💛💜🧡 2023 Mart Ayı Gebelik Planlayanlar 💛💜🧡

Tatlım arkadaşın kanaması zaten olacakmış hurma ile ilgisi yok.
Ölçülü yenen birsey zarar vermez ki. Hurma çok faydalı❤️
Canım hurma doğumu kolaylaştırıyor düşüğü tetikliyor rahim kaslarını gevşettiği için . Hatta Kur'an da da Meryem suresinde geçer Hz Meryem'in doğumu başladığında Allah kendisine hurma yemesini söylüyor doğumu kolay olsun diye . Doktorlar hurmayı pek önermiyor doğuma doğru yenmesini söylüyorlar . O yüzden dikkatli tüketmek lazım hergün yenmemesi gerekiyor ölçülü de olsa . İlerde hamile olursanız dikkatli olun diye yazayım dedim ☺️

Canım hurma doğumu kolaylaştırıyor düşüğü tetikliyor rahim kaslarını gevşettiği için . Hatta Kur'an da da Meryem suresinde geçer Hz Meryem'in doğumu başladığında Allah kendisine hurma yemesini söylüyor doğumu kolay olsun diye . Doktorlar hurmayı pek önermiyor doğuma doğru yenmesini söylüyorlar . O yüzden dikkatli tüketmek lazım hergün yenmemesi gerekiyor ölçülü de olsa . İlerde hamile olursanız dikkatli olun diye yazayım dedim ☺️
Valla canım günde üç adet hurmadan birsey olmaz bana göre 😁 ama tesekkür ederim dikkate alırım hamile kalırsam.

Şimdi araştırdım düşük tehlikesi olan bireyler yememeliymiş. Tesekkür ederim canım bizde dikkat ederiz

İğne vurduğun gün oruç gidebilir canim istersen bunu araştır yanlış bilgi vermiş olmayayım çünkü doktorlar genelde gündüz vurdurup gece ilişki öneriyorlar. Sonrası için karar senin. Gebelik zaten hemen oluşmuyor 10-12 günü buluyor döllenip kana karışması falan. Sen de sonucu 2 haftadan önce öğrenemiyorsun zaten iğne etkisi vücuttan hemen geçmiyor,pozitif çıkıyor testler 😌
Aynen bende öyle düşündüm zaten bu kararı ramazanda verdiğim için vicdan azabı çekiyorum inşallah hayırlı sonuçlar alırım orucu bırakmadan hayırlısıyla sonuçlarınır rabbim isteyen herkese nasip etsin

Peki biz bu kiloyu nasıl vercez ?😃 gerçekten merak ediyorum piskolojik olarak mental olarak hep elim abur cuburda nasıl olcak bu iş..
Haftanın 3-4 günü düzenli egzersiz, paketli ürünleri de kesin ve net bir irade ile hayatından çıkar. Çatır çatır gidiyor kilolar 😀 psikolojik olarak kendini iyi hissettirmesi de cabası. İnanılmaz iyi geliyor inanılmaz

karnımda adet agrısı bı agrı var bugun daha dongunun 19. gunu.sımdıden adet olamayacagıma gore sımdı yıne umutlandım bak :KK70: bugun eczneye gıdıp 10 tane test almayı dusunuyorum :) pazardan ıtıbaren baslayacam.yarın sabah oylesıııneeee bıtane yapabılırım en son testımı taa subatın basında yaptıydım uzun zaman oldu bı deneyım :KK70:
Aşkilettaam 10 test az olur 50-60 al her gün Çifter Çifter yapalım hahajjajajja 😂

Hurma, kansızlık riskini önlediği, sabah bulantıları ile baş etmeye yardımcı olduğu, kan basıncını düzenlediği, kan şekerini düzenlediği, tükenmiş kalsiyumun geri kazanılmasına yardımcı olduğu, zararlı toksinleri ortadan kaldırdığı ve bağışıklık sistemini desteklediği için sağlıklı bir hamileliğe önemli ölçüde katkıda bulunabilir. Hurma, hamilelik sırasında sağlığınızı artırabilecek çeşitli besinler içerir.

Aksıne canım benım faydası cok , yaz aylarında tuketılmesı cok onerılmıyor vucutta ısı artırdıgı ıcın sadece. Bırde doğuma yakın kolaylasması ıcın bolca yenır gunde 10 u gecık duzenlı
Ben daha bu aksam uc tane yedkm cokta severim
Kontrollu yedıkce abartmadıkca vıtamın degerı yuksek
En sevdiğim şey diyebilirim çayın yanına oh mis al sana mis gibi şeker ihtiyacını gideren şey. Ramazan hurmasından bahsediyoruz dimi kankam

Haftanın 3-4 günü düzenli egzersiz, paketli ürünleri de kesin ve net bir irade ile hayatından çıkar. Çatır çatır gidiyor kilolar 😀 psikolojik olarak kendini iyi hissettirmesi de cabası. İnanılmaz iyi geliyor inanılmaz
İşte. Benim anlık modum değişiyor birden gebe kalamadığım aklıma geliyor yaşadığım piskolojik şiddet çevreden .. ama haklısınız yani paket gıda felan felaket bişey zaten .. başlicam diyete olcak olcak 🤣🙏🏼☘️

Henüz erken bence canım. Yumurtlamadan 10 gün sonra belli olur. Ayrıca hiç belirtisi olmayan da var. İnşallah bebeğin seninledir ☺️🙏🏽
Ayyy inşallah dediğiniz gibidir dualarınızdan eksik etmeyin olur mı 🫶🏻rabbim burda dört gözle bekleyen kim varsa bu mübarek ramazanda herkese bu sevinci yaşatsın inşallah ❤️

Günaydın kızlarım. Zannediyorum ki hamile değilim. Bir pembelik oluşmadı. Reglim gelmezse sabahları bakmaya devam ederim ancak demekki Predictor yine yalancı çizgi çıkardı. Şu saatten sonra predictor almam.

Eklentiler

• C4769BD2-DE41-4378-99D7-37B862E6D4AA.jpeg
    C4769BD2-DE41-4378-99D7-37B862E6D4AA.jpeg
    70,5 KB · Görüntüleme: 70
  • 6B31A88C-D0FA-4F9B-8978-106B17D57096.jpeg
    6B31A88C-D0FA-4F9B-8978-106B17D57096.jpeg
    40,4 KB · Görüntüleme: 70
  • 35E18A35-02A2-47C1-ADC3-8E7928FF40C8.jpeg
    35E18A35-02A2-47C1-ADC3-8E7928FF40C8.jpeg
    44,7 KB · Görüntüleme: 69
  • 8FF33145-D5AC-40E4-BC8C-D0FAF47F0F58.jpeg
    8FF33145-D5AC-40E4-BC8C-D0FAF47F0F58.jpeg