2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar bu eğilme ile ilgili ne düşünüyorsunuz yani işte yerden bişey almak alt çekmecelerden vs ben çok korkuyordum eğişmeye falan bir düşüğüm olduğu için bugün de çok eğildim kalktım kendimi rahatsız hissediyorum siz neler yapıyorsunuz bu konuda
Ben işyerinde mecburen her şekle giriyorum. Fizyoterapistim, ağır da kaldırıyorum, eğiliyorum da şekilden şekle giriyorum inşallah bir şey olmaz. Dikkat etmeye çalışsak da bazı mesleklerde mümkün olmuyor :KK43:

Amann ne olacak kilomu yarıştıracağız 😬 Doktora ilk gittim doktor kac kılo ıle gebe kaldınız dedi ben dedim 45 aaa dedi tüy siklet başlamışsınız 😁😁😁 Kızımda şehir değişikliği yapmıştım 14. Haftadan sonra başka doktora gitmiştim .
Şimdi 48 le öğrendim 50.4 oldum 😆😆

Sen tüy siklet ben ağır siklet🤣🤣🤣 oglumda 89la hamıle kaldım.. Bu hamılelıgım de de 90ım.. Hiçbişey degısmedı🤣 aman kılo mılo verirsem zarar ederim mazallah🤣🤣🤣

Çok teşekkür ederim canım en azından bi şekilde rahatlatma şekli varmış korktum ilaçta kullanamam hep böyle olursa diye geçicek gibi değil çünkü 😞
Rica ederim canım bu arada maden suyu da rahatlatıyor biraz beni deneyebilirsin
süt ürünleri ve et tüketimini pek önermediğini söyledi ama çok geniş kapsamlı bir kısıtlama bu. Başka bunu öneren doktor oldu mu?
Benim doktorum sebze ve et sınırsız dedi, her gün 1 yumurta, 1 bardak süt, 1 kase yoğurt yemeye çalış, peynir de yiyebilirsin ama aşırıya kaçma dedi. Et ürünleri tüketildiğinde iyi pişirilmiş olması gerekiyormuş yoksa riskli oluyor ,yumurta da öyle belki ondan önermiyor olabilirler. Süt ürünlerinin pastörize olması önemli bildiğim kadarıyla ve aşırıya kaçıldığı zaman kalsiyum fazlalığından bebeğin böbreklerinde taş yapabiliyor ama abartmadıkça sorun olmayacaktır canım

Maden suyu iyi ki var midemi rahatlatan tek şey resmen. Süt ilk zaman her gün içiyordum sabah akşam o kadar içmekten mi nedir midem almıyor sütü artık 😌
Evet ya sütü çok severdim şimdi zor içer oldum ben de. Maden suyu kurtarıcı bu bakımdan cidden ☺️ Ama yüksek tansiyon problemi yaşayanlar içerken dikkat etmeliymiş geçen okumuştum.

Sizinle aynıyız ben de sahur yapmadan tutuyorum zaten kalksamda yiyemem eskiden beri öyle. Benimde ilk gebeliğimde canıma okumuştu bulantı kusma koku bunda şuanlık bir şey yok ama bakalım daha başımdayız☺️
Ben inanıyorum bu ikincisi güzel gecicek inşaallah 😊 genelde birincisini kötü geçirenler ikincide çok rahat geciriyormus ona güveniyorum bakalım 😁 şuan çok erken zaten devamlı bulantı için. İnşallah güzel geçer ben ilkinde full yatmıştım. Şimdi oğlum 1buçuk yaşında beni asla yatirmiyor akşama kadar peşinde koşturuyor 😁😁😁

Amann ne olacak kilomu yarıştıracağız 😬 Doktora ilk gittim doktor kac kılo ıle gebe kaldınız dedi ben dedim 45 aaa dedi tüy siklet başlamışsınız 😁😁😁 Kızımda şehir değişikliği yapmıştım 14. Haftadan sonra başka doktora gitmiştim .
Şimdi 48 le öğrendim 50.4 oldum 😆😆
Bende 54 kiloydum hamile kalmadan önce hamile kaldığımı öğrendiğimden beri kilo aldığımı farkettim şuan 57-58 arasındayım 6.haftamdayim 🤍

İnsan kaynaklarına falan da soylemediniz mi? Ben söylemeyi düşünüyorum da. Okuduğum bı hamilelik kitabında da öyle diyordu Allah korusun kimyasal vs yaşanırsa iş yerinden alacağınız izin vs olabilir haberinin olması iyi olur diye. Bir de hamile bir kadın günde 7 buçuk saatten fazla calistirilamiyor diye biliyorum
Hiç bir departmana söylemedim kendi yöneticime bile kalp atışını duymadan söylemek istemiyorum. Kalp atışını duyduğumda yöneticime söyleyeceğim ama insan kaynakları için en erken 2.ayın sonunu istiyorum 10-12.haftada risk minimuma insin 😊 Bide nazar değmesin 🙈

Ben inanıyorum bu ikincisi güzel gecicek inşaallah 😊 genelde birincisini kötü geçirenler ikincide çok rahat geciriyormus ona güveniyorum bakalım 😁 şuan çok erken zaten devamlı bulantı için. İnşallah güzel geçer ben ilkinde full yatmıştım. Şimdi oğlum 1buçuk yaşında beni asla yatirmiyor akşama kadar peşinde koşturuyor 😁😁😁
Bu teoriyi cürüteyim mi🤪 ilk hamileliğim de bulantı falan yasamamıstım bu hamileliğimde 5 haftalıkken bulantı basladıııı hic beklemiyordum bu kadar erken cok pis vurdu

X