2024/2025 Gebeliğe Hazırlık Topiği :)

Evet canım üste de yazdım adet olunca 10 gün önce gittim prolaktin 39 çıktı aşırı yüksek değil ama düşürelim yumurtlamaya engel olmasın dedi doktor
Aa anladım canım o zaman kesinlikle akıntıyla anlayabiliyoruz ve benim de yüksek i. Çözümü olmayan bişey değil sonuçta ya hallolur inşallah hepimiz için 🙏🙏

İç iç ihmal etme biraz ağır bi ilaç ama etkisi var bende kullandım geçen ay göğüslerim sızladı mesela yükseldi sanırım
Göğüs sızlamasını gerçekten aşırı etkiliyormuş yalnız ben bu dönemde göğüs ağrısından duramazdım normalde ama şu an ağrımıyor rahatım sadece şeyden korktum hamilelere önerilmiyormuş ya yumurtlama dönemi geçince bırakayım mı acaba yani adete yakın sen bilirsin prof.dr.puxhu hanım adjasdj

Göğüs sızlamasını gerçekten aşırı etkiliyormuş yalnız ben bu dönemde göğüs ağrısından duramazdım normalde ama şu an ağrımıyor rahatım sadece şeyden korktum hamilelere önerilmiyormuş ya yumurtlama dönemi geçince bırakayım mı acaba yani adete yakın sen bilirsin prof.dr.puxhu hanım adjasdj
Ahahah ilacın kullanıldığı ay gebe kalınmasını tavsiye etmeyen doktorlar da var edenler de var ben tavsiye etmiyorum ajaksks güçlü bi ilaç olduğu için düşük gerçekleşmesi olası o yüzden bu ilacı kullanırken hamile kalmayı önermezler

Aa anladım canım o zaman kesinlikle akıntıyla anlayabiliyoruz ve benim de yüksek i. Çözümü olmayan bişey değil sonuçta ya hallolur inşallah hepimiz için 🙏🙏
Evet evet çok sıkıntılı bir şey değilmiş zaten stres de en büyük etkeni prolaktin artmasının bu dönemde de bolca stres var malum kısır döngü ahaha bir de akıntı olduğu aylarda da olmadı gebelik zaten ona da bakmıyor demek ki artık yıldım :KK70:İnşallah canım hepimiz için

Kızlar benim kafama bişey takıldı ya size de bir danışayım. Yumurtlama dönemlerinizde akıntı geliyor mu? Şeffaf uzayan akıntı çatlama olduğunda ya onun öncesinde?
Ben dikkat ettim de sadece incir yediğim ay da çok yoğun geldi akıntım.
Yani akıntı olmayınca çatlamada olmuyo mu acaba diye düşünmedim değil.
Daha önce yumurtalık tembelleşmesi vardı 6 sene önce.
Yaşta ilerleyince aklıma bu geldi.
Bence hiç alakası yok. 2 ay önce klomen kullandım ve çatlatma iğnesi vurulmuştum. Normalde olan akıntı, o süreçte olmamıştı. Ben de çok şaşırmıştım hatta ama hamile olmadığım belli olup da doktora gittiğimde hepsi çatlamıştı.

Senin 39 çıkmış 8 tablet vermiş çok fazla o Senin için bence 2 tablet yeter sana

Ahahah ilacın kullanıldığı ay gebe kalınmasını tavsiye etmeyen doktorlar da var edenler de var ben tavsiye etmiyorum ajaksks güçlü bi ilaç olduğu için düşük gerçekleşmesi olası o yüzden bu ilacı kullanırken hamile kalmayı önermezler
ahahah aynen iki görüş de mevcut ama bu adam bana korunun morunun demedi biz hala devam :KK70: amaan pinpirik düşünmicem artık cidden yordu hayat hshhssa

Senin 39 çıkmış 8 tablet vermiş çok fazla o Senin için bence 2 tablet yeter sana
Ben de araştırmalarım neticesinde o kanıya vardım bu pazartesi perşembe de içip bırakayım hatta doktor arkadaşım hiç kullanma demişti aslında da ben kadın doğumcuyu ve seni dinledim djdjfg

Bence hiç alakası yok. 2 ay önce klomen kullandım ve çatlatma iğnesi vurulmuştum. Normalde olan akıntı, o süreçte olmamıştı. Ben de çok şaşırmıştım hatta ama hamile olmadığım belli olup da doktora gittiğimde hepsi çatlamıştı.
Hepsi nasıl çatlıyor 😁 kaç yumurtan çatlamış ki her ay 1 yumurta bilemedin 2 yumurta çatlar 🤣 az daha beşiz doğuracaktın demek ki 🤣

Prolaktin süt hormonu mesela hamileyken süt gelmesi için işe yarayan hormon. Eğer prolaktinin yüksekse vücut kendini gebe ya da lohusa sanıyor kalman imkansıza yakın oluyor yani. Kanda baktır adetinin 2. Günü yüksek olunca ilacı var zaten 2 haftada düşürüyor. Ayrıca yüksek olmasının tek sebebi stres
Ayrıca bir de dar iç çamaşırı giyiliyorsa da etkileniyor.

Senin sanırım testesterondur karıştırmış olabilirsin bi bak bakalım
Evet 5. Gün bakilmamjs karistirmisim🤭
Peki yumurtanın catladigini nasıl anlarız
Adetin 16.gunu ovitrelle oldum 18. Günü aşılama yapıldı ama asilamadan önce yumurtaya hiç bakilmadi ne durumda çatladı mi çatlamadi mi diye
Adetin 15. Günü 19mm di bi tane 6mm 2 de küçük yumurta vardi

X