Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Alışveriş olarak daha hiçbirşeye bakmamıştım. 7 aydan sonra çıkar alırım demiştim. Ve benim sabırsız bebeğim erken gelmek istediği için ayağa kalkmam tamamen yasaklandı. Son kontrolümde rahim ağzı vajinal 22mm düşmüş. Ama içimi karartmak istemiyorum inşallah bebeğim vaktinde gelecek. Şimdi alışverişe başlicam online ama nerden başlayacağım bilmiyorum. Maddi olarak ortalama olan şeyler tercihim. Hastaneye şu ana kadar 40 bin harcadık. Kontroller haftalık devam edecek doğum ücreti de 40 bin diye düşününce biraz fiyat performans ürünleri almam lazım😄 her türlü uygun öneriye açığım. Şimdi ben sabırsız oğlum için acil öncelik olarak nelerden başlamalıyım. Pamuk eller klavyeye kızlar uygun neler aldınız 😂
Canım civile bak ben hastane cıkışının 2 tanesini ordan aldım cok güzel yumuşacık hem de uygun. Biraz daha büyük ay alt üst takımlar pijamalar falan aldım hepsi cok güzel cıktı takımlar 250 tl civarı falandı

O zaman indirilsin bu uygulamalar. Keşke bir iki bişsey alsaymışım evde bebeğe dair sadece 2 tulum var😂
Ayrıca hiç bişi olmaz online alırsın hersey 2 güne geliyor. Ben magazadan hiç bir sey almadım simdiye kadar herseyi online aldım hepsi de cok iyi cıktı😌 defactoda cıtcıtlı badiler güzeldi baya bu arada onlara da bakabilirsin. H&m de su an %20indirim var onlar da cok tatlış

erken dogum riskin varsa once kıyafetini al hastanede ve cıkınca giyeceği olabilsin bir kaç zıbın alt üst takımlar pijama tarzı, uyku tulumu, gece uyurken giymesi için 2-2,5 tog aralıgında uyku tulumu ayrıca, emzik, bez, ıslak mendil, bir kaç müslin. bir de park yatak ya da ne alacaksan. bunun dısında hiçbirseyin aciliyeti yok. bebeği dısarı ne zaman cklarırsan bebek arabası o zaman lazım, oto koltugu araban varsa al doktora gotururken kullanırsın.
bebeğin hiçbirseyi olmasa da olur sadece ayrı yatagı ve kıyafetleri lazım. ayrica evine calpol al ilk etapta atesi cikar hasta olursa yanlis hatirlamiyorsam veriyorduk 2 aydan itibaren. ates olcer de al ayni sekilde bunlar onemli, bebek yagi ve pisik kremi de.
arabasiymis anne kucagiymis bunlar ektra ssyler olsa da olur olmasada
bu arada doktorun erken dogumdan eminse bir kac tane premature giysi ve varsa tr de 0 numara bez al premature dogarsa baska turlu bezler buyuk olur takamazsin kaka sizdirir hep
Ay bunu ekran görüntüsü aldım. Çok güzel açıklamışssın. Teşekkür ederim 😍Riskim var ama düşünmek istemiyorum inşallah vaktinde gelir diye düşğnmek istiyorum ama önlem amaçlı dedıklerini de almakta fayda var. Arabayı bende sonra diye düşündüm çğnkğ allah korusun az erken gelse bile dışarı çıkarma durumu olmayacağı için ertelenebilir. Yengemin bebeği 5 aylıkken falan travel araba almıştı pierre cardin markası pusetini bebekk büyüdüğü için kullanamadı 0 ayarında onu verecek. Maddi olarak da zorlanmayayım diye bu temel dediklerinle başlayacağım

Ben Kasım annelerinde şey okudum, su direkt vücuduna temas etmesin diye üstüne müslin örtüp yıkıcam demiş bi üye. O neden acaba öyle mi yapmak lazımmış ki
O neymiş kızz suyun ne zararı varmış bebeye 2 cocugumu da foşur foşur suda yıkadık valla. Müslini havlunun içine koyup sarıyoduk bebeyi ama müslin daha iyi su cekiyor diye. Müslin ve banyoyla ilişkili tek anım bu😀

Topiğin en erken gelen bebeği hangimizin olacak acaba ve kaçıncı haftada gelecek? Benden başka merak eden yok mu 🥹
serendipcem serendipcem senin için söylemedim bebiş belli olmaz bu işler hiçbir zaman 😂
Yhaa normal olarak da benim başlarda olması lazım 😂beklenen doğum vakti 8 aralık sat tarihim çoğunuzdan önce kasımda gelmesine de razıyım. Ama lütfen daha erken olmasın🤭🥹

Yhaa normal olarak da benim başlarda olması lazım 😂beklenen doğum vakti 8 aralık sat tarihim çoğunuzdan önce kasımda gelmesine de razıyım. Ama lütfen daha erken olmasın🤭🥹
İnşallah inşallah canım 🙏 Benim de sata göre 13 aralıktı ama doktor 9 aralığa çekti değiştirmedim takvimde. Hepimiz aynı zamanda Kasım annesi adayıyız zaten inşallah daha evvelinde gelmez bebişler 🥰

Zıbın, müslinler, reflü yatağı, anne yanı yatak, göğüs pompası, kaşık biberon, bez, küvet, şampuan, nemlendirici, tırnak makası, saç fırçası, pişik kremi, bebek deterjanı, süt kaşığı, battaniye, yelek, emzik ıslak mendil aklıma gelenler.
Hah bunlar da çok mantıklı. Çok sağol valla. Şimdi sepetime bunları ekliyorum ama marka olarak da bazılarını sorucam bi göz gezdireyim markalara cildi için kullanacağım şeyler önemli bilinçsiz hateket etmek istemiyorum. Ablamlar falan hep dalin kullandı ama içeriği daha güzel ürünler vardı konuşuyordunuz sorarım yine 😍

Ayrıca hiç bişi olmaz online alırsın hersey 2 güne geliyor. Ben magazadan hiç bir sey almadım simdiye kadar herseyi online aldım hepsi de cok iyi cıktı😌 defactoda cıtcıtlı badiler güzeldi baya bu arada onlara da bakabilirsin. H&m de su an %20indirim var onlar da cok tatlış
Civile bakıcam bi seyda da orayı önermiş. Bunları hep uygulama üzerinden alıyorsunuz demi. Ya elim ayağıma dolaşmış hissediyorum erkenden niye almaya gerek var ki diyordum bu yüzdenmiş🙈

Anlamadım ben de, sizden görünce aklıma geldi benim de. Size bile böyle dediyse sanki daha ciddiye alınmalıydı gibi geldi
Arkadaşının haftası da küçük serklaj yani rahim ağzı dikişi için uygun bi hafta bence başka bi doktora gözüksün. Benim 25. Haftadan sonra kısaldı bana da sadece suyum azalsın diye ve sancı olmasım diye enfol fitil verildi. Neddn progesteron verilmedi diye sorguluyorum

İnşallah inşallah canım 🙏 Benim de sata göre 13 aralıktı ama doktor 9 aralığa çekti değiştirmedim takvimde. Hepimiz aynı zamanda Kasım annesi adayıyız zaten inşallah daha evvelinde gelmez bebişler 🥰
Aa o zaman çok yakın bizim sat tarihleri benim 3 marttı . Evrene tüm güzel enerjimi yolluyorum rabbime de dua ediyorum inşallah vaktinde gelecekler😍

canim sampuani bir arastir ilk bir kac ay ilik su ile yikiyorduk hep sampuan hemen kullanmayin demisti ebe bize burda, cok hassas oluyor tenleri sade su ile yikamistik o yuzden.
nemlendirici olarak da icerigi sadece %100 yagdan olusan birsey mesela badem yagi calendula yagi gibi kimyasal hicbirsey olmamasini soylemislerdi ben yanilmiyorsam ilk bir sene vbu sekilde kullanmistim.
Mustela alacağım ben, şampuanı da doktora sorarım muhakkak teşekkür ederim :)

Anlamadım ki bugün kıza da hiçbir şey demedim korkmasın diye, şehir hastanesinde prof bakmış perinatoloji takip edecek seni artık demiş. Ama sanki başka bir işlem en azından istiharat tavsiye etmesi gerekmez miydi, cahilce bir soru mu bilemiyorum ama 😅
Ya sanırım bizim haftalarda serklaj vs yapılamıyor, istirahatten başka yapacak bir şey yok dediğin gibi. Vardır herhalde bir bildikleri 🥲

Hah bunlar da çok mantıklı. Çok sağol valla. Şimdi sepetime bunları ekliyorum ama marka olarak da bazılarını sorucam bi göz gezdireyim markalara cildi için kullanacağım şeyler önemli bilinçsiz hateket etmek istemiyorum. Ablamlar falan hep dalin kullandı ama içeriği daha güzel ürünler vardı konuşuyordunuz sorarım yine 😍
Dalin’in içeriği temiz değil diye biliyorum, genelde Mustela öneriliyor. Kalın müslin için Zepba, ince müslin için Caline Baby, zıbın ve kıyafetler için h&m öneririm. Küveti katlanır alacağım, kaşık biberon da en ucuzu Babyjem, bez Prima Premium Care ve Sleepy Bio Natural. Pişik kremi Sudocream, pişik önceliyici Mustela, reflü yatağı Umay Bebek, battaniye English Home veya Özdilek -kalın için- ince ve penye e-bebek bence güzel. Bebek deterjanı da e bebek aldım ben 5 kiloluk uygun fiyatlıydı. Uzun oldu ama benim aldıklarım bunlar, umarım yardımcı olur ve bebişin zamanında gelir ❤️

Yani 15 / 20 dakika sanırım sürüyor bi ands şiddeti artıyor sonra geçiyor gibi sonra tekrar artıyor felan aslında sıksam ıkınsam gaz çıkar rahatlarım fakat o ağrı öylr birşey ki doğum sancısı gibi korkudan birşey yapamıyorum
yok insan ıkınamıyor korkudan, çok iyi biliyorum o hissi.
kabızlık da çok feci. yani daha doğru yaşayamam kabızlık olmaması için ama yok yani, kabullendim, bu dönem böyle:/

Ben Kasım annelerinde şey okudum, su direkt vücuduna temas etmesin diye üstüne müslin örtüp yıkıcam demiş bi üye. O neden acaba öyle mi yapmak lazımmış ki
Yavrum normal suyu kaynatıp öyle yıkayanlar var ya bana oha geliyor biraz ajfksks o da öyle bi anadır belki. Bir de fileler falan üşütüyormuş bebeleri ebeler eğitimde öyle demişti, müsline sarıp yıkayın diyolla. O yüzden file almam ben sanırım, biraz büyüdükten sonra aparat var bi tane ondan alırım

X