Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar yumurtlama geliyor mu sizce

Eklentiler

• D647EEBB-DF6E-46C4-ACFE-6DEFE3FE84FC.jpeg
    D647EEBB-DF6E-46C4-ACFE-6DEFE3FE84FC.jpeg
    72 KB · Görüntüleme: 60
Ben 35 yasindayim, esim 37. Gecen sene agustosta evlendik, o zamandan beri deniyoruz.
Kızlar yaşlar kaç ? Kaç yıldır evliyiz kaç aydır deniyoruz ? Merak ettim 😀
Ben 26 yaşındayım 3 yıldır evliyim 7-8 aydır deniyoruz ilk evlendiğim yıl bir gebelik geçirdim kürtaj olmak zorunda kaldım yarışmaya bursadan katılıyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum 😀😀

Ben de çok zorlandım ve inan hala zorlanıyorum. En zoru gerçekten ilk 2 hafta. Bak ben şöyle yaptım her şeyi hayatımdan birden çıkartmak yerine kademe kademe iyleştirdim.

Önce gün içinde ne yersem yiyeyim akşam 6 dan sonra hiç bir şey yemedim 1 ay. Vücuduma aşırı iyi geldi aç yatmak. Ayrıca gün içerisinde de istediğimi yiyebiliyor olduğum içn hiç strese girmedim. Gece yatarken sabah kahvaltısının hayaliyle uyuyordum fnjflbglnjb.

İkinci olarak egzersizi hayatıma soktum.

Üçüncü aşama olarak kendimi hazır hissettiğimde ise paketli gıda ve şekeri çıkarttım hayatımdan ve ben tatlısız duramam. Alternatif sağlıklı doğal atıştırmalıklar benim kurtarıcım oldu bu konuda. Özellikle hurma. Mesela diyetisyenler kısıtlıyor ya hani günde 1 hurma diye. Umurumda olmadı benim. paketli bir gıdanın vücuduma verdiği zararı vermez sonuçta dedim ve yeri geldi günde 4-5 hurma yedim en başta. O kadar güzel tatlı isteğini kapatıyor ki anlatamam. Bu süreçte deli gibi tatlı çekti canım. Ne doğum günleri, ne kutlamalar, eşim süprizzzz diyip ee tatlı getirdi, anneme ya da kayıbvalideme gittiğimde zorla tatlı yedirmeye çalıştılar ama yemedim.

Demek istediğim herkesin bünyesi farklı. Diyet diye düşününce işkence gibi geliyor insana. Ancak kendi kendine "istesem yerim, ama bunu yememeyi ben kendi irademle istemiyorum diğer sağlıklı olanı yiyeceğim" dediğinde işin rengi değişiyor.

Hiç bir şey için geç değil unutmayalım. Dünyaya mucize getirebiliyoruz, en büyük acıları çekiyoruz. Aslında sandığımızdan çok daha iradeli ve güçlüyüz kızlar :cool:
Ya tebrik ederim sizi 🥰 çok haklısınız bende irade 0 ama biyerden başlamam gerekiyor aralık ayında spora başladım birazda yediklerime dikkat etsem aslında çok güzel kilo verebiliyorum ben. İlk defa bu kilolara çıktım hayatım boyunca hep zayıf bi insandım 55-56 kilolardaydım ne olduysa son 2-3 yıldır oldu

Kızlar geçen aylarda tüp bebek merkezinden bilgi almıştım benden iyi takip ediyorlar kaç aylık evliyim dedim mart gibi gelirseniz yardımcı oluruz 6. Ay dan dolayı yani neyse özet geçeyim 24 bin olan ücret 37.500 olmuş muayene ve ilaç hariç dedim inşallah gerek kalmaz kendiliğinden sağlıkla olur sizede bilgi vermek istedim 😘

Kızlar geçen aylarda tüp bebek merkezinden bilgi almıştım benden iyi takip ediyorlar kaç aylık evliyim dedim mart gibi gelirseniz yardımcı oluruz 6. Ay dan dolayı yani neyse özet geçeyim 24 bin olan ücret 37.500 olmuş muayene ve ilaç hariç dedim inşallah gerek kalmaz kendiliğinden sağlıkla olur sizede bilgi vermek istedim 😘
Evet ya ben de geçen sene bahçeci ye gittim bütün testleri yaptırdım vitaminleri falan aldım 20 testler ilaçlar hariç 20 bine falan denk geliyordu sonra annem rahatsızlandı erteledim sürekli arıuorlar zaten 3 ay sonra fiyat güncellemesi dedi iki ay sonra tekrar güncelleme dedi bir sene olacak nerdeyse 2 ay önce falan tekrar aradı dedim şuan düşünmüyorum ben sizi ararım siz aramayın artık bir sene içinde rahat 20 kere aranmışımdır 😂 fiyatı sormadım bile artık dediğin gibi 40 bini aşmıştır bile ilaçlar hariç ki ilaçları da pahalı diye biliyorum
İnşallah ihtiyacımız kalmaz ya çok şükür verebilcek durumum var ama garantisi yokki oldu olacak derken stresle birlikte olmazsa da daha da üzülürüm ben bu zamanda bu kadar para çöp oldu diye bir bütün umudumda gider o zaman o yüzden ben iki aşılama hakkı veriyorum kendime tutmazsa mecbur gidecem olmazsa da vardır bir hayır derim artık

Evet ya ben de geçen sene bahçeci ye gittim bütün testleri yaptırdım vitaminleri falan aldım 20 testler ilaçlar hariç 20 bine falan denk geliyordu sonra annem rahatsızlandı erteledim sürekli arıuorlar zaten 3 ay sonra fiyat güncellemesi dedi iki ay sonra tekrar güncelleme dedi bir sene olacak nerdeyse 2 ay önce falan tekrar aradı dedim şuan düşünmüyorum ben sizi ararım siz aramayın artık bir sene içinde rahat 20 kere aranmışımdır 😂 fiyatı sormadım bile artık dediğin gibi 40 bini aşmıştır bile ilaçlar hariç ki ilaçları da pahalı diye biliyorum
İnşallah ihtiyacımız kalmaz ya çok şükür verebilcek durumum var ama garantisi yokki oldu olacak derken stresle birlikte olmazsa da daha da üzülürüm ben bu zamanda bu kadar para çöp oldu diye bir bütün umudumda gider o zaman o yüzden ben iki aşılama hakkı veriyorum kendime tutmazsa mecbur gidecem olmazsa da vardır bir hayır derim artık
Aynen bende bahçeciyle görüştüm kuzum inşallah gerek kalmaz

İnşallah tekrarlamaz canım ama yaptıra bilirsen baktır kanına burda eşle birlikte bakıyorlar benim tekrarladı için doktor kimyasaldan ziyade normal gebelik diyor ama tam beşinci haftada düşüyor kalp oluşurken ondan kan pırtılaşmasından şüpeleniyor rabbim şifayı buldursun🤲
Dedim doktora ailede pehtılaşma var bakalım diye kan değerin sıfırlansın bakalım dedi

X