2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
İyi akşamlar arkadaşlar, geçen gün miğde ağrısıyla uyandım geçmedi gögüs altım sırtıma vurdu korktum çok sonra gaz sancısı olduğunu anladım perişandım ve ne yesem afedersiniz geyirme oluyo gaz şişkinliği var normal miş ama sürekli böyle devam etmez inşallah başına gelip doktora soran oldumu
Bende de bu çok oluyor 5+2 de doktora gittim bunu da sordum şuan ilac istemiyorum az az sık sık ye yağlı kızartma hamur işi tatlı tüketme bol su iç dedi devam ederse kalp atışından sonra şurup vericem dedi canım

Bende de bu çok oluyor 5+2 de doktora gittim bunu da sordum şuan ilac istemiyorum az az sık sık ye yağlı kızartma hamur işi tatlı tüketme bol su iç dedi devam ederse kalp atışından sonra şurup vericem dedi canım
Çok teşekkür ederim canım en azından bi şekilde rahatlatma şekli varmış korktum ilaçta kullanamam hep böyle olursa diye geçicek gibi değil çünkü 😞

Benım hatırladıgm çiğ köfte, pastırma salam sucuk sosis gibi seylerdi.. Eklemek isteyen varsa😊

Evet bunlar dışında midye, sushi gibi şeyler ve civa oranı yüksek yani dip balıkları , sakatatlar yasak benim bildiğim.

süt ürünleri ve et tüketimini pek önermediğini söyledi ama çok geniş kapsamlı bir kısıtlama bu. Başka bunu öneren doktor oldu mu?

Hanımlar size durumumu rapor et etmek istiyorum 😃
Oruç tutuyorum ve sahurda hiç bir şey yiyemiyorum sahur etmeden oruç tutuyorum diyebilirim..
Ve 2 demlik çay bitiren ben çaydan tiksiniyorum
Bende sahur yapmadan oruç tutuyorum canım. Uyandığımda bir iki defa mide bulantısı oluyor gün içinde tekrarlanmiyor ara ara bazen acikiyorum sonra acıkma hisside geçiyor iftarda iki kaşık yiyince hemen doyuyorum fazla yersemde midem bulaniyor. Benim henüz tiksinmelerim başlamadı. İlk hamileliğimde mahvolmustum inşallah bu güzel geçer diye umut ediyorum 😊

Kızlar sağlık ocagı / Aile Hekimi ne derseniz kayıt yaptırdınız mı ? Hamile olunca haber vermek gerekiyor . Ben aradım hamileyim ama kalp atısını duymadan haber vermek istemedim dedim :KK17: Tamam dedi kalp atısını duyup gelin kilo tansıyon bakmamız lazım dedi .
Ben haber vermedim ama onlar duymuş aradı sanırım enabızdan düştü

Kızlar sağlık ocagı / Aile Hekimi ne derseniz kayıt yaptırdınız mı ? Hamile olunca haber vermek gerekiyor . Ben aradım hamileyim ama kalp atısını duymadan haber vermek istemedim dedim :KK17: Tamam dedi kalp atısını duyup gelin kilo tansıyon bakmamız lazım dedi .
Kilo mu😱yandım ben.. İçinizde en kılolu benimdir heralde😅

Bende sahur yapmadan oruç tutuyorum canım. Uyandığımda bir iki defa mide bulantısı oluyor gün içinde tekrarlanmiyor ara ara bazen acikiyorum sonra acıkma hisside geçiyor iftarda iki kaşık yiyince hemen doyuyorum fazla yersemde midem bulaniyor. Benim henüz tiksinmelerim başlamadı. İlk hamileliğimde mahvolmustum inşallah bu güzel geçer diye umut ediyorum 😊
Sizinle aynıyız ben de sahur yapmadan tutuyorum zaten kalksamda yiyemem eskiden beri öyle. Benimde ilk gebeliğimde canıma okumuştu bulantı kusma koku bunda şuanlık bir şey yok ama bakalım daha başımdayız☺️

İnşallah kısa sürede geçer bu koku bulantı olayı çünkü çalışanlar için ekstra zor iş yerine ilk 3 ay söylemek istemiyorum. Ama serviste bulantım oluyor şirkette kötü koku duyduğum zaman kendimi dışarı atasım geliyor Allahtan her gün gitmiyorum yoksa direk anlaşılırdı zaten😊

Kilo mu😱yandım ben.. İçinizde en kılolu benimdir heralde😅
Amann ne olacak kilomu yarıştıracağız 😬 Doktora ilk gittim doktor kac kılo ıle gebe kaldınız dedi ben dedim 45 aaa dedi tüy siklet başlamışsınız 😁😁😁 Kızımda şehir değişikliği yapmıştım 14. Haftadan sonra başka doktora gitmiştim .
Şimdi 48 le öğrendim 50.4 oldum 😆😆

Yatıyorum canım sadece wc ve yemek yemek için kalkıyorum. Sol kasıkta batma şeklinde ağrı var normal mi acaba? Kahverengi lekelenmeler devam ediyor. Bişey yoktur inşallah. Sürekli dua ediyorum. Hep soru işaretleri ile geçiyo bu ilk dönemler 😔
Eğer imkanın varsa uzan yat arkadaşım hatta ayaklarını yukarı uzat yani yatak başlığı üstüne yada yüksek bir yastık koy ayaklarına öyle yat

İnşallah kısa sürede geçer bu koku bulantı olayı çünkü çalışanlar için ekstra zor iş yerine ilk 3 ay söylemek istemiyorum. Ama serviste bulantım oluyor şirkette kötü koku duyduğum zaman kendimi dışarı atasım geliyor Allahtan her gün gitmiyorum yoksa direk anlaşılırdı zaten😊
İnsan kaynaklarına falan da soylemediniz mi? Ben söylemeyi düşünüyorum da. Okuduğum bı hamilelik kitabında da öyle diyordu Allah korusun kimyasal vs yaşanırsa iş yerinden alacağınız izin vs olabilir haberinin olması iyi olur diye. Bir de hamile bir kadın günde 7 buçuk saatten fazla calistirilamiyor diye biliyorum

X