Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Özeldeki doktoruna gitmeden önce tahlilleri için devlet hastanesine giden oldu mu? Sıkıntı çıkarırlar mı acaba , sağlık ocağım farklı şehirde ona gidemiyorum.
ben ilk doktora gittiğimden beri kan tahlillerimi hep devlette verip dahiliyeye de görünüp öyle kendi doktoruma gidiyorum. Ona da gidince geçen hafta kan verdim diyorum sistemden görüyor zaten

Bak benim uygulamada ne yaziyor.

Sırt ağrısı çekiyorsanız göbeğiniz büyüdüğü için sizi daha çok rahatsız edecek. Neyin sizi rahatlattığına bağlı olarak rahatlamak için buz torbası, ısı kullanabilir veya nazik bir masaj yapabilirsiniz. Bedeninizde isilik, et beni, ayaklarınızda ve tabanlarınızda kızıl bir renk ve bacaklarda leke gibi başka değişimler fark edebilirsiniz. Bu değişimlerin hepsi geçicidir. Rahminiz genişlemeye devam ediyor. Birden fazla bebek taşıyorsanız karpal tünel sendromu (parmaklarınızda ve ayaklarınızda bir uyuşukluk veya karıncalanma) belirtileri göstermeniz daha muhtemeldir. Fakat bu genellikle doğumdan sonra geçer.
ay benim boynumda da leke ve et beni çıktı çok sinirleniyorum onlara. doğumdan sonra geçmezse yaktırıcam hepsini :KK70:

Özeldeki doktoruna gitmeden önce tahlilleri için devlet hastanesine giden oldu mu? Sıkıntı çıkarırlar mı acaba , sağlık ocağım farklı şehirde ona gidemiyorum.
ben gitmiştim canım hatta özeldeki doktorum gitmemi söylemişti. burası çok pahalı devlette yaptır istersen demişti. devlette de kadın doğumdan randevu aldım. genel kontrol için geldim hocam sağlık ocağında bazı testler eksik olabiliyor demiştim. yapmıştı tüm tahlilleri. ben sıkıntı yaşamadım yani.

Bak benim uygulamada ne yaziyor.

Sırt ağrısı çekiyorsanız göbeğiniz büyüdüğü için sizi daha çok rahatsız edecek. Neyin sizi rahatlattığına bağlı olarak rahatlamak için buz torbası, ısı kullanabilir veya nazik bir masaj yapabilirsiniz. Bedeninizde isilik, et beni, ayaklarınızda ve tabanlarınızda kızıl bir renk ve bacaklarda leke gibi başka değişimler fark edebilirsiniz. Bu değişimlerin hepsi geçicidir. Rahminiz genişlemeye devam ediyor. Birden fazla bebek taşıyorsanız karpal tünel sendromu (parmaklarınızda ve ayaklarınızda bir uyuşukluk veya karıncalanma) belirtileri göstermeniz daha muhtemeldir. Fakat bu genellikle doğumdan sonra geçer.
Benim iki göğsümün arasında kahverengi lekeli bir kısım oluştu çok koyu değil böyle dağınık şekilde desen gibi 🥲yüzümde olmadı diye şükrediyorum

Dün benden önce doktora giren kadının arkadaşıyla konuşmasını duydum kadın 39. Haftadaymış bebek 4 kiloymuş. Benim doktor bebek iri doğum zor olur sezeryana alalım demiş kadın kabul etmedi çıktı. Arkadaşına daha zamanı var demek ki hemen alalım diyorlar kendi gelmesini bekşiycem son an da olmazsa sezeryana alsınlar diye anlatıyordu. Bana deseler korkar tamam derdim hemen, mesela işte doğum kanalına sıkışır kakasını yer kordon dolanır diye. Tuhaf geldi bu cesaret

merhaba kızlar gınaydın herekese :) kızlar 20 haftalığız hareket ettıkce asagıya vururuyor sankı cıkcak gbı degısık agrı gbı bısey agrıda degıl anlık bısey oluyor bazen seslı ay bıle dyrm . işyerinde devamlı otryrm otryrm dyede ayrı bı hareketlı allahım. dktr plesanta asagıda dedı acaba ondanmı oluyor . bole bır durum yasayan var mı .?

Ben de iki gündür hiç iyi hissetmiyorum doktora ulaşamama meselesini çok taktım mesela, modum düşük. Retro neyin var herhalde 🥲
Medikal pak göztepedekine mi gidiyorsun benim de ilk hamileliğim orda oldu doğum mesajlar geç oluyordu sonlara doğru doktor da iyice tanıyınca attığım an cevap veriyordu. Belki daha ilk randevular olduğu içindir. Doktorunuz kim

Sürebilsem koruyacak ama süremiyorum ki, nemlendiriciyle karıştırıyorum yine de emilmiyor ambalajdan iki elimle sıkarak zor çıkarıyorum.
Bana eczacım the organic pharmacy marka 50faktör krem önermişti ben kullanıyorum memnunum kolay sürümlü, beyazlık bırakmıyor, hemen emiliyor ama ilk sürdüğümde biraz terletiyor. Sivilce vs. Yapmadı aydınlık bir görüntüsü var yüzde

merhaba kızlar gınaydın herekese :) kızlar 20 haftalığız hareket ettıkce asagıya vururuyor sankı cıkcak gbı degısık agrı gbı bısey agrıda degıl anlık bısey oluyor bazen seslı ay bıle dyrm . işyerinde devamlı otryrm otryrm dyede ayrı bı hareketlı allahım. dktr plesanta asagıda dedı acaba ondanmı oluyor . bole bır durum yasayan var mı .?
benimde öyle canım benmde plesenta aşağıda ama benim bebeğin ayaklarıda aşağıda mesanemi tekmeliyor o yüzden hep çişim geliyor :KK70: bende endişe ediyorum ama aşağıda olduğu için . umarım yukarı çıkarlar

benimde öyle canım benmde plesenta aşağıda ama benim bebeğin ayaklarıda aşağıda mesanemi tekmeliyor o yüzden hep çişim geliyor :KK70: bende endişe ediyorum ama aşağıda olduğu için . umarım yukarı çıkarlar
Ben artık bebonun mesanemi bağırsaklarımı midemi tekmelemesinden ne gaz tutabiliyorum ne bi şey. sürekli çişimi getiriyo :KK70:

Dün benden önce doktora giren kadının arkadaşıyla konuşmasını duydum kadın 39. Haftadaymış bebek 4 kiloymuş. Benim doktor bebek iri doğum zor olur sezeryana alalım demiş kadın kabul etmedi çıktı. Arkadaşına daha zamanı var demek ki hemen alalım diyorlar kendi gelmesini bekşiycem son an da olmazsa sezeryana alsınlar diye anlatıyordu. Bana deseler korkar tamam derdim hemen, mesela işte doğum kanalına sıkışır kakasını yer kordon dolanır diye. Tuhaf geldi bu cesaret
bayaa cesurmuş gerçekten ben olsam ben de hemen tamam derdim. Bi de 4 kilo olmuş yeter yani daha ne beslenecek semirmiş zaten maaşallah

Benim normalde öyle değildi birkaç gündür öyle çok altta hissediyorum ve aşırı çişim gelmeye başladı. En son makat pozisyonundaydı bebek popişi mi baskı yapıyor kımıldayınca diye düşündüm bende kendi kendime😄😄

Bana yakın iki tane kadın dogum hastanesi var devlet ikisine de gidiyorum arada kendi doktorum dışında randevu denk getirimce. Zaten senin istemene gerek bile yok devlet hastanesinde belli haftalarda belli tetkikleri direk istiyorlar baya da kapsamlı tahliller epey bir sey var. Benim özeldeki doktorumun istediginden de fazla seye bakmışlardı hatta ilk tahlil yaptırırım diye gittiğim zaman doktora. Tahlil için geldim demezsin zaten musyene sonrası bakıyorlar sunu sunu da yapıcak mısınız hocam diye sor istersen aklın kalmasın dersen

Yani tabiki özele göre hızlı hızlı bakmak zorundalar ama çok fazla hasta görüyorlar konuya daha hakimler sanki. Özellerde de risk vs bir durum olduğunda yine araştırmaya yolluyorlar genelde. Benden önceki gebeye bebeğin böbreğiyle alakalı bir durum anlattı mesela takip ettir vs dedi. Dedim demek ki görüyor yani bir sıkıntı olsa. Görmediyse yoktur Allahın izniyle. Tabi isterse saatlerce baksınlar sonuçta ultrason %70-80 geçerliliği olan bir şey. Garanti değil yani.
Aslında özel muayeneydi prof. Dr. Ben de tecrübesine güvendim . Yine de ertesi gün devlette perinatologa gittim o da 10 dkkda baktı aynı şeylere baktılar hemen hemen. Devletteki 28. Haftada tekrar gel dedi yeniden kalbi kontrol edecekmiş . İnşallah sağlıklı sıhhatli gelir tüm bebişler

Kızlar eşimin arkadaşı Almanya’da yaşıyor. İstediğim bişeyler olursa gelirken getirecek. Burada olmayıp veya burada pahalı olup oradan alınabilecek neler var acaba . Öneriniz var mı

X