Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Ben bal olsalar yenmezler diye düşünenlerdenim ya 😂 Baktığında cidden bizimkilerin de çok bi şeyi yok ama bana mesela canlarının çok tatlı olması bile batıyor 😂 Ya da yemek yemeyi sevmeleri yemekten çok övgüyle bahsetmeleri 😂 Kayınvalidemin ısrardan çok hoşlanması mesela. Yani yiyeceği gün gibi belli olan şeyi bile önce illa bi yemem der ki çocukları ısrar etsin ondan sonra yer. Baktığında bana ne ne zararı var ama hoşlanmıyorum cidden. Buraya da bebek bakmaya yardıma diye gelip eşimin mesela anne şundan biraz daha ye, bir çay daha iç hadi koyayım falan diyecek olması düşüncesi bile rahatsız ediyor şimdiden 😂 Belki de benim düşünce tarzım normal değil ama ne bileyim antipati oluşunca bi kere elimde olmuyor.
Bana da nefes alması batıyor anam seni çok iyi anlıyorum 😂

Bel ağrısı, akşamları şişkinlik, kramplar, ateş ve ter basmaları .. geliyor gelmekte olan 😩😩 Artık zorlaşmaya başlıyor hayat, beklediğimden erken oldu 😞 Sizde durumlar ne?
Hele ben yemek yedikten sonra nefes alamıyorum mutlaka yürüyüş yapmam lazım yoksa nefes sıkıntısı yaşıyorum çok kötü. Bugün nem oranı burda %93 lere kadar çıkacakmış buzdolabına kapatacam kendimi aşırı bunalıyorum bir gram esmiyor havada hava yok ağlıyorum😭

Hele ben yemek yedikten sonra nefes alamıyorum mutlaka yürüyüş yapmam lazım yoksa nefes sıkıntısı yaşıyorum çok kötü. Bugün nem oranı burda %93 lere kadar çıkacakmış buzdolabına kapatacam kendimi aşırı bunalıyorum bir gram esmiyor havada hava yok ağlıyorum😭
Yemek çok çok az yiyebiliyorum fazlası beni de çok rahatsız ediyor. Oturmakta zorlanıyorum ya yürümem lazım ya da uzanmam gerekiyor. Ben bunlar 32’den sonra falan başlar diye bekliyordum. Görümcem Ağustos sıcağında 41.haftada doğum yaptı şuan cidden çok iyi dayanmış diyorum.

Ben bal olsalar yenmezler diye düşünenlerdenim ya 😂 Baktığında cidden bizimkilerin de çok bi şeyi yok ama bana mesela canlarının çok tatlı olması bile batıyor 😂 Ya da yemek yemeyi sevmeleri yemekten çok övgüyle bahsetmeleri 😂 Kayınvalidemin ısrardan çok hoşlanması mesela. Yani yiyeceği gün gibi belli olan şeyi bile önce illa bi yemem der ki çocukları ısrar etsin ondan sonra yer. Baktığında bana ne ne zararı var ama hoşlanmıyorum cidden. Buraya da bebek bakmaya yardıma diye gelip eşimin mesela anne şundan biraz daha ye, bir çay daha iç hadi koyayım falan diyecek olması düşüncesi bile rahatsız ediyor şimdiden 😂 Belki de benim düşünce tarzım normal değil ama ne bileyim antipati oluşunca bi kere elimde olmuyor.
Bence sende bir sıkıntı yok ama sizinkilerde bir sıkıntı var gibi çok zor ve kompleksli insanlara benziyorlar. Şöyle diyeyim benim eşimin ailesinde en garipsediğim şey mesela aşırı rahat, sakin insanlar. Konuşmaları daha çok spor, haber vs gibi günlüktür kendi hayatlarına ya da sorunlara dair çok az konuşurlar. Biri karar alsa öteki onu değiştirmeye çalışmaz. Bir şeye yorum yapacaklarsa titiz davranırlar falan. Bu kadar avrupai gibiler ama aynı zamanda da gelenekseller. Babaları yemeğe başlamadan başlamazlar 11 yıldır tanıyorum hepsini bu süreçte babaya karşı çıktıkları aşırı nadirdir ve babanın maaşını nereye ne borcu var ne kadar parası var kimse bilmez. Kendi ailemde de bunların tam tersi her şey. Kim anne baba kim çocuk belli değil bizde 🤣 Eşim benim aileme daha zor adapte oldu ben çabuk alıştım onlara. Benim annem babam gereksiz fedakardır mesela onlar yeteri kadar fedakarlar. O kadar aşırıya kaçmadan ortada yaşıyorlar ki sıkıcılar denebilir 🤣🤣

Bu kış için uyku tulumu alan var mı defactoda indirim var ama kaç beden almalıyım kararsız kaldım
Ben daha bu akşam aldım canım 1 Tog tulum ve elbise . Ben bütün süslü elbiselerini de defactodan aldım . Muhteşemler . Bu akşam aldıklarım bunlar . Tulumu 3-6 aldım bence tam kışı çıkarır :)

Eklentiler

• IMG_1058.png
    IMG_1058.png
    237,2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_1057.png
    IMG_1057.png
    239,8 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_1056.png
    IMG_1056.png
    245,6 KB · Görüntüleme: 46
Bence sende bir sıkıntı yok ama sizinkilerde bir sıkıntı var gibi çok zor ve kompleksli insanlara benziyorlar. Şöyle diyeyim benim eşimin ailesinde en garipsediğim şey mesela aşırı rahat, sakin insanlar. Konuşmaları daha çok spor, haber vs gibi günlüktür kendi hayatlarına ya da sorunlara dair çok az konuşurlar. Biri karar alsa öteki onu değiştirmeye çalışmaz. Bir şeye yorum yapacaklarsa titiz davranırlar falan. Bu kadar avrupai gibiler ama aynı zamanda da gelenekseller. Babaları yemeğe başlamadan başlamazlar 11 yıldır tanıyorum hepsini bu süreçte babaya karşı çıktıkları aşırı nadirdir ve babanın maaşını nereye ne borcu var ne kadar parası var kimse bilmez. Kendi ailemde de bunların tam tersi her şey. Kim anne baba kim çocuk belli değil bizde 🤣 Eşim benim aileme daha zor adapte oldu ben çabuk alıştım onlara. Benim annem babam gereksiz fedakardır mesela onlar yeteri kadar fedakarlar. O kadar aşırıya kaçmadan ortada yaşıyorlar ki sıkıcılar denebilir 🤣🤣
Aslında biliyor musun anlattığın birçok şey eşimin ailesine de benzemiyor değil 😂 Mesela karınları doysun dünyanın işi olsun evde aman her zaman mı görüşüyoruz deyip hepsi işi bırakır oturur akşama kadar boş muhabbet çevirir. Sonra da yalapşap 5 dk da yaparlar bir ara. Babaya aşırı ve bence gereksiz düzeyde fazla saygı, korku bunlarda da var. Babaları da biraz huysuz her zaman her ortamda istediği şeyi söyler ama kimse karşısında konuşamaz. Sorduğunda da aman uzatmasın diye falan derler. Bizde de dediğin gibi kim haksızsa yanlışsa bu babam bile olsa (ki zaten çoğu zaman odur 😂) hepimiz ona yükleniriz. Ciddi bir gündemleri kolay kolay olmaz o yüzden belki de sürekli olarak sağlık sorunu ve doğal beslenme konuşurlar. Canlarına aman en küçük bir şey olmasın hastalıktan değilse elemden kederden ölürler yani 😂 eşimin hastalığı biraz o etkiyi yarattı. Ben eşime hep şey diyorum annenin boğaz ve namaz dışında gün içinde hiçbir işi gücü meşguliyeti olmadığı için durup durup bi seni bi ablanı ama bilhassa da seni arıyor 😂 öte yandan tüm bunlara rağmen eşim benim aileme daha kolay adapte olurken bana onunkiler batıyor 😂

Kızlar ben bu saatte neden uyanığım sizce ? (Keşke namaza kalkmış olsaydım da yok maalesef ondan değil)
Sol baldırıma giren ve çığlıklar içinde beni eşimi hatta belki alt komşuyu bile 😂 uyandıran kramp yüzünden 😭😭
Hani bittiğinde biz ne yaşadık diye boş boş birbirimize baktık bir süre eşimle öyle korkunçluydu sürdükçe sürdü geçti dedikçe yeniden başlar gibi oldu sanki 🥺🥺
Yarından tezi yok magnezyuma başlıyorum hatta şu ana kadar ötelediğim için bile çok pişmanım 🥺🥺

Yani böyle bişeyi bizim çocuklarımıza yapsalar küçük kıyamet kopar😂😂. Brnim babannem de abime yaparmış üstünden yıllar geçmiş annem hala gözlerinden ateş çıkarak anlatır. Hayatımda duyduğum en saçma şey süt olmadan başka birinin bebeğini emzirmek. Rabbim herkesi aklı başında insanlarla karşılaştırsın. Ben nasıl bişeyle karşı karşıya kalıcam bilmiyorum . Kayınvalidemi o kadar iyi tanımıyorum umarım böyle saçma şeyleri aklının ucundan geçirmez 😂
Yani çok saçma delice bir hareket sağlıklı değil. Sanmıyorum yeni kaynanalar çok cesaret edemez ama yinede dikkat etmek lazım hal tavırlarına

Sizinki çocuklarına nazlanmaktan tatmin olan bir anne bende olsam hoşlanmazdım haklısın

kızlar günaydın gece sağdan sola dönerken çok zorlanan oluyor mu ya kramp değil bahsettiğim böyle kalçalarım uyuşuk bir ağrı giriyo rahme doğru her dönüşte. Bir iki delik sonra ağrı d uyuşukluk da kalmıyor. Gün içinde olmuyor böyle sadece geceleri. Normal mi acaba?

Ben de microclading düşündüm de çok ağrı oluyor yaaprken sancı yapar da bebeği tetikler mi diye düşündüm bikaç yerde de okuyunca doğumdan sonraya bıraktım
tehlikeli aynı zamanda dövme yaptırır gibi oluyor bazı yerler kanıyor. en doğru kararı vermişsiniz. ben 5 sene önce yaptırmıştım şimdi yeniletcem ama emzirme döneminin bile bitmesini beklicem bunun için içime başka türlü sinmeyecek.

Sizinkiler benim eşimin ailesine çok benziyor. ilk onlarla tanıştığımda o kadar ideal gelmişlerdi ki kimbilir ne travmalar var bu evde de gizliyorlar dedim. Çünkü benim annem babam tam bir kaos ikilisi (artık ayrılar neyse ki). Tüm çocukluğum kavga ve huzursuzluk içinde geçti. Bu yüzden dünyada mutlu bir aile olduğunu düşünmüyordum. Evlenince de kaotik olmasa da sonunda evliliğin toksikleşeceğini düşünürdüm hep.
Ama kvdem, eşimin abisi yengesi o kadar sevgi dolu ki bir dakika bile art niyet aramıyor insan. Asla birbirlerinin arkasından konuşmazlar. Nişanlanıp evlerinde çok sık vakit geçirince anladım ki bu insanlar gerçekten mutlu ve başkalarıyla derdi yok. O yüzden çocuğuma da kayınvalidem baksın istiyorum. ayh çok uzun yazdım :KK70:

X