2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Evet annem hep der ananem hep düşük yapıyormuş düşük dediği kanamayla embriyoyu kaybetme aslında kimyasal vs. Annem küçükken hep hatırlıyormuş ananem kanamalar yaşarmış hamileliklerinde kaybettikleri olmuş çok üç tane çocuğu doğdu doğmayan daha fazla diye..
Eskilerden kimle konuşsam çok kanamayla kaybeden varmış gebelikleri kimyasal olan hiçbiri takmamış kafaya ,annemde çok düşük yapmış çok takmamış o da.. biz çok düşünüyoruz bende kaybettim aralıkta :/ akışta kalmak lazım demek ki sağlıklı değil ki vücut atıyor
İşte diyorum ya..birde mesela ben anneme diyorum yok yoruldum olmuyor annem diyor olucak sen ilk diğilsin sonuncuda diğilsin.Genetik testi vererken doktor bana sordu annen kardeşin hiç düşük yapmışmı bu da çok önemli..bende anneme sordum yok dedi kardeşimde yapmamış..Ama mesela hep duyardım eskilerden oluyormuş

Aynen sana katılıyorum tatlım. Niqu Niqu takmamaya calıssan bence olacak canım senın bebıslerınde.çok stres yapıyorsun.unutma stres bır numaralı düşman.sakin ol arastırma,oluruna bırak tadını cıkar,başka seylerle vakıt gecır kursa fln git,kafandan uzaklastır,ben ınanıyorum o zaman alacaksın guzel haberı
Annemde öyle diyor ama ben zaten hep diyorum kendime nasıl bu yaşıma kadar hep çalıştım güldüm eylendim evlilik hiç düşünmedim..sandımki evlenicem hemen çocuk olucak..ondan şimdi çocuk görünce o kadar kötü oluyorumki anlatamam.

Gerçekten öyle . Yeterli teknoloji yok değil var ama ne yazık ki doktorlarımız da yeterli azim yok.
Çok can sıkıcı bir durum tekrarlayan sağlıksız gebelikler çok az tekrarlamaz %5 gibi bir ihtimal 2. Diyen doktora bile denk geldim ama ne şans varmış ki 2 sene olmadan 3 kez kimyasal gebelik geçirdim. Halbuki her ay sağlıklı hamile kalma yüzdem daha fazla . O oran beni bulmuyorken %5 olan sağlıksız gebelik 3. Kez beni buldu. Yada benim gibi milyonlarca kadını buluyor . Bunun boş gebeliği dış gebeliği kalp durması da var bide ona bile olabilir ikinci kez normal diyorlar ya arkadaşım olabilir nasip tamam da neden o çok düşük ihtimaller tekrarlıyor bir araştır senin de benim de ufkum genişlesin . Neden işine gelmeyince tüp bebeğe git diyorsun orda ki de senden farksız zaten biz burda 2 sene uğraşıyoruz eğer hamilelik olmazsa öyle tüp bebek raporu diyor . Ben 3 sene de tıp okusam bu kadar bilgili olurmuydum sanmıyorum 😂 Ama artık bırakcam bu işin peşini ne doktorlar ne aile ne başka birşey . Olan hep biz kadınlara oluyor. Eşin bile senden daha az etkileniyor bu süreçte en çok sana oluyor olan ve biz kadınlara . Gerek yok kimsenin ben kadar takmadığı konuda benim akıl sağlımı bozmaya 🙄 ay dolmuşum ama dost acı söyler dostlar 🤧
Çok şükür o konuda rahatım kimse işime karışmıyor söylemiyor neden olmuyor.Tüp bebeğe gitdim ne oldu?kadın doğumcular ilk kürtajımdan sonra bana dedilerki senin cocuğunun kalb durmaması için git tüp bebek yaptır..o zaman olmucak dediler.En güzel sperm yumurta olucak...eee ne oldu?yine alamadım.Ve kürtajdan sonrada bir doktor bile bana demediki git genetik test yaptır..bana dediler amaaan ilkte oluyor..ben kendim gitdim verdim.Benim bir akrabamın 7 sene hep hamile kalıyor düşük yapıyor kızda bıkmış ama kız köyde kaldığı için doktorlar bir şeyler yapamıyor.En sonuncuda hamile kalarken görümcesi götürmüş onu şehire ve doktorlar neler neler etmedilerki çocuk tutunsun şimdi 3 ayı atlatmış..keşki burdada öyle olsa keşki

İşte diyorum ya..birde mesela ben anneme diyorum yok yoruldum olmuyor annem diyor olucak sen ilk diğilsin sonuncuda diğilsin.Genetik testi vererken doktor bana sordu annen kardeşin hiç düşük yapmışmı bu da çok önemli..bende anneme sordum yok dedi kardeşimde yapmamış..Ama mesela hep duyardım eskilerden oluyormuş
Sadece anne değil anane ve ananenin annesi de önemli mutlaka vardır ailede bunlar çok normal doğal olaylar.. bir söz var torunlarımızı karnımızda taşıyoruz diye yumurtalarımız aslında ilerideki torunlarımızmıs hep bir yerde duymuştum 🙈
Benim ananemde ve annemde düşük olmuş hep , ananemin annesinde de olmuştur
Bazen torunda da vuruyor bu olaylar o yüzden hiç takılmaya gerek yok sağlıklı doğum olsun çocuk sağlıklı olsun da varsın kimyasal olsun sağlıklı bir embriyo güçlü tutunacaktır illa ki 🙏🏻 vücudumuz saat gibi mükemmel işliyor sağlıklı olmayanı kabul etmiyor ve atıyor , inşallah hepimizin sağlıklı bebekleri olacaktır bir gün ❤️

Sadece anne değil anane ve ananenin annesi de önemli mutlaka vardır ailede bunlar çok normal doğal olaylar.. bir söz var torunlarımızı karnımızda taşıyoruz diye yumurtalarımız aslında ilerideki torunlarımızmıs hep bir yerde duymuştum 🙈
Benim ananemde ve annemde düşük olmuş hep , ananemin annesinde de olmuştur
Bazen torunda da vuruyor bu olaylar o yüzden hiç takılmaya gerek yok sağlıklı doğum olsun çocuk sağlıklı olsun da varsın kimyasal olsun sağlıklı bir embriyo güçlü tutunacaktır illa ki 🙏🏻 vücudumuz saat gibi mükemmel işliyor sağlıklı olmayanı kabul etmiyor ve atıyor , inşallah hepimizin sağlıklı bebekleri olacaktır bir gün ❤️
Evet yani anne taraftan soruyorlar..amaan valla ben diyorumki 20 yaşlarda olsaydım hiç takmazdım ama şimdi zaten çok zor hamile kalıyorum..borc harç Edib kalıyorum sonuda hüsran..İn şa Allah canım olsun artık

Benim arkadaşım hamileyken aşı oldu, corona geçirdi çok şükür sağlıklı 1 yaşında şimdi kızı, ben aşı olduktan sonra hamile kaldım 8. haftada kalp durması sonrası kürtaj oldum, bazen böyle sebep arıyor insan, ben biontech aşısı oldum, arkadaşım sivonac aşısı oldu acaba aşılar arası etkiler de mi farklı diye düşünmüyor değilim.
Kızlar ben hiç aşı olmadım mesela..sonucunu bildiğim için vurdurmadım aman çocuğum olmaz diye.

Kizlar çatlamanın üzerinden 7gün geçti testte çok silik görüyprum bu sabah yaptim kaçinci günde testte görünmeye başlar normalde 10.günde mi ben görüyorum ama resmde çekince çikmiyor

Kizlar çatlamanın üzerinden 7gün geçti testte çok silik görüyprum bu sabah yaptim kaçinci günde testte görünmeye başlar normalde 10.günde mi ben görüyorum ama resmde çekince çikmiyor
Ayyy nasıl bir çizgi aceba 🤩

İnşallah vardır kuzum. Valla ben burada 8. günde sadece kendi gördüğü silik çizgi ile hamile olduğunu öğrenen kişiyi gördüm ama genelde 9. gün yaptım bembeyazdı 10. gün yaptım çok hafif çizgi var diyorlar. Daha yaşayamadım o duyguyu 😊

Ayyy nasıl bir çizgi aceba 🤩

İnşallah vardır kuzum. Valla ben burada 8. günde sadece kendi gördüğü silik çizgi ile hamile olduğunu öğrenen kişiyi gördüm ama genelde 9. gün yaptım bembeyazdı 10. gün yaptım çok hafif çizgi var diyorlar. Daha yaşayamadım o duyguyu 😊
Bak canım atayim fluu çikiyor ama resmde test atayim yine de ya inş ama hiç umudum ypk bu ay boşvermiştim toplasan ayda 3kez beraberlik oldu bizim

Eklentiler

• 39D5B6DD-8B9A-4EF9-AB21-88B17901BEC5.jpeg
    39D5B6DD-8B9A-4EF9-AB21-88B17901BEC5.jpeg
    113,4 KB · Görüntüleme: 97
X