Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Dilerim ki çıkmaz gebelik şekerin🙏🏻 Ama çıkarsa da hiç endişelenme çözülmeyecek bir şey değil.
Bu arada ben çikolata aramıyordum ama aşırı meyve ve hamurişi yiyordum🙈 belki onlara dikkat edebilirsin🫠
Gebelikte meyveyi çok tükettim diğerlerini çok az yedim umarım çıkmaz çıksa da çözümü var dediğin gibi 🥰

Canım bence bebek arabası, park yatak y da istediğin bi beşik, kullanacaksan ana kucağı ve reflü yatağı en öncelikli şeyler. Sonra kıyafetlerde zıbınlar, battaniye (hastane çıkışı sarıp götürmelik) belki dış kundak sana nasıl kullanışlı gelirse. Onun dışındakiler sanki doğunca da alınabilir atlamadıysam bi şeyi
Park yatak beğenmiyorum açıkcası kullanımı daha kolay ama ahşap beşikler mobilyamla da uyumlu ahşap beşik düşünüyorum. Bebek arabasını kendim deneyip almak istiyorum onu en sona bırakıcam. Ya gözümde şu an çok büyüyor kıyafetler falan son dakikaya bırakmışım gibi kıyafetle başlayayım o zaman. Daha oğlumun bi adı bile yok😂

Park yatak beğenmiyorum açıkcası kullanımı daha kolay ama ahşap beşikler mobilyamla da uyumlu ahşap beşik düşünüyorum. Bebek arabasını kendim deneyip almak istiyorum onu en sona bırakıcam. Ya gözümde şu an çok büyüyor kıyafetler falan son dakikaya bırakmışım gibi kıyafetle başlayayım o zaman. Daha oğlumun bi adı bile yok😂
Olsun ad dediğin nedir 😅

Alışveriş olarak daha hiçbirşeye bakmamıştım. 7 aydan sonra çıkar alırım demiştim. Ve benim sabırsız bebeğim erken gelmek istediği için ayağa kalkmam tamamen yasaklandı. Son kontrolümde rahim ağzı vajinal 22mm düşmüş. Ama içimi karartmak istemiyorum inşallah bebeğim vaktinde gelecek. Şimdi alışverişe başlicam online ama nerden başlayacağım bilmiyorum. Maddi olarak ortalama olan şeyler tercihim. Hastaneye şu ana kadar 40 bin harcadık. Kontroller haftalık devam edecek doğum ücreti de 40 bin diye düşününce biraz fiyat performans ürünleri almam lazım😄 her türlü uygun öneriye açığım. Şimdi ben sabırsız oğlum için acil öncelik olarak nelerden başlamalıyım. Pamuk eller klavyeye kızlar uygun neler aldınız 😂
erken dogum riskin varsa once kıyafetini al hastanede ve cıkınca giyeceği olabilsin bir kaç zıbın alt üst takımlar pijama tarzı, uyku tulumu, gece uyurken giymesi için 2-2,5 tog aralıgında uyku tulumu ayrıca, emzik, bez, ıslak mendil, bir kaç müslin. bir de park yatak ya da ne alacaksan. bunun dısında hiçbirseyin aciliyeti yok. bebeği dısarı ne zaman cklarırsan bebek arabası o zaman lazım, oto koltugu araban varsa al doktora gotururken kullanırsın.
bebeğin hiçbirseyi olmasa da olur sadece ayrı yatagı ve kıyafetleri lazım. ayrica evine calpol al ilk etapta atesi cikar hasta olursa yanlis hatirlamiyorsam veriyorduk 2 aydan itibaren. ates olcer de al ayni sekilde bunlar onemli, bebek yagi ve pisik kremi de.
arabasiymis anne kucagiymis bunlar ektra ssyler olsa da olur olmasada
bu arada doktorun erken dogumdan eminse bir kac tane premature giysi ve varsa tr de 0 numara bez al premature dogarsa baska turlu bezler buyuk olur takamazsin kaka sizdirir hep

Boğaz ağrımın üstüne burun akıntısı da eklendi. Ölçmedim ama eşim baktığında ateşin de var diyor :KK43: noldu ya bana durduk yere amaaan. Ne önerirsiniz

Topiğin en erken gelen bebeği hangimizin olacak acaba ve kaçıncı haftada gelecek? Benden başka merak eden yok mu 🥹
serendipcem serendipcem senin için söylemedim bebiş belli olmaz bu işler hiçbir zaman 😂

dur birsey olmaz hemen mevsim gecisidir diyecegim ama sen antalyadaydin sanirim orda mevsim anca aralikta degisir herhalde 🤣

ihlamur limon
Antalya ne kız Ankara'dayım ben dkfm ama İstanbula gittim geldim orda hava serindi Ankara daha sıcaktı falan oradan bi kapmış olabilirim. Hastanede de refakatçiydim oradan bi şey kapmamışımdır inşallah. Ihlamur bal limon içtim az önce

Boğaz ağrımın üstüne burun akıntısı da eklendi. Ölçmedim ama eşim baktığında ateşin de var diyor :KK43: noldu ya bana durduk yere amaaan. Ne önerirsiniz
Kediyi göndermeni 🤣 ahahhahaha tamam tamam 😂😂 nane limon iç bebiş içine biraz kekik biraz karabiber de katabilirsin litrelerce tüketmeyeceğin için zararı olmaz ter atar rahatlarsın 😘

Kediyi göndermeni 🤣 ahahhahaha tamam tamam 😂😂 nane limon iç bebiş içine biraz kekik biraz karabiber de katabilirsin litrelerce tüketmeyeceğin için zararı olmaz ter atar rahatlarsın 😘
Salacam kediyi üstüne sonunda fkgkg ıhlamur bal limon içtim, mandalina çıkmış marketten aldım ekşi ekşi yedim maksat c vitamini olsundu. Ateş varsa sorun olur mu acep

Antalya ne kız Ankara'dayım ben dkfm ama İstanbula gittim geldim orda hava serindi Ankara daha sıcaktı falan oradan bi kapmış olabilirim. Hastanede de refakatçiydim oradan bi şey kapmamışımdır inşallah. Ihlamur bal limon içtim az önce

karistirmisim o zaman,toplu tasima kullandiysan grip tarzi seyler bulasabilir yaz kis fark etmiyor. Istanbul asiri kalabalik bir sehir salgindan kacamiyorsun varsa eger. hakiki bal varsa karabiber dok icine bir tatli kasigi yut bogazina iyi gelir hastaligina da

X