Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kızlar benim özellikle kahvaltı sonrası fenalaşma durumu rutine bindi. Gelene kadar, açken iyiyim kahvaltıdan yarım saat sonra her yanım dökülüyor sanki kendime gelemiyorum 🥺 Kollarımda şu mesajı yazacak güç kalmıyor adeta. Şeker ölçtüm normal çıktı, dün tansiyon aleti almıştım ama evde kaldı bugün. Ona bakma şansım yok ne yazık ki genelde de düşüktür zaten😕 Neyim var böyle anlamıyorum. Her gün revire inip yatar oldum kahvaltı sonrası 😞
senin anlattigin kadar degil ama bir ara bende oldu bu derece degil ama her yemekten sonra uzanir olmustum bir ay once falan, sonra kendi kendine gecti.. bu arada ben cipse sardim canim tuz cekiyor surekli aseriyorum cips. yiyorum da kendimi kisitlamadim, belki de diyorum dusuk tansiyondan tuz ihtiyacim vardi onu giderince rahatladim. Sebebini bilmiyorum ama ben de yasadim gecti bitti

Ay bende şeker yüklemesi yaptırıyorım şuan içtim ne iğrenç tatmış bu böyle midem kalktı 75 gr benimde öyle iğrenç ki safi şeker yiyormuş gibi🤢

Kız yok bir şey olmaz😄üstüne yatmışsın gibi hafif kol ağrısı belki ateş bünyeden bünyeye değişiyor tabii. Belki parol alabilirsin çok ağrı ateş olursa bir sor.
Benimde sağlık ocağım aradı ellernde aşı yokmuş bide 2021de olmuştum. Eylül başı falan ara tek doz yapalım yeter dediler neredeyse 26 27 haftalık olcam
Aynen bana da tek doz olacaksan 26da olursun hem anneyi hem bebeği korur dedi. Sağlık ocağı doktoru geçen hafta gel tek doz yapalım demişti, bu adam hiçbir şey bilmiyor galiba yav

Ebe yarın gel kan idrar tahlili alınması lazım dedi. İdrar kültürü geçen cuma vermiştim zaten, kanı da geçen hafta verdim sağlık ocağında. Gitmeme gerek var mı sizce

senin anlattigin kadar degil ama bir ara bende oldu bu derece degil ama her yemekten sonra uzanir olmustum bir ay once falan, sonra kendi kendine gecti.. bu arada ben cipse sardim canim tuz cekiyor surekli aseriyorum cips. yiyorum da kendimi kisitlamadim, belki de diyorum dusuk tansiyondan tuz ihtiyacim vardi onu giderince rahatladim. Sebebini bilmiyorum ama ben de yasadim gecti bitti
Doktoruma yazdım, şeker yüklemesinin yapılması şart, mutlaka yapalım demiş. Yemekten 2-3 saat sonra açılıyorum diğer öğünlerde o kadar olmuyor ama kahvaltı sonrası çok kötü. Bana da yine de şeker varmış gibi geliyor. Hızlı mı yükseliyor napıyorsa sarsıyor 😞 Cips bence tüketme hiç ya, çok cazip tuzlu olması, lezzeti falan ama içeriğinde faydalı hiçbir şey yok. Trans yağlar, bağımlılık yapıcı Çin tuzu vs gibi tatlandırıcılar, patatesin kendisinin içerdiği glukoz falan hepsi bir arada 😕 Kendin evde az yağ ile kaya tuzundan falan yapmaya çalış ya da en azından. Ayda yılda bir yemeyi tolere eder de vücut aşerme düzeyindeyse bence farklı çözümler bulmaya çalış 🫶

günaydın hanımlar . bebişleriniz düzenli hareket ediyor mu ? birde çok güçlü mü yoksa pıt pıt gibi mi hareketleri hissediyorsunuz . ben geçen hafta baya dışarıdan görmüştüm ama şimdi hem alt karnımda hemde daha hafif hissediyorum . normal mi acaba :)
Bende de bu sekilde bu hafta neden anlayamadim

günaydın hanımlar . bebişleriniz düzenli hareket ediyor mu ? birde çok güçlü mü yoksa pıt pıt gibi mi hareketleri hissediyorsunuz . ben geçen hafta baya dışarıdan görmüştüm ama şimdi hem alt karnımda hemde daha hafif hissediyorum . normal mi acaba :)
Ben çok güçlü hissediyorum canım her gün uyanık olduğu her saat neredeyse. Tamamen bebeğin durduğu yer ile alakalı ya ayakları nerdeyse oraya güçlü vuruyorlar elleriyle olan daha zayıf galiba. Bizimki sanırım hep yüzü, vücudu dışa dönük vaziyette. Belki seninki ters dönmüştür bu sıralar, ayakları aşağıdadır içe vuruyordur arada topuğu değiyordur dışa dışa. Hiç takılma canları sıkılıyor her pozisyonu her ortamı deniyorlar küçük yuvalarında 😂😂

Ben de pazartesi yaptıracağım yükleme, doktorlar da teyitleştik. Önüme çıkan bir doktorun YouTube kanalına girdim o esnada 🤦🏻‍♀️

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 canım sen bir kısa hamile taytı atmıştın. Çok rahat falan diye. O linki bir daha atar mısın? Bir de beden işini nasıl yaptın? Kaç beden almak iyi ben 67-68 kilo aralığındayım şu sıralar ama 5-6 kilo daha alsam 2 ayda üzerime olsun istiyorum. L mi alsam daha iyi? 1.65 boyum

X