Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
22sinde çatlamış olsa dediğin gibi 2 gün var regline :) inşallah olmaz tabi
İnşallah ya 30 unda çok yürüyüş yapmıştım 1 damla pembe lekem oldu. Dünde spordan gelince 1 damla pembe leke gördüm. Ama devamı gelmedi. Afadersiniz ama tuvalette silince şeffaf yapış yapış bi akıntı oluyor 21inden beri ve kasık ağrım var

İnşallah ya 30 unda çok yürüyüş yapmıştım 1 damla pembe lekem oldu. Dünde spordan gelince 1 damla pembe leke gördüm. Ama devamı gelmedi. Afadersiniz ama tuvalette silince şeffaf yapış yapış bi akıntı oluyor 21inden beri ve kasık ağrım var
bakalım canım birkaç güne netleşir :)

Canim bu dediğin idrar kültüründe mi cikiyor illa? Smearda çıkmaz mı acaba ? Onun sonucu da anca Şubatta çıkarmış Bana hic tahlil yapmadan yazdı bu ilaçları. Muayenede görmüş olabilir mi
5li idrar testinde çıkıyor evet Smear farklı bisey

Belim ağrıyor hafif ben elendim bu ay bence zaten çok çok düşük bir ihtimaldi🤭 kendimi boş yere heveslendirmeyim

Kızlarrrrr adetimin üstünden 1 gün geçti idrarda baktım bu şekilde bir kimyasalım 1 de düşüğüm var hem duygulanıp hemde korkuyorum lütfen dua edin ben hepinize ediyorum
IMG_20230103_184224.jpg

Yaaaa cok sevindim kuzum. Fsh vs bakilmis miydi o kacti ?
Bakılmıştı canım fsh 10 a yakındı lh 8 di sonra 3 ay takviye aldım fsh 8 lh 10 olmuştu daha sonra gebelik oldu ama kaybettim en son yapılan hormon testinde fsh 8.5 lh 11.6 prolaktinde 28.7 gelmişti

Kızlar bugün folik asitim geldi internetten sipariş etmiştim solgarın folik asitini tercih ettim oğlumdaki gebeliğimde elenatal 1 kullanmıştım ama onda 30 tablet ve yüksek mevlalı adetine göre solgar 100 tablet en azından diye bunj aldım araştırmalarıma göre birçok doktorda tavsiye etmiş yorumlara göre birde bir arkadaş folbiol kullandığını söylemişti onu kullanmayın olması gerektiğinden yüksek folik asit içerdiği icin çoğu doktor tavsiye etmiyormuş araştırmalarımda bir çok hastasına bıraktıran doktor olmus söylemek istedim konu açılmısken🤗

Kızlar bugün folik asitim geldi internetten sipariş etmiştim solgarın folik asitini tercih ettim oğlumdaki gebeliğimde elenatal 1 kullanmıştım ama onda 30 tablet ve yüksek mevlalı adetine göre solgar 100 tablet en azından diye bunj aldım araştırmalarıma göre birçok doktorda tavsiye etmiş yorumlara göre birde bir arkadaş folbiol kullandığını söylemişti onu kullanmayın olması gerektiğinden yüksek folik asit içerdiği icin çoğu doktor tavsiye etmiyormuş araştırmalarımda bir çok hastasına bıraktıran doktor olmus söylemek istedim konu açılmısken🤗
Bende araştırıyordum folik asit solgarida duymuştum iyi oldu paylaştığın 😊

Kanında pıhtılasma olanlar kesınlıkle folbıol kullanmalı.her bunye farklı malesef kimi yüksel doz kullanmalı.genelleme yapmayalım o yuzden.folık asıt ve b12 yuzunden arkadasımın bebegının kafatası gelısmedı aldırmak zorunda kaldı.

X