2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

1 senedir galiba tam anlamıyla kendimi rahat hissedeceğim doktoru bulamadım ben.. ☹️ doktor her gittiğimde benden bilgi alıyor hatırlamıyor buda eşimi çok rahatsız etti. Bilmiyorum çok zor işler yaaaa
Bende canim akışına bıraktığıma da sadece devlette bir doktora gittiğime de çok pişmanım.

Yeni başladığım için öğrenmek adına yazıyorum 🙈 benim ateş tablom normal mi seyrediyor? Ovülasyonla takipte ediyorum 2 gün aynı çıktı 2 gün düşmeye başladı sonra birden yükseldi aynı saatte yataktan çıkmadan yapıyorum beni bilgilenmedirir misiniz 🙏🏻 şimdiden teşekkür ederim 🤍💐

Eklentiler

• Screenshot_20230113_144901_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230113_144901_com.android.gallery3d.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20230113_143403_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230113_143403_com.android.gallery3d.jpg
    28,5 KB · Görüntüleme: 40
Yeni başladığım için öğrenmek adına yazıyorum 🙈 benim ateş tablom normal mi seyrediyor? Ovülasyonla takipte ediyorum 2 gün aynı çıktı 2 gün düşmeye başladı sonra birden yükseldi aynı saatte yataktan çıkmadan yapıyorum beni bilgilenmedirir misiniz 🙏🏻 şimdiden teşekkür ederim 🤍💐
Canim ateş takibini bir kaç ay yapıp vücudu tanımak gerekiyor.
Bir önceki ayın verileri olmadan yorumlamak zor.
Ben de 2 aydır yapiyorum.
Mesela benim regl başladıktan 3-4 gün sonra ateşim düşüyor.
Yumurtlama da ateş artışım 0.3-0.4 derece arası oluyor.

Ben folik asiti kürtajdan sonra bırakmıştım tekrar başlasam mi bilemedim. Önceden vifolic kullanmıştım. Ne yapmalıyım sizce
Merhaba kürtajı ne zaman oldunuz? Adetiniz ne zaman sonra oldu bir de size de 3 ay korunma verdi mi? Bir sürü soru sordum kusura bakma ama ben de dün oldum da 😔

Canim ateş takibini bir kaç ay yapıp vücudu tanımak gerekiyor.
Bir önceki ayın verileri olmadan yorumlamak zor.
Ben de 2 aydır yapiyorum.
Mesela benim regl başladıktan 3-4 gün sonra ateşim düşüyor.
Yumurtlama da ateş artışım 0.3-0.4 derece arası oluyor.
Bir önceki ayın var ama başlarda yoksun yumurtlamadan sonrasını yaptım sonu biliyorum ama başını bilmiyorum 😔 bende yüksek ateşle regl oluyorum aktif kanamam başladıktan sonra düşüyor ateşim

Ben gebelik öncesi hazırlık olsun diye bir dr'a gitmiştim. Ve bilerek regl dönemi gittim hormon kontrolü bisey yapar belki diye kadın şimdi böyle alttan muayene edemem regl dönemi gelme gibi bişey yok, Regl bitsin öyle gel dedi 🙄 aynı zamanda kan degerlerim için de yönlendirdi. Sonrasında kan degerlerim iyi çıktı, yumurtlaliklara da baktı herşey çok güzel dedi. Folik asite başlıyim mi 3 ay önceden başlanması gerekiyormuş demiştim( okuduğum kitaplarda drlarin söylediği de bu şekilde) yeşillik tuketiyorsan sorun yok ben baslatmiyorum ama almak istersen kendin al dedi. Sonrasında yine burada da hormon testleri için adetli gidildiğini okudum, kadına güvenim iyice bı azaldı ve buradaki arkadaşların kullandığı ilaçlardan yola çıkarak ben kendim almaya başladım Dr bişey demeden. Aay çok uzattım sanırım 🙈😂
Aksine reglinin 3 günü bakarlar vajinal ultrasonla yumurtalık vs bakıyorlar ilginçmiş sizin dr 😪 gerci ben de kimyasaldan sonra regliyken gittim dr alttan bakar dedim hani ağrimda var ne bileyim kist filan oldu sandım karnımdan bakti yolladi her dr farklı demekki

Aksine reglinin 3 günü bakarlar vajinal ultrasonla yumurtalık vs bakıyorlar ilginçmiş sizin dr 😪 gerci ben de kimyasaldan sonra regliyken gittim dr alttan bakar dedim hani ağrimda var ne bileyim kist filan oldu sandım karnımdan bakti yolladi her dr farklı demekki
Sadece kontrol için gittim zaten, kadın Dr olsun gerilmiyim diye 😅 ama hamilelik zamanı gitmem

Kızlar ben bu akşam ani bir kararla soğan kürüne başladım.
Soğan suyu içeceğim sabah akşam.
Bir kere yapmıştım yıllar önce öylesine, erken adet olmuştum, dongumu bozdu diye bir daha yapmadım.
Bu ay eşimle yumyrtlama dönemim büyük ihtimal ayrı olacağız diye, dongum bozulursa bozulsun diyerek başladım bakalım.
4 gün düzenli yapıp şehir dışına çıkacağım. Orda da tamamlayabilirsem 15 gün yaparım.

Kızlar ben bu akşam ani bir kararla soğan kürüne başladım.
Soğan suyu içeceğim sabah akşam.
Bir kere yapmıştım yıllar önce öylesine, erken adet olmuştum, dongumu bozdu diye bir daha yapmadım.
Bu ay eşimle yumyrtlama dönemim büyük ihtimal ayrı olacağız diye, dongum bozulursa bozulsun diyerek başladım bakalım.
4 gün düzenli yapıp şehir dışına çıkacağım. Orda da tamamlayabilirsem 15 gün yaparım.
Şuan adetsin de mi canım adetken bilmiyorum ki olur mu ben geçen ay kist varken söktürsün diye yaptım işe yaradı mı bilmiyorum ama iki gün sonra gelmişti kistte gitmişti çok şükür
Bence her türlü faydalı zaten en başta ödem söktürücü gebelik yoksa tabiki

Merbaba arkadaşlar ben 1 ekim kürtaj olmuştum sonradan kist vardi o kist ne zaman gider doktor folekul dedi regl zamani geçer dedi sizde oldumu böyle bişey?

Merbaba arkadaşlar ben 1 ekim kürtaj olmuştum sonradan kist vardi o kist ne zaman gider doktor folekul dedi regl zamani geçer dedi sizde oldumu böyle bişey?
12 ocak demişsin ikinci günün yani muhtemelen şuan adetle düşüyordur kistin çok nadir geçmeyebilir onuda ancak kontrole gidersen ultrasonda görülebilir
Adet kanaman şuan iyiyse düşüyordur çok büyük ihtimalle ama

Merhaba kürtajı ne zaman oldunuz? Adetiniz ne zaman sonra oldu bir de size de 3 ay korunma verdi mi? Bir sürü soru sordum kusura bakma ama ben de dün oldum da 😔
Ben de 2 kasımda oldum gece devlet acilde olmak zorunda kaldım anestezi yapılmadan. Yoğun kanama ve çok fazla ağrım vardı kendim düşük yapamadım. Benim 1 ay boyunca kesintisiz kanama veya lekelenme devam etti. Tam kesildi derken 1 hafta sürmedi ilk adetimi oldum 15 aralıkta. İlk adetim çok yoğundu. Ama her kadında aynı olmuyor. Doktora gittiğimde pelvikste sıvı birikmesi var demişti yani ondanmış sanırım. Bana doktor hiçbir şey demedi çok ilgisizlerdi. Ben ilk adetten sonra denedim ama olmadı gebelik.

X