Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 61 42,1%
  • erkek

OY: 77 53,1%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    145
Kız memelerimin orda hisssetmeyi geçtim göbek deliğimin üzerinde hissedemiyorum. Memelerim ve göbek deliğimin arasında tam 1 karıştan uzun mesafe var. Ellerim de minicik değil boyum 170 parmaklarım uzun olmasına rağmen daha oraya dünyalar var gibi. İşte beni panik yaptıran acaba bebek mi çok aşağıda da o yüzden yukarda hissedemiyorum. Sadece sabahları göbek deliğimin üzerinde hissediyorum ilginç🤷🏻‍♀️ yukarıda hissedip sızlanmak istiyorum 😂
Olabilir aşağıda duruyor olabilir ya da mesela başı yukarıda ayaklar aşağıdaysa güçlü olanları aşağıda hissediyor da olabilirsin. Ama göbek deliğinin iki parmak yukarısı da fena değil yani yukarı çıkmış bebek demek sonuç olarak. Ki biz de ağırlıklı oralarda hissediyoruz bazen de daha yukarılarda işte. Büyüdükçe her yanını sıkıştırır hiç merak etme. Senin fiziğin uzun olduğundan aşağıda geliyordur o zaman sana 🥰

Orangegreysky Orangegreysky bak demiştim ya böcek değince benim de kabarıyor diye iki günde şunlardan 10 tane daha çıktı ama sinek ısırıyor muhtemelen

Eklentiler

• IMG_3695.jpeg
    IMG_3695.jpeg
    63,8 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_3693.jpeg
    IMG_3693.jpeg
    44,9 KB · Görüntüleme: 37
midem her yemekten sonra sıkısıyor benim de ama asıl sorun nefesim yetmiyor evet bence yukarı çıktıgı için sıkıstırdı bizim böylr geçecek gibi gozukuyor onumudeki aylar ben bazen artık elimi ayağımı anlamıyorum tekmeleri tam göğsümün atında hissediyorum kaburgalarıma vuruyor
Doğrudur canım valla inanıyorum. Ben de yemek sonrası mideden çok çekiyorum. Sıkışma hissi nefes alırken daralma falan. Ama geceleri de midem ağrıyor. O niye ağrıyor onu anlayamıyorum. Bu arada aklında olsun magnezyum eksikliği de nefes darlığına yol açarmış. Sizin orada işler nasıl yürüyor bakıyorlar mı bunlara ya da veriyorlar mı magnezyum bilmiyorum ama eğer almıyorsan magnezyum almak seni de rahatlatabilir

kızlar cinsel hayatınız nasıl gidiyor ya da gidiyor mu 🙂
bizim gebeliğin basından beri yok önce mide bulantısı bas donmesi sonra plesanta asagıda diye. eşim delirmek üzere sanırım 😬😬
Benim son iki girişimde canım çok acıdı ya. Yani ilişki sırasında değil sadece sonrasında da resmen o bölgem sızım sızım sızladı dışından. Hani böyle hamlamışım sızı girmiş gibi sanki. İçimden gelmedi sonra açıkçası. Yazın da hep eşim hastaydı zaten o yanaşmadı. Genel olarak nadiren gerçekleşen bir durum oldu bizde de 😂😂

kızlar instagram grubu kurmak falan yasak mı acaba burda belki eğitici videolar vs paylaşırdık cocuk bakımı hakkında takip ettikleriniz varsa. ben bilip de takip edemiyorum kimseyi
Yasak canım. Beni grubu kurarken uyardılar bu konuda. Tespit edilirse hesaplar kalıcı olarak kapatılacaktır diye.

Doğrudur canım valla inanıyorum. Ben de yemek sonrası mideden çok çekiyorum. Sıkışma hissi nefes alırken daralma falan. Ama geceleri de midem ağrıyor. O niye ağrıyor onu anlayamıyorum. Bu arada aklında olsun magnezyum eksikliği de nefes darlığına yol açarmış. Sizin orada işler nasıl yürüyor bakıyorlar mı bunlara ya da veriyorlar mı magnezyum bilmiyorum ama eğer almıyorsan magnezyum almak seni de rahatlatabilir
kullanmaya basladım ben de 4 gün oldu magnezyuma başlayalı hiç huzursız bacak sendromu yasamadım rahatladım biraz.
nefes darlıgı hem rahim bastırıyor hem de nem oranı cok yuksek su an burda o etkiliyor sanırım

acaba sende reflüyü mü tetikledi bu durum? yatmadan önce yediklerinde rahatsız ediyor olabilir aksam yemeğinde corba gibi mideyi yormayan seyler yesen yanında kızarmış ekmek biraz yeşillik acaba gece yine rahatsız olur musun

Sevgili arkadaşlarım , enerjiniz tutmamış olabilir oradaki yazışmaları sevmemiş olabilirsiniz ancak bu bizim gurubumuz hakkında bu tarz konuşmalar yapmanızı gerektirmez. Ocak gurubunu sevmiyorsanız okumayın , girmeyin , bir şey yazmayın bu kadar basit. Enerjiniz nereyle tutuyorsa nerede olmak istiyorsanız orada olun. Kimse sizi zorla Ocak gurubundaki yazışmaları okumanız için zorlamıyor. Ki daha önce de @Mune sizi bu konuda uyarmıştı. Hepimiz hamileyiz , hormonlar tavan zaten. Bu yazışmalarınız gurubumuzdaki arkadaşlarımı rahatsız ediyor ve buna hakkınız yok diye düşünüyorum.
Bu konuda alıngan davranmaya gerek yok aslında. Arkadaş kötü bir şey dememiş biraz kasvetli geldi demiş, bu bir hakaret değil. Kimse sizi okumaya zorlamıyor diye de bir şey yok. Sonuçta bir topiğe dahil olmuşuz ve tabi ki mümkün mertebe oradaki tüm yazışmaları okumaya çalışıyoruz. Yani okunmaması, kayıtsız kalınması anormal olur bence, okunması değil.
Çoğunlukla tatsız konular konuşuluyorsa şayet (kendim okumadım, bilemiyorum) bu başta sizlere iyi gelmez bana kalırsa. Elbette zorlukları da konuşacağız ama bence geçmişteki kötü hikayeleri ya da gelecekteki olumsuzlukları, kötü ihtimalleri konuşmaktan siz de uzak dursanız daha iyi hissedersiniz. En azından bunu sürekli yapmamak gereklidir diye düşünüyorum.
Her Ocak annesi aynı zamanda Aralık annesi adayı. Bizler de Kasıma adayız. O yüzden kim gelmek, dahil olmak isterse seve seve kabul ederiz. Bu grup sarmadı deyip gitmek isteyen olursa da kendi tercihidir.
Sağlıklı gebelikler ve doğumlar her birimize 🌸

acaba sende reflüyü mü tetikledi bu durum? yatmadan önce yediklerinde rahatsız ediyor olabilir aksam yemeğinde corba gibi mideyi yormayan seyler yesen yanında kızarmış ekmek biraz yeşillik acaba gece yine rahatsız olur musun
Reflü gibi bir ağrı değil canım ya yanma hissi de yok. Bu böyle mide üşütmesine benzeyen bir ağrı ama devamlı midemi üşütüyor da olamam. Dinlenme pozisyonunda ortaya çıkan bir şey işte. Elimden geldiğince dediğin gibi yapmaya çalışıyorum. Az önce bir erik yedim diye mesela bir saat bekledim yatmak için ağrıtır diye. Olabildiğince erken saatlerde bırakmaya çalışıyorum yeme içme olayını da.

kullanmaya basladım ben de 4 gün oldu magnezyuma başlayalı hiç huzursız bacak sendromu yasamadım rahatladım biraz.
nefes darlıgı hem rahim bastırıyor hem de nem oranı cok yuksek su an burda o etkiliyor sanırım
Mag seviyesi yükseldikçe daha da iyi hissedersin inşallah 🙏 Ben de başlasam iyi olacak ama bir türlü başlayamadım. Benim de ağrılarıma faydası olacağına inanıyorum ama. Nem oranının yüksek olmasına şaşırdım orada ☺️ Daha kuraktır soğuktur gibi geliyor kuzey bana her zaman 😊

kızlar cinsel hayatınız nasıl gidiyor ya da gidiyor mu 🙂
bizim gebeliğin basından beri yok önce mide bulantısı bas donmesi sonra plesanta asagıda diye. eşim delirmek üzere sanırım 😬😬
Bizim tüp bebek olduğu için ilk 12 hafta yasaktı sonrasında sıkıntı olmadı. Eşim devamlı talep ediyor haftada 1 gibi oluyor genelde ama ben eskisi gibi değilim ya istemeden evham yapıyorum o yüzden biraz canım acıyor açıkçası. Hiç böyle tahmin etmemiştim ben de devam ederiz diye düşünmüştüm

Bizim tüp bebek olduğu için ilk 12 hafta yasaktı sonrasında sıkıntı olmadı. Eşim devamlı talep ediyor haftada 1 gibi oluyor genelde ama ben eskisi gibi değilim ya istemeden evham yapıyorum o yüzden biraz canım acıyor açıkçası. Hiç böyle tahmin etmemiştim ben de devam ederiz diye düşünmüştüm
Bence canının acımasının evhamla alakası olmayabilir ya. Ben hiç bebek açısından kaygı duymadım ilk günden beri. Ama bu aralar canımı acıtıyor. O yüzden de soğutuyor beni. Hatta tatildeyken bir kez oldu ve gerçekten o gün tüm gün oturmakta ayakta durmakta bile zorlandım. Bir sonraki gün ancak geçmişti 😞

Bence canının acımasının evhamla alakası olmayabilir ya. Ben hiç bebek açısından kaygı duymadım ilk günden beri. Ama bu aralar canımı acıtıyor. O yüzden de soğutuyor beni. Hatta tatildeyken bir kez oldu ve gerçekten o gün tüm gün oturmakta ayakta durmakta bile zorlandım. Bir sonraki gün ancak geçmişti 😞
Bence de evhamla ilgisi yok ama sebep arıyorum. Senin kadar değil benim sadece ilişki esnasında oluyor, ilkinde çok canım acımıştı ama hala yüzde yüz geçmedi açıkçası. Anlayamıyorum hiç

Bence de evhamla ilgisi yok ama sebep arıyorum. Senin kadar değil benim sadece ilişki esnasında oluyor, ilkinde çok canım acımıştı ama hala yüzde yüz geçmedi açıkçası. Anlayamıyorum hiç
Ya bir darlık var sanki ve zorlamaya yol açıyormuş hissi yaratıyor bende. Kuruluk da olup olmamasına dikkat edin o da acıtabilir.

Benim bebiş de baş aşağı duruyor ayaklarının olduğunu düşündüğüm yer göbek delğimin olduğu yerler. Benim velet gelmek istediği için kafasını aşağıda tutuyor tam tersi dönse diye dua ediyorum 😄 inşallah bende yukarlarda hissedip sızlanırım ağrı yapıyor diye
Pek sabit durmuyorlar ya en azından bende öyle. Her kontrole gittiğimde başı ayağı farklı yerde oluyor. Bu haftalarda normal dönmesi büyüdükçe sık dönemez dedi doktorum.
Bol yat dinlen hayırlısıyla sonuna kadar durur bebiş inşallah 🤲❤️ Hiç ihtiyaç olmadan vakitli gelsin inşallah ama erken ihtimali varsa ciğer geliştirici vuruldu mu sor mutlaka. Bir kez vurulması da yeterli gelmiyor sanırım. Tabi doktorlar daha iyi bilirler benimki belki boş bir öneri belki de yaşadıklarımdan. Yengemin 27.haftasında ikizler için devlette perinatolojiye beraber gitmiştik. Orada 1cm açıklık görünce hemen doğumhaneye aldılar. Engellemek adına pek bir şey yapılmadı hatta başka ile sevk ediyorlardı küvez yok diye, kağıt imzalayıp çıkarttık. 🤦‍♀️ Özeldeki doktoruna gidince onlar ciğer geliştirici ve doğumu geciktiren tedaviler uyguladı. Evde istirahat etti. Bir ay daha durdu sonra sezaryenle aldılar. Ama bir hafta kaldılar sadece küvezde. Öbür hastanede kalsak ne olurdu bilemiyorum. 🙇‍♀️

Ya bir darlık var sanki ve zorlamaya yol açıyormuş hissi yaratıyor bende. Kuruluk da olup olmamasına dikkat edin o da acıtabilir.
Aynen dediğin gibi, soracağım doktora. Hatta ilk denememizde lekelenmem olmuştu aklım çıktı. Kuruluk olmadığında da biraz acıyor yav, eski rahatlık yok anam 😂

X