Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Canım anlamadım yani doktor yanlış vermiş diye mi kist olmuş olabilir ya valla bende bu ay çok istedim ama kısmet olmadı sadece kafamı karıştırdı yani yanlış ilaç vermiş olabilir mi
Yok kız yanlış ilaç vermez. Bu kistler en basit kistler. Kan kisti diye geçiyor. Kullandığımız yumurta geliştiriciler sonrası yumurta çatlayamaz ise kiste çeviriyor. Bir sonraki adet ile de atılıyor. Ben ilk klomen kullandığında olmuştum . Kiste çevirdi 3 cme kadar çıktı, sonra çatladı gitti. Öyle kan Man da akmıyor. Fark bile etmezsin. Kendi kendine geçiyor. Bana sonrasında geçsin ilaç bile vermemişti doktorum. Kendi kendine attı vücudum. Ama buralardan okuduğum kadarıyla bazı Doktorlar doğum kontrol hapı veriyor kisti geçirmek için. Yani işin özü doktorun yanlış birşey vermemiştir. Bu kisti her vücut yapabiliyor. Hiç korkulacak bir kist olmadığını, en basit kist türü olduğunu söylemişti bana doktorum. Hiç onu düşünme sen. Ona odaklanma o geçecek zaten. Çatlayamayan yumurta o.

Canım anlamadım yani doktor yanlış vermiş diye mi kist olmuş olabilir ya valla bende bu ay çok istedim ama kısmet olmadı sadece kafamı karıştırdı yani yanlış ilaç vermiş olabilir mi
Burada şunu diyorum; bu ay da Gonal-f veya klomen ne kullandıysan onu verseydi, o yumurta geliştiriciler kisti besliyor. O sebeple bu ay o ilaçları kullandırmıyor sana... şimdi bugün benim doktorum bana bakacak. Eğer kistim yoksa klomen veya femara ile devam edeceğim.

Bugün aşılamanın ilk günü bel ağrım çok fazla gecede uyutmadı. Ara ara ağrıya uyandım hep. Kasıklarım normal ama belimde şiddetli bir ağrı var. Bel ağrısı olan olmus muydu?

edahandro edahandro canım bir de bende vajinismus var ama çok daha iyiyim eskiye göre.
Doktor alttan muayene yaparken kasıyorum kendimi, kendim yerleştiriyorum o aleti.
Doktor bu yüzden anestezili mi yapsak dayanabilir misiniz dedi.
Çünkü bir alet takacam aşılama yaparken dedi.
Bende uzun sürer mi dedim hayır 2 dk Lik dedi. Ama anestezi doktoru da ayarlamam gerekecek dedi.
Bende böyle olursa kesin fiyatta artacak diye, bir de daha önce anestezili duymadım diye, dayanırım dedim.
ben yarın anestezili olucam daynamıyorum vajinusmus geçmişimden dolayı muayene olamıyorum

Ben 14. Gün oldum canım bu ay. Sizin pozitif haberlerinizi de bekliyoruz inşallah arka arkaya N -nelly @Milkamzzgr cumaya test yaptıracaklar vardı aranızda 🙏 bu hafta en az bir pozitif çıkmalı 😍🥰
Canım ben sabah verdim kan akşama çıkar yada yarına bakalım idrar yaptım 2 gün önce negatif çıktı o yüzden pek umutlu değilim hatta tüp bebek için randevu aldım bile yarın için😁

Kızlar bu sabah 15. Gün olduğu için kan verdim hiç umudum yoktu . Ama az önce peçeteye pembemsi akıntı geldi . Bu yerleşme kanaması olabilir mi ? İnanılmaz heyecanlandım . Kan sonucun yarına çıkacak nasıl bekleyeceğim bilmiyorum 🥴

Ben 14. Gün oldum canım bu ay. Sizin pozitif haberlerinizi de bekliyoruz inşallah arka arkaya N -nelly @Milkamzzgr cumaya test yaptıracaklar vardı aranızda 🙏 bu hafta en az bir pozitif çıkmalı 😍🥰
Merhaba tekrar sonucum çıkmış okadar arada bir rakam ki kafam allak bullak oldu . 4.54 bhcg bu ne şimdi var mı yok mu pembe akıntı da geldi napacagim doktorumu aradım az önce çok umitlenme yarına kadar regl olmazsan bir daha kan ver dedi

Kızlar merhaba ben de ilk aşılamamı yaptırıyorum inşallah bugün akşam 7 de yatışım olacak eşim 10 da verecek spermi yarın aşılama olacak dedi doktor. Sizlerle paylaşmak beklemek istedim hayırlısı olsun hakkımızda. 5 yıllık evliyim hiç gebelik öyküm yok ve pcoluyum

Merhaba tekrar sonucum çıkmış okadar arada bir rakam ki kafam allak bullak oldu . 4.54 bhcg bu ne şimdi var mı yok mu pembe akıntı da geldi napacagim doktorumu aradım az önce çok umitlenme yarına kadar regl olmazsan bir daha kan ver dedi
İnşallah hamilesindir canım 😊🤩 adet başlangıcı değilse ,olabilir 🤲

edahandro edahandro aşılamam oldu bugün. Duaların için çok teşekkür ederim. 🥰 İnşallah kucaklarımız bebeklerimzle dolar. 🤲🏻Hafif bir yumurtlama ağrım var. Dün geceden beri başladı. Doktora sordum normal dedi. Gün aşırı ilişki dedi. Yani yarın değil cumartesi ilşki dedi. Bana saçma geldi. Asıl önemli olan yarın. Çatlamayan da o zaman çatlar. Bir de Progestron verdi. Alttan kullan dedi. Progrstron hemen vücuttan atılmıyor. Cincel ilişki de spermi engeller mi acaba ?

Kızlar merhaba ben de ilk aşılamamı yaptırıyorum inşallah bugün akşam 7 de yatışım olacak eşim 10 da verecek spermi yarın aşılama olacak dedi doktor. Sizlerle paylaşmak beklemek istedim hayırlısı olsun hakkımızda. 5 yıllık evliyim hiç gebelik öyküm yok ve pcoluyum
Neden yatış yapılıyor ve sperm neden o kadar erken veriliyor. Aşılama cok kısa bi işlem cünkü

X