Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende de folbiol vardı kullanmayım o zaman. Zaten dozajı yüksek diye haftada 2 kez alıyordum
Yani canım doktoruna sor yinede ama herhangi bir folik asitle ilgili veya başka birşeyle ilgili yüksek doz alman gerekmiyorsa 400 mglık bir folik asit kullanması yeterliymiş bir gebenin fazlasıda zarar cünkü fazlasını kullanmanı gerektiricek bir durumun yoksa tabi benim öyle bir sıkıntım olmadığı için 400mglık bir folik asit tercih ettim çünkü oğlumdada yaşamadım böyle birşey ha gebe kalırım değerlerimde doktorum farklı bir durum görüpte ilacı değişmek durumunda kalırsam o ayrı bir konu şuanda gebe olmadığım icin önceden vücudumu hazırlamak istedim sadece 🥰

Allah razı olsun bitanem senin de güzel haberlerini alalım en kısa zamanda inşallah ben bide bu ay alerji hapı içtim 🙈 geçen ay tutmadı buayda tutmaz diye çok ilişkimde olmadı bu yüzden ilaçda almıştım hayırlısı artık bakalım neler yaşıycam
Amiinn cümlemizden razı olsun.

İnsaAllah burada ve bura dışında bekleyenlere de nasip olsun😊

Rabbim ol deyince oluyor tek seferde bile olsa Rabbimin mucizesi 🥰
Benim olursa 3. Olacak 2. Gebeliğimde tek seferde olmuştu hemde diğer oğlumu emzirirken adetlerim 40 50 günde olurken

Kızlar bu kuruma çizgisi mi oluyor ya prodoctor markası

Eklentiler

• D7D81CE1-A3AB-43C4-9B1C-58382940D228.jpeg
    D7D81CE1-A3AB-43C4-9B1C-58382940D228.jpeg
    307,8 KB · Görüntüleme: 101
Ya inanırmısın bu ay hiç dikkat edemedim toplam iki kez eşimle birlikte olduk son günlerde biraz mide bulantısı uyku hali ve yüzümde oluşan sivilceler yaklaşık bir haftadır adet olucak mış gibi adet kasık ağrısı oldu adetime üç gün kala bu belirtiler nedeniyle idrarda gebelik yaptım negatif çıktı bugün bir gün geçti pozitif yakaladım inşallah sağlıklı ilerler kuzum yaşımda var çünkü iki ay sonra 36 olcam
Maşallah gözünüz aydın🙏🏻🥰

Ya inanırmısın bu ay hiç dikkat edemedim toplam iki kez eşimle birlikte olduk son günlerde biraz mide bulantısı uyku hali ve yüzümde oluşan sivilceler yaklaşık bir haftadır adet olucak mış gibi adet kasık ağrısı oldu adetime üç gün kala bu belirtiler nedeniyle idrarda gebelik yaptım negatif çıktı bugün bir gün geçti pozitif yakaladım inşallah sağlıklı ilerler kuzum yaşımda var çünkü iki ay sonra 36 olcam
Tebrik ederim canım .sağlıkla ilerlesin..bende 34 bu yaşlarda hamilelik haberi duyunca daha çok umutum oluyor🥹Sende Amh kaç canım?

Evet benimde doktorum ilk bunu vermişti oğluma hamileyken de benim abim eczacı o yüzden elenatal 1 getirmişti bana içindeki vitaminler daha çok diye ♥️
Ben düzenli kullanamadim bu ay. B12im baya düşük acaba yükseltme konusunda çok etki ediyormu

Bende gördüm canım daha çok yeni muhtemelen o yüzden böyle belirsiz çıkmış sana tavsiyem birazcık gününün geçmesini bekle en azından beta yüksek çıksın düşükken öğrenince insan zor bekliyor ilerliycek mi ilerlemiycekmi diye strese giriyor

Inşallah inşallah hamileyizdir bu çektiğimiz sıkıntılar mukafatla sonuçlanır inşallah bel agrım fazlalaştı sanırım dayanamayıp acile gidicem dayanamıyorum çok canım acıyor kuyruk sokumuma doğru ağrı giriyor benimde catlamanin 8. Günü ayniyiz bakalim hayırlısı acile gitsem kanda çıkar mi acaba ya yanlış çıkarda iğne yaparlarsa kötü etki yaparsa diye çok korkuyorum
Senin o kadar şiddetli mi kuzum ya benim de var ama sol tarafımda sol belim sol boşluğum ince ince sanki tutulmuş gibi bakalım inş hamileliğe sebeptir kuzum,

X