2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar 9. haftama girdim bugün kontrolüm vardı rahmimin şekli nedeniyle hiçbir şekilde karından bebek kalp atışı vs gözükmüyor alttan muaynet olmam gerekiyor ve bunun çok normal olduğunu söylüyor doktorlar bazılarının böyleymiş o yüzden göremezseniz alttan da bakılmasını isteyebilirsiniz

Test almadılar canım kan idrar aldılar bu arada 5+2 6 mm kese görüldü içinde dolu yolk saç var ama bebek daha kucuck olduğu için tam gozukmezmis içim birazcık rahatladı çok sukur
Oh çok şükür valla çok sevindim yolk saç varsa bebekde var demekmiş zaten haftada bebeği görürsün , kalp atışı bile görülebilir , güzelce dinlen toparlanırsin inşallah birkaç güne

Ben de 8. Haftada gittim bekledim epey ama aynisi oldu rahim duvarina dustuk dedi biz goremedik ama doktor ben cok asina oldugum icin bebegi gorebiliyorum dedi basta transvajinal ultrason ile bakmisti zaten orada bebegi de kalp atisini da duyduk cok sukur size katiliyorum ben de aynisini yasadim

Oh çok şükür valla çok sevindim yolk saç varsa bebekde var demekmiş zaten haftada bebeği görürsün , kalp atışı bile görülebilir , güzelce dinlen toparlanırsin inşallah birkaç güne
Hastalığı unuttum sevinçten Allah hepimize coook güzel haberler almayı nasip etsin

Ne mutlu yaa alttan mi kontrol ettiler peki canım benim de bu hafta galiba altan muayene olacak aşırı panikledim
asla panikleyecek bişey yok
ilk alttan muayne olucağım günü hatırlıyorumda
alttan muayne olmuş gelmiş geçmiş herkesi darlamıştım
bir gece uyuyamamıştım

Belli oldu ama maalesef olumsuz kesenin biri kaybolmus, digeri buyumus ama bebek gorunmedi tam, belli belirsiz kalp atislari vardi, normalde 140 olmasi gerekiyormus, benim atisim da olabilirmis,carsamba tekrar gidicem, olumsuz ilerleyecek gibi
Çok üzüldüm , İnşallah güzel haberler alırsın canım, biliyorum zor ama olumlu düşünmeye çalış.

Kasmazsam kabul edeceğim artık yapılması lazimmis
Et bncede canım alismisda olursun, söyle örnek veriyim ilk gebeligimde bigun basım çok ağrıdı gözümü acamiyodum internete baktım gebelik zehirlenmesi yaziyodu acile gittik , çok şükür öyle bı durum yoktu ama hersekilde alttan muayene ile bakiyolar...

Korkutmuş gibi olmuyumda Bide belki bazı arkadaşlar bilir daha önce doğum yapanlar devlette, suyum gelmemişti aşırı sancım vardı 2 cm açılma ile doğuma aldılar bebeği kontrol etmek için parmakla muayene ediyolar doğum anında , suyu filan onlar patlatabiliyo.

Annem de tembihleyince ne bileyim korktum ya ama yapılması gerekiyormuş iyi bir değerlendirme icin
valla kanaman falan yoksa hiç sakıncası yok
doktor bana karından bakarken bebeği taaa dağlar arkasından görmeye çalışıyoruz
alttan muaynede dibindeyiz demişti

valla kanaman falan yoksa hiç sakıncası yok
doktor bana karından bakarken bebeği taaa dağlar arkasından görmeye çalışıyoruz
alttan muaynede dibindeyiz demişti
Kanama bulantı vs yok şükür geçen hafta sordum doktora kanama alanı gördünüz mü falan diye yok dedi. Ben işte çok bir şikayetim yok deyince o da iyi ya ne güzel dedi Her hamilelik aynı geçmez falan dedi.. işte analık hormonları yüklendi galiba göğüsler bile hafif inince acaba bisey mi var diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…