2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Bugün bütün gün dışarıda olduğum için seferi sayılırım, bana kalori yazılmamıştır diye umuyorum 🤣 yok ama bir porsiyon tatlı hariç fazla firem yok.

Akşama somon ve kinoa planlıyorum. Birkaç da minik patates olabilir.

Bugün yine dişçi işim vardı. Kahvaltıdan sonra çıktık. Akşama kadar bir şey yemedim. Sadece su. Dönerken dürüm döner ve ayran. Evde biraz kuruyemiş ve birazdan fazla "şey" 😂

Bugün yine dişçi işim vardı. Kahvaltıdan sonra çıktık. Akşama kadar bir şey yemedim. Sadece su. Dönerken dürüm döner ve ayran. Evde biraz kuruyemiş ve birazdan fazla "şey" 😂

Afiyet olsun ve geçmiş olsun, dişçiye neden işin düşmüştü? kaçtır soracağım, yazmıştın galiba ama kalmamış aklımda.

Yok canım, eşinle ikiniz mi, yoksa bebeği de aldınız mı diye sormuştum.🤣
Bizim bebeyi bırakacak arkadaş çevresi dışında kimsemiz yok. Onların da çoğu bekar veya çocuksuz. Bebeği bıraksam naparlar bilemiyorum düşününce komik geliyor 😂😂
O yüzden biz nereye bebek oraya 😶

Afiyet olsun ve geçmiş olsun, dişçiye neden işin düşmüştü? kaçtır soracağım, yazmıştın galiba ama kalmamış aklımda.
Hamilelik öncesi başlamış tedavim vardı. Kaplama vs. Hamilelikte ara vermiştik. Sonlansın diye gittiğimde bir yerdeki diş etinin hala kapanmadığını gördüler. Başından beri öyleydi ama kapanmış olması gerekirmiş. Dikiş falan atıldı olmadı, başka bir şeyler uygulandı olmadı. Oradaki kemik kanlanmıyormuş. O yüzden dişeti de kapatmıyormuş. Ölmüş yani. O bölüm alınabilirmiş ama temizlemekte iyi değilmiş. Şu an bana verdiği bir rahatsızlıkta yok. Öyle kalmasına karar verdiler en son. Periyodik olarak bakacaklar yine de.

Bunun sebebinin yüksek dozda kullanılan ilaçlar olduğunu söyledi cerrah. Liste çok kabarıkmış o yüzden şu ilaç yapmıştır diye bir şey söyleyemem dedi. Tüp bebek tedavisinde kullanılan yüksek dozlardaki hormonlar geldi aklıma. Muhtemelen onlardandır dedi🙁

Kızlar diyetisyenim süt arttıran tarifte eklemiş listeme belki yapmak isteyenler olur diye sizinle paylaşıyorum 😊🌸

SÜT ARTTIRAN SMOOTHİE

1 su bardağı süt ya da kefir + 2 yemek kaşığı yulaf + 2 tam ceviz+ 1 adet hurma + 1 adet küçük boy muz + 1 çay kaşığı bal
Üzeri için; Çörek otu + Limon kabuğu rendesi
Yapılışı ; Tüm malzemeleri blendera ya da smoothie makinesine atın ve akışkan bir sıvı olana kadar makineyi çalıştırmaya devam edin.

Nesfiti beğenmedim ben ya ama lifalif güzelmiş. Bugün birkaç tane alayım diye migrosa girdim, kasada fındık ezmesi indirimdeymiş, ondan da aldım, iyi mi🙈
Bende beğenmedim de lifalif yoktu bundan almıştım birkaç tane. Bitti bugün. Dün Fethiyeden almayı unuttum lifalifi de🙁 hep bi hadi hadi baskısı. Nereye yetişiyosak artık. Koştur koştur eve dönüyor adam.

Bugün happy friday. Eski soya olsa neler yapardı neler ama artık çay içip kızılcık şerbo izliyor🫣
Gerçi bugün biraz bira içeceğim yanında bir kaç bir şeyle.

Bugün happy friday. Eski soya olsa neler yapardı neler ama artık çay içip kızılcık şerbo izliyor🫣
Gerçi bugün biraz bira içeceğim yanında bir kaç bir şeyle.

Ya tam kendimi diyete hazırlıyorum, diyetisyen beni yoldan çıkarıyor🤣 ben de iki akşamdır alkolsüz bira içiyorum fıstık bademle, o kadar çikolatayı bırakmama, tatlıyı azaltmama falan rağmen yarım kilo almışım. İnşallah bir yanlışlık vardır🤣
Bu gece de yemekte şarap içtim etin ve patatesin yanına, alkolsüz biraya yarım kilo yazan bünye şaraba ve patatese ne yazar, hiç bimiyorum o yüzden tartılmayacağım sabah🤦🏼‍♀️😁

Ya tam kendimi diyete hazırlıyorum, diyetisyen beni yoldan çıkarıyor🤣 ben de iki akşamdır alkolsüz bira içiyorum fıstık bademle, o kadar çikolatayı bırakmama, tatlıyı azaltmama falan rağmen yarım kilo almışım. İnşallah bir yanlışlık vardır🤣
Bu gece de yemekte şarap içtim etin ve patatesin yanına, alkolsüz biraya yarım kilo yazan bünye şaraba ve patatese ne yazar, hiç bimiyorum o yüzden tartılmayacağım sabah🤦🏼‍♀️😁
Onlar da kalorili çünkü, sağlığa uygun olması kilo aldırmadığı anlamına gelmiyor ki 🫣🤣
Ama hep derim kilo günlük haftalık dalgalanır. Ödeme göre açlık tokluğa göre. Bütün değerlendirmek lazım.
Bu arada çok iyi yapmışsın ama kaçamakları azaltmak gerekiyor 😀 ben bayadır bu kaçamağı yapmadım çok da ihtiyacım var 😶

Onlar da kalorili çünkü, sağlığa uygun olması kilo aldırmadığı anlamına gelmiyor ki 🫣🤣
Ama hep derim kilo günlük haftalık dalgalanır. Ödeme göre açlık tokluğa göre. Bütün değerlendirmek lazım.
Bu arada çok iyi yapmışsın ama kaçamakları azaltmak gerekiyor 😀 ben bayadır bu kaçamağı yapmadım çok da ihtiyacım var 😶

Vallahi sabah aç karnına ve tüm fazlalıklarımdan arınmış olarak tartılıyorum, o yüzden dalgalanmaması lazım. Saçımı bile kestirdim, daha ne yapayım 🤣

Kaçamakları azalttım, adımları arttırdım, dün on bin, bugün tempolu sekiz bin. Ama hiç yaranamadım😁 neyse pazartesiye kısmet.

Afiyet olsun, kaçamaklara hepimizin ihtiyacı var, yoksa hayat çekilmezdi❤️

Benim canım şarap bira neyse de sigara çekiyor sürekli.. Kendime sözüm var emzirdiğim sürece içmem diye ama her an çiğneyebilirim sözümü.. rüyama bile girdi geçen gece😂 hatta kolajenli kahvenin ilk günü tam yakacaktım, geri koydum yerine😂

X