Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Ben hergun her derse bakıyordum ya kuzu bu sefer hergün bir ders ama hergun matematik ve paragraf mi koysam diyorum netlerim yükselmedi, aksine düşüş var çok mu acele ediyorum ya,sakin sakin soru bankası mı çalışayım matematik zaten rezil gibi ama birakmiycam onu,en azindan 8 soru yapsam diyorum sakin olmam lazım onu farkettim

Bugün kızım hasta, istediğim gibi calisamadim.yarin da doktorda olacağız, okula göndermeyecegim. İnşallah biran önce iyileşir.
Cok gecmis olsun canim
Kacinci deneme kuzu,sen yaparsin bence panik yapma
3. Tg canım
İnşallah
Canım nasıl verimli hissediyosan öyle git o zaman. İlk baslarda ben de tek ders koymustumya yapamadim.. eskisi gibi yapmaya kalkinca da program cok yogun oldu cunku denemeler var..
Simdi deneme +2 ders seklinde gidiyorum hemen hemen..

Canım moralin bozuluyorsa toplu netlerine bakma istersen.
Su an cok başındasın kac deneme cozdun? insanlar 100 150 deneme cozuyo derece yapmak icin. Daha basinda sakın birakma. Denemede yanlis yaptillarina egil bi süre sonra sorular tekrar ediyo gibi gelcek zaten.. deneme netleri duser kalkar sen onlara bakma hic

Canim deneme analizlerinde de matematkte sorulan 30 sorunun da çözümüne guzelce bak. İncele kendin coz. Gerekirse 3 gun sonra yeniden cöz. Beni bu yöntem geliştirdi gerçekten.

Bugün yaptiklarim;
Genel deneme(2010 kpss)
Analiz
Any tarihi, temel hak ve hür 90 soru
Cografya denemede yanlis yaptigim konulari tekrar ettim
Coğrafya harita tekrari
Tarih şöyle bi göz attim genel olarak, kurulus dönemi savaslarini tekrarladim.

Deneme öncesi her seye hakim olmaya calisan kiz seysi oldu bugünkü program

Canım matematikte tüm sorulara bakmıyorum çünkü hakim değilim. Ama ilk konular, bazı problemlere bakıyorum ve grafik sorularına bakıyorum. Yaziyorum , ciziyorum.

Şuan sorular tekrar etmiyo ama tarihte veya paragrafta olmayacak sorularda yanlış yaptıkça geliyorlar bana. Demek ki sınavda da yapamayacağım diyorum. Tarih seviyorum evet ama tüm soruları da doğru cikmiyo zaten yedi ayligim ya bir anda her şey güllük gülistanlık olacak sanki emeklemeden kosucam her derse bakınca kendimi rahat hissediyordum ama değiştirsem iyi olacak herhalde ne bileyim.daha çok verim almam lazım.

Tg denemelerine dershanede girmek çok heyecanlı, daha çok katlı sağlıyor kuzum

Yanlışım var bi yerlerde oturmamış kuzum
Olabilir canım benim yani bu yüzden moralini bozma bak bana hiç deneme yapmadım daha . Çünkü benim programa uymuyordu o yüzden hazır olduğumda başlayayım diye öteledim. Sende o şekilde bunu yarıda kesip eski programına devam edebilirsin hani amaç tempoyu düşürmemek ve ilerleyebilmek. O yüzden yapıcam yapıcam diye kasmaya gerek yok bence hepsinin bir zamanı vardır olur gider kuşum

Canım benimde çocuğum var o yüzden günde max 2 derse bakabilirim hatta son bir kaç aydır tek derse bakıyorum işte günde 3 saat vaktim olursa bu 3 saat boyunca aynı derse bakıyorum. Genel olarakda dersleri bitire bitire gidiyordum. Yani mesela tarihe başladım bir ay sürse bile bir ay boyunca hergün ona baka baka bitirdim sonra coğrafyaya geçtim vs diyerek dersleri bitirdim.
Birde evet benimde günlük 3 saatim olsa bile işte sabah yarım saat öğlen 1.5 saat vs diye kopuk kopuk oluyor bu 3 saat. Bu yüzden dediğin gibi bu tempoya dersleri tek tek bitirmeyi uygun gördüm ve böyle anlayabildim. Böyle benim gibide deneyebilirsin canım.

Yaa çok mutlu oldum senin adına civcivim inşallah gerçek sınavda daha daha iyilerini yaparsın

Sen nasıl insani rahatlatiyorsun öyle kuzum yaa, yine çok tatlısın evet sakin ve daha yavaş olsam iyi olacak

Cok tesekkur ederim hemen hemen ayniyiz gibi. Bende oype yaoacam cunku yarida kalinca unutuyorum o neydi ya diyorum. Sirali gidince bir derste baglantili oluyor daha cok anliyorum bende. Ama cografya mat turkce derken hepsi karisti . Ve unutmaya basladigimi fark ettim. Sallamasyon calisiyormusum gibi dusundum . Bende oype yapayim . Yoksa sinav gelene kadar ne konu bitirecem ne duzgun test cozecem .

Sen nasıl insani rahatlatiyorsun öyle kuzum yaa, yine çok tatlısın evet sakin ve daha yavaş olsam iyi olacak
Yaa ne mutlu bana o zaman . Evet gerçektende biraz elin ayağına dolaşmış durumunu gördüm bende sende bu yüzden zaten program işe yaramaz ve hal böyleyken devam etmenin bir anlamı yok ister istemez odaklanamazsın. Bu yüzden denemelerden önce ne yapıyorduysan aynı programına devam et, için rahatlayıncada denemelere tekrar devam edersin bence. Dediğim gibi bende daha denemelere başlamadım ve yapacak bir şey yok yani programım bitmeden başlayamazdım bu sefer programım yarım kalır heyecan yapabilirdim biliyorum kendimi bundan dolayı canım sağolsun ne yapayım benim hızımda bu. O yüzden sakin olmaya çalış canım bir sorun yok

Evet evet en önemli sebebi bu oldu benim içinde hani bırakıp başka derse geçince maalesef geri dönülemiyor ve unutuluyor işte sonrada tekrar hatırlamak için uğraş veriyorsun birsürü vakit kaybı oluyor vs. amaaan yeter aaa dedim bende hergün aynı derse bakıcam bitene kadar . Hatta internette kpssye çalışan annelerin videolarına baktım onlarda vakit olmadığı için bu şekilde yapıyorlar. Hal böyle olunca bende deneyeyim dedim ve inan çok faydasını gördüm o yüzden tavsiye ederim.

Birde canım şimdi mesela 1 ay boyunca tarih çalışacaksın ya bu yüzden diğerlerini unutmamak adına mesela 7 gün tarih çalışıldıktan sonra 8.günde coğ denemeleri ve tekrar yap 9.gün tekrar devam et tarihe derken bu şekilde her 7 günde bir farklı derslere ait deneme ve tekrar günlerini araya serpiştir. Tabiki bunu 7 günde serpiştirmek veya 3-4 güne bir serpiştirmek tamamen sana kalıyor hani maksat diğerlerinide unutmamak.

Birde mesela 1 ay boyunca tarih çalışacaksın ya hergün en az 5 soru matematik ve 5 soru Türkçe koy buda Türkçe ve matematiği taze tutmanı sağlar. Tabi bazen 3 er soru çözebildiğin olur bazen çok vaktin olur 30 ar tane çözersin çocuğun durumuna göre yani hani azdı çoktu diye moralin bozulmasın ama bir süreklilikde olsun

Kızlar denemeden ciktim..igrenc gecti.
Size sunu söylemek istiyorum bu senenin pegem türkiye geneli denemeleri cidden boyut atlamis. Sorular asiri güzel 2020 kpss gibiydi turkcesi cok cok begendim.. matematik de bence güzeldi. batirdim orasi ayri

Ama deneme alcaksaniz fotokopisini falan alin cozun cozdurun ciddi begendim..

Genel yetenek kismim cok kötü gecti ya. Bugun incelicem ama ne guzel evdeki netlerim yukseliyodu dershanedekiler niye yukselmiyo anlamadim cildircam

Evet canim ben dershane denemesine giderken bile geriliyorum bunu asmam sart..
Senin yapamicam galiba dedigin kismi bugün ben de yasadim denemede valla su an hem cok istiyorum hem nasil yapcam bilmiyorum.
Yapacak bir sey yok sosyalim oturup esek gibi caliscaz

Vatandasliktan cok fire veriyorum cografya da.. matematik zaten illaki fireli oluyo. Allahim nolur yardim et toparlanalim ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…