Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
O kadar sıcak ki sabahın 5inde sıcaktan uyanıp sağlık ocağı randevumu iptal ettim. Sadece tetanoz da değil kan verip tsh ve demirime baktırmak istiyorum ama totişkom yemiyor bu sıcakta 5 kere randevu alıp iptal ettim herhakde
Uzak mı sağlık ocağı bizimde burdan yaklaşık 10 dk yürüme mesafesi ama ben sırf yürüyüş olsun diye gidiyorum kulağıma sevdiğim müzikler güzel oluyır😅

Hiç bir antibiyotik işe yaramaz mı diyor yani
Yok hepsine duyarlıymışım hepsi yararmış, tek şaseden verir muhtemelen yine. Ama ne zaman idrar versem enfeksiyon var canım sıkıldı artık. Dutu düzenli yapsam acaba geçer mi, tadı midemi bulandırdı ama mecbur. Bi de kızılcık denmişti grupta sanki

Yok hepsine duyarlıymışım hepsi yararmış, tek şaseden verir muhtemelen yine. Ama ne zaman idrar versem enfeksiyon var canım sıkıldı artık. Dutu düzenli yapsam acaba geçer mi, tadı midemi bulandırdı ama mecbur. Bi de kızılcık denmişti grupta sanki
Evet evet hem kızılcık iyi geliyor hem dut içemiyorsan çerez gibi ye canım oda iyi gelir tatlı aslında baya da tabi mide sıkıntısı varsa iyi olmayabilir kızılcıkta baya ekşi oluyır istersen onunda hoşafını yapıp içebilirsin soğuk soğuk iyi gider ben dutu bir hafta düzenli kullandıktan sonra asla ağır enfeksiyon geçirmedim sonra hafif hissettiğim an içtim bu zamana kadar şükür tahlillerimde çıkmadı enfeksiyon

Evet evet hem kızılcık iyi geliyor hem dut içemiyorsan çerez gibi ye canım oda iyi gelir tatlı aslında baya da tabi mide sıkıntısı varsa iyi olmayabilir kızılcıkta baya ekşi oluyır istersen onunda hoşafını yapıp içebilirsin soğuk soğuk iyi gider ben dutu bir hafta düzenli kullandıktan sonra asla ağır enfeksiyon geçirmedim sonra hafif hissettiğim an içtim bu zamana kadar şükür tahlillerimde çıkmadı enfeksiyon
Bal falan koysam içerim aslında öyle sorun olur mu dut kürünün içine

Termos için bunu gördüm Temu da fiyat olarakta uygun. Ablamda termos kullanıyordu ama soğuk suya çok gerek yok ilk mama da sadece güm içerinde diğerleri için su hafiften ılınıyordu.

Eklentiler

• IMG_6778.png
    IMG_6778.png
    228,9 KB · Görüntüleme: 37
Termos için bunu gördüm Temu da fiyat olarakta uygun. Ablamda termos kullanıyordu ama soğuk suya çok gerek yok ilk mama da sadece güm içerinde diğerleri için su hafiften ılınıyordu.
Bunların sıcaklığı ne kadar süre sabit tuttuğuda önemli canım ama termosda genelde stanley öneriyorlar en az 24 saat sıcak tutma özelliği var belki daha fazladır çeşitleri vardı galiba

Kizlar bundan alan var mi bunu emzirme yastigi ilarak da kullanabiliyomusuz ama nasil olur onu bilemedim 😂
bana emzirme için pek kullanışlı gelmedi bu yaa. hamile yastığı da almıyorum iki çubuğun arasında uyuma fikri bunaltıyor beni. kırlentle yatıyorum onun yerine. küçük bi yastık alcam emzirme için o kadar.

Kızlar tetanoz aşısı oldunuz mu ben kararsızım da
Ben Kasım 2023’de geçirdiğim kazadan dolayı bir kere olmuştum. Tekrar olup olmama konusunda kararsızım. Kendi doktorum tek doz olabilirsin önlem amaçlı dedi. Detaylıya gittiğim doktora da sordum bu aşılar yıllardır yapılan aşılar güvenli , korkmaya gerek yok dedi ama çok gerekli görmüyormuş gibi de konuştu. Tarlada doğum yapıp göbek bağını taşla kesmiyoruz sonuçta dedi. Ev taşıma sürecindeyim ağrı sızı çekmek istemiyorum sağlık ocağımda eski evin orada kaldı baya uzak hemşire gelcen mi diyip duruyor. Hala kararsızım bende.

Ben Kasım 2023’de geçirdiğim kazadan dolayı bir kere olmuştum. Tekrar olup olmama konusunda kararsızım. Kendi doktorum tek doz olabilirsin önlem amaçlı dedi. Detaylıya gittiğim doktora da sordum bu aşılar yıllardır yapılan aşılar güvenli , korkmaya gerek yok dedi ama çok gerekli görmüyormuş gibi de konuştu. Tarlada doğum yapıp göbek bağını taşla kesmiyoruz sonuçta dedi. Ev taşıma sürecindeyim ağrı sızı çekmek istemiyorum sağlık ocağımda eski evin orada kaldı baya uzak hemşire gelcen mi diyip duruyor. Hala kararsızım bende.
Daha yeni olmuşsun bence olmana gerek yok gibi açıkcası ben olmazdım ağır aşı zaten

Sende var mıydı vajinal varis. Benim kasıkla bacağın birleştiği kısımda yürürken yatakta dönerken ağrı oluyor. Dr a sordum elle mıayene etti bir şey yok gözükmüyor dedi kasık fıtığı ihtimali için genel cerrahiye gönderdi o da elle muayanede sıkıntı gözükmüyor dedi bu ay sonuna ultrason günü verdi. Bana fıtık değilde varis gibi geliyor diğer tarafa kıyasla damar şiş gibi geliyor elime ama bilemedim anlaşılmazsa da doğum yaparken sıkıntı olursa diye de korktum
Bende yok. Gebe okulunda anlatmışlardı varisi. Vajinal varisin alttan sizde kontrol edebilirsiniz demişti ebe. Doktorlar yok diyorsa yoktur baska birşey olabilir. Cünkü varis farkedilen birşey. Googledan görsellere bakabilirsin

Kızlar herkese merhaba 22+5 oldum şükür 🙏🏼 ama sabahtan beri bir karım ağrım var tam ortasında sanki soğukluk hissediyor gibi sizde de oluyor mu?panik olmakta istemiyorum ama doktora yazsam mi acaba?

Kızlar herkese merhaba 22+5 oldum şükür 🙏🏼 ama sabahtan beri bir karım ağrım var tam ortasında sanki soğukluk hissediyor gibi sizde de oluyor mu?panik olmakta istemiyorum ama doktora yazsam mi acaba?
Bence yaz aklin kalip endise edecegine varsin evhamli olalim ama icimiz rahatlasin bu bebegi de huzursuz eder . Gece kotu ruya gordum bebekle ilgili anlatip kimseyi dusurmicem ama cok agladim ruyada hala kendime gelemedim Allahim korusun kollasin 🙏🏻

X