Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Hanımlar artan bel ağrıları yüzünden artık hayat kalitem düşmüş gibi hissediyorum yarım saat ayakta dursam yarım saat yatmam gerekiyor. Sırt üstü yatmamın mümkünatı yok pişman oluyorum sonra 😬

Hamile pilatesine başlamayı düşünüyorum doktorum da iyi olur dedi, aramızda pilates yapan var mı 🫶🏻
Merhaba ben online pilatesi eğitimi alıyorum haftada 2 ki bende boyun bel fitik mevcut ağrım sizim sızım şükür yok aksine daha iyiyim iyi ki diyorum

Merhaba ben online pilatesi eğitimi alıyorum haftada 2 ki bende boyun bel fitik mevcut ağrım sizim sızım şükür yok aksine daha iyiyim iyi ki diyorum
Ben de Elçin Demirel’in hamile pilatesi, hamileyiz yürüyoruz gibi videolarını yapıyorum her gün. Sırt ve boyun ağrısı konusunda, kronik yorgunluk konusunda, ödem konusunda çok faydasını görüyorum. Siz eğitimi kimden alıyorsunuz acaba?

Minimal bebek alışverişi videoları var youtubeda, onları da izleyebilirsin. şu mesela benim izlediklerimden biri.

Benim bence yaptığım hata her şeyi önden almaya çalışmak oluyor. Arkadaşım da dedi mahrumiyet bölgesinde yaşamıyosun gerekli olanı alırsın doğunca diye ama yok sanki doğuma bırakınca hiçbir şey alamayacakmışım gibi geliyor. O yüzden gereksiz şeyler de çıkacaktır kesin

Evet canım izlemiştim bunu
Ay kızlar birilerine bir şeyler anlatmazsam çatlicam 😂
Kayınvalidem, görümcem bir ara beni yakaladılar işte eşim yokken, dediler ki son zamanlarda bir şeye çok üzüldü mü stres yaptı mı? Ani stres durumlarında da olurmuş bu hastalık falan filan. Ben de dedim ki yooo gayet mutluydu hatta bebek olmuş hamileyim falan kafasına taktığı bir şey yoktu dedim. Onun öncesinde bebek olmuyor diye üzülmüş olabilir ama çok da kafaya takar gibi değildi en azından benim kadar dedim. Ona çok üzülüyordu, senin üzülmene daha çok üzülüyordu dediler. Hiç cevap vermedim. Bu ne demektir anlamadım yani art niyet aramayayım dedim.
İkinci konu da ramazan bayramında biz memleketlere ayrı gittik ve eşim ısrar etti ki arabayla ben gidicem diye. Bana uçak bileti aldık başta sonra iş yerinden izin de alamadım tek günlük, bilet yandı, ben otobüsle gittim. 4 haftalık hamileydim o zaman da düşünün yani 8-9 saat yol gitmişim.
Kayınvalidem dedi ki ramazan bayramında tek geldi ya araba kullandı saatlerce ve orası sıkışmış o zaman bi ağrıyor batıyor demişti acaba ondan mı oldu dedi. Rezilliği çeken benim sorguladıkları şeye bakın. Ne yani yanında yolculuk yapıp da şoförlük etmedim diye mi geldi bu hastalık başına.
Binbir tane ihtimal var bu hastalığın olabilmesi için amaç ne yani burada sherlock kesiliyorlar falan. Valla bir tatsızlık yaşansın istemiyorum sıkıntılı zamanlarda, eşime de demedim bir şey ama ben de doluyorum kendi kendime yani napıcam bilmiyorum. Gitsinler istiyorum bir an önce.
Sana vereceğim tavsiye şu olur olayı bilmiyorum eşin rahatsız sanırsam bunun için demiyorum rahatsız olmasa da bu dediğimi yap . Hiç bir zaman eşin yoluyla çözme ona söyleyip halletmesini bekleme. Git ne rahatsızlığın varsa söyle üslup doğru olsun da kötü şeyler bile söylenir. Ama Kibar bir dille yaklaş hep. Şimdi diyeceksin ki evden gitmeleri nasıl söylenir , evin en anlayışlı kişisi ile konuş.

Ben de Elçin Demirel’in hamile pilatesi, hamileyiz yürüyoruz gibi videolarını yapıyorum her gün. Sırt ve boyun ağrısı konusunda, kronik yorgunluk konusunda, ödem konusunda çok faydasını görüyorum. Siz eğitimi kimden alıyorsunuz acaba?
Eğitim aldığım Zeynep hocanın Instagram hesabıni aşağıda ekledim. Ben açıkçası çok memnun kaldım görüntülü olarak eğitim olması evden derslere katılabildiğim için usengeclik istesem de yapamıyorum 🤷🏼🙈🤣 kramp, ağrı vs gibi durumlardan pilates çok kurtarıcı oldu.
12. Haftada iken başladım şuan 24. Haftalara kadar geldik doğuma kadar devam etmeyi düşünüyorum cidden..

Ben gyno ferro sanol içiyorum. Bana sa ilk 50 CC yapacaklar bakalım kaç çıkacak benim ki
Ne zamandi canım şeker yüklemesi? İnşallah senin ki güzel çıkar 🙏🏼benim annemde tokluk şekeri var ve ilaç alıyor onunda sonradan çıkmıştı. Pazartesi günü testin tekrarlanması ile net belli olacak?

Ay kızlar birilerine bir şeyler anlatmazsam çatlicam 😂
Kayınvalidem, görümcem bir ara beni yakaladılar işte eşim yokken, dediler ki son zamanlarda bir şeye çok üzüldü mü stres yaptı mı? Ani stres durumlarında da olurmuş bu hastalık falan filan. Ben de dedim ki yooo gayet mutluydu hatta bebek olmuş hamileyim falan kafasına taktığı bir şey yoktu dedim. Onun öncesinde bebek olmuyor diye üzülmüş olabilir ama çok da kafaya takar gibi değildi en azından benim kadar dedim. Ona çok üzülüyordu, senin üzülmene daha çok üzülüyordu dediler. Hiç cevap vermedim. Bu ne demektir anlamadım yani art niyet aramayayım dedim.
İkinci konu da ramazan bayramında biz memleketlere ayrı gittik ve eşim ısrar etti ki arabayla ben gidicem diye. Bana uçak bileti aldık başta sonra iş yerinden izin de alamadım tek günlük, bilet yandı, ben otobüsle gittim. 4 haftalık hamileydim o zaman da düşünün yani 8-9 saat yol gitmişim.
Kayınvalidem dedi ki ramazan bayramında tek geldi ya araba kullandı saatlerce ve orası sıkışmış o zaman bi ağrıyor batıyor demişti acaba ondan mı oldu dedi. Rezilliği çeken benim sorguladıkları şeye bakın. Ne yani yanında yolculuk yapıp da şoförlük etmedim diye mi geldi bu hastalık başına.
Binbir tane ihtimal var bu hastalığın olabilmesi için amaç ne yani burada sherlock kesiliyorlar falan. Valla bir tatsızlık yaşansın istemiyorum sıkıntılı zamanlarda, eşime de demedim bir şey ama ben de doluyorum kendi kendime yani napıcam bilmiyorum. Gitsinler istiyorum bir an önce.
Yavrum kusura bakma da senin etrafında hiç aklı başında insan da yokmuş yaa. Valla bu hareketler hamile bi kadına yapılması çok tuhaf geliyor bana. Madem onlar konuşamıyo sen sor ne istiyosunuz benden, bu sorularla neye varmaya calisiyosunuz diye. İyi değilim de şekerinden bahset suyundan bahset boyle giderse allah korusun iyi olmayacagini anlatmaya calis. Anlamazlarsa da yapacak bi şey yok artık bebekle kendini düşün başından beri dediğim gibi.

Ya sorma en nefret ettiğim şey böyle zamanlarda yapılan gereksiz şovlar. Kv’min gözünde arpacık çıkmış, eşimi duyduğundan beri yemeden içmeden kesilmiş, uyku uyuyamamış onu anlatıyor bize. İyice anacım biz seni gel de kendi dertlerini anlatıp çocuklarının ilgisini üzerine topla diye mi çağırdık, eşim bir yandan ablası bir yandan anneyle ilgileniyorlar. Bu sefer de ben yaşayacağımı yaşadım be çocuum beni dert etmeyin faslı başlıyor. Ayyy içim şişiyor aşırı ilgi manyaklığına maruz kalmaktan valla. Neyse ki kayınbabamın aklı çok başında. Ameliyat olmayacaksa toplanıp gidelim biz niye hamile haliyle bu kıza yük oluyoruz zaten üç aydır çektiği dert azmış gibi diyor. Ama annenin ve ablanın daha gidesi yok gibi bakalım 😒 Aslında çok derinlemesine psikolojik incelemeler yapılmalı aile ilişkileri konusunda bence 😂
Ay sen eninde sonunda kurtulcan kayınbabana çok uzuldum şu an jdjdh en olmadı onla konuş kız 😂

Ben de sorduğum ve söylediğim her şeyden pişman oluyorum. Demir eksikliği çıktı mesela, kadınların %80’inde vardır ya hani, devamlı onu sorup müdahale ediyorlar şu an. Artık neyi söyleyip söylememem gerektiğini düşünerek yaşamaya başladım, sonradan başım ağrıyor çünkü.
Yani cidden biz senin iyiliğini düşünüyoruz adı altında sürekli yasamına müdahale epey can sıkıcı oluyor. Ama dediğin gibi dogdugun yer kaderindir diye mecbur cekiyoz zira laftan anlamayan bir güruh var özellikle üst jenerasyonda 😬😬

Ne zamandi canım şeker yüklemesi? İnşallah senin ki güzel çıkar 🙏🏼benim annemde tokluk şekeri var ve ilaç alıyor onunda sonradan çıkmıştı. Pazartesi günü testin tekrarlanması ile net belli olacak?
İnşallah, 2 Eylül de yapacam, şeker şuan aşırı yaygın sizin aileyi bilmiyorum ama benim annem de babam da teyzelerim de var hepsi de genç insanlar doktor hep üzüntü stresten diyor

Ah canım ya, dertlere gel ajfksjdk bu arada benziyoruz bu konuda, ben de yalnızlığıma çok düşkün ve pek de insanlara bayılmayan biriyim. Tiyatro, sinema, alışveriş, yürüyüş hepsini tek başıma yapmayı severim. Kv niye beni çağırmıyorsun diyor, sessizlik istiyorum çünkü reis ondan olabilir mi. Hayat bilgisi öğrenesim yok, sahilde Tarkan-Hüp dinleyip klip çekmek istiyorum kafamda sal beni sjfkdk hayır “belki” derken laf sokuyor, eşim her şeyi yer yemek seçmez ben seçiyorum. Bizim bir sorunumuz yok ayrıca, sana ne oluyor 😂
Benimki çok ilgi arsızı değil ama aşırı abartılı ve ölçüsüz davranışları var, çocuk gibi aynı. Yani bir gün oğlum olursa karısına oğluma sebze yap demeyeceğim mesela, kıçını kaldırıp kendi yapsın çok istiyorsa.
Ayy actirmayin kutuyu😂 belki de kendi annelerimiz olmadigindan bu kadar batiyor ya bazen annem sen de cok taktin diyo. Anneme off diyebiliyorum ama kv olmuyor esin de bozuluyor oyle durumda. Kendisinin muthis aile iliskileri yok baktiginda babasi ameliyat oldu nodul aldirdi . Gitmedi seni birakamam dedi. Ama bahane ben olsam ucarak gitmistim. Ama gelin oldugun icin sen bisey dediginde. Annemle neden oyle soguk konusuyosun , babama niye baba demedin neden aramadin. 😒 sacma sapan seyler.

Ayy actirmayin kutuyu😂 belki de kendi annelerimiz olmadigindan bu kadar batiyor ya bazen annem sen de cok taktin diyo. Anneme off diyebiliyorum ama kv olmuyor esin de bozuluyor oyle durumda. Kendisinin muthis aile iliskileri yok baktiginda babasi ameliyat oldu nodul aldirdi . Gitmedi seni birakamam dedi. Ama bahane ben olsam ucarak gitmistim. Ama gelin oldugun icin sen bisey dediginde. Annemle neden oyle soguk konusuyosun , babama niye baba demedin neden aramadin. 😒 sacma sapan seyler.
En iyisi en minimal düzeyde görüşmek, çok samimi olmamak işte. Benim eşim sallama istediğini yap diyor allahtan, yoksa bi posta da ona kaymam lazım sjjsjd

Ya Allah yardımcınız olsun. İllaki bişeye bağlamaları gerekmiyor hastalık bu. Hepimizde her an bi hastalık çıkabilir. Ataerkil kafa yapısı işte. Onlara göre kutsal bölge ya kabullenemiyorlar durumu. Tövbe estağfurullah. Yok bayramda araba kullanmış da ondan olmuş yok canı mı sıkılmış.

Siz en iyisini bilirsiniz tabi ama bana pek iyi niyetli gelmediler. Sonuçta siz de özel bir süreç yaşıyorsunuz. İnşallah en kısa zamanda evlerine dönerler.
Aman ya diyorum ya şov başka bir şey değil. Bebekken yanında sigara içilen erkek çocuklarında olurmuş mesela bunu eşim söyledi bana. Babası da o bebekken hep içmiş. Şeytan diyor sen de git bunu sor kendilerini suçlayıp dursunlar. Sen de anne olarak koruyamamışsın çocuğunu dumandan de.

X