Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Allah razı olsun…. ben de bu durumdan rahatsızım ya. aldığım şeyleri bazen paylaşmıyorum ki bazıları aşırı hoşuma gidiyor. sürekli pahalı şeyler almıyorum/alamıyorum asla ama bazı şeyler de hamile kalmadan önce bile aklımdaydı, kalitesinden emin olunca da hemen aldım. Ama paylaşınca ne “maddi durumumuz bizim de var çok şükür” ne abartıyorlar” linci kaldı. Herkesin hayattaki öncelikleri mantığı çok farklı ve çok doğal bu. Bence hayırlı olsun diyip geçelim.

Kanguru içine yattı mı sevmedindi en son, yattıysa bakim ben de
Ya en çok sertifikası zartı zurtu olan marka bu, bi de ennn önemli kriterim bebenin sevmesi. Bunu sevmeyen bebe çok nadir. Ergobaby sevmiyor bebeler nedense, bakim benim kızan severse bu çok uzun kullanılmıyor 6 ay falan sonra ergobaby kiralayıp deniycem. Yenidoğan dönemini kurtarsın diye aldım aslında bunu herkes çok memnundu

Hanımlar neyse şaka maka aldıklarınızı paylaşın ya. Burada negatiflik basmayalım dedik, arada sırada olan şeyler dışında ki onlar da normal tabii ki basmadık da. Ama alışverişlerinizi de paylaşmazsanız kırılırım valla herkesin tercihi farklı, kiminin bütçesi varken ona yatırım yapmak istemiyor kiminin direkt bütçesi yok, kimi farklı sebeplerden tercih etmiyordur. Ama almak isteyen araştıranlara çok iyi oluyor aldıklarınızı paylaşmanız, beni üzmeyin anayım ben öptüm hepinizi

Sürekli pahalı şeyler de alabilirsin, demek ki canın öyle istiyor muhakeme ve zeka engelin yoksa zaten bilirsin ne alıp ne almayacağını. Şunu almadım ama bes yaptım, şu ihtiyacını aldım detayına da hastayım. Tamam almadın ama ikna olduk fakir olmadığına. Bana ne senin ekonomik durumundan yav neyim ispati bu. Çok seviyorum bu grubu ama kendini kanıtlama ve pahalı/indirim konusu sıktı artık. İsteyen istediğini alır çocuğuna beğenirsin beğenmezsin keyfin bilir.

Yani ben devamlı söylenen tip olmak istemiyorum bu evham/hastalık konusunda da ilk ben konuştum bir sürü insanla aynı fikirde olduğumu gördüm sonradan. Bunda da dayanamadım. Leyla “biz de başka şeylerden kısıyoruz” diye kendini açıklamak zorunda kalmış mesela, dünyanın en saçma durumu neden o duruma düşürdünüz ki kadını hayır belki çok zengin mesela para basıyor kim ne kadar tanıyor birbirini burda. Kime ne yav beğen geç kardeşim.

O kadar haklısın ki. Bir de max 6 ay kullanılacak şeye o kadar para vermek istemedik diyenler var. Ben vermek istedim belki de.. bu grupta değil normal yaşantımızda mesela süt sağma makinesi aldım ben ‘ay ne biliyosun belki sütün istediğin gibi gelcek hiç sağmıcaksın çok gereksiz’ bebek arabası aldım ‘ay bunlar çok ağır baston bebek arabası kullanıyor herkes’ birkaç yeni doğan kıyafeti aldım ‘1-2 sefer anca giyecek boşuna para harcamışsın’ ya benim paşa gönlüm öyle istedi. Ben öyle karar verdim .
İnsanların çoğunda, benim fikrimin ne önemi var acaba , diye sorma yeteneği yok malesef. Heves kaçırıyorlar yalnızca..

Biz teknoloji devrindeyiz herşeyin kolayı çıkmış iken neden kendimize ( maddi olarak alabiliyorsak) acı çektirelim ki aman pahalı almiyim diyelim. Herkes maddi durumuna göre yol alır kimsenin kimseye karışma hakkı yok ki. Mesela gece yarısı tek gözüm açık uykulu hal ile mama yapmak için mutfağa gitmek zor olur bana ama onun bile makinesi çıkmış yanı başına şifonyere indiriyorsun makineyi koyuyorsun sütü sana ısıtıp veriyor mesela durumu olan alır, ben sadece gerçekten pahalı ve üç ay gibi kısa süreli kullanacak olan şeylere karşıyım bu da yine tercih meselesi

Ya herkesin önceliği farklı, ben kendi üstüme başıma hiçbir şey alan bi insan değilimdir sevmem yani, en son 3 tişört aldım onu da Trendyolda ucuzdan pahalıya sırala yaptım da en baştakileri aldım düşün nskfkf sevmiyorum çünkü. Ama siz mis gibi gömlekler falan atıyosunuz bayılıyorum görmeye bile, niye aldın ona alacağın parayı şuna verseydin ya demem banane niye diyim, isterse 5 bin TL olsun bi tanesi. Ya para basıyosundur ya da aldığın standart maaşı oraya doğru harcamayı seviyosundur kime ne. Ha ama bebomuz doğmadığından farklı örnek vereyim ben airfryer aldım bana mükemmel kullanışsız geldi, almak isteyenlere pek de gerek yok bence diyorum ama o bencesi yani sen kullanışlı da bulabilirsin kimsenin hevesini kırmanın gereği yok, hem hastalık konusunda hem bu konuda katılıyoring sana

Aynen katılıyorum. Kimse bir şeyi açıklamak zorunda kalmamalı bence, hepimiz benzer şeyler yaşıyoruz. Ben burdan görüp aldım çoğu şeyi

Herkesin ihtiyacı da farklı bi yandan, ben sling aldım mesela hem hevesim vardı hem de yeni doğum yapan iş arkadaşım ekran başında çucilerini koyuyordu böğrüne, bi yandan da çalışıyordu. Ama Kumraladamavituna1 sen de haklı olarak diyosun ki bel ağrıtır, yürüyüş düşünüyorsun çünkü, benim önceliğim evde rahat ettirmesi halbuki ben slingle oturuyor olacağım çoğu zaman bana ilk aylar sling yeter de artar kanguru zorlar asıl (diye düşünüyorum). O yüzden kimse kimsenin alışverişine karışmasın ama atın hala ısrarcıyım aldıklarını atmazsanız küserim ndfkfm

Sen de o kadar haklısın ki az kullansın napayım, adam ayda 5 cm atıyor diye üstünde büyük büyük şeyler mi olsun mesela, benim hiç mi göz zevkim yok? 6 ay kullansın her şeyi uzun kullanacak diye de bir şey yok, o kaosta beni 2 ay rahat ettirecek her şey canımdır ciğerimdir. 10 dk duş alabileceksem o aldığım “pahalı eşya” ile benim için yeterli. Tamamen heves kaçırmak işte, sen alma?

bende hamile kaldığımdan beri ne saatlerim değişti ne ekstra taviz verildi. ben anlamıyorum haklarımız yok mu bizim az kaldı delireceğim . sırf rahatım diye susuyorum ama yeter 7 aylık olacağım neredeyse
Banada saat lafı bile edilmedi eşek gibi çalıştırıyorlar. Az kaldı diye diye sabrediyorum bende

Slingten memnun olan da çok ki, sana uyuyorsa heves ettiysen al canının istediğini beni darlar diye almadım mesela. Kuzenimde var verirse bir denerim o kadar. Zaten ilk üç ay rahat ettirsin yeter, üç kuruş para verdik diye askere gidene kadar kullanacak değiliz ajfkdkdk

Ya sleepy iyi diyen de var sizdiriyo diyen de cok var veletlerin nasil totolari varsa sleepy bio genelde oneriyolar. Bi de molfix oneriyolar bi pakette oyle almistim daha almam heralde deneyip bi bakiyim de artik kismet
Sleepy teyzem ikisini de kullandı pişik oldu bebişi hep sonra doktor önerisiyle molfixe geçti memnun bende molfix aldım 140 adet 1 numara sonra popişinin sevmesine göre bakacağız

Kayınvalidemle de bunun tartışmasını yapıyoruz, sen daha bişi alma diyo kadın diyorum alcam. Geçen balkonda alcan almıcan tartışmasına girdik dnfmfm dedim benim de ilk bebem heves ediyorum alcam yav. 2 tane oluverir en kötü sen de alırsan ölüm yok ya ucunda

Hahaa kiyamam sana . Cirkin maalesef ama bi okadar da islevsel . Enazindan anne yanina nazaran kullanim suresi uzun bunun icin bile tercih edilir gule gule kullansin oglusun
Ya siz beşik attıkça özeniyorum da bizim ev döt kadar beşik alsam oda yapma sürem kısalacak onu da yapamam. O yüzden çirkin bi yatakta yatıversin bebom olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…