2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Vajinalde olsa eğer bacak arasında kordon fazlaysa ve elini kolunu orda tutuyorsa gözükmez canım göremez yani bence bu attığın ultrasona göre kesin erkek baya pipi çünkü oğlumunda böyleydi cinsiyetini öğrendiğimizde
Teşekkür ederim canım erkek kız ne olursa ama birşey kesin söyleniyor ve insan artık ona alışıyor benim kızdığım doktor o kadar kesin değilse söyleme dememe rağmen oğlun olucak oğlum diye sevebilirsin artık dedi bakın 1 ay sonra geldiğimde değişir falan istemiyorum öyle de dedim yok anlamadı sen bana güven dedi ve sonuç son gittiğimizde kesin değil demesi böyle olunca alıştık heves ettik ona göre kıyafetler baktık ben doktorların kesin konuşmasına sonrasında böyle yapmasına sinir oluyorum ya

Kızlar bebeğin hareketlerini yani kayma arada atma hissettiğimden beri 3-4 gündür göğsümün altları yanlarım ağrıyor dün arkadaşlarıma sordum hepsi de bebek yukarı çıkmaya başladığı içindir bizim de oldu dedi. Sizde var mı bu üst taraflarda ağrı. Ama böyle kasık batmaları gibi değil hani böyle üşütürsün tutulursun da ağrır ya öyle bir şey
Benim oluyor hatta bu yüzden mideme vurduğunu düşünüyorum çünkü dediğiniz şekilde göğüs bölgesinden sırtıma yayılan bir ağrı var ve göbeğimin yan tarafları çok gergin

Bugün tam 18 haftalık olduk bebişimin hareketlerini hala hissedemiyorum, çikolata falan hiç işlemiyor. Dün resmen rahatsız ettim karnımı ama bana mısın demedi 🙈
Bende tam 16+0 da hareketlerini hissettim eşime bile dinlettim . Bu 16+0 da tam da Banu çiftçinin takviminde ilk bebek hareketlerini hissetme zamanına denk geldi. Sonra bir daha yok . Detaylı ultrasona girdiğimde doktorun ultrason aletiyle karnımı çok dürtüklemesinden yola çıkarak bende çok dürtüklüyorum ama yok 😊Çikolata yiyorum yok 😊 Karnımda şişmiyor bezdim endişelenmekten pff

Cinsiyet öğrenme konusunda en şanslı benim galiba 12.haftada devlette asistan doktorla sağlam sohbet muhabbete girince muayene sonunda ben hiç sormadığın halde kulağıma eğilip sessizce biri kız biri erkek dedi.13.haftada da özelde de teyit ettik.
Sanırım burada bir forumda okumuştum aslında devlettede cinsiyete erken bakiyorlarmis fakat cinsiyetten dolayı kurtajin onune geçmek için soylemiyorlarmis.

Pabuçlar dama atılmıyor ya ne güzel :süslü: bizim iki erkek üçüncü kız olacak ve eşime asla güvenmiyorum kesin ayrım yapacak ve beni üzecek . Ben çocuklarım arasında asla ayrım yapmadım bilirler ikiside hissediyor sevgimi ama eşim şuan küçüğü çok seviyor oynuyor , kız gelirse ona geçecek bu defa oğlum çok üzülecek :KK51:umarım yanılırım
Valla kucuk herzaman nazlaniyor Bi tik ama kızsa gelen babalar için çok çok farklı oluyor hele bide babaci olursa. Bizimki babasına aşık dün gece bana sen git babam yanımda kalsın diyodu düşünün babasının da aklı gidiyor bu hallerine sizinkide sanki öyle olacak gibi valla alışmaya çalışın ama kız cocugu için çok güzel bisey bu kızlar çok daha duygusal oluyor çünkü sizin kızınızda şanslı olacak yani öyle düşünün 🥰🥰

Selam kızlar her gün ayrı bir duruma kafa takıyorum 🙈 bugün sağ kasığıma bıçak saplanıyor gibi sabahtan beri böyle ara ara vuruyor canımı sıktı geçmemesi. Var mı böyle bıçak gibi saplanan?

sjsj bende gordumde inanamiyoruum sjsjsjs bide benim niptte erkek cikti zaten sonra doktor erkek dedi niptten once kiz diyodu 😂 oglum sagolsun golunu heryerden atiyo anasina sjsjsjs 😂
Seninki de bizimki gibi olmuş canım doktora sordum hani kız değil miydi dedi ben sana kesin mi dedim 🤣 artık hazırlık zwmani geldi herkes yaptı ya

Bende tam 16+0 da hareketlerini hissettim eşime bile dinlettim . Bu 16+0 da tam da Banu çiftçinin takviminde ilk bebek hareketlerini hissetme zamanına denk geldi. Sonra bir daha yok . Detaylı ultrasona girdiğimde doktorun ultrason aletiyle karnımı çok dürtüklemesinden yola çıkarak bende çok dürtüklüyorum ama yok 😊Çikolata yiyorum yok 😊 Karnımda şişmiyor bezdim endişelenmekten pff
Bende tam 16+0 da hissettim hareketi ama sonra yaklaşık 2 hafta hiç hissetmedim. Şimdi ise 18+6 ve iki gündür yediklerimden etkileniyor. İlk tekme tarzı bir itikleme ile hissettim şimdi ise kanat cirpisi gibi bir his. Tam net olarak 20. Haftaya kadar zamanı varmış. Bir yandan özlüyorum hareketlerini hissetsem diyorum bir yandandoguma yakın zaten tekmeler ile uyanicam suanin tadını çıkart diyorum ah annelik daha şimdiden zor 🤭

Selam kızlar her gün ayrı bir duruma kafa takıyorum 🙈 bugün sağ kasığıma bıçak saplanıyor gibi sabahtan beri böyle ara ara vuruyor canımı sıktı geçmemesi. Var mı böyle bıçak gibi saplanan?
Benim ya sağ kasıkta çok batma oluyor içim gidiyor resmen ya kafana takma ama bir sıkıntı yoktur inşallah 🤲 bende afedersiniz kusuyyorum kızlar mide yanması oluyor öksürük tutuyor kusuyorum özelikle bugün çok dikkat ettim tuzlu bir şey yersem oluyir ya boğazim alev almiş

bence bizim dürtüklememizle olmuyor 🙈 sinyallerden oluyor o sanırım yoksa çoktan tepki vermeleri gerekirdi belki de tepki veriyorlar ama henüz biz hissetmiyoruz

Ben 15+1 de gittm. Ama gunlerdir karnmda hic bisi hissetmiyorm kalbimi durdu diyordm. Neyse ultrasyona girdm. Bebek bildigin hopluo ziplio doktor gulmekten öldu. Yani o icerde hareket ediyordr cnm biz henuz hissetmiyorz. Ben o hareketlerde bile bir sey hisetmedm ya daha hisstklerimizin hareket oldugunu duusnmuyorm daha var bence. Bir de ben cok zayifim hic kilo da almadm verdiklerimi geri alsam yeter😀

Kızlar bebeğin hareketlerini yani kayma arada atma hissettiğimden beri 3-4 gündür göğsümün altları yanlarım ağrıyor dün arkadaşlarıma sordum hepsi de bebek yukarı çıkmaya başladığı içindir bizim de oldu dedi. Sizde var mı bu üst taraflarda ağrı. Ama böyle kasık batmaları gibi değil hani böyle üşütürsün tutulursun da ağrır ya öyle bir şey
Dr ultrasonda artık göbek deliği ve üstüne baktı demek çıkmışlar artık yukarı ondan ala
Ben hala oglumu yanimdan ayiramiyorum ayirmak da istemiyorum. Onunla uyumak cok huzurlu. Yanimdayken bile ozluyorum 💕 sanirim kendi gitmek isteyinceye kadar ayiramicam 🥲
alışınca ayrılmak gerçekten zor ama aşama aşama olmalı ayırmak . Hem anne hemse çocuk için. Sakın ola ki bebek gelince ayırırım demeyin kardeşten nefret ederler beni sevmiyorlar artık diye düşünürler. Ayırmak isteyen 2 aya kadar ayırması lazım artık

Dr ultrasonda artık göbek deliği ve üstüne baktı demek çıkmışlar artık yukarı ondan ala

alışınca ayrılmak gerçekten zor ama aşama aşama olmalı ayırmak . Hem anne hemse çocuk için. Sakın ola ki bebek gelince ayırırım demeyin kardeşten nefret ederler beni sevmiyorlar artık diye düşünürler. Ayırmak isteyen 2 aya kadar ayırması lazım artık
Evet evet uygulamada yarın ananas kadar olacak diyor. Epey büyümüş mecburen artık yukarı çıkacaklar napsın onlar da :) benim kontrolüm cumartesi günü

Ben 15+1 de gittm. Ama gunlerdir karnmda hic bisi hissetmiyorm kalbimi durdu diyordm. Neyse ultrasyona girdm. Bebek bildigin hopluo ziplio doktor gulmekten öldu. Yani o icerde hareket ediyordr cnm biz henuz hissetmiyorz. Ben o hareketlerde bile bir sey hisetmedm ya daha hisstklerimizin hareket oldugunu duusnmuyorm daha var bence. Bir de ben cok zayifim hic kilo da almadm verdiklerimi geri alsam yeter😀
Maşallah yavruya 🫠🫠 Bende öyle canım zayıfım , zayıfım diye karnım pörtler dedim ama yook
Yok eminim bir defa hissettim diğer başka şeylerde oluyor onları bağırsağa mideye vs e yoruyorum ama ilk 16+0 da hissettim , şu an17+6 dayım başka olmadı . 16+0 yorumunda bebeğiniz yer değiştirdi yorumu vardı bir uygulamada acaba o mu denk geldi diye düşünüyorum 🤔

Bende tam 16+0 da hissettim hareketi ama sonra yaklaşık 2 hafta hiç hissetmedim. Şimdi ise 18+6 ve iki gündür yediklerimden etkileniyor. İlk tekme tarzı bir itikleme ile hissettim şimdi ise kanat cirpisi gibi bir his. Tam net olarak 20. Haftaya kadar zamanı varmış. Bir yandan özlüyorum hareketlerini hissetsem diyorum bir yandandoguma yakın zaten tekmeler ile uyanicam suanin tadını çıkart diyorum ah annelik daha şimdiden zor 🤭
Evet canım ya zor , endişe hali bitmiyor . Ben hissetmek istiyorum ki kafamda kuruntu yapmıyım .. tabi son aylarda eminim uyuyamıyoruumm diye yazacağız buralara 🥰

bence bizim dürtüklememizle olmuyor 🙈 sinyallerden oluyor o sanırım yoksa çoktan tepki vermeleri gerekirdi belki de tepki veriyorlar ama henüz biz hissetmiyoruz
Bir kere hissettiğimde önce kendim hissettim sonra koşarak eşimin yanına gittim dürtükledim ona da yaptı . Orda dürtükleme kurtarmıştı bir daha kurtarmadı 😊 ama dediğin gibi olabilir canım sinyallerden o gün doktora gitmiştim çünkü

Selam kızlar hastane Çıkış seti aldınız mı? 10 lu almak daha mı mantıklı? Bir arkadaşım alacak hangi marka aldınız ? Bulduğum takımlar bunlar. Ne daha mantıklı onu da bilmiyorum 😀

Eklentiler

• Screenshot_20240307-130532.jpg
    Screenshot_20240307-130532.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_20240307-130233.jpg
    Screenshot_20240307-130233.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20240307-121605.jpg
    Screenshot_20240307-121605.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_20240307-121244.jpg
    Screenshot_20240307-121244.jpg