2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Normal kahvaltı ama eşim annemi alırken pastaneye de uğramış🤬 komplocu resmen. 1 açma yedim 🙁

Ara falan yok. Öğlen pırasa yemeği, yoğurt, 1 dlm tb ekmeği

Emzirme sırasında çeyrek paket şey😊

Akşam köfte, salata, 1dlm tb ekmeği. Bir iki dal kızarmış patateste kaçmış olabülüüü 😂

Omlet, peynir, zeytin ve iki dilim ekmekli kahvaltı, öğlen üç dilim ıspanaklı peynirli ev böreği, kefir, ara öğün fındık fıstık.

Kahve yanına biraz bir şeyler.

6.500 adım

Akşam da beyimiz hamsi yapacak diye bekliyorum yine yarım saattir. Adam yine balıkları teker teker yıkamış🤦🏼‍♀️ bu ay bir kez daha küçük balık yersek, istanbul bizim yüzümüzden susuz kalacak yazın🥹😆

Balığın yanında fırında kış sebzeleri ve buharda pişmiş brokoli.

Umarım fosfor çok şekerimi düşürmez yine😬
Müthiş menü😍

Eveet, balığı afiyetle yedik ve beklediğimiz gibi şekerimiz düştü, inşallah oğlan uyuyana kadar dayanırım da mandalina yerim (eşim oğlanı yatırmadan ayıklamaz), yoksa korkarım evdeki tahinle çok korkunç planlarım olabilir (ve hayır, tahin pekmez yok o planlar arasında🙈🤣)
Balığın üstüne iyi gidiyor dimi😂🙈
Tahinli sufle var. Unsuz şekersiz(pekmezli veya Hindistan cevizi şekerli) bulabilirsem atayım mı sana tarif😂

Bu arada ilk pilates günü iyi geçti. Çook uzun zamandır yalnız başıma araba kullanmamıştım. Çıkışta eve Çanakkale üzerinden dönesim geldi 😂 öncesinde 15dk bantta yürüyüş, sonrasında da eliptik bisiklet yaptım. 15 dk dedi ama 10dakikayı bulamadım 😊 ilk günün günahı olmaz dimi😊

Birde hoca ısrarla Dr sorun sezeryan için onay versin deyince yazdım yeni doktora. 6ay önermiyorum demesin mi🙁 ama ben devam edeceğim. Bu ağrılarla yaşamak işkence olur çünkü. Karın kaslarını zorlamazsak sorun olmaz bence. Satilucky Satilucky sen normal doğum mu yapmıştın? Neler yapıyorsunuz?

Bu arada ilk pilates günü iyi geçti. Çook uzun zamandır yalnız başıma araba kullanmamıştım. Çıkışta eve Çanakkale üzerinden dönesim geldi 😂 öncesinde 15dk bantta yürüyüş, sonrasında da eliptik bisiklet yaptım. 15 dk dedi ama 10dakikayı bulamadım 😊 ilk günün günahı olmaz dimi😊

Birde hoca ısrarla Dr sorun sezeryan için onay versin deyince yazdım yeni doktora. 6ay önermiyorum demesin mi🙁 ama ben devam edeceğim. Bu ağrılarla yaşamak işkence olur çünkü. Karın kaslarını zorlamazsak sorun olmaz bence. Satilucky Satilucky sen normal doğum mu yapmıştın? Neler yapıyorsunuz?
Benim doktorum bana onay vermişti ama karın kaslarını çok zorlamamak şartıyla ☺️

Ben sezeryan doğum yaptım doktoruma doğumdan sonra 10.haftada kontrolde sordum onay verdi 12. haftada başladım ilk ay karnı zorlamadım ama şimdi karın egzersizi de yapıyorum bir sorun yaşamıyorum çok şükür🙏🏻

Sabah tartıyla yaşanan gerginliği saymazsak haftaya güzel bir başlangıç yaptım bugün. (Başlangıcı dün yapmıştım tabii ama adi tartı kabul etmiyor bir türlü🙈). Sabah peynirli omlet, 1 büyük dilim ekmek. Sonrasında 9500 adım attım (Tamamı bebek arabalı ve ilk 3000 adımı 5 yaşla birlikte atıldığı için istediğim kadar tempolu olmadı tabii ki) en sevdiğim butik tatlıcının ve fırının önünden geçerken gözgöze gelmemeyi başardım. Pek o kadar bayılmadığım ama yoklukta gideri var dediğim pastanenin önünden geçerken de kendimi tuttum. Sonrasında markete uğrayıp muz ve hurma aldım. Eve geldim, diyet kek falan da yapmadım.

Her şey süper iyi gidiyormuş gibi gözüküyordu ki, saate baktım🤦🏼‍♀️ daha öğlen bile olmamış ya. E, bütün irade Gücümü harcadım. Ne yapıcam akşama kadar bakalım😥🧐

Sabah tartıyla yaşanan gerginliği saymazsak haftaya güzel bir başlangıç yaptım bugün. (Başlangıcı dün yapmıştım tabii ama adi tartı kabul etmiyor bir türlü🙈). Sabah peynirli omlet, 1 büyük dilim ekmek. Sonrasında 9500 adım attım (Tamamı bebek arabalı ve ilk 3000 adımı 5 yaşla birlikte atıldığı için istediğim kadar tempolu olmadı tabii ki) en sevdiğim butik tatlıcının ve fırının önünden geçerken gözgöze gelmemeyi başardım. Pek o kadar bayılmadığım ama yoklukta gideri var dediğim pastanenin önünden geçerken de kendimi tuttum. Sonrasında markete uğrayıp muz ve hurma aldım. Eve geldim, diyet kek falan da yapmadım.

Her şey süper iyi gidiyormuş gibi gözüküyordu ki, saate baktım🤦🏼‍♀️ daha öğlen bile olmamış ya. E, bütün irade Gücümü harcadım. Ne yapıcam akşama kadar bakalım😥🧐
O sırada yarışmaya en sevdiğim pastanenin karışık minik tatlıları ile katılan ben😂
Ama ben gece uyumadım. Moral ve motivasyona ve ayrıca enerjiye ihtiyacım var🫠

O sırada yarışmaya en sevdiğim pastanenin karışık minik tatlıları ile katılan ben😂
Ama ben gece uyumadım. Moral ve motivasyona ve ayrıca enerjiye ihtiyacım var🫠

Afiyet olsun. Ben de akşam vakit darlığından yapamadığım helvaya şimdi mi girişsem acaba diyorum ama dört beş saat bekletmek gerekiyormuş en az, o caydırıyor neyse ki😂🤣

Arkadaşlar kararlılığımın ve iyi niyetimin bir göstergesi olarak gittim kinoa aldım, bakışıyoruz sabahtan beri. Ne yapacağım ben bununla şimdi?

İçecek veya tatlı malzemesi olarak kullanmam (Allah affetsin ama kinoadan kurabiye tarifleri falan gördüm, kalbim sıkışır gibi oldu🤣). Pilav veya kısır olarak gideri var mı cidden, yoksa direkt kinoalı tost tariflerine falan mı bakayım kahvaltı için?

Arkadaşlar kararlılığımın ve iyi niyetimin bir göstergesi olarak gittim kinoa aldım, bakışıyoruz sabahtan beri. Ne yapacağım ben bununla şimdi?

İçecek veya tatlı malzemesi olarak kullanmam (Allah affetsin ama kinoadan kurabiye tarifleri falan gördüm, kalbim sıkışır gibi oldu🤣). Pilav veya kısır olarak gideri var mı cidden, yoksa direkt kinoalı tost tariflerine falan mı bakayım kahvaltı için?
Mantarlı etli risotto gibi yapılınca gideri oluyor bence.
Yani böyle düşününce de saçma geldi. Güzel yapmak için uğraşmışım resmen 😂 gerçi ben seviyorum ya o kadar da haksızlık etmiyim şimdi🫠

Mantarlı etli risotto gibi yapılınca gideri oluyor bence.
Yani böyle düşününce de saçma geldi. Güzel yapmak için uğraşmışım resmen 😂 gerçi ben seviyorum ya o kadar da haksızlık etmiyim şimdi🫠

Ben de greçkayı çok seviyorum, oğlum da bayılıyor hatta ama son derece anlamsız bulan kocam çeyrek porsiyondan fazla yemiyor🤣

Şimdi baktığım tariflere göre pilav veya mücver şeklinde yapabilirim gibi geldi ama her halükarda pişireceğiz galiba öncesinde. Sorum şu, suda bekletmek gerekiyor mu ille (öyleyse kaç dakika?) ve bire iki ölçü su koyup pilav gibi mi pişiriyoruz?

Ben de greçkayı çok seviyorum, oğlum da bayılıyor hatta ama son derece anlamsız bulan kocam çeyrek porsiyondan fazla yemiyor🤣

Şimdi baktığım tariflere göre pilav veya mücver şeklinde yapabilirim gibi geldi ama her halükarda pişireceğiz galiba öncesinde. Sorum şu, suda bekletmek gerekiyor mu ille (öyleyse kaç dakika?) ve bire iki ölçü su koyup pilav gibi mi pişiriyoruz?
Bence 1’e 2.5 gibi. Daha güzel kıvamlı oluyor öyle. Suda bekletiyorum ben ama dakika olarak net bir süre yapmadım hiç. Yarım saat bir saat işte ne kadar vakit varsa:)
Yoksa sıcak suyla iyice yıka bence

Bence 1’e 2.5 gibi. Daha güzel kıvamlı oluyor öyle. Suda bekletiyorum ben ama dakika olarak net bir süre yapmadım hiç. Yarım saat bir saat işte ne kadar vakit varsa:)
Yoksa sıcak suyla iyice yıka bence
Bire bir buçuk koydum suyunu, çekince de yanında haşladığım etin suyundan (kereviz sapı ve soğanla birlikte) ekledim risotto mantığıyla🤣 gayet güzel oldu aslında, eşim yine nötr kaldı ama karabuğdayı seven oğlum bunu da sevdi. Yalnız ben şeyi anlamadım, bunun kalorisi yüksek mi biraz?

Kinoa ile kilo alan ilk insan olmam umarım🙈😀

Bire bir buçuk koydum suyunu, çekince de yanında haşladığım etin suyundan (kereviz sapı ve soğanla birlikte) ekledim risotto mantığıyla🤣 gayet güzel oldu aslında, eşim yine nötr kaldı ama karabuğdayı seven oğlum bunu da sevdi. Yalnız ben şeyi anlamadım, bunun kalorisi yüksek mi biraz?

Kinoa ile kilo alan ilk insan olmam umarım🙈😀
Düşük kalorili değil tabii ki ama yüksek kalorili olarak da adlandıramayız bence🫣
Sağlıklı kalori öyle düşün😂
Çok sevindim beğenmene. Baskın bir tadı yok bence ama lezzetlendirmek gerekiyor mutlaka

Düşük kalorili değil tabii ki ama yüksek kalorili olarak da adlandıramayız bence🫣
Sağlıklı kalori öyle düşün😂
Çok sevindim beğenmene. Baskın bir tadı yok bence ama lezzetlendirmek gerekiyor mutlaka

Kalori hesabı yaparak gelmedim tabii bu günlere (orası belli oluyordur zaten🙈🤣) ama basmati pirinç ve makarna ile aynıymış kalorisi 😆😀

Bana da gideri var gibi geldi ama bir haftada üç kilo vermeme veya yüz yıl yaşamama yardımcı olamayacaksa kendisi mutfağımdaki ömrü çok uzun olmayabilir🤪

Kolajenli kahve
Geç kahvaltı
Ara öğün yok.
Öğlen 1 tb ekmeği ile yağsız karışık tost.
1 tane nesfit tahıllı bar
Akşama hamsi ve salata olacak 😊

Omletli, peynirli ve az ekmekli kahvaltı.

Öğle yemeği kefir ve biraz ceviz oldu, akşamüstüne doğru kahve yanına nesfit(miydi adı unuttum şimdi), bir küçük yeşil elma, bir küçük muz, dört hurma. (Aa çok şaşırdım şu an, az yemişim, kesin gitmiştir bugün iki kilo🤪)

Akşam fırında hindi but, birkaç tane minik patates, biraz karnıbahar graten, mor lahana.

Yalnız şekeri azalttım, boğazlar batmaya başladı. Geçen sefer de mi böyle olmuştu, ne? 🤣

Kızım kucağımda uyuyor. Öyle güzel uyuyor ki ayırıp yatağına alamadım.
Uyandığında yulaf tost yapacağım kendime😋

X