Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
İnşallah bu defa pozitifi yakalarsın canım yarın benimde ilk kontrolüm var ne nasıl bir kontrol olacak bilmiyorum bebek sağlıklı mı diye bakalım dedi ama Altan kontrol eder mi acaba bebeğim daha yeni
merhaba aşılama için öncesi ve sonrasında hangi ilaç ve hapları kullandınız progestan estrofem vs

B Babyboy05 G Gzzdtk damlasu14 damlasu14 U ugurbocegi72 kızlar yarın sizin için büyük gün 🥰🍀🙏 Rabbim ellerinizden tutsun sizi bebiişlerinize sağlıkla kavuştursun inşallah... içimden size başarılar dilemek geliyor 🥰😅 okunmuş pirinç bile yediresim var 😊🍀 inşallah herşey yolunda gidecek, o esnada bol bol dua edip bebeğinize kavuştuğunuzu hayal edin 🥰
Arkadaslar aynı zamanda asılama yaptık sizde bel agrısı varmı benim dünden beri bel agrım kesilmedi sidetli defil ama oluyor bu normalmi ilk asılamam

Arkadaslar aynı zamanda asılama yaptık sizde bel agrısı varmı benim dünden beri bel agrım kesilmedi sidetli defil ama oluyor bu normalmi ilk asılamam
Benimde kasık ağrım var sağlı sollu karnımda ağrıyor bel ağrım düne göre azaldı ama var. Birde sen yatıyomusum ben dün yattım bugün de aksam üstü sadece yemek yaptım

merhaba aşılama için öncesi ve sonrasında hangi ilaç ve hapları kullandınız progestan estrofem vs
Ben sadece prowomen kullandım takviye olarak baska bir sey vermedi doktorum letu kullandım onu kullanırken kanamam oldu hatta rahim duvarım ince kalmıstı sonra fostımon iğne kullandım ondan sonra 7.2 olmuştu

İlk önce hayırlısı olsun canım Allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın🙏🏻 benim pazar gecesi iğneden birgün sonra başladı aşılamaya kadar devam etti kasık ağrılarım. Aşılamada da yapan asistan ya da hemşireydi sanırım rahmi açtıktan sonra o boru ne deniyorsa artık sokamadı uğraştı dklarca. Sonra bıraktı bir 15 dk bekledi tekrar denedi o zaman oldu ama bu süreçte çok canım acıdı 😔 ama en sonunda yaptı çok şükür. 20 dk da yattım. Kasık ağrılarım daha da arttı. Eve geldim kahverengi bir kaç defa lekelenmem oldu ama geçti. Progestan ve folik asit verdiler. Progestan günde 3 defa vajinal olarak kullanıyorum. Bel ağrım da var ama benim özellikle ayağa kalktığımda kasık ağrım var baya. Bugün biraz daha az gibi ama zorlanıyorum adet ağrısı gibi.

Benimde kasık ağrım var sağlı sollu karnımda ağrıyor bel ağrım düne göre azaldı ama var. Birde sen yatıyomusum ben dün yattım bugün de aksam üstü sadece yemek yaptım
Yatıyorum canım arada lavobo icin kalkıyorum sadece ama bazen cok sıkılıyorum üsten ortalıgı toplama yaptım yemek bile yapmadım anneme gectim bikac günlügüne yemek yapmıyacam bisüre daha kac yumurtan vardı canım senin kacıncı saate yapıldı asılama

İlk önce hayırlısı olsun canım Allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın🙏🏻 benim pazar gecesi iğneden birgün sonra başladı aşılamaya kadar devam etti kasık ağrılarım. Aşılamada da yapan asistan ya da hemşireydi sanırım rahmi açtıktan sonra o boru ne deniyorsa artık sokamadı uğraştı dklarca. Sonra bıraktı bir 15 dk bekledi tekrar denedi o zaman oldu ama bu süreçte çok canım acıdı 😔 ama en sonunda yaptı çok şükür. 20 dk da yattım. Kasık ağrılarım daha da arttı. Eve geldim kahverengi bir kaç defa lekelenmem oldu ama geçti. Progestan ve folik asit verdiler. Progestan günde 3 defa vajinal olarak kullanıyorum. Bel ağrım da var ama benim özellikle ayağa kalktığımda kasık ağrım var baya. Bugün biraz daha az gibi ama zorlanıyorum adet ağrısı gibi.
Demeki normal agrıların olması bende neden oluyor diye düsündüm talihsiz olmus baya acıtmıslar seni benimde canım yandı ama 2 daka bile sürmedi ben sadece vitaminler kulanıyorum d vitamini ve magnezyum birde golik asit ama bana progestron vermedi sordum pozitif cıkınca veriyorum dedi . Bilmiyorum artık kac yumurta gelisti kac mm catlatma ignesi vuruldu canım

Ah kuzum neler yaşamışsın. Talihsizlik olmuş. Umarım çektiğine değer ve bebeğin seninle olur 😍🍀

Yatıyorum canım arada lavobo icin kalkıyorum sadece ama bazen cok sıkılıyorum üsten ortalıgı toplama yaptım yemek bile yapmadım anneme gectim bikac günlügüne yemek yapmıyacam bisüre daha kac yumurtan vardı canım senin kacıncı saate yapıldı asılama
Kızlar arastirdigim ve doktora sorduğum kadarıyla aşılama sonrası günlük rutin hayata devam edilmesi gerektiği.
Hatta biraz hareket kan akışını hızlandırdığı için önemli.
Tabi içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapın.

Benim tek yumurtam vardı 19 mm sağ yumurtalıkta ama soldada küçük vardı büyümü bilmiyorum cumartesi gece 11 de iğne oldun pazartesi 11:30 da filan aşılama yapıldı

Demeki normal agrıların olması bende neden oluyor diye düsündüm talihsiz olmus baya acıtmıslar seni benimde canım yandı ama 2 daka bile sürmedi ben sadece vitaminler kulanıyorum d vitamini ve magnezyum birde golik asit ama bana progestron vermedi sordum pozitif cıkınca veriyorum dedi . Bilmiyorum artık kac yumurta gelisti kac mm catlatma ignesi vuruldu canım
Ben de baya araştırdım bu kadar ağrıyınca ama normalmiş sonuçta o kadar iğne hap kullanıyoruz yumurtalar çatlıyo ediyo. 2 tane vardı perşembe günü 16mm ve 22mm olmuşlardı. İğneyi cumartesi gecesi vuruldum o zamana kadar da büyümüşlerdir yine, zaten iğne de ekstra büyütüyormuş 🙂 senin kaç tane ve kaç mm di 🙏🏻

Kızlar arastirdigim ve doktora sorduğum kadarıyla aşılama sonrası günlük rutin hayata devam edilmesi gerektiği.
Hatta biraz hareket kan akışını hızlandırdığı için önemli.
Tabi içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapın.
Bana da doktor ilk gün yt dinlen sonrasında normal hayatına dön ağır eğzersiz ypma ağır kaldırma bide yüksek bi yere uzanma dedi yattım ama benim koruyucu anne olduğum bir kızım var 6 yaşında onun sağlığı benım için herseyden önemli o yüzden mecburen kalktım yemek yaptım çünkü bana cok düşkün ben yatınca hastayım sanıyor onada durumu anlatmak istemedim cunku kardesı olsun istiyor umutlanıcak sonradan üzülecek yani bende yatmak isterdim ama durum böyle oldu

X