Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
insanlar böyle şeylerde çok düşüncesiz olabiliyorlar. benim de ilk bebeğimin kalbi kendi durdu karnımda hep kendimi suçlayacak hep acaba şöyle yapsam yaşar mıydı diye soracağım bir şeyler buldum. O girdap hakkaten yutuyor insanı. Bu içindeki savaş yetmezmiş gibi insanları avutmaya, laf anlatmaya çalışmak daha can sıkıcı. O yüzden acabalarını sil dedim zaten çok iyi anlıyorum seni. 20 tane anomaliyle dünyaya gelse de yaşamayacaktı zaten ya da acılar çekecekti günlerce. insanlara bunu anlatmak çok zor.
Ne demek çiçeğim hep yanındayız. Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın.

Sayende tavsiyelerin benim canımı kurtardı resmen o kadar cok dua ettim ki. Herkesin su gibi geçsin. Doğum icin herkesin sır gibi paylasmadığı şeyi yaşayınca anladım. Paylaşmamak daha iyi sanki. Şuan anlıyorum. O an kalbini durduralım deseler kabul ederdim oyle birşey. O an aklımdan gecen düşünceleri ben biliyorum Gercekten cok kutsal çok

bana kimse boğmaca demedi yaa 1-2 hafta sonra gidip 2. tetanozu olucam sadece.

Teşekkür ederim evet bende juno reflü yatağı değil diye gördüm ondan sorayım dedim

Bence olma anne karnında ki bi bebeği bu kadar karma şeylere niye maruz bırakıyorlar ki ve bildiğim kadarıyla sadece tek doz boğmaca yapılıyor boğmaca yapan tetanoz olmuyor bence sen her gebe gibi ikinci doz tetanoz ol direkt bizler yaptık zararı olmadı yani em güzeli bildiğimiz yoldan devam

Demek benim ki de normal önden gitmesi bebeğe zararı ı yoksa zaten sorun yok belki doktor şekerden şüphe ediyor öyle diyorlar olabilir
Yanı benım ıcım de rahat haftasından düşük olmasını istemem bende şeker testı yaptırırsam eylulun ilk haftası benim genel de açlık sekerım düşük oluyor herkesın yüksek çıkar sonuç ne çıkacak bilemiyorum

Ben 30. haftada tek doz karışık aşı yaptırcam tetanos+ boğmaca. Valla benim kendi doktorum da aile hekimi de bunu tavsiye etti bize, öncesinde olmana gerek yok o yüzden dedi. Ücretini kendin karşılıyorsun evet. Devlet sadece tetanosu ödüyor.

Son zamanlarda yenidoğanlar arasında boğmaca vakaları çok sık görülmeye başlamış ve Allah korusun ölümcül seyrediyormuş. Bebeğin boğmaca aşısı doğumdan sonra geç yapıldığı için 0-2 aylık dönemde koruması amacıyla enfeksiyon doktorları son 3-4 yıldır bunu öneriyorlarmış. Öncesinde biz de gerek görmüyorduk ama aşı tavsiyeleri dönemseldir dedi doktor bize eskiden boğmaca aşısı mı varmış falan dememek gerekiyormuş. Toplumda da ücretten dolayı karışık aşının vurulma oranı daha düşükmüş yani toplumla mukayese etmeyin de dediler. Kış bebeği olacağı için ilk zamanlar sık sık hastaneye gidip gelineceği için bize bunu ısrarla önerdi valla ikisi de. Ama herkesin kendi tercihi tabi.

Kalbindeki sızı da azalacak merak etme , sadece kendine zaman tanı . Yaşadığın bütün duygu durumları çok normal . Bundan sonraki hayatında hep güzel haberler almanı diliyorum. Geçmiş olsun ne kadar doğru bir deyiş bilmiyorum ama umuyorum bundan sonra çok daha güzel günler yaşarsın . İstediğinde yazabilirsin

Evet bana da ücretli dedıler birdaki kontörlümde soruyum
Bilgilendirme için teşekkürler 30.haftama daha çok var düşünürüm o zamana kadar

İkisini karıştırmak korkutuyor beni tabi en iyisini doktorlar bilir ama ya tetanoz ya boğmaca tabi yine kişinin tercihine kalmış

Bende 2 eylül yapacam anlarız o zaman kendi mi tombul yoksa şekerden mi

İkisini karıştırmak korkutuyor beni tabi en iyisini doktorlar bilir ama ya tetanoz ya boğmaca tabi yine kişinin tercihine kalmış
Bebeklere 5li karma bile yapılıyor ya hiç o şekilde düşünmedim. Ben sadece boğmacanın canlı aşı olmasından tedirgin oldum ama 30. haftada vücut onu tolere eder dedi doktor da.

Huzursuz bacak gibi ağrılarda benim çok iyi gelen bi yöntemim var kızlar kesin deneyin. Bir kalıp sabun koyun yatağa. Bacaklarınıza değmese bile yalancı magnezyum oluşturuyormuş. Ben sabunsuz yatamıyorum artık ve normalde ağlardım bacak ağrısından.

Kızlar merhaba. 23+2 den selamlar bugün tetanoz ilk doz aşısını yaptırdım. 4 hafta sonra ikinci dozu yaptırmak için gelirsin dediler. Ben tetanoz aşısını doktor yaptır dediği in yaptırdım ben internette araştırmaya okumaya hiç girmedim. ‘Acaba mı’ diye bir düşünceye maruz kalıp kötüyü çekmek istemedim. Detaylı ultrasonumuda gecen hafta yaptırdım. Alışveriş yapmayada başladım. Tek sorun kış bebeklerıne ne alınır, ne kadar alınır bilememek

“Elizismom” youtube kanalına bakabilirsiniz. Ben çok faydalandım

Aynı durumdayız cinsiyetle alakası yok canım benimki kız. Amniyon sıvısının fazlalığından büyük olabilirmiş.

Daha bebek aşılarını araştırmadım bilmiyorum ama öyleyse vurulabilir demek ki, sadece her doktorun yöntemi işleyişi farklı olduğı için tedirgin oluyorum yani sağlık bu belli bi nokta da buluşmaları gerekiyor ev temizliği vs böyle başka birşey değil ki herkes kendi yöntemi ile ilerlesin herkes aynı olsa hiçbir insan da tereddüt etmez
Bebeklere 5li karma bile yapılıyor ya hiç o şekilde düşünmedim. Ben sadece boğmacanın canlı aşı olmasından tedirgin oldum ama 30. haftada vücut onu tolere eder dedi doktor da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…