Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kendin çıksan verirler mi ki ya bide 10 sene dolunca falan kendin çıkıp alma hakkı oluyordu sanki zaten doğum iznine çok kalmadı 32.haftada direkt çıksan izne sonra da izin bitince dön yalandan 2 gün tazminatla çıkma hakkın varsa öyle çık hem aralıkta zam gelmiş olur.
10 senem eylul de doluyor da oyle bi hak varmi bilmiyorum. Yaa calisicam diyip sonra cikarsam asil vermezler poff bu gece oturdum buna agladim napicam diye . Cok uzum zamandir aglamiyodum 😓. Cok skildi canim :KK43:

Ben 48 dim 53 buçuk olmuşum ayımla orantılı gidiyorım 5 buçuk aylığım ya 😅
Senin vki ye göre bence daha cok hakkın var. 🤭 senin 16 kiloya kadar alman normal. Banada 11-16 kilo alımı normal diyor. Ben 10-13 alsam iyi gözüyle bakıyorum. Zaten 7-8 kilosu doğumda hemen gidecekmiş. Emzirkende 2 hafta gidyormus hızlıca. İlk 2 ayda eski kilona dönüyormussun genelde vkiye göre aldıysan. Genelde 13-14 kilo almıs olan herkes eski kiloama 1 ayda döndüm diyor. Tabi bebekte emiyorsa.

10 senem eylul de doluyor da oyle bi hak varmi bilmiyorum. Yaa calisicam diyip sonra cikarsam asil vermezler poff bu gece oturdum buna agladim napicam diye . Cok uzum zamandir aglamiyodum 😓. Cok skildi canim :KK43:
Aralık annelerinde insan kaynakları müdürü vardı sanki. Kimdi hatırlayamadım. Bence seni dogru yönlendirebilir prosedürü biliyordur muhtemelen. Hatırlayan varsa belki yazar

kızlar aşermeye başladım sanırım ama hep yanlıs seyleri canım çekiyor, doğru düzgün paketli gıda tüketmeyen ben şimdi eve cips alır oldum biskuviye nutella sürüp yiyorum olmadı nutellayı kasıklıyorum. genel olarak istahim acildi ama bu tarz da yemezdim hic daha once.

İnşallah bebiş sağlıklıdır adım da atmış zaten bence pişman ve üzgün yapısal olarak çok stresli de biri. Bazen büyük kavgaların ardından insanlar daha yakınlaşabiliyor birbirine inşallah öyle olur. Yarın önemli heyecanlı bir gün çok çok güzel geçsin🙏bebeği görünce de birlikte mutlu olursunuz. İnşallah ilerleyen süreçlerde sizi incitmez sözlerni tutar
Amin canım benim ne güzel dileklerde bulunmuşsun, sağ olasın hepiniz sağ olun 🥹🙏

Benimki erkek olacak kesinlikle babasının aynısı olur. Kendine pimpirikli, geri kalan herşeye karşı rahat olur 😃 daha dün ablamla bu konuyu konuşmuştum. Tevafuk oldu 😃
Bizim de erkek ben bana çeker diye umut ediyorum bu konularda erkek çocuklar biraz anneye benzermiş huy olarak ya 🥹 Eşim kayınvalideme çok benziyor ama erkek olduğu için daha nazlı sadece 😅
Ben de kendime çok rahatım yakınlarıma bir tık telaşlı olurum ama yine de belli etmem ya 😅

kızlar aşermeye başladım sanırım ama hep yanlıs seyleri canım çekiyor, doğru düzgün paketli gıda tüketmeyen ben şimdi eve cips alır oldum biskuviye nutella sürüp yiyorum olmadı nutellayı kasıklıyorum. genel olarak istahim acildi ama bu tarz da yemezdim hic daha once.
Uiyyy sen yine de tadımlık ye canım büyün bunları abartmadan. Biraz daha kuru meyveden, normal meyveden karşılamaya çalış tatlı ihtiyacını. Cips yerine de kabak çekirdeği falan nefsini körler belki 🥹 Hepimiz arada kaçamaklar yapıyoruz da rutine binmemesi lazım yine de bu grubun 🥹

Züber görece daha iyi, diğerlerinden tat olarak bi farkı da yok. En azından daha rahat olur için. Diğerlerine önerim yok 🥲

Züber görece daha iyi, diğerlerinden tat olarak bi farkı da yok. En azından daha rahat olur için. Diğerlerine önerim yok 🥲
yani herseye acigim tabi ama bunlara ayri bir acligim var cips nutella sogan halkasi mayonez hazir patates kizartmasi. delirdim galiba hic yedigim seylerde degil az once yine bir cips gomdum ornegin 😵‍💫😵‍💫

Uiyyy sen yine de tadımlık ye canım büyün bunları abartmadan. Biraz daha kuru meyveden, normal meyveden karşılamaya çalış tatlı ihtiyacını. Cips yerine de kabak çekirdeği falan nefsini körler belki 🥹 Hepimiz arada kaçamaklar yapıyoruz da rutine binmemesi lazım yine de bu grubun 🥹
kendime soyliyorum bunlari ama gonul ferman dinlemiyor 😅 belki gecici bir surectir gozumun onunde donuyorlar sanki 🥲

yani herseye acigim tabi ama bunlara ayri bir acligim var cips nutella sogan halkasi mayonez hazir patates kizartmasi. delirdim galiba hic yedigim seylerde degil az once yine bir cips gomdum ornegin 😵‍💫😵‍💫
Allah affetsin ben hiç kısmadım bunları, nutella falan çok seven biri değilim onu yemedim sadece, eşime cips alıp ondan 3-4 tane aldım daha bugün, patates kızartması da yiyorum. Belki çocuğun canı çekiyodur diyesine 🥲

Bende hamileliğin başında canım istiyordu oturup soğanlı olan çerezza vardı onu yemiştim dondurulmuş patates falan hatta eşim kızardı gizli gizli yerdim o kadar canım istiyordu ama geçti tabi şimdi dikkat ediyorım ama eşim donuk patatesi seviyor e o yerken ben izlicem mi bende yiyorum diyorum tek zararlı yediğim şey bu olsun ne yapayım nutella her yararlı kahvaltıdan sonra ödül olarak yiyorum tabi küçük kaşıkla arada kaçamak iyidir ama tabi rutin zarar da verebilir

Demirine bakmamış mı nasıl asıl ona bakılıyor
Bakmamış valla hazirandaki sonucumda demir, demir bağlama kapasitesi falan bakılmış hep şimdi yok hiçbiri 🤦🏿‍♀️ özellikle söyledim. Multivitamin kullanıyo musun dedi evet dedim, D vitamini kullanıyor musun dedi evet dedim bize yeterli o dedi kendisi gerekli görmedi demek ndmfkf Allah affetsin uzman kadın doğumculardan daha iyi biliyorsa... Öfff

Bakmamış valla hazirandaki sonucumda demir, demir bağlama kapasitesi falan bakılmış hep şimdi yok hiçbiri 🤦🏿‍♀️ özellikle söyledim. Multivitamin kullanıyo musun dedi evet dedim, D vitamini kullanıyor musun dedi evet dedim bize yeterli o dedi kendisi gerekli görmedi demek ndmfkf Allah affetsin uzman kadın doğumculardan daha iyi biliyorsa... Öfff
Kız belki çıkmamıştır e nabızdan ziyaretlerime gir ordan hangi tetkikleri istediğine bak benim de çünkü tek tek çıkmıştı hatta bu benim tsh ıma bakmamış mı diye düşündüm ama ertesi gün çıktı sonradan baktım da istediği tetkikler gözüküyor

Bende hamileliğin başında canım istiyordu oturup soğanlı olan çerezza vardı onu yemiştim dondurulmuş patates falan hatta eşim kızardı gizli gizli yerdim o kadar canım istiyordu ama geçti tabi şimdi dikkat ediyorım ama eşim donuk patatesi seviyor e o yerken ben izlicem mi bende yiyorum diyorum tek zararlı yediğim şey bu olsun ne yapayım nutella her yararlı kahvaltıdan sonra ödül olarak yiyorum tabi küçük kaşıkla arada kaçamak iyidir ama tabi rutin zarar da verebilir
gecer diye dusunuyorum ben de cips su aralar her aksam yiyorum bir paket, nutella biskuviye surup yiyorum sabah ayri yiyorum kasikla. yeni basladi ben de normalde hic boyle beslenmem ne gebelikte ne oncesinde.

X