Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Bende bi kaç gündür yaşadığım şiddetli gaz sancısı var o kadar şiddetli kş hastaneye gidecektim doğum sancısı sandım hayatımda böyle bi gaz sancısı yaşamadım, artık son ikidir oluyor ama anlıyorum gaz sancısı yine şiddetli gaz olduğu için korkmuyorum benim gibi yaşayan var mı aranızda
bana oldu canım, 3-4 kere hem de. yani anladım gaz sancısı olduğunu ilkinde ama insanın aklına kötü şeyler geliyor, gerçi bir şey düşünemiyorsun bile ağrı sırasında. ama uzun sürmedi benim. ne kadar süre oldu senin?

ılık suda epsom tuzu oyle rahatlattı ki evde küveti olanlara tavsiye ederim. karnım cok sert ve şiş oluyor aksamları biraz yumusattı, huzursuz bacak sendromu baslıyor oturamıyordum su an birsey yok bakalım. içeriği magnezyum sülfatmıs epsom tuzunun 20 dk falan kaldim o sekilde suda
ben bayılıyorum epsom banyosuna ama hamileyken hiç giremedim küvete girmeyin dedikleri için. şimdi heveslendim senden canım. doktor bir şey dedi mi bunla ilgili?

bana oldu canım, 3-4 kere hem de. yani anladım gaz sancısı olduğunu ilkinde ama insanın aklına kötü şeyler geliyor, gerçi bir şey düşünemiyorsun bile ağrı sırasında. ama uzun sürmedi benim. ne kadar süre oldu senin?
Yani 15 / 20 dakika sanırım sürüyor bi ands şiddeti artıyor sonra geçiyor gibi sonra tekrar artıyor felan aslında sıksam ıkınsam gaz çıkar rahatlarım fakat o ağrı öylr birşey ki doğum sancısı gibi korkudan birşey yapamıyorum

nasıl bir fiyat canım bu? eğer piyasayı biliyorsan?

ben acıbadem altunizade’ye ulaşıp fiyat sormak istemiştim ama bi türlü ulaşamadım kimseye
Canım Acıbadem daha tuzlu ya buradan okuduğum hep öyleydi. Ben doktora ayrı ücret ödüyorum, bu sadece doğum + yatış işte 1 gece. Doktor da dahil olan fiyatı yine bu hastanede (koru) 50-60 binmiş. Acıbadem için x2 yap onu🥹

Elveda bol soslu makarnalar elveda canım künefe elveda 🥹 3 ay sıkıcaz artık yapacak bişey yok çok yedim yalan yok çok seviyorum hamur işi makarna tatlı artık dur demenin zamanı gelmiş işin kötüsü doktor da izinli gösteremedim sonuçları
Azar azar tadımlık yersen tolere edersin çok yüklenmeden 😇😇 Zaten kendi kendimize yapıyoruz hep ya. Ben de ilk üç dört ay su içemedikçe sıkma meyve sularına abandım susuzluğu gidermek için. Ondan sonra yüksek giden şekerle başıma iş aldım işte ama biraz zorunluluktandı benimki 🥲 Hamur işini tatlıyı hiç abartmamıştım beni meyveler meyve suları yaktı 😂😂

Evet yaptıracağım bende şeker yüklemesi gidemedim daha malesef 😅 bizim ki gneeki tip 2 o halde bende de çıkma ihtimali yüksek belki de her ne kadar şekerli şeyler fazla tüketmesemde yine de çıkabiliyor
Dilerim ki çıkmaz gebelik şekerin🙏🏻 Ama çıkarsa da hiç endişelenme çözülmeyecek bir şey değil.
Bu arada ben çikolata aramıyordum ama aşırı meyve ve hamurişi yiyordum🙈 belki onlara dikkat edebilirsin🫠

Kızlar bu gercek mi 😱

Eklentiler

• 1000581517.jpg
    1000581517.jpg
    164,9 KB · Görüntüleme: 85
Alışveriş olarak daha hiçbirşeye bakmamıştım. 7 aydan sonra çıkar alırım demiştim. Ve benim sabırsız bebeğim erken gelmek istediği için ayağa kalkmam tamamen yasaklandı. Son kontrolümde rahim ağzı vajinal 22mm düşmüş. Ama içimi karartmak istemiyorum inşallah bebeğim vaktinde gelecek. Şimdi alışverişe başlicam online ama nerden başlayacağım bilmiyorum. Maddi olarak ortalama olan şeyler tercihim. Hastaneye şu ana kadar 40 bin harcadık. Kontroller haftalık devam edecek doğum ücreti de 40 bin diye düşününce biraz fiyat performans ürünleri almam lazım😄 her türlü uygun öneriye açığım. Şimdi ben sabırsız oğlum için acil öncelik olarak nelerden başlamalıyım. Pamuk eller klavyeye kızlar uygun neler aldınız 😂

Alışveriş olarak daha hiçbirşeye bakmamıştım. 7 aydan sonra çıkar alırım demiştim. Ve benim sabırsız bebeğim erken gelmek istediği için ayağa kalkmam tamamen yasaklandı. Son kontrolümde rahim ağzı vajinal 22mm düşmüş. Ama içimi karartmak istemiyorum inşallah bebeğim vaktinde gelecek. Şimdi alışverişe başlicam online ama nerden başlayacağım bilmiyorum. Maddi olarak ortalama olan şeyler tercihim. Hastaneye şu ana kadar 40 bin harcadık. Kontroller haftalık devam edecek doğum ücreti de 40 bin diye düşününce biraz fiyat performans ürünleri almam lazım😄 her türlü uygun öneriye açığım. Şimdi ben sabırsız oğlum için acil öncelik olarak nelerden başlamalıyım. Pamuk eller klavyeye kızlar uygun neler aldınız 😂
Canım bence bebek arabası, park yatak y da istediğin bi beşik, kullanacaksan ana kucağı ve reflü yatağı en öncelikli şeyler. Sonra kıyafetlerde zıbınlar, battaniye (hastane çıkışı sarıp götürmelik) belki dış kundak sana nasıl kullanışlı gelirse. Onun dışındakiler sanki doğunca da alınabilir atlamadıysam bi şeyi

E bebegi takip et bence guzel indirimlee oluyor, lcw defacto . Uygun seyler cikiyor.

X