Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Ay evet hevesli olurlar😄bizim babanne korkuyor yıkamaya annemde pek sevmez öyle işleri yani yapıyım illa demez. Görümcem 4 tane doğurduğu için tecrübeli ama bilmiyorum ilk ben yıkamak isterm gibi ya😄kıskanç bir anayım ben
İçinden geldiği gibi yap balım 🩷
Doğumdan sonra dikişler ağrılar vs derken ben onlar kadar aktif olamazmışım gibi geliyor ama bebekleri yıkarken çığlık çığlığa ağlatıyorlar ya ona içim gidiyor o an ağlamak zorunda mı ya 😢

Valla iyi kabul etmişsin canım. Benim kayınvalidem de doğuma gelmek istediğini söyledi, annem gelecek dedim direkt. Yani aynı anda ikisinin de varlığına gerek yok bence. Kendi kızına 40 gün önceden gitti doğumdan sonra da 2 ay kaldı. Beni de anneme bıraksın bi zahmet. Doğuma gelip geri gitmek de saçma dediğin gibi 8-9 saatlik yol yaşlı insanlar zaten kolay değil. Sıraya koydum o yüzden önce annem, sonra babamla kızlar, sonra kayınvalidem kayınbabam, onlar varken de görümcem eşi falan da gelirler artık toptan da giderler diye umuyorum. Ben bana kalsa tek başıma hallederim kafasındayım ilk bir hafta annem yardım etse yeter de 😂 Herkes de diyor yok öyle olmaz 😂
Gelsinler ya ben çok yalnız büyüdüm akraba açısından olanlarda olmasa daha iyiydi öyle diyeyim o yüzden çocuğum öyle büyüsün istemiyorum pek. En fazla bir ay kalırlar zaten öyle rahatsız edici insan değil hiçbiri. Bu yaz iki ay bir hafta annemlerde bir hafta onlarda dönüşümlü olarak biz kaldık mesela artık düzenimizi özlediğimiz için dönmek istedik yoksa rahattık yani. İyi, sakin genel olarak düşünceli insanlar he hiç mi sorun yok var elbet. Daha öncesi kv mesela biraz şakayla karışık saçma laf sokma tarzı bi şeyi vardı. Öncesinde kafama takıp eşimle geriliyordum gereksiz sonra baktım istisnasız herkese yapıyor mizacı o ben de aynı şeyi yaptım ona karşılık verdim. Yapmamaya başladı. Evime gelir hangi bardağı masaya koyayım diye bana sorar mesela düzenini bozmayayım diye. Biraz da insanı yoracak düzeyde düşünceli davranıyor bundan da şikayet edilir mi demeyin fazlası insana yük bindiriyor yani. 🤣 Düğün zamanından sonra altınlarımız onlarda kalmıştı bir yanlış anlaşılma sonucu diyeyim hepsini bozmuşlar bi o dönem birazcık saçmalıklar oldu ama hata yaptıklarını kabul edip telafi ettiler geri. Genel olarak şükür ediyorum yani buradaki arkadaşların yaşadıklarını okudukça. Öyle olsalar ne ben ne eşim istemezdi. Tabi kendi ailem içinde geçerli bu.

Ay evet hevesli olurlar😄bizim babanne korkuyor yıkamaya annemde pek sevmez öyle işleri yani yapıyım illa demez. Görümcem 4 tane doğurduğu için tecrübeli ama bilmiyorum ilk ben yıkamak isterm gibi ya😄kıskanç bir anayım ben
Annem hep elden kayar sanıyolar diyor. E elimize alıp yıkamıcaz ki küvet var artık içine koyulan böyle reflü yatağı gibi eğimli şeyler var diyorum inandıramıyorum kffk

Banyo konusu için şimdi uzmanlardan bazıları diyor ki küvette çocuk çok ağlıyor koynunuzda yıkayın. Bağlanma için gerekliymiş hem ten tene temas hem de bırakıp ağlatmaya karşılar ama ya kayarsa çocuk 😂 bağlanacak diye düşürmeyelim de😁 hiç kendime güvenmiyorum o yüzden sanırım küvet alacağım.

Banyo konusu için şimdi uzmanlardan bazıları diyor ki küvette çocuk çok ağlıyor koynunuzda yıkayın. Bağlanma için gerekliymiş hem ten tene temas hem de bırakıp ağlatmaya karşılar ama ya kayarsa çocuk 😂 bağlanacak diye düşürmeyelim de😁 hiç kendime güvenmiyorum o yüzden sanırım küvet alacağım.
Ben annemlere ellemeyin ben koynumda yıkıcam ilk seferini desem bana yeni yeni icat çıkarma derler gibi hissediyorum 😂😂😂

4,5 senedir mühendislik yapan biri olarak, sabah 9 akşam 4 çalışmak ne bileyim hayal gibi geliyor bana 😬 ben günde tam 10 saat toplam 1 saat mola ile çalıştım yıllarca 🤭 Herkesin hayat şartları farklı elbet anlayış her yerde şart zaten, ama senden sürekli kan mı alcam ben diyen doktora da sanmıyorum herhangi bir ülkede saygı duyulmuyordur 🫢
haklisin canim ozel sektor sartlari cok daha agir oluyor, maalesef bizim ulkemizde cok daha zorlayici calisma saatleri ozel sektorde. benim dikkat cekmek istedigim yer doktorlarin da baya yipratici calisma kosullari ve saatleri oldugu cevremden cok gormustum. Haddini bilmez konusan doktorlar da var elbet hadsizlik zaten maalesef bizim ulkede cok yaygin insan uzaklasip bakinca daha net goruyor.
simdi tr de de en son iki hafta arayla randevu alinaniliyordu belki kan tahliline de sinirlama getirilmis olabilir devlete kulfeti de cok oluyor diye o sebeple de demis olabilir belli bir zaman araligi gecmedigi icin.
onceden her istedigimizde randevu alabiliyorduk diye hatirliyorum tahlil de ayni sekilde, belki belirli zaman araligi koymus olabilirler- burda da oyle aslinda

Ama kayma hariç üşüyebilir banyo da sen kocaman insansın nasıl elinde bebekle diyelim ki banyoya elektrikli soba koydun nasıl halledeceksin banyo işini sığmazsın soba önüne illa otur kalk yapacaksın üşür o çocuk aklıma hiç yatmadı yani😃

Ay benim doktorum da harika bi kadın. Saat 10 gibi gidersem tüm sağlık ocağı ve o an orada olan hamile kadınlar kahvaltı yapıyoruz, pişi falan. Öyle yoğun da olmuyor . Hastalarına bakmadan odasından çıkmıyor ben çok memnumum. Kapıdan kovulsam anlayışlı olamazdım 😬😬
Ay ne güzel. Zaten niye anlayışlı olasın mesela, herkes işini yapsın asgari düzeyde saygılı olsun o kadar da değil

haklisin canim ozel sektor sartlari cok daha agir oluyor, maalesef bizim ulkemizde cok daha zorlayici calisma saatleri ozel sektorde. benim dikkat cekmek istedigim yer doktorlarin da baya yipratici calisma kosullari ve saatleri oldugu cevremden cok gormustum. Haddini bilmez konusan doktorlar da var elbet hadsizlik zaten maalesef bizim ulkede cok yaygin insan uzaklasip bakinca daha net goruyor.
simdi tr de de en son iki hafta arayla randevu alinaniliyordu belki kan tahliline de sinirlama getirilmis olabilir devlete kulfeti de cok oluyor diye o sebeple de demis olabilir belli bir zaman araligi gecmedigi icin.
onceden her istedigimizde randevu alabiliyorduk diye hatirliyorum tahlil de ayni sekilde, belki belirli zaman araligi koymus olabilirler- burda da oyle aslinda
haklılık payınız elbette var ama sağlık ocağında gerçekten büyük rahatlık oluyor doktor açısından . saatleri belli nöbetleri yok . zaten hiçbir şekilde bu davranış biçimi açıklanır değil. karşısında ki bir anne. yapamayabilir hatta yapmak istemyebilir tahlil. ama her şeyin bir adabı var kimse kusura bakmasın hadsize saygı göstermem . 2 hafta önce perinotolojiye gittim devlette . bana yapılan muameleyi anlatsam ağzınız açık kalır. bu nasıl insan dersiniz . bebeğimin suyu azalmış dediğimde bana ''eeeee ne yapayım'' dedi geviş getire getire ve daha bir sürü şey detay girmeyeceğim . ben oradan sinir krizi geçirerek çıktım . sırf sağlık personeli diye insanlıktan nasibini almamışlara saygı duymam ağzıma ne gelirse de söylerim . zorlanan yapmasın . insan sevmeyen yapmasın . orada herkes riskli hamilelik geçirirken '' sabah 8 dede çağırırız akşam 6 ya kadar da beklersiniz'' dediler. oturacak yer yok millet ayakta ağzı burnunda. bazı şeyler uzaktan kolay geliyor. ama burada yoğu devlet sağlık çalışanı bu şekilde. düzce üni hastanesine gittim suratıma bile bakmayıp çocuğunuz dolikosefali dediler. he zor bi hastada değilim asla hakkımıda asla savunamam . sonra kliniğe gittim . her şey yolundaymış meğerse. uzun oldu kusura bakma :) hakkımda hiçbirine helal değil :)

Ama kayma hariç üşüyebilir banyo da sen kocaman insansın nasıl elinde bebekle diyelim ki banyoya elektrikli soba koydun nasıl halledeceksin banyo işini sığmazsın soba önüne illa otur kalk yapacaksın üşür o çocuk aklıma hiç yatmadı yani😃

Güvenli bağlanalım diye zatürre etmesek bari 😂

Plesantası aşağıda olanlar için de 27 haftada hala çıkmamış ama doktor 30 dan sonra konuşuruz tam kapatmıyorsa normali de zorlarız dedi. Tünelin ucunda ışık var yani 😁😁
Çok sevindim bebişlerimiz plesesentasını tutup yukarı çeksin bi zahmet 😂😂😂 benim doktorumda normal bile yapabilirsin hele bi 32 yi görelim dedi

X