2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

Benim ateş tablomu yorumlar mısınız çünkü gebelik yok diyor testlerim 😢🙈
Canım ateş tablona şimdi baktım henüz dpo 10 dasın yani 4 günün var görünüyor adet gününe. O yüzden yorum yapmak için çok erken. Adet gününe kadar yüksek gidip tam adet günü de ateşin düşebilir. Benim geçen ay öyle gitti mesela. Adet gününe kadar 36.9 daydı. Tam adet günü şak diye düştü 36.6 ya. Eğer gebelik yoksa tam adet günü de düşebilir ateşin. Belki erken olduğu için testlerde de çıkmayabilir bence birkaç gün daha bekleyip testi tekrarlayabilirsin.

Ateşini ölçebilirsin. Yumurtladığımızda vücut sıcaklığı düşüyor, ovulasyon testlerinde de buna pik yapma deniyor en koyu olduğu zamana denk geliyor ve bu anda yumurtanın döllenmesi gerekiyor. Yumurta çatladığında ise ateşin birden yükseliyor ve ovulasyon testi silikleşmeye başlıyor. Başka yolunu bilemiyorum.
Canım benim teşekkür ederim bugün öğlen vurduk şifa niyetine inşallah yarın nasipse ilk değerlendirme olur

Yav hemen karalar bağlama. Daha 3 gün varmış. Sen beni dinle sabahları ilk idrar ile denemeye devam et Bat gününe kadar.
Hep stres başım ağrıyor bugünden beri üzüldüm baya 😔 o yüzden sessiz sessiz beklemedeyim ateş takip edicem

Canım ateş tablona şimdi baktım henüz dpo 10 dasın yani 4 günün var görünüyor adet gününe. O yüzden yorum yapmak için çok erken. Adet gününe kadar yüksek gidip tam adet günü de ateşin düşebilir. Benim geçen ay öyle gitti mesela. Adet gününe kadar 36.9 daydı. Tam adet günü şak diye düştü 36.6 ya. Eğer gebelik yoksa tam adet günü de düşebilir ateşin. Belki erken olduğu için testlerde de çıkmayabilir bence birkaç gün daha bekleyip testi tekrarlayabilirsin.
Tablo 21de yumurtlama oldu gösteriyor ama ben 19da pik 20sinde silik 21 de tam silik gördüm tam çatlamayı almak demekki o yüzden dediğiniz gibi bekleyim, hemen ay yumurtlamadan sonra ateşe başladım aktif kanamam başlayınca 36.5e düştü hafif kanamam 36.9la oldu

Umarım Hızlı geçerler hızlı hızlı hareket ederler inşallah kafamızdaki şu düşüncelerden bir nebze kurtuluruz 🙏🏼😅 bazı topikleri okuyorum özellikle kız bebek isteyenlerin yumurtlama dönemi uyguladıklarına vs. yumurtlamaya 2 gün kala ilişkiyi bırakıp hamile kalan çok.
Yani aslında olacağı varsa oluyor yoksa can mı dayanır hergün hergün ilişkiye🙈
Benim olursa ilk gebeliğim olacak o sebeple tecrübesiz ve aceleciyim. 🙈 burada çook şey öğrendim🥹
Evet evet x kromozomu daha yavaş olduğu için sık ilişkide de kız bebek olma olasılığı yüksek deniyor. Erkek bebek yumurtlama günü olursa deniyor ama bunda bir çok faktör varmış mesela erkeğin sperminde genetik olarak x ya da y kromozomu daha çok olabiliyormuş 😊 her gün ilişki yorar cidden ya evlilik için de iyi değil bence o kadar bı özlem falan lazım 😂 benim de ilk gebeliğim olacak saglikli olsunlar da cinsiyet çok da önemli değil ikisi de ayrı ayrı güzel 💕 ikisinde de yok birisi gelir inşallah bu ay bize 🤲 🥺

Kızlar ben de her gün düzenli ateşimi ölçmeye devam ediyorum ve ovulasyon testlerine regl bittiği gibi başladım. Geçen ay yumurtlayamamıştım maalesef, denemeler boşaydı. İnşallah bu ay yumurtlamam gerçekleşir. :dua: Bugün eşimle denemelere başladık, hayırlısı.

Ama bazen çok araştırıp tedavi görse bile söylemiyorlar benim eştim hep ay ben çocuk hiç istemem ay üf sevmem diyordu hiç doktora da gitmiyordu sonra hamile kaldıktan sonra öğrendik ki bir buçuk senedir doktora gidiyormuş kaynım söyledi 🙈 onu da bak biz iki sene bekledin olmadı sonra bir buçuk sene doktor kapısı aşındırdık istiyorsanız çocuk geç kalmayın falan dedi öyle öğrendik
Eltinin kocasına ettiklerini düşünemiyorum 😂

Evet evet x kromozomu daha yavaş olduğu için sık ilişkide de kız bebek olma olasılığı yüksek deniyor. Erkek bebek yumurtlama günü olursa deniyor ama bunda bir çok faktör varmış mesela erkeğin sperminde genetik olarak x ya da y kromozomu daha çok olabiliyormuş 😊 her gün ilişki yorar cidden ya evlilik için de iyi değil bence o kadar bı özlem falan lazım 😂 benim de ilk gebeliğim olacak saglikli olsunlar da cinsiyet çok da önemli değil ikisi de ayrı ayrı güzel 💕 ikisinde de yok birisi gelir inşallah bu ay bize 🤲 🥺
Yumurtlama günündeki ilişkiden hamile kalanların oğlu oluyor teorisi benim çevremde onaylandı. Ya da öyle denk gelmiş de olabilri bilemedim.

Mesela benim arkadaşım kız istiyordu ve çin takvimine baktı Eylül ayı için kız yazıyormuş ve o ay hamile kaldı. Ancak erkek olacak :KK70: sonra internette denk geldim geçen gün bi haberde istatistiklere göre Eylül ayında hamile kalanların çoğu erkek bebek dünyaya getiriyormuş. Mesela böyle enteresan şeyler de var.

Kızlar ben bir de bir şeyi merak ediyorum paylaşırsanız güzel bir istatistik de çıkartmış oluruz. Mesela döngünüz kaç gün ve yumurtlama gününüz kaçıncı gün oluyor. Örneğin aşağıdaki gibi. Böylece buradaki çoğu arkadaş için de anlamlandırabileceği bir veri çıkmış olur. Tabi bilenler için :) Ben hala yumurtlamadığım için yazamıyorum ancak döngüm 28 gün mesela :KK45:

Döngü: 28 gün
Yumurtlama: 14. gün
Yumurta çatlama: 15. gün

X