Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Merhaba hanımlar, 5-6 gün öncesine kadar bebeğimi hissediyordum dün k doğum acile gittim karnıma kapı çarptığı için kalp atışını duydu ama hala hareket hissetmiyorum kapı ile alakası yok belki ama böyle bi ara duyup şimdilerde duymuyor olmak siz de yazın ki yaşayan olarak içim rahat etsin istedim açıkçası

Suda doğum çok pahalı diye biliyorum ama araştırın tabi

Normal doğumdan daha kısa sürdüğünü duydum aslında sancı aynı ama rahatlama sağladığı için acı daha az oluyormuş ve doğru zamanda ikinma saglandigi için yırtık kesi daha az oluyormuş. Eh enerjini boşa tuketmedigin için de bebek daha hızlı geliyordur diye dusunuyorumInstada bi fenomen yapmıştı 2 ay önce o anlattı benimde ilgimi çekmişti. Kız hemen ayaklandı falan kesi dikiş olmamış doğum çok basitmiş gibi anlatmisti enfeksiyon da temiz suda neden olur bilemiyorum sonucta sana özel havuzun içine ilk defa kullanılacak poşet seriyorlar ve su da senin için temiz dolduruluyor. Tabi doktoar kadar bilemeyiz ama bana her türlü mantıklı geliyor. Sjsjjs konuşuyorum ama benim doktorum sezeryan yanlisi normal doğum yaptırdığını pek denk gelmedim.

Yani bilmiyorum tam ama midenin üstünde olması imkansız gibi hatta uygulamada fotolar var bebeğim nerde diye ordan anlayabilirsin yada nete haftanı yazıp bakabilirsin belki tekme atıyorsa yukarı doğru orayı tetikleyebilir

Bir arkadaşım hep yukarda hissediyordum böyle dedi. İnternet'ten bakınca göbek deliği civarı olması lazımmış. Bilemedim ben de valla.

Hafta olarak ne kadarliksin. Bende 1 hafta önceye kadar 2 3 gün hissetmediğim oluyoru. Su an 22. Haftadayim. Zaten günün yaklaşık 20 saatinde uyuyorlarmis belki gün içinde uyuyor sen uyurken hareket ediyor ve hissetmiyor olabilirsin. Bi de eğer bebek karnına sırtını dayadiysa elleri kolları bel tarafında kalıyorsa istediği kadar hareket etsin karnına carpmadigi için hissedemezsin. Bende fetal dopler var hareket etmeyince onla cok nadir bakıyorum kalp atisini duyunca sıkıntı olmadığını anlıyorum. Doktir zaten kalp atışını duymuş büyük ihtimalle ya çok uyuyor ya da sırtı dönüktür. Hiç canını sıkma daha hergun hissetmemiz için erken. 24 den önce hergun hissetmesek de sorun değilmiş

Benim doktorum yapıyor ama enfeksiyon riski olduğunu okumuştum, çekiniyorum o yüzden. Ama normal doğumun her türlüsüne varım
Enfeksiyon riski var gibi yanılgıları bende duydum youtubeda ki bazı doktorlardan. Okudugum kitaplardan hangisinde denk geldim bilmiyorum ama enfeksiyon riski komplikasyon durumu yoktur diyordu. Gebeliğimin çok başında denk gelmiştim kitapta. O zaman videolar izlemeye başlamıştım merak edip. Bugun o kısmı bulmaya çalıştım ama bulamadım. Bazı doktorlar o yüzden karşı cıkıyormuş. Hatta yakın bi zamanda yıllar önce yasaklamışlar trde de. Sonra zararlı olmadıgı ispatlanınca amerikada burdada devam etmiş. Amerikada hic yasaklanmamış mesela. Hicbir olumsuz durumda yaşanmıyormuş güvenli bulunuyor: Ama suda doğum yapanlar çok memnun hic enfeksiyon vs yasadım diyene denk gelmedim. Suda dogum yaptıran doktorlar zaten sterillik durumlarından bahsediyor koşulların nasıl olması gerektiğinden vs.

Zaten riskli bi durumu olsa şehir hastanesinde tecrübeli olan bir ebe var o özele vajinal düşünüyorsan suda doğumu düşün bence demezdi. Çünkü aşırı bilgililerdi doğum bebek bakımı vs herşey hakkında. Özeldeki doktorların çoğunu bile cok iyi tanıyorlar.

Özele gidenin coğu sezeryandan dolayı gidiyormus ya da sezeryan olmuşsa normal dogum yapabilmek icin gidiyormus. Devlettede normal dogum yaptırılıyor sen istesende sezeryana dönülmüyor. Anne bebek için risk olursa sezeryan yapıyorlar sadece. Ve sezeryan yaptıysan bir daha seni normal doğuma almıyorlamıs devlette.
Bence özelde normal dogum yapacaksak suda dogum şeklinde olması bana da mantıklı geldi. Ama işte her doktor yaptormıyordur. Onunda ugrası daha fazladır kesin

Bir arkadaşım hep yukarda hissediyordum böyle dedi. İnternet'ten bakınca göbek deliği civarı olması lazımmış. Bilemedim ben de valla.
Bence de bebek olamaz bende 14. Haftalarda midemin orada bisey hissediyordum ayni senin dediğin gibi bi kipirtiydi kelebek gibi yemekten sonra oluyordu bebek olmadgin j bildiğim için doktora bile gitmeyi düşündum büyük ihtimalle mide ile ilgili bi problemdi. Sonra geçti. Ben 22. Haftadayim en yukarı göbek deligimin 1 parmak üstünde hissediyorum. O da zaten çok nadir genelde göbek deliği altında hareket ediyor

Benim doktor sezeryana alacağım seni desin güle güle doktorcuğum derim bunu ona da yansıtacağım. Kk de cok okudum nd yapacakken sezeryan olman gerek kordpn dolandı diyip endişe yaptırmışlar, başka hastaneye bi gidiyo kordon dolanmamıs nd başlamış ve herşey yolunda. Bu arada kk de okudum burda oluyor mudur diye kafamda soru işaretleri dönüyprdu gebelik okuluna gelen bi kızın arkadasının yakın zamanda başına gelmiş aynısı. Ben bu yüzden ayrı bi emin olamıyorum. Sezeryan dese gercekten sezeryan olduguna nasıl inanıp gübeneceğim bilmiyprum.
Özellerde ticarethane gözüyle baktıkları icin ugrasmadan keyfi sezeryanla 15 dk da bebeği alıp daha fazla para almanın peşinde. Kimse annenin ya da bebeğin sağlıgını ön planda tutmuyor.

Ben de öyle düşünüyorum türk doktorlarında işine geliyor bu durum bence iki kesik atıyorlar risksiz bebeği alıp dikiyorlar bitti bu kadar diğerinde çok uzun süren oluyor ya gidip gelip sürekli kontrol etmek bebek gelirken ters bir hareket yapsa bebeğin uzvuna zarar verme gibi faktörleri risk sayıyorlar ben burda tıp fakültesinde doğurmayı planlıyorum ordaki daha önce aşılama için gittiğim prof vardı muhtemelen ona doğurtururum sadece doktor parasını ödüyorsun orda bir tanıdık normal doğum yaptı çok memnundu birde özel oda tutma olanağı var taş çatlasa 10 bin yada 15 bin gibi bir ücreti çıkıyor burdaki medicalpark temmuzdan önceki fiyatı 30 bindi şimdi kaç olmuştur kim bilir benim doktorunda hikayeleri hep sezaryen doğumla dolu arada yapıyor normal

Aman benimki soğuk su içmeye kadar gitti he deyip geçiyoeum sjfj
Ay benim eşimin annesi de bazen sinirimi bozuyor genel anlamda bir sorunumuz yok herkes kendi halinde cimriler baya düğün sürecinde de birçok şeyi kendimiz hallettik her şeyde cimriler eve yapılan alışverişte bile. Annesi birkaç kez şey dedi bakabilceniz mi ya uyuyakalırsanız falan sinirim bozuldu hftasonuda kalmaya gitmiştik yine dedi bende ya dedim gerizekalı mıyız biz siz nasıl baktıysanız bende bakarım size veriyim de bakın falan dedim sonra daha yumuşak aklım kalıyor bakarsın falan flan dedi bende güldüm geçtm uzatmadım. Görümcem de 31 yaşında 4 tane çocuğu var kaçarak 18 yaşında evlenmiş saldım çayıra mevlm kayıra 7 yaşındaki çocuğu karanlıkta tek başıma parka gönderen biri. Çocukların elinde sürekli telefon. Böyle böyle baktım sanıyorlar bide. Ay çok severiz ederiz deyip durdukça sinirlerim bozuluyor. Ki genelde yapıcı samimi biriyimdir.bebek doğunca da kendi annem ve eşimin annesi kalır biraz sanıyorum o süreçte inşallah saçma bir şey demez. Çok kaynanalık yapmasına fırsat vermem o da yapamaz bence eşimde böyle konularda hep benim yanımda olacağına inandığım bir karakterde hiçbir tartışma durumu falanda yaşamadık bugüne kadar ama endişe ediyorum yinede o süreçte canımın sıkılmasını istemiyorum. Cimriliklerini şöyle anlatayım migros kart var ya 4 tl ye ondan aldılar kartı bulamadılar kasada ödeme yaptıktan sonra. Diğer müşteri mi aldı gitti kart nerde poşetleri karıştırıp dakikalarca kart aradılar ben utandım onlar adınaböyle saçma cimrilikleri var

Aa ben hiç duymamıştım hamileliğin başında da hep onu tüketmiştim folik asit düzeyi yüksek diye duysaydım ama kesin yemezdim
Kekikte öylemiş bunu duydugumda da cok sasırmıstım.
Suda doğum çok pahalı diye biliyorum ama araştırın tabi
hamileliğimin basından beri her doktora gittiğimde sorucam diyorum hep unutuyorum. Yine unutursam diye burdan sorayım dedim merak ettim

Hamilelikle birlikte bize ekstra sinir geliyor maalesef evet sinir bozucu söylediği durum ama takılmaması gerekende bir durum en önemlisi eşin annenin dediğini doğru bulacak adam değil gül geç umursama gerektiğinde yumuşak yumuşak lafını sokarsın zorlanırsam seni çağırırım anne ayıpsın hatta kafa dinlemek istersek sana bırakırız sen bakarsın diye ama kötü haber lohusalıkta daha kötü sinir olacaksın yaptıklarına belki normal şeyler yapacak yada söyleyecek ama ekstra alıngan olacaksın ve sinirleneceksin o yüzden kendini telkinle umursama çok mu önemli onun fikirleri senin için boşver

21+3 sat a göre , ama gelişimi 22+3 müş 1 hafta önden gidiyor aslında ben de böyle düşünüyorum ama işte insan rahatlamak için birilerinden de duymak istiyor canım benim uyusun o zaman

Burda süpermarketçinin eşi 6 ay önce üniversitede prof'e doğurdu. 5bin ödediler. Bizim oturduğumuz semt baya elit villa bölgesindeyiz. Oturanların hepsi doktor savcı hakim üst düzey kişiler hep. Üniversitedede çok fazla doktor burda oturuyor. Kendiside 7/24 markette oldugu icin markete gelenlerin hepsini tanıyordu. Kendisi anlattı; Ameliyata girerken bütün bizim burda oturan prof ve drlar yanımdaydı ameliyatıma özel olarak geldiler ilgilendiler hep o yüzden cok rahat gecti dedi. O da cok memnun kaldı. Ama cok ypgun ilgi gördü onunda etkisi olabilir. Sadece temizlik konusundan biraz şikayet etti, üniversite hastaneside eskidi artık bizim burda onunda etkisi var. Şehir hastanesi yeni acıldı o suan buranın en temizi.

Orası öyle bende öyle düşünüp boşveriyorum. Lohusalıkta inşallah gergin olmam korkuyorum normalde sakin bir insanım çok hemde ama aynı şeyi duydukça sinirim bozuldu sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…