Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Kız belki çıkmamıştır e nabızdan ziyaretlerime gir ordan hangi tetkikleri istediğine bak benim de çünkü tek tek çıkmıştı hatta bu benim tsh ıma bakmamış mı diye düşündüm ama ertesi gün çıktı sonradan baktım da istediği tetkikler gözüküyor
Screenshot_2024-08-07-23-20-48-58_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Tamamlanmış görünüyor ya enabıza düşmedi bile daha ziyaretlerimde de görünmüyor burası, ben direkt barkod numarasını alıp burdan takip ediyorum. Eksik olan olunca kısmi tamamlanmış yazıyodu. Bi daha da uğraşmak istemiyorum hiç sevmiyorum şu doktoru

Eki Görüntüle 3462704

Tamamlanmış görünüyor ya enabıza düşmedi bile daha ziyaretlerimde de görünmüyor burası, ben direkt barkod numarasını alıp burdan takip ediyorum. Eksik olan olunca kısmi tamamlanmış yazıyodu. Bi daha da uğraşmak istemiyorum hiç sevmiyorum şu doktoru
Hmm bizim burda tabi kimse elime barkod vermedi e nabızdan takip ediyorum böyle şeyleri ama en kötü dahiliye gitsen her türlü demir ölçer hele gebe birininkini ölçmesi gerekiyor bu hangi mantıkla yapıyorsa işini oturduğu yerden

guzel kahvalti da yapiyorum aslinda her sabah kendime sarimsakli ekmek hazieliyorum airfryer da ekmek dilimi ustune rendelenmis kasar birsz teragi ve sarimsak rendeliyorum iki buyuk dilim ekmek, yanina haslanmis yumurta, biraz zeytin, beyaz peynir ve nutella. 10 -11 gibi yapiyorum bu kahvaltiyi.
Oncesinde 7 gibi uyaninca cok az kahve yaninda gronala tarzi birsey yiyorum kavrulmus yulaf ve kurutulmus meyve var icinde sutle karistirip..
oglen 3 gibi yemek yiyorum ornegin bugun sulukofte biraz makarna ve yogurt yedim. Aksam daha sade yiyorum sadece corba 6-7 gibi.
yemekten sonra otururken de cips ve atistirmaliklar.
aralara meyve sikistiriyorum duzensiz araliklarla bazen kavun elma karpuz ne varsa bir kac dilim, her gun seftali biraz uzum. seftali de acayip canim cekiyor her gun.

Bazi gunler menemen ve ya patatesli yumurta yanina sarimsakli ekmek yapiyorum. genelde ogleye dogru kahvaltiyi baya genis yapmaya calisiyorum. Salata cok sevmem ama esim yaparsa aksam yemeginde yerim. ekmek tuketmiyorum bunun disinda

Son düzenleme:
Hmm bizim burda tabi kimse elime barkod vermedi e nabızdan takip ediyorum böyle şeyleri ama en kötü dahiliye gitsen her türlü demir ölçer hele gebe birininkini ölçmesi gerekiyor bu hangi mantıkla yapıyorsa işini oturduğu yerden
Gerek görmemiştir çok sevgili doktorum, bize bunlar yetiyor dedi. 😅 Özelde dahiliyeye gitsem ama hamilelik belirtmesem özel sağlık sigortasından düşerler mi ya bıktım hastaneye para vermekten. Belirtmesem derken halsizim desem hamilelikte bağdaştırmadan bakar belki

Gerek görmemiştir çok sevgili doktorum, bize bunlar yetiyor dedi. 😅 Özelde dahiliyeye gitsem ama hamilelik belirtmesem özel sağlık sigortasından düşerler mi ya bıktım hastaneye para vermekten. Belirtmesem derken halsizim desem hamilelikte bağdaştırmadan bakar belki
sen icinde demir olan hamilelik vitaminelrinden kullanmiyormusun?

Bakılıyor diye biliyorum canım sonuçta hamilelikle alakalı gitmiyorsun öylesine kan değerlerine bakıcak halsizim dersin hamilelik olarak girmez doktor

Bakılıyor diye biliyorum canım sonuçta hamilelikle alakalı gitmiyorsun öylesine kan değerlerine bakıcak halsizim dersin hamilelik olarak girmez doktor
Tiroid için gittiğimde hamilelik girersem karşılamaz başka gircem tanıyı sorun olur mu demişti, iyi bi doktor ya bence de hallederiz öyle yapayım bari 🤦🏿‍♀️

Kızlar bu tiroid hakkında bilgisi olan var mı? Benim 3 çıkmış, daha önceki sonuçlarım hep 1.20, 1.60 civarıymış. Referans değerler arasında gibi ama hamilelik için yüksek mi bilemedim

Kızlar bu tiroid hakkında bilgisi olan var mı? Benim 3 çıkmış, daha önceki sonuçlarım hep 1.20, 1.60 civarıymış. Referans değerler arasında gibi ama hamilelik için yüksek mi bilemedim
2.trimesterde 3 altı olması yeterli, 2.5a düşürmeye çalışıyorlar. Tam 3 mü çıkmış sınırda gibi o zaman

kendime soyliyorum bunlari ama gonul ferman dinlemiyor 😅 belki gecici bir surectir gozumun onunde donuyorlar sanki 🥲
Bence bu aralar genel bir tatlı isteği ve abur cubura eğilim oluyor zaten yani bende de başladı birkaç gündür de ilk çözüm olarak eve almıyorum, iş yerinde çekmecemde falan bulundurmuyorum bunlara rağmen elime geçtiyse ben de yiyorum 😂 Çünkü artık yemek için her türlü işaret tam sanki 😂😂

3 e kadar normal diye biliyorum canım 3 ü geçince doktorlar istemiyor benim de ilk tsh 2,97 çıkmıştı doktoruma sorduğumda biz artık gebelikte 3 e kadar normal sayıyoruz demişti ama tabi ben her gün roka yemiştim balık yağlı vitamin içmiştim bir ay sonra 1,90 na düşmüştü tsh

Kızlar 20. Haftadan selamlar. 340 gram olmuş bebişim. Haftaya detaylı ultrason var. İlk kez üç boyutludan gördüm bebeğimi ve ağladım 😍 hala demir ilacı vermedi. Regenesisle devam ediyoruz. Tetanoz aşısı için de birşey demedi. Sonraki kontrol 24. Haftada.
Oh maşallah 😍 Tetanos aşısını ben 30da tek doz olucam karışık aşı Edacım eğer öyle düşünmüyorsan bu aralar olman lazım ilk dozunu. Bebişin fotosu var mı 😍

0-3ay 2,5 altı
3-9ay 3 altı
Gebelikte tshın yükselmesi demek bebeğin senin hormonlarını kullanması demek normalmiş olabiliyormus. İlacla dengeliyorlar. Senin suan ilaçlık bir durumun yok ama sınırda cıkmıs. Sen yine ara ara kan ver. 3ün üzerine cıktı mı acaba diye kontrol ettir. Hatta bence bu değerini dahile doktoruna göster. Muhtemeln sınırda oldugu icin risk almak istemeyip biraz düşürmek icin hormon ilacı verebilir dozunu zaten sana söyler

Tetanoz için beni yarın çağırdı doktor ama ben biraz daha bebiş hareketlerini hissetmeyi beklicem. Başladı ama ne biliyim öyle sorunca korktum. Haftaya giderim

X