2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Merhaba canim. Benim de ayni soeunum var. Hem kanama alanim var hem de trombofili panelim istedigimiz gibi çikmadi. Doktorum oksapar oneriyor ama kanama alani buyuyor ve 8 haftalik hamileyim. Bu surede 4 kez adet gibi yogun kanama yaşadim. Geri kalan gunlerde de çamurumsu lekelenmem oluyor. Artik kanamayi boşverip oksapar mi kullanayim yoksa hematomun geçmesini mi bekleyeyim bilmiyorum. Hem tup bebek hem de diger doktoruma danişiyorum. Tüp bebek doktorum onermiyor digeri yap diyor. Arada kaldim. Her kanama psikolojimi ciddi anlamda bozuyor artik(
Canım kanama alanı çok büyürse oksaparı bi süre kesmek lazım dedi doktor kahverengi çamurumsu benden gelen leke onda kullandırıyor kesmedi çünkü benim ilki pıhtılaşma olduğu için ölmüştü karnımda. Trombofili panelinde Hangi genlerde çıktı mutasyon canım?

Kızlar 9 hafta dayım bu haftaya kadar kusmam yoktu bu hafta gece gündüz kusuyorum bu haftada olup hala bulantısı kusması olan varmı yada deneyimli olanlar bu haftada hala kusma olması normal mi?
Canım 16. Haftaya kadar sürer 9. Haftalarda şiddetlenir zaten. Şuan benim 6. Haftada yeni başladı daha önceki gebeligimde( Allah sonunu benzetmesin) 9-10 da çok siddetlenmisti çok normal doktorda şimdi artar 13-14 de hafifler 16 da biter demisti

Kızlar 9 hafta dayım bu haftaya kadar kusmam yoktu bu hafta gece gündüz kusuyorum bu haftada olup hala bulantısı kusması olan varmı yada deneyimli olanlar bu haftada hala kusma olması normal mi?
Ben bir yerde okumuştum sekiz dokuzuncu haftalarda başlayabiliyormuş

Canım 16. Haftaya kadar sürer 9. Haftalarda şiddetlenir zaten. Şuan benim 6. Haftada yeni başladı daha önceki gebeligimde( Allah sonunu benzetmesin) 9-10 da çok siddetlenmisti çok normal doktorda şimdi artar 13-14 de hafifler 16 da biter demisti
Benimki 9 da kaybetmiştim canım ilkini ondan bilmiyorum pek bu evrenden sonrasını. Senim ilki kaçıncı haftadaydı?

Ben varım şu an biraz hafifledi ama sanırım bulantı hapını kullandığım için dün çok fenaydı 3 kez kustum bugün hiç olmadı her gün değişiyor

Benimki 9 da kaybetmiştim canım ilkini ondan bilmiyorum pek bu evrenden sonrasını. Senim ilki kaçıncı haftadaydı?
Canım benim iki tane oğlum var. İlk evlendigimde küçük yasta evlendim hemen olmustu ikisinde çok şükür. Onları inan hatirlamiyorum o kadar uzun yıllar oldu ki birde çok fazla geçim sıkıntımiz vardı arada kaynadı çocuklarım. Sonra yıllar sonra tekrar istedik 5 yıldır korunmuyorum 3 tane dusugum oldu en sonuncu geçen yildi 11 haftalikken kalbi durdu en net onu hatirliyorum kalbi durduğunda bulantılarım azalmıştı birden o yüzden mide bulantısı iyi bişey inan.

Canım benim iki tane oğlum var. İlk evlendigimde küçük yasta evlendim hemen olmustu ikisinde çok şükür. Onları inan hatirlamiyorum o kadar uzun yıllar oldu ki birde çok fazla geçim sıkıntımiz vardı arada kaynadı çocuklarım. Sonra yıllar sonra tekrar istedik 5 yıldır korunmuyorum 3 tane dusugum oldu en sonuncu geçen yildi 11 haftalikken kalbi durdu en net onu hatirliyorum kalbi durduğunda bulantılarım azalmıştı birden o yüzden mide bulantısı iyi bişey inan.
Evet evet bende bulantı olunca diyorum oh iyi bugün de. Allah bağışlasın diğerlerinide :) Allah 1 tane sağlıkla nasip ederse inşallah daha ben istemiyorum benim hamileliğim aşırı zor geçiyor yıpratıyor beni inşallaah Allah kucağımıza almayı nasip eder bebeklerimizi.

Benim de ilk hamileliğimde o haftalarda başlamıştı ve 15-16. hafta gibi geçmişti. Tam 9 kilo verdim o sürede. Her gün serum taktırıyordum vitamin desteği için. Çok zor bir süreç. Allah kolaylık versin.

Evet evet bende bulantı olunca diyorum oh iyi bugün de. Allah bağışlasın diğerlerinide :) Allah 1 tane sağlıkla nasip ederse inşallah daha ben istemiyorum benim hamileliğim aşırı zor geçiyor yıpratıyor beni inşallaah Allah kucağımıza almayı nasip eder bebeklerimizi.
Amiin bende aynısını dusunuyorum sağlıkla kucagima alırsam bir daha istemem tabi herşey Allah'ın elinde. Böyle uğraşmak çok yıpratıcı. Ogullarimda hiç bilmedim hamile olduğumu öğrendim gittim kalplerini gördüm doğurdum çok şükür Rabbim sağlıkla nasip etti.Ama sonrasinda 3 kere olmadı. 2 kere kalbi hiç atmadı sonuncuda atmıştı sevindim ki öyle kaybetmek daha zormuş.Evlatlarim var çok şükür ama onları hep sorunlarla büyüttüm rahatlamisken son bı bebişim olsun ogullarima alamadıklarını alayım dedim ama herşey nasip. Dün kalbini duydum ya hep aklımda acaba hala atıyor mu var. Ama biliyorum ki midem bulanıyorsa herşey yolunda , ☺️

Ben korkmalıyım o zaman bulantım azaldı benim.
Şimdi düşünüp durcam bebeğe birşey mi oldu diye. Geçen hafta daha çoktu.

Ben korkmalıyım o zaman bulantım azaldı benim.
Şimdi düşünüp durcam bebeğe birşey mi oldu diye. Geçen hafta daha çoktu.
Benim hiç bulanmıyor, kasıklarım da ağrımıyor neredeyse hiç. Bence olumsuz düşünmeyelim. Allah sağlıkla, hayırla nasip etsin inşallah 🙏🏻

Benim hiç bulanmıyor, kasıklarım da ağrımıyor neredeyse hiç. Bence olumsuz düşünmeyelim. Allah sağlıkla, hayırla nasip etsin inşallah 🙏🏻
amin kuzum yok düşünmüyordum da bi an okuyunca kafam karıştı. Oğlum da hiç midem bulanmadı dokuz ay boyunca ama şimdi vardı azaldı falan evham yaptım sanırım 🤕🥰

Amiin bende aynısını dusunuyorum sağlıkla kucagima alırsam bir daha istemem tabi herşey Allah'ın elinde. Böyle uğraşmak çok yıpratıcı. Ogullarimda hiç bilmedim hamile olduğumu öğrendim gittim kalplerini gördüm doğurdum çok şükür Rabbim sağlıkla nasip etti.Ama sonrasinda 3 kere olmadı. 2 kere kalbi hiç atmadı sonuncuda atmıştı sevindim ki öyle kaybetmek daha zormuş.Evlatlarim var çok şükür ama onları hep sorunlarla büyüttüm rahatlamisken son bı bebişim olsun ogullarima alamadıklarını alayım dedim ama herşey nasip. Dün kalbini duydum ya hep aklımda acaba hala atıyor mu var. Ama biliyorum ki midem bulanıyorsa herşey yolunda , ☺️
Hiç kafanı kötü şeylere yorma inşallah sağlıkla kucağına alırsın bu bulantı olayı bizde bi önceki olayın bıraktığı travma yüzünden kendimize güvence geliyor ama bazılarında hiç bulantı olmuyor o yüzden bulantısı olmayanlarda korku yaratmasın her gebelik birbirinden farklı inşallah hepimiz sağlıkla büyütütüz karnımızda.

X