2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
bence geçer canım senin de için rahat olsun temmuz annelerinde kanama nedeniyle bebeğini kaybeden olmadı daha inşallah da olmaz 🙏🙏🙏bebişler büyüdükçe kanama alanları kayboluyor benim de oldu geçti 3 hafta yattım üzüntü de arttırıyor gibi geldi bana içiniz ne kadar rahat oldukça kaybolup gidecek inşallah
Kaçıncı haftalar arasında oldu ki ben 8. haftanın içindeyim 9 olcam daha az stres olmayı öğrendim zorda olsa çünkü olacağın önüne hiç birimiz geçemeyiz ilkimde kanama alanı bile yoktu herşey çok güzeldi gelişimi öndeydi ama kalbi durdu o yüzden akışına bıraktım tek dileğim hızla geçip gitmesi kanama alanının bebeği sağlıkla kucağıma almak ve herkes için isteyen dileyen Allah hepimizin yardımcısı olsun sağlıkla kucaklarına alsınlar bebeklerini.

Valla demekki bünyen sağlam canım 200 lük mü? Sabah akşam içtiğin benim kuzenim de zavallı 9 ay ağızdan kullandı ama perişan oldu çok halsizlik yorgunluk falan yapıyor aşırı ben doktora söyler söylemez zaten hocam bu ilaç beni mahvediyor diye o belirtileri söyledi aşırı kusma mide yanması halsizlik başında uyuşma bunlar oluyo demi dedi dedim evet hocam vajinal kullan dedi acil de vermişler di bana bu hapı ağızdan al demişti poliklinik hocası geri vajinale döndü geçeb hafta özelde gittiğim doktorda bu öyle ağızdan alınacak bir ilaç değil ki zaten dedi. En faydasını vajinal görürsün dedi.
Evet 200lük dozu. Aşırı halsizlik bende de yapıyo ama ben onu hamileliğe yoruyordum açıkçası onun dışında öyle bir mide bulantısı pek yok arada kusuyorum ama dayanılmaz bir kusma değil asla

Evet 200lük dozu. Aşırı halsizlik bende de yapıyo ama ben onu hamileliğe yoruyordum açıkçası onun dışında öyle bir mide bulantısı pek yok arada kusuyorum ama dayanılmaz bir kusma değil asla
İyi valla sevindim senin adına brn boğulacak gibi kusuyordum boğazımı tıkıyor nefes alamıyor dum o kadar yoğun ve çok geliyodu benim için vajinal öok rahat oldu kşm nasıl rahatsa öyle kullanmalı tabiki bende reflü gastrit ülser hepsi var belkide ondam midem kaldırmadı bilmiyorum valla

Gebelikte kanama varsa bunun için alınacak tek bir önlem var canım onunfa kesin sonuç verip vermediğinin de bi garantisi yok ama ya progestron içerikli haplar ya iğnesini kullanmak kanaması yoğunlara iğne ile hapı aynı anda kanaması az olana hapı veriyorlar sadece çünkü kanama durumu için yapılabilecek hiç birşey yok bu tedavi dışında dedi doktor geçen detaylı konuştuğumuzda. İnşallah iyi olur arkadaş içinde herşey hepimiz yaşıyoruz aynı sorunları umarım geçer gider bu süreçler

Bu kadar net ve kesin konuşup karşı tarafı korkutmamak lazım. Yurtdışında aynı tedavi yöntemi uygulanmıyor olabilir. Sonuçta oradaki doktor da ilk kez kanama alanı olan bir hasta görmüyordur değil mi? Senin doktorun aldığı eğitime göre bu tedavi dışında tedavi yok diyor. Ama yurtdışındaki doktorun aldığı eğitime göre birçok tedavi yöntemi olabilir.

İyi valla sevindim senin adına brn boğulacak gibi kusuyordum boğazımı tıkıyor nefes alamıyor dum o kadar yoğun ve çok geliyodu benim için vajinal öok rahat oldu kşm nasıl rahatsa öyle kullanmalı tabiki bende reflü gastrit ülser hepsi var belkide ondam midem kaldırmadı bilmiyorum valla
Valla bende de ülser gastrit var o yüzden ben çok aşırı kusmayı bekliyordum senin gibi hamilelikte günde 100 kere kusarım sanıyodum ama normalde kustugum kadar kusuyorum fazlası olmuyo rahat geçiyo o açıdan benim için inşallah sen de rahat edersin en kısa zamanda kanama sorunumuz da tamamen biter 3 gündür kanamam olmuyo inşallah bı daha hiç olmaz senin hala oluyo mumu

Bu kadar net ve kesin konuşup karşı tarafı korkutmamak lazım. Yurtdışında aynı tedavi yöntemi uygulanmıyor olabilir. Sonuçta oradaki doktor da ilk kez kanama alanı olan bir hasta görmüyordur değil mi? Senin doktorun aldığı eğitime göre bu tedavi dışında tedavi yok diyor. Ama yurtdışındaki doktorun aldığı eğitime göre birçok tedavi yöntemi olabilir.
özellikle amerika ve israilde tıp çok gelişmiş hoş artık bilgi uluslararası nitelik kazandı makaleler eğitimler kitaplar yeni ve önemli bir gelişme olduğunda tüm bilgiler aktarılıyor Türkiye de tıp konusunda fena ilerlemiyor ama bizde bu süreçte gördüm ki vatandaşlardan kaynaklanan sisteme gereksiz bir yığılma var bu nedenle aksayarak ilerliyor özelliklde devlet hastanelerinde çok tecrübesiz doktorlar büyük ve önemli kararları tek başlarına verebiliyor supervise edilmeleri gerekiyor

Canım genelde net olarak 14.haftada bellı olur deniyor
Ben de sizinde aynı durumdayım 7.haftadayım ve doktora her gidişimde çok geriliyorum korkuyorum tansiyonum düşüyor .En son gidişimde kalp atışını bebeği gördük çok şükür.Ama rahimde küçük bir kanama alanı gördüğünü söyledi doktor. Bir tane iğne yaptı ve fitil verdi her gün kullanıyorum fitili.Kanamam ya da lekelenme olmamıştı benim de .Ultrasonda gördü doktor.

Kızlar 18 kasımda evde test yaptım anında iki çizgi oldu regl 4 gün gecikmişti 22 kasım da doktora gittim doktor alttan muayene yaptı açık ve net hamilesin kan testi istemem ben bundan dedi şuan da tam 6 hafta 2 günlük hamileyim kaşp atışı için aralık ilk haftası gideceğiz inşallah
Hayırlı olsun canım ❤️Bende 6+4 teyim haftaya kalp atışını duymak istiyorum

Kanama alanı olan birinin vajenine hiç birşey sokulmaz canım bunun Türkiye yada yurt dışı diye bir kavramı yok hamilelikte sağlıklı bulunan trans vajinal ultrasonun bile yasak olduğu durumda sence içeri tampon yapmak heleki enfeksiyona açıkken bu kadar normal mi tampon enfeksiyon riskini artıran bi aparat aynı kanama bendede var ben arkadaşı korkutacak bişey söylemedim burda bi çok arkadaşımızda kanama var grupta türkiyede olduğunu sanıyordum burda kaç kişiye çocuğunu göremedik deyip tramva yaşatan insanlar var doktor adı altında devlet hastanelerinde arkadaşın birinin çocuğunu almaya kalktılar bana 7. haftafa çocuk görünmüyor dediler devlette sonrasında zaten araştırma öğrenme ile ilerledim özel bir doktora döndüm prof. Riskli gebelik uzmanı yani burda ben arkadaşa ne yazdıysam önlem alması adına yazdım kanaması olan birine progestan takviyesi verilmemesi doğru değil yurtdışında olduğunu başka bi arkadaş belirtti ben Türkiyede olduğunu zannediyordum. Yurt dışında yaşıyor diye de yurt dışındaki doktorların hepsi çok iyi olduğu anlamına gelmiyor yurt dışında usg 9 ay boyunca 4 defa giren tanıdıklarım var yasak adı altında karınlarında çocuğu ölüyor aylar sonra haberi oluyor kanaması olmazsa. Yani ülkemizde herşey yolunda olmayabilir ama Ülkeni diğer ülkeler karşısında da b u kadar küçük görme devlette asistanlar insanlara başarırız şekilde tedavi uyguluyo olabilir evet ama bu bütün Türk doktorlarının yurt dışına göre ilinde yetersiz olduğu anlamına gelmez eğitimini başarıyla tamamlamış yüzlerce binlerce prof. Doç. Doktor var bu memlekette de. Kendi kliniğinde takip yapan Herkes fikrini söylemekte hür bu mecrada ve ben arakadaşa yorum yapmışsam bu onunla benim aramda ve ona senin düşündüğün gibi kötü bir yorum yapmadım tedbir alması için gerçekleri konuştum onun ve bebeğinin sağlığını düşündüğüm için daha önce bebeğini kaybeden birisi olarak hiç bir annenin aynı korku ve hissi yaşamasını istemem anlayacağın burda bana ahkam kesmene hiç gerek yok 😉

Valla bende de ülser gastrit var o yüzden ben çok aşırı kusmayı bekliyordum senin gibi hamilelikte günde 100 kere kusarım sanıyodum ama normalde kustugum kadar kusuyorum fazlası olmuyo rahat geçiyo o açıdan benim için inşallah sen de rahat edersin en kısa zamanda kanama sorunumuz da tamamen biter 3 gündür kanamam olmuyo inşallah bı daha hiç olmaz senin hala oluyo mumu
Olabilir canım senin ilk mi gebeliğin demekki hormonların çok tetiklemiyor seni hormomlar yapıyormuş bulantıyı ne güzel valla şanslısın :) Nadiren leke leke geliyor Kağan Kocatepe var biliyor musun bilmiyorum onunla konuştum ben leke veya belli miktarda az kanama gelmesi kanama alanı olanlar için aslında daha iyiymiş canım kanama alanı varsa eger çünkü leke geldikçe kanama oldukca o alan büyümüyor küçülüyormuş eger içerde birikmeye devam ederse daha riskliymiş kanama olmadan o zaman daha çok büyüyormuş benimde en aza indi leke durumu 2 3 günde bir geliyor. Ayy inşallah hemen geçer bulantılarımız kanama alanlarımız bebeklerimizi sağlıkla alırız kucaklarımıza :) hep dua ediyorum hem kendime hem sizlere. Bu arada bebek büyüdükçe kanama alanını sıkıştırıp vücudun emmesini de sağlıyormuş canım inşallah öyle olur bizlerinde. Bide şey dedi oksapar kullananlar için kanama alanı büyürse eger çok oksaparı kan sulandırıcıyı yani kesmek gerek dedi illa dedi yopun kan akmasına gerek yok dedi bi kaç gün kesmek gerek kanama alanı büyürse dedi.

Benimkisi söylediğine göre anladığım kadarıyla rahimde birikiyor.Disari çıkmıyor.Igne yaptı bir tane vajinadan. Tampon yerleştirdi.Demediki tehlikeli durum falan bir ilaçta yazmadı 2 hafta sonraya Randevu verdi aldığı parça sonuçları çıkacak ona göre ilaç yazacakmış.Bir sorun yok dedi ama içimi hiç rahatlatmadi.Evde sürekli yatıyorum nolur nolmaz düşük olmasın diye 😞
En dogrusunu yapiyorsun dikat et agir kaldirma gerektiyince kalkma en azindan sonuclar cikana kadar

Gunaydin biraz önce doktordan çiktim 5+4h dayız sadece keseyi degil yavrumuda gorduk 1mm 😁 ufacik bir nokta herşey normal risk falanda yokmuş ama birşey söyledi cistit mi ne dedi ne dediğini de unuttum rahimde su birikimiymiş dedi ama o hamilele sorun yapmiyor falan dedi bende ustunde durmadim zaten kendi doktorumda onemsiz seylerin ustunde durmuyor cok diye sorgulamadim

Olabilir canım senin ilk mi gebeliğin demekki hormonların çok tetiklemiyor seni hormomlar yapıyormuş bulantıyı ne güzel valla şanslısın :) Nadiren leke leke geliyor Kağan Kocatepe var biliyor musun bilmiyorum onunla konuştum ben leke veya belli miktarda az kanama gelmesi kanama alanı olanlar için aslında daha iyiymiş canım kanama alanı varsa eger çünkü leke geldikçe kanama oldukca o alan büyümüyor küçülüyormuş eger içerde birikmeye devam ederse daha riskliymiş kanama olmadan o zaman daha çok büyüyormuş benimde en aza indi leke durumu 2 3 günde bir geliyor. Ayy inşallah hemen geçer bulantılarımız kanama alanlarımız bebeklerimizi sağlıkla alırız kucaklarımıza :) hep dua ediyorum hem kendime hem sizlere. Bu arada bebek büyüdükçe kanama alanını sıkıştırıp vücudun emmesini de sağlıyormuş canım inşallah öyle olur bizlerinde. Bide şey dedi oksapar kullananlar için kanama alanı büyürse eger çok oksaparı kan sulandırıcıyı yani kesmek gerek dedi illa dedi yopun kan akmasına gerek yok dedi bi kaç gün kesmek gerek kanama alanı büyürse dedi.
Bana doktor kanama alanı yok diyo ikidir ama benim nerdeyse her gün lekelenmem oluyo sana yazdım mesela bak 3 gündür olmuyo diye az önce baktım yine var pembe lekelenme. Kan sulandırıcı kullanmıyorum kanama alanı yok diyolar ne diye oluyo o zaman bu lekelenme hatta bazen kanama asla bilmiyorum. Perşembe tekrar doktora gitcem inşallah iyi şeyler duyarım ya

X