Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
benim de plesanta asagida ama rahim agzini kapatmiyor dediler en son detaylida. tekrsr detayli gunu verdiler eylul sonuna plesantsnin yerine bakacaklar. hem turkiyede hem burda sezaryandan oldugunu soyledi sezaryandan sonra bu sekilde olma ihtimali yukseliyormus 2. gebeliklerde. valla kimseye hersey yolunda giderken acilmasi varken sezaryan tavsiye etmem ozellikle birden fazla cocuk dusunuyorsaniz

Banada 2 hafta sonra tekrar bakariz cikarsa iyi cikmazsa bidaha cikmaz dedi

benim ilk gebeliğimde ikinci doz hiç ağrı yapmamıştı canım. belki senin de öyle olur

Canım çok kafana takma benim oncekı gebelıgımde de prevıa vardı ıkızdı ondan dolayı erken doğumum oldu hıc öyle 32 falan dememıstı bana doktor sadece kanama yapar sezeryan olur demıstı suan 23 haftalık oldum bu gebelıgım tek bunda da plesenta asagıda sezeryan olacak yine en son gıttıgımde yine asagıdaydı biraz cıkmıs dedi ama azcık o da hiç düşünme o kadar şey yaşadım benim rahmıme zarar gelmedı güzel olur her şey çıkmazsa da yukarı en kötü sezeryan olursun çok yorma kendını dınlen hep ben öyle yapıyorum

Ay canım cok saol teoride hep bildigiö seyler ama işte pratikte unuttuklarım var. Artık daha fazla dikkat etmem lazım. Ekstra durulama ve ütü yapmıyordum mesela bundan sonra yapayım bari. Cünkü son aylar erken dogum riski oluyor cok daha tehlikeli

PReviadan dolayimi erken dogum oldu. Erken dogum olayi korkuttu biraz. Insallah hepimizin cikar ve bu sorunlari dusunmemize gerek kalmaz

PReviadan dolayimi erken dogum oldu. Erken dogum olayi korkuttu biraz. Insallah hepimizin cikar ve bu sorunlari dusunmemize gerek kalmaz
Hayır pervıadan değil ıkız olduğu ıcın rahım ağzım kısalmıştı yanı birdakı kontrolüm 3 hafta sonra çıkar mı bılmıyorum ana yormuyorum kendımı uzanıyorum sureklı

Hayır pervıadan değil ıkız olduğu ıcın rahım ağzım kısalmıştı yanı birdakı kontrolüm 3 hafta sonra çıkar mı bılmıyorum ana yormuyorum kendımı uzanıyorum sureklı
Anladim canim umarim guzel haberler aliriz hepimiz. Bende dinleniyorum genelde pek bisey yaptigim yok ama okullar acilacak ve bizim icin en zor haftalar ilk haftalar. Rapor dusunuyorum bakalim

İşlemlere başlamadan önce potasyum verip kalbini durduruyorlar. En cok orda kötü olmuştum. O kısımları hic anlatmak istemiyorum. Sonra suni sancılar veriyorlar. Benim en korktugum seylerden biride normal dogum yapacagım ama bebek canlı olmadıgı icin doguma bi katkısı olmayacak sadece ben yapacagım daha mı zor bi sürec olacak diye ayrı bi korku içindeydim.
Doğurduktan sonra bebeği alıp genetik doktoruna görürdüler. Orda fiziksel muayane ve doku gibi seyler alınmıs testler yapılabilmesi icin. Tüm testlerin cıkması 2 ayı bulacak doktorlar ondan sonra neyi oldugu hakkında bizimle görüşeceklermiş, şimdiden hicbir yorum yapmıyorlar. Ama iki genetik doktorunun fiziksel muayane raporu ile detaylı ultrasyon teşhisleri eşleşti. Otopsi yaptırmadık. İç organlarla olan kısımdada bi yanılgı oldugunu düşünmüyorum zaten. Sadece şuan sebebini öğrenmek icin beklemedeyiz. Genetik doktorlarının muayane sonrasınkuskulandıgı trizomi13. Ama benim ikili testim temiz cıkmıstı. Simdi bana yapılan bu testlerde şüphelendikleri trizomi13 cıkarsa şok olurum

Ötekilerin karnını görünce moralim bozuldu korkmuştum ama benimki de hemen hemen senin ki kadae hatta bi tık küçüğü gibi demel herkes bir değil
Bencede canım bana da haftasını söyleyince şaşırıyorlardı moralim bozuluyordu ama iç karnımız geniş demek ki üzülmeyelim

Ötekilerin karnını görünce moralim bozuldu korkmuştum ama benimki de hemen hemen senin ki kadae hatta bi tık küçüğü gibi demel herkes bir değil
Kiz bozma moralini bana hala nasil 6 aylik olabilirsin diyolar o benim kola gobegim dedi biri cikti karnim ama yine de. Ohh fit hamis olacagim diye sevin dalga gec

Canım ben artık hiç korkmuyorum zaten her şey olacağına varacak bu bir. İkincisi profosöre gittiğimde ilk önce asistan doktor bakıyor detaylı sonra prof geliyor o da bakıyor . İnanır mısın ikisinde deli gibi plasenta nerede diye dakikalarca baktı . Bu teşhisi koymak o kadar zor ki . Kapatıyor mu yok ya kapamıyor diye diye kapamadığına ama yakın konumlu olduğuna 32. Hafta da tekrar değerlendireceklerine karar verdiler. 32 ye kadar yukarı çıkması beklenir 32 den sonra zor dediler. Yani çıkmaz demek için daha çok erken . Birde bu teşhisi koymak içinde çok erken . Gönlünü ferah tut . Bana sadece ilişki yasakladı . Bir de kendini çok yorma dedi . Ben normal hayatıma ama daha dikkatli olarak devam ediyorum . Allah nasip ederse de 38leri göreceğiz içini ferah tut

beni de 29. haftamda tekrar gorecekler detaylı randevusu verdi hastane. Benim de kapatmıyor ama aşağıda. Kanaman olabilir bu sebeple demislerdi en son detayli ultrasonda ama sukur birsey olmadi, ben de normal hayatima devam ediyorum sadece agir kaldirmiyorum ev islerini esim yapiyor genelde bir de cinsel hayatimiz yok erteledik o isi dogumdan sonraya
ama kucuk cocugum var evde onunla oynuyorum otur kalk egil pesinde kos onlar devam ediyor

Ah insallah bana 14. Haftadan beri soyluyor ama ilk defa erkrn dogum dedi. Bukadar zor goruldugunu bilmiyordum belkide cikacak yukari dedigin gibi. Dikkat ediyorum bende hareketlerime falan. Okadar sitres oldumki dun gece ruyamda doguma bile gittim saglikla ilerlesin hepimizinki insallah zamaninda da dogsun minnoslar

Cinsel hayat neydi kiii biz en son çocuğu yaptık işte
Hareket aslında sorun değil ani hareket sorun eğilip kalkarken daha yavaş hareketlerde bulunursak sorun olmaz bence bide bulduğun her an ayaklarını yukarı dikle öyle yat

Aminnn amin zamanında gelecekler inşallah . Şu dönemde ne düşündüysem başıma geldi . İyi şeyler düşünmek istiyorum zamanında sağlıkla doğuracağız bana hiç erken doğum demediler ama bu risk varmış dua ediyoruz kanamamız olmasın diye yaşam sınırına gelecekler hayırlısıyla

Insallah canim insallah bende de oldu maalesef aklima gelen basima geldi mevzusu. Dua ediyorum kendime burdaki herkese kolaylikla gecirelim su gunleri saglikla kavusalim bebislerimize insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…