Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
valla ben taa eskilerden ilk gorev yerim diyarbakirdi millet grip olup ertesine gune sapasaglam ayaga kalkinca sormustum siz napiyorsunuz boyle diye bol biberli corba iciyoruz acidan icerken aglayacak sekilde demislerdi 🤣
dusundum asiri c vitamini var kirmizi pul biberde karabiberde bir de tavuk suyuna sehriye biraz da aci tam bir ilacsiz grip tedavisi

karistirmisim o zaman,toplu tasima kullandiysan grip tarzi seyler bulasabilir yaz kis fark etmiyor. Istanbul asiri kalabalik bir sehir salgindan kacamiyorsun varsa eger. hakiki bal varsa karabiber dok icine bir tatli kasigi yut bogazina iyi gelir hastaligina da
Tam çözüm ortağı bu kadın ya 😍

valla ben taa eskilerden ilk gorev yerim diyarbakirdi millet grip olup ertesine gune sapasaglam ayaga kalkinca sormustum siz napiyorsunuz boyle diye bol biberli corba iciyoruz acidan icerken aglayacak sekilde demislerdi 🤣
dusundum asiri c vitamini var kirmizi pul biberde karabiberde bir de tavuk suyuna sehriye biraz da aci tam bir ilacsiz grip tedavisi
Ben sen ne dersen yaparım Şeydacım gizli bir fanın olarak takip ediyorum tüm tavsiyelerini 🥰😍

canimmm ya kelin ilaci olsa basina surer iste soylemesi kolay da acili corbayi ic deseler kendim pek icemem ornegin 🙈 ama aci seven icin sifa bir bakima midende hassas olmayacak tabi
Ben severim normalde de içerdim hep gerçekten de gözü açılır insanın acılı çorba içtiğinde inanırım yani ☺️ Ama gebelikte girilmez o riske ya mideye dokunma, ishal ya da kabız yapma durumları olabilir malum 😒

10.30dan beri yoldayız ya giderken arada konaklama molası vermiştik de dönüşte direkt eve gidelim dedik ama bittim yani hala da bir saatlik yol var eve 🥲🥲

Boğaz ağrımın üstüne burun akıntısı da eklendi. Ölçmedim ama eşim baktığında ateşin de var diyor :KK43: noldu ya bana durduk yere amaaan. Ne önerirsiniz
Ben bir kaç hafta önce öyle oldum, ama böyle daha çok nezle gibiydim. Biraz can yakıcı ama limonu ellerime sıkıp burnuma çektim, biraz can yakıyor ama bence işe yaradı. bir de baya su içtim. Gözlerim falan da gitmişti benim ama 1 haftaya toparladım, yoksa kesin antibiyotiklik olmuştum. Pastil falan varsa o da işe yarar, doktor bana önermişti c vitaminli zencefilli olanlardan

Ben bir kaç hafta önce öyle oldum, ama böyle daha çok nezle gibiydim. Biraz can yakıcı ama limonu ellerime sıkıp burnuma çektim, biraz can yakıyor ama bence işe yaradı. bir de baya su içtim. Gözlerim falan da gitmişti benim ama 1 haftaya toparladım, yoksa kesin antibiyotiklik olmuştum. Pastil falan varsa o da işe yarar, doktor bana önermişti c vitaminli zencefilli olanlardan
Burnuna limon mu çektin neeeyyy

Burnuna limon mu çektin neeeyyy
😂😂 evet, annemin taktiğidir valla onun yalancısıyım. Yani ellerime sıktım ve burnuma çektim hafifçe, burnumun kenarlarına falan da geldi. Ama ben de aşırı burun akıntısı vardı mikrop yuvası gibiydi sanki jfjdjdjdn 2 gün yapınca baya kesildi burun akıntısı falan. Bir de dediğim gibi pastil boğazıma çok iyi gelmişti. İstanbul-Ankara arası hava ve nem farkı da insanı hasta ediyor, benim de ailem istanbulda ordan biliyorum🥲

Alışveriş olarak daha hiçbirşeye bakmamıştım. 7 aydan sonra çıkar alırım demiştim. Ve benim sabırsız bebeğim erken gelmek istediği için ayağa kalkmam tamamen yasaklandı. Son kontrolümde rahim ağzı vajinal 22mm düşmüş. Ama içimi karartmak istemiyorum inşallah bebeğim vaktinde gelecek. Şimdi alışverişe başlicam online ama nerden başlayacağım bilmiyorum. Maddi olarak ortalama olan şeyler tercihim. Hastaneye şu ana kadar 40 bin harcadık. Kontroller haftalık devam edecek doğum ücreti de 40 bin diye düşününce biraz fiyat performans ürünleri almam lazım😄 her türlü uygun öneriye açığım. Şimdi ben sabırsız oğlum için acil öncelik olarak nelerden başlamalıyım. Pamuk eller klavyeye kızlar uygun neler aldınız 😂
Zıbın, müslinler, reflü yatağı, anne yanı yatak, göğüs pompası, kaşık biberon, bez, küvet, şampuan, nemlendirici, tırnak makası, saç fırçası, pişik kremi, bebek deterjanı, süt kaşığı, battaniye, yelek, emzik ıslak mendil aklıma gelenler.

Ben severim normalde de içerdim hep gerçekten de gözü açılır insanın acılı çorba içtiğinde inanırım yani ☺️ Ama gebelikte girilmez o riske ya mideye dokunma, ishal ya da kabız yapma durumları olabilir malum 😒
evet aslinda gebelikte emin olamadim zaten midelerimiz bir tuhaf. artik rahim oyle buyudu ki mideye bagirsaga diyaframa surekli baski yapiyor ya sabir diye diye geciricez su 3 ayi sanirim.

Zıbın, müslinler, reflü yatağı, anne yanı yatak, göğüs pompası, kaşık biberon, bez, küvet, şampuan, nemlendirici, tırnak makası, saç fırçası, pişik kremi, bebek deterjanı, süt kaşığı, battaniye, yelek, emzik ıslak mendil aklıma gelenler.
canim sampuani bir arastir ilk bir kac ay ilik su ile yikiyorduk hep sampuan hemen kullanmayin demisti ebe bize burda, cok hassas oluyor tenleri sade su ile yikamistik o yuzden.
nemlendirici olarak da icerigi sadece %100 yagdan olusan birsey mesela badem yagi calendula yagi gibi kimyasal hicbirsey olmamasini soylemislerdi ben yanilmiyorsam ilk bir sene vbu sekilde kullanmistim.

Ben Kasım annelerinde şey okudum, su direkt vücuduna temas etmesin diye üstüne müslin örtüp yıkıcam demiş bi üye. O neden acaba öyle mi yapmak lazımmış ki

evet aslinda gebelikte emin olamadim zaten midelerimiz bir tuhaf. artik rahim oyle buyudu ki mideye bagirsaga diyaframa surekli baski yapiyor ya sabir diye diye geciricez su 3 ayi sanirim.
Mesaneye ve böbreklere de çok fena 🥹🥹 Böbreklerim için doktora gitmeyi bile düşünüyorum muhtemelen bir şey de çıkmayacak bebek baskısı diyecekler 🥲

Ben Kasım annelerinde şey okudum, su direkt vücuduna temas etmesin diye üstüne müslin örtüp yıkıcam demiş bi üye. O neden acaba öyle mi yapmak lazımmış ki
ilk defa duydum bunu su temas ediyor aslinda cok rahatliyorlar minik kuvetlerinde ilik suya girince anne karninda da suyun icindeler cok rahatlatiyor gazlari falan varsa ozellikle ardindan da hafif gobek bacak masaji hic bastirmadan. gazi cikiyor hemen cok cok hafif ama

X