2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar bu eğilme ile ilgili ne düşünüyorsunuz yani işte yerden bişey almak alt çekmecelerden vs ben çok korkuyordum eğişmeye falan bir düşüğüm olduğu için bugün de çok eğildim kalktım kendimi rahatsız hissediyorum siz neler yapıyorsunuz bu konuda
Egilmeyle ilgili düşük olacağını hiç sanmıyorum sadece yukari uzanmamaya dikkat ediyordum ben hamileliğin ilk başında ve sonunda

Egilmeyle ilgili düşük olacağını hiç sanmıyorum sadece yukari uzanmamaya dikkat ediyordum ben hamileliğin ilk başında ve sonunda
Evet canım sanırım ben de eğilime ve uzanma olarak aklımda kalmış bir de düşüğüm olduğu için pimpirik yaptım, kaç gündür dikkat edip şimdi normal davranınca bana anormal geldi demekki 😂

Sanırım bu da bir hurafe 🤦🏼‍♀️bana ilk gebeliğimde söylemişlerdi şimdi omu söyleyen yok öyle bir şey dedi kafam karıştı doktoruma danışacağım 😇
Ben de bugün annemle konuştum rahatlatti beni bayagi. Korkma sakın, günlük normal yaşamına devam et, atla zıpla demiyorum ama kötüyü düşünme dedi. Bı içim rahatladı benim de. Kanama olsa ya da Dr riskli yerinden kalkmamalisin dese tabii ki uzan dinlen eğilme falan ama hamilelik hastalık gibi değil sonuçta günlük yaşamımıza devam edicez, olacak olan her türlü olur Allah korusun. O yüzden kendini strese sokma bence, stres daha büyük zarar🌸

Bende balık kokusundan çok ama çok madurum kendime gelemiyorum balık dışarda bile pişse eve geldiği an bütün evi havalandırıyorum yinede felaket oluyorum. Birde sürekli uykum var kızlar inanılmaz ya

Ben normalde de balık kokusunu sevmem.. Balık da yemem🤣 hamıleyken daha Bı kokar hele ya.. Ben omega hapını bile ıcememiştim oglumda😅 kokuyordu burnuma🤣

Kizlar saçlarımı kestirmek istiyorum.Gebelikte saç kesimiyle ilgili bir fikriniz var mı? Kestirilmez diyorlar batıl inanç mı?

Ben kestirmem hamıleyken.. Lohusayken kestirdim.. Ama onunla alakası yok.. Kestırmedım de nooldu erken dogum oldu.. Hurafelere inanmayalım ya😬

Kızlar bu eğilme ile ilgili ne düşünüyorsunuz yani işte yerden bişey almak alt çekmecelerden vs ben çok korkuyordum eğişmeye falan bir düşüğüm olduğu için bugün de çok eğildim kalktım kendimi rahatsız hissediyorum siz neler yapıyorsunuz bu konuda
İlk hamileliğimde çift kişilik yatağı salondan yatak odasına getirmiştim. Çok ağır saksıları taşımıştım hamile olduğumu bilmeden taşınıyorduk ve hiç bir şey olmamıştı

Bunda 13 kg luk kızımı ordan oraya taşıyorum beşiğine bacağımı atıp yanında uyuyorum iniyorum bende hurafe olduğuna inanıyorum. Ama ilkinde son haftalarda perde astım sonra açılmalarım başlamıştı 33. Haftadan sonra o yüzden sadece uzanma konusunda çok ani hareketler yapmak konusunda temkinliyim🙏

Arkadaşlar bende 6+0 dayım. Nisan 7 de ultrasona gireceğim. Üç gündür kusmalarim var. Beyaz akıntım var az miktarda normalmidir? Biirde yanlış anlasilmak istemem sanki bebeğim ile bir bağ kuramadım. Aklıma gelince salavat çekiyorum elimi karnıma koyup. Ama sanki bir his bağ yok gibi. Evet içimde şükür ama gebe olmadan önce bu zamanları yaşarsam ne hissederdim diye düşünürdum ay oynarım göbek atarım çok neşeli olurum diyordum. Ama hiç böle olmadim. Bende bir sorun mu var 🤷🏼‍♀️😔

Kucaga alınmadan tam anlasılmıyor.. Rahat olun, zamanla bağlarınız da güçlenecektir.. Ama bu hisler normal.. Bende 2.ye hamıleyım, oyle ılkı gibi aman aman heyecanlar basmadı yani😅😁

İyi akşamlar arkadaşlar, geçen gün miğde ağrısıyla uyandım geçmedi gögüs altım sırtıma vurdu korktum çok sonra gaz sancısı olduğunu anladım perişandım ve ne yesem afedersiniz geyirme oluyo gaz şişkinliği var normal miş ama sürekli böyle devam etmez inşallah başına gelip doktora soran oldumu

Kızlar ya çok af edersiniz ama kabızlık sizde de var mı beni mahvetti internetten baktım bitki çayları da içemiyormuşuz sizin bi öneriniz var mı
Afedersiniz Bendede var maalesef kuru kayisi yeyin uzerine bol su hergun kahvaltida iki tane veya kuru kayisi kaynatin suyunu icin sonra kendini yiyin ikisinden biri iyi gelir insallah

Selam arkadaslar bende bir endisemi sorayim
Suan itibari ule 7+3 um ve arada karnim agriyor ozellikle biraz ayakta dursam karnm agriyor dinlenince geciyor. Yani adet agrisinada benziyor bazende yumrtlklrm agriyo
Bu tarz seyler yasayan varmi :KK43:((

Selam arkadaslar bende bir endisemi sorayim
Suan itibari ule 7+3 um ve arada karnim agriyor ozellikle biraz ayakta dursam karnm agriyor dinlenince geciyor. Yani adet agrisinada benziyor bazende yumrtlklrm agriyo
Bu tarz seyler yasayan varmi :KK43:((
Benim de oluyor aynen fazla ayakta kalınca yatınca geçiyor başka belirtim de yok zaten

Kızlar merhaba göğüs hassasiyeti geçen yada azalan varmı kaçıncı haftalarda oluyor acaba bu azalma?

Canım yazmıştım ama görmedin galiba. Bizim genetikte ikiz gebelik çok. Annem düşürdü, teyzemde ve dayilarimda ikiz var. Bende polikistik over olduğu için GonalF iğnesi ve çatlatma iğnesi kullandık. Olgun 2 yumurtam vardı ama geriden gelen yumurtanın biri daha döllenmiş hamdolsun. Normalde kese muayenesinde 1 tane kese görmüştük ama kalp atiminda 2 ayrı kese ve bebek çıkmıştı. Geçenlerde acile kanama ile gitmiştim yine orada üçüz dediler 😍😅🤲🏼 inşallah Allah'ım isteyen herkese bu mucizeyi yaşatsın 🤲🏻 benim iki kürtajım oldu boş gebelikten. Ama şükür Rabbim 3ncu de üçüz nasip etti 🥰🤲🏻🧿
Maşaallah Sübhanallah Allaha ne kadar şükretsek az değil mi. Bacım otur oturduğun yerde bir daha gidersen doktora 4 tane görmeyesin bakamazsın bak 😃

X