2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar akıntım oluyor beyaz ama bazen sadece su geliyor ıslanmış oluyor iç çamaşırım. Sanki kanama geldi gibi hissediyorum bir anda sıvı bir şeyi hissediyorum gelen ama su oluyor. Hiç kanama yaşamadım bu arada. Şaşırıyorum. 8. Haftanın içindeyiz bunu yaşayan var mı
Benim au gibi alıntım olmadı genelde beyaz sarı gibi ve hiç kanama yaşamadım inşallah ya hiç yaşamayız ve kanaması olanlar durur biran önce

Merhaba hanımlar ben de dün keseleri gördüm.Simdilik iki kese var.Doktor haftaya yine çağırdı.Oglumda da iki kese vardı,digeri kaybolmuştu.Dünden beri kusma,bas donmesi beni çok yordu.Serum yiyince biraz kendime geldim.Enfeksiyon çıktı kanda biraz dahiliyeye gidersiniz devam ederse dedi

Bebek belli oluyor mu doktor açıklamadı hic

Eklentiler

• 20221124_184718.jpg
    20221124_184718.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 34
Gerçekten mi 😳 çok şaşırdım. Geçen yıl hep ona gitmiştim herşeyi uzun uzun anlatıyordu. Sonra kalbi durdu acilde yine ona denk geldim çok ilgilendi bende çok memnun kalmıştım. Yanındaki asistan değişmiş olabilir hiç öyle şeyler yaşamadım senin için çok kötü olmuş. Çok şükür bebeğin iyi ama.
Bende öneri ile gitmiştim bi tanıdık iyi deyince o gün beni perişan ettiler inan kendi ve asistanı uslup olarak yumuşak bir adam evet ama 7 haftalık bebeğe yok dmeek kafa karıştırıcı canım 😅 belki cihazı kötüdür bilmiyorum.

Evet test yapmadan verdi. İlk gebelikte kalbinin durmasını kan pahtılaşmasına bağladı ama sadece bu bir tahmin. Biz önlem alalım dedi. Ama o önlem benim üzüntüm oldu. Rahim komple kan doluydu 😞 klinikteki doktor o yüzden çok kızdı nasıl verir bunları sen nasıl içersin diye. Doç. Dr. Diye güvendim ben de bilemezdim ki. Rabbim bağışlar inşallah yiyecek ekmeği vardır sağlıkla 😞
İnşallah kanaman hemen durur canım rabnim sana sağlıkla bağışlasın teat yapmadan hiç bir doktor oksapar yada türevi kan sulandırıcı veremez çünkü ihtiyaç dışı kullanımda beyin kanamasına sebebiyet veriyor Allah beterinden korusun inşallah bununla geçmiş olsun.

Evet test yapmadan önlem alalım biz dedi verdi. Hatta ben ikinci gidişimde oksapar iğneye devam edecek miyim diye sordum. 1 aylık daha yazdı. 3 kutu verdi. Bu normal bir şey hrrkes kullanabilir dedi. Dozu yüksek değil dedi. 4000lik iğneydi.
Bende kullanıyorum ama benim 4 genimde mutasyon var pıhtılaşma var bendede leke gelmeye başladı sanırım oksapar dan kaynaklı bendede kanama alanı var ama doktor küçük dedi ilerleyen zamanlarda büyürse belki 1 2 gün kestirir iğneyi sonra devam eder

Bende kullanıyorum ama benim 4 genimde mutasyon var pıhtılaşma var bendede leke gelmeye başladı sanırım oksapar dan kaynaklı bendede kanama alanı var ama doktor küçük dedi ilerleyen zamanlarda büyürse belki 1 2 gün kestirir iğneyi sonra devam eder
canim bu 4 geninde mutasyon oldugunu hangi testle ogrendin? benim doktorum sadece trombosit testi yapti sanirim onda da sonucum 262 cikmis

Ne guzellllll 😍😍 ne mutlu sana o minik atış sesleri nasıl huzur verici maşallah size.Darisi bekleyen bizlere
Bu ikinci cocugun.olacak Allah izin verirse. Yani ilk hamileligimde kalp atisinda bundada ayni duygular icindeyim sanki ilk kez duymuş gibi🙏☺️ darisi sizlere inşallah canım guzel hberlerinizi bekliyorum 🙏

Ben trombosit testi yaptirdim dun, 3-4 ay oncesine kadar bacaklarimda morluklar oluyordu cunku nedensiz yere. 262 gelmis sonucum, bu tromboside deger yuksek olunca mi kan pihtilasmasi oluyodu yoksa dusuk olunca mi? kan sulandirici kullanan arkadaslar bir bakabilir mi:)
Ben de kan pihtilasmasi var. Yuksek olması sıkıntı. Bir de 8 tane gen oluyor bunlardan 4 u da pihlasma.gorundu mesela bende. Doktorunuz daha iyi bilir☺️

Bende öneri ile gitmiştim bi tanıdık iyi deyince o gün beni perişan ettiler inan kendi ve asistanı uslup olarak yumuşak bir adam evet ama 7 haftalık bebeğe yok dmeek kafa karıştırıcı canım 😅 belki cihazı kötüdür bilmiyorum.
Bence o an cihazın azizligine uğramış çünkü beni acildeki doktor bekletiyordu kanamam olduğu halde o hemen kadincagizi bekletmeyin alın felan dedi diğer doktorlara çıkıştı. Ben yine ona başlamayı düşünüyordum 🤔

Canim aşerme konusu degil kusma konusunda cok kotuydum suan bile ayni durumdayim geceleri bile uykumdan kalkip kusuyordum ilac almama ragmen insallah gecer bu halim
Allah yardımcın olsun. Ya ben asermeyi mide bulantısı kusma olarak biliyorum o sebeple aserme demiştim. Benim birkaç gün rahat geçti gibi bugün tekrar fenalardayim. En azından bir nefes aldırsin ara versin sana inşallah:/

Ben de kan pihtilasmasi var. Yuksek olması sıkıntı. Bir de 8 tane gen oluyor bunlardan 4 u da pihlasma.gorundu mesela bende. Doktorunuz daha iyi bilir☺️
Canim ben yurtdisinda yasiyorum ve burda sadece aile hekimine gidiyorsun, tabiri caizce doktor hicbir sey bilmiyor :) bacaklarimda morluklar var diye ben istedim test yapalim diye onda da sonucunu gordum 262 yaziyordu.. bi sikinti yok demis

canim bu 4 geninde mutasyon oldugunu hangi testle ogrendin? benim doktorum sadece trombosit testi yapti sanirim onda da sonucum 262 cikmis
Bn trambofili paneli yaptırdım canım öyle açığa çıktı mthfr ler heterozigot faktor V heterozigot pai homozigot çıktı o yüzden doğumdan sonra bile 6 hafta oksapar kullancam. Trombosit tek başına yapmadılar bana hiç ama internetten baktım şimdi sen öyle deyince 450 ml ve üzeri olması yüksek olması anlamına geliyormuş sanırım ben de direk trombofili paneli yaptı
IMG_20220921_162630.jpg

Ben trombosit testi yaptirdim dun, 3-4 ay oncesine kadar bacaklarimda morluklar oluyordu cunku nedensiz yere. 262 gelmis sonucum, bu tromboside deger yuksek olunca mi kan pihtilasmasi oluyodu yoksa dusuk olunca mi? kan sulandirici kullanan arkadaslar bir bakabilir mi:)
Bu farklı birşey Genetik test aliyorlsr baya 1 aya yakın zamanda çıkıyor 6-8 şeye bakıyorlar eğer bunlarda ciddi bozukluk varsa faktör 5 gibi sulandiriciya başlıyorlar canim

Bence o an cihazın azizligine uğramış çünkü beni acildeki doktor bekletiyordu kanamam olduğu halde o hemen kadincagizi bekletmeyin alın felan dedi diğer doktorlara çıkıştı. Ben yine ona başlamayı düşünüyordum 🤔
Valla ben artık Şehir hastanesine gitmeyi düşünmüyorum canım ha doğumda iyi oda şartları falan ama takip konusunda 9 ay öokda iyi değil bence hocasına düşmedim ben yada perinatolojiye devam ediyorum ben bu arada riskli olduğu için hep asistanlar var doktorlar piyasada yok

Özel hastane bebek düşmüş dedi. Ultrasonda kese görünmüyo gitmiş dedi. Kürtaj yapalım hemen parça kalmasın dedi. Ben kabul etmeyip eve geldim. Ertesi gün özel kliniğe gittim kürtaj şart mı parça kalır mı diye görüş almaya. Doktor ultrasonda bir baktı kese ve bebek duruyor. Şok oldum. Kanamam çok hala devam ediyo kanama keseyi ittiriyo durur mu bilmem dedi doktor. Haftaya kontrole gidrceğim. Duruyor mu duruyorsa da kalbi atıyor mu bilmiyorum 🤷‍♀️😪 beklemekten başka çarem yok
Vay sıpa vayy aferin ona ya hayata tutunuyor annesi.Doktora çok kızdım bende genetik testte bozukluk çıktığı ve bebeğin kalbi durduğu halde şimdi kan sulandirici baslamayi doktorlar uygun gormedi. Ben başlayacaklar sanıyordum ama doktor bozukluk çok az yarardan çok zararı olur dedi. Limon maydonoz kiraz vs tüketme sakin bunlsr kan civiltir. Sadece tuvalete kalk birde bol bol su iç inşallah coook iyi haberlerini duyacagiz

Minesuu Minesuu Içinizde içinden geçenleri söylemişsiniz o kadar güçsüz enerjisiz hissediyorum ki kendimi ilkinde çok itiydim anlamadım
Oyle canim valla havalardanmidir retro falan mi var bilemiyorum icim ruhum sıkılıyor ☺️ ama bugün kalp atisini falan duyunca biraz daha iyi hissetmeye basladim.kendimi.☺️🙏

Bn trambofili paneli yaptırdım canım öyle açığa çıktı mthfr ler heterozigot faktor V heterozigot pai homozigot çıktı o yüzden doğumdan sonra bile 6 hafta oksapar kullancam. Trombosit tek başına yapmadılar bana hiç ama internetten baktım şimdi sen öyle deyince 450 ml ve üzeri olması yüksek olması anlamına geliyormuş sanırım ben de direk trombofili paneli yaptı Eki Görüntüle 3166562
anladim canim ben de simdi baktim internetten sanirim benim doktorum, yaptigi trombosit testiyle sadece kan pihtilasmasina egilim olup olmadigina bakmis, deger yuksekse var olmasi gibi..

X