Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Maşallah sana valla ben hiç bilmem böyle şeyleri kayınvalidem yapar verir kızılcıktan yapılan tarhana nasıl zor mu denesem bende
🙏🏻Bende boyle denemeyi birşeyler yapmayı cok severim🥰 biryerde göreyim hemen yaparım. Ya da aklıma düşsün bundan ne yapılır acaba diye bi araştırır farklı seyler bulur yaparım. Kv mutfakta cok iyidir. Ama onun bile yapmadıgı o kadar cok sey varmıs ki şaşırıp şok oluyor. 🤭 eşim hep karşı cıkar ama sonrada cok sever. gecen yılda kırmızı şarap denedim 😂 aşırı güzel oldu.🤭 bebiş olmasaydı bu yıl baya fazla yapacaktım. eşimle konusuyoruz işte bu yıl yapmayız şarap, seneye yaparız. kızımız masalın minik ayaklarına çiğnetiriz üzümleri diye 🥹🥹🥹

Kızılcık tarhanası için youtubeda ceşitli videolar var. Herkes farklı yapıyor. İzle bi istersen. Biraz uğraş gerektiriyor. çekirdiklerini ayıklamadan kurutan var, ayıklayarak kurutan var. Ben 2 yıl önce iki türlüsünüde denedim. Kuruttuktan sonra cekirdiklerini ayıklamakta zorlanmıstım. Bana öncesinde ayıklamak daha kolay gelmişti. Valla tadı ve faydasından dolayı nolursa olsun yapılır cok güzel gercekten. Kızılcıgın mevisimi tam şimdi gecmeden bikaç kere daha alıp yapacagım hem tarhana hem kompostosunu.

Benim şimdi odaklandıgım kısımlar kısa vadede bizi hangi problemler bekler. gaz kabızlık enfeksiyon. Doğumdan sonrada vajinal enfeksiyon illeti ile cok ugrasılıyormus. Bunlarla ilgili doğal çözümleri araştırıyorum. Şuanda çoğu şeyin mevsimi iken işte kışlık olarak yapıp koyuyorum kenara. Bi de bebek olduktan sonrada boyle seylerin elin altında olması cok rahat olacak bence. Hemen şıpşıp yapılır.

Hanımlar anne bebek çantası için ne düşünüyorsunuz 😬 var mı aklınızda bir model marka vs ? Yavaştan bir şeyler almaya başlamamız lazım diyoruz artık bizde 🤭 buradaki fikirler beni çokk rahatlatıyor şimdiden teşekkür ederim 😇
Ben bundan aldım, aynı fiyata almıştım birkaç ay önce çok hafif

Yok hepsine duyarlıymışım hepsi yararmış, tek şaseden verir muhtemelen yine. Ama ne zaman idrar versem enfeksiyon var canım sıkıldı artık. Dutu düzenli yapsam acaba geçer mi, tadı midemi bulandırdı ama mecbur. Bi de kızılcık denmişti grupta sanki
Kızılcık mevsimi ama cok kalmıyor hemen bitiyor. Kızılcık cok iyi geliyor. Onu kaynattıktan sonra elekten gecirip çekirdeklerini ayır posasıyla birlikte suyunu karıstırıp içebilirsin. Çekirdeklerinide temizle kurut. Onlarıda ezip toz haline getir. Ateş düşürücü etkisi var çekirdeklerin. İlerde ateş filan olursa 1 çay kaşığı mı 1 tatlı kaşığı mı yetiyordu.

Kızlar çanta olarak görünüşü güzel gözüküyor ama sizce kullanışlı olur mu
Bu benim favorilerimde var kısa yürüyüşler için vs ama büyük bir çanta değil her şeyi sığdıramazsınız, orta boy. Sadece bunu alacaksanız işinizi görmez bir de kopuyormuş askıları

Kizlar bundan alan var mi bunu emzirme yastigi ilarak da kullanabiliyomusuz ama nasil olur onu bilemedim 😂
Ben almıştım. Yatarken rahatsız olursam kenarda dursun diye. Hala kullanmaya başlamadım göbüş o kadar çok büyümedi herhalde. Her pozisyonda hala yatabiliyorum. Ama 24 ten sonra pozisyonlarada dikkat etmeye baslamamız gerektiğini söylüyorlar. Bebişide yatırabiliyorsun yanlardan destek olarak. Kullanışlı birşey epey.

Bunların sıcaklığı ne kadar süre sabit tuttuğuda önemli canım ama termosda genelde stanley öneriyorlar en az 24 saat sıcak tutma özelliği var belki daha fazladır çeşitleri vardı galiba
Ayyyy stanley can. Bende büyük boyu var. Küçük boylarından bebiş için almak lazım. Sıcak su miktar olarak ne kadar lazım olur ?

A aydassss Ben dün kışlık hazırlıklarımı yapmaya başladım.
Domates konservesi yaptım. Yeşil erik, sarı erik,mor erik kaynattım 3 farklı tencerede şeker katmadan sonra ayrı ayrı konserveledim. Doğum sonrası için hazırlıklar. Bizim bebeler Kışa geldiğinden bu meyvelerin tazesi olmayacak. Kurutulmuşlarında da kükürtdioksit koruyucusu oluyor onları kullanmak istemiyorum. Kızılcık almıştım onlarıda yarın yoguracagım tarhana yapacagım. Gecen yıllarda arastırıp kesfetmiştim. Herkes cok sasırır benim bu özelliğime ilginç ilginç seyleri kesfediyorum diye. Çevremede öğretiyorum bir yandan. Kv bile yapmaya başladı. Bi de mutfakla alakam yok sanar beni tam tanımayanlar. Normal tarhanadan daha cok sevdik. Artık bunu tüketiyoruz. Cokta saglıklı. Doğum sonrası icinde cok faydalıymıs. Eeee kızılcık vajinal enfeksiyona filanda cok iyi geliyor. Ben enfeksiyon oldugumu hic bilmem şükür. Bugun sabah eşimin burnu akıyor gibiydi gecen yıl yaptıgım mahsülden hemen aksam yaptım içtik. İlk sırada kayısı ve kızılcık kompostosu var yine kış için. Bunları yapayım sonra çeşitli meyvelerdende yapıp koyacagım.
Bence hazır mevsimiyken kacırmadan imkanınız varsa yapın. Kışın cok faydasını göreceğiz
Afiyetle sağlıklı günlerde yiyin benim dün akşam aklıma geldi dedim ki bol bol kayısı alayim buzluğa koyarım doğum sonrası da kabızlık sorunu oluyor çıkarır kaynatır yerim diye düşündüm. Yapabilirsem yapacağım inşallah

Saglik ocaginda ki hemsire bana 20. Haftadan once yapmama sebebimiz 20. Haftadan sonra olasi gebelik riskleri ve kayiplari azaliyor. Herhengi bir durumda asi suclanmasin diye 20. Haftayi bekliyoruz dedi. Yoksa oncesinde de yapilabilirmis aslinda
İyi bari için rahatladı ben çok erken olmuştum çünkü 😂 ikinciyi bu cuma yani 22+0 da olacağım

Vajinadada agrı oluyor mu ben bugun yıne hastaneye gıttım doktor bana vucudun bebegi atmaya çalışıyor dedi çok üzgünüm yarın başka özel Bi doktora gidecem bakalım belki yatışımı yaparlar
Aynı ağrı bende de var ya baskı oluyor bazen ama genelde kasık ağrım var bebek büyüyor gibi düşündüm ben şuan çok üzüldüm ama korkma iğne vuruyorlar süreci uzatmak için 🙏 haber ver bize çok geçmiş olsun

X