakkıyla yapan bir sürü insan var Allah hepsinden razı olsun. Eğitimsiz, nerede me konuşacağını bilmeyen hadsiz hasta da çok fazla evet .
Hayat karşılıklı saygı asgari düzeyde sabır göstermekte.
Devlette kapıdan kovan doktor, özelde kapıda karşılayan doktordan farklı olmamalı. Ama maalesef kıyas dahi yapamıyoruz.
Paramı nasıl olsa alıyorum işime hiçbir şey olmaz diye düşünülüyor olması can sıkıcı.

Biz bu battaniyeden aldık 🙂
İçi yumuşacık çok sıcak tutacağını düşünüyorum, ilk 3 ayda buna sarıp arabaya, hastaneye taşırız dedik🥰

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    152,1 KB · Görüntüleme: 46
Kiz sicak evde elektrikli sobanin isi ne 😂😂 abartmayalim yahu zaten epi topu 10 dakika yikayacagiz cocugu doktorlar da boyle oneriyor. Ilk zaman zor olur ama yapariz yaa . Oyuncak bebekle test edin 😂😂😂
Evden eve değişebiliyor bizim evde kalorifer yok malesef tek oda ısınıyor ya soba ya klima tercih ediyoruz. Bebeğe de klima zararlı diyorlar nefesi kesilir rahatsız edermiş onu galbia soba kuracağım 😃 yani benim ev gibi yaşayanlar banyo yıkamaya kalksa elektrikli soba açması lazım bebeğe banyo da üşür hasta olur yine onu tek yıkarım olur. Ama o arkadaşın dediği gibş birlikte yıkanalım ten tene temas işi çok zor hasta ederim çocuğu 😂

X