Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Benim 3. De hüsran göğüslerim şişti ve ağrımaya başladı. Adet öncesi belirtilerim başladı. 4. Aşılamadan önce rahim filmi çekelim dediler zorlu bir süreç beni bekliyor

Kıstım vardı ve çatlama dan 10 gün sonra adet oldum. Yani gecikmedim erken oldum kuzum. Kendi tecrübeme istinaden; Kist ve adet süresinin bağlantısının olmadığını düşünenlerdenim.
Canim tesekkur ederim bunu ogrendigim iyi oldu. Kilo da verdim heralde o da etkiledi. Doktora hic gidesim yok zaten bu aralar

Evet geliyor . bugünlerde baya ağlıyorum ama hamile kalanlar bizim umudumuZ, hepimiz benzer süreçlerden geçiriyoruz ama inanıyorum ki hepimizin öyle ya da böyle bebeği olacak ❤ umut etmek istiyorum
Edam sen de koyver gitsin azcik rahatla ağlayıp üzme kendini gozunu seveyim. Valla ruhumuzu sıkıyoruz resmen kendimizi hırpalıyoruz. Allahım en güzelini verecek inşallah

Kızlar merhabalar rahim filmi için adetimi bekliyorum 35. Gün hala gelmedi hamile arkadaşlar sizde sürekli idrara çıkma hissi oldu mu umutlanmak istemiyorum ama 35 i geçmez adetim
İdrar hissi geliyor
Afederseniz az yapıyorum
Çok zaman geçmeden idrar hissi geliyor yine

Evet geliyor . bugünlerde baya ağlıyorum ama hamile kalanlar bizim umudumuZ, hepimiz benzer süreçlerden geçiriyoruz ama inanıyorum ki hepimizin öyle ya da böyle bebeği olacak ❤ umut etmek istiyorum
Ah edoşumm kıyamam sana ama ağlamak iyi geliyor insana
Sen çoook güzel bir anne olacaksın, Rabbim sürecini kolaylaştırsın, gönlündeni nasip etsin yakın zamanda kuzum

periy burda pek hamile olanımız yok o yüzden cevap gelemeyebilir ama biraz sistit belirtisi gibi geldi bana .

periy burda pek hamile olanımız yok o yüzden cevap gelemeyebilir ama biraz sistit belirtisi gibi geldi bana .
Canım benim ya zaten hafif pembe akıntım geldi galiba sökülecem … olsun her ay yeşeren umutlarımız var bizim bu ay olmada diğer aya burdaki tüm kardeşlerime duacıyım kalbim burdaki arkadaşlarımla

Selam dün 2 aşılamamı oldum kızlar ilki tutmadı sadece dün uzandım yattım bugün ayaklandık takmıyorum geçen ey olduğu gibi nasipse inşallah olur değilse de ümidimi kaybetmeden tekrar istemeye devam Rabbim çok bekletmeden nasip etsin inşallah bu kez kasık ağrım çok var dün yoktu bugün akşama doğru oldu herşeyin hayırlısı Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallahAMİNN

Sağlıkla gelsin insalllah bu durumda en önemli şey bence umudu bırakmamak inanmak ve duayla beklemek haberini bekleyeceğiz ben de şubatta aşılama

Meraba kızlar,
Bende 2 yıllık evliyim hiç gebe kalamadım. 1 yıl önce rahim filmi çektirdim. Tüplerim kapalıydı, onları açtırdım. 3 defa klomen kullandım 2 defa çatlatma iğnesi yaptım tutmadı. Bu ay adetim geçikti. Duphastonla 45. Gün adet oldum. Adetin 3. Günü doktora gittim. Bazı kan testleri yaptırdı. Adetin 21. Günü gel dedi. Eşimden de sperm testi istedi onu da getir dedi. Aşılama yapacaz bu ay. Ama adetin kaçıncı günü yapılacak, aşılama alttan vajinal yolla mı yapılıyor, hangi ilaçlar kullanacam, süreç nasıl ilerliyo hiç bir fikrim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba şimdiden hakkınızda hayırlısı olsuj kolaylıkla sağlıkla tutar inşallah aşılamanız adetin 2. Günü çağırıyorlar genelde ilaç başlanıyor yumurtaları büyütmek için sonrasında belli mm ye gelince çatlatma iğnesi olunuyor genelde 2 gün sonra hastaneye gidip aşılama oluyorsunuz idrara sıkışık oluyorsunuz üstten karnınızdan ultrasonla yumurtalarınıza bakılıyor vajınal yoldan yumuşak kataterle şırıngada ki spermler yumurtalıklarınızın yanına bırakılıyor ağrısız acısız bi yöntem korkmanıza gerek yok sormak istediğiniz bir sey olursa cevaplayablrm çok araştırmayın okumayın çünkü korkabılırsınız ama bende acı düşüğü az olan biriyim ona rağmen sıfır acı ağrı oldu vajinal muaneden hiç bir farkı yok

Her konuda arkadaşıma katılıyorum. Hakkında hayırlısı olsun Z Zemheriiii

Kızlar selam aşırı üzgünüm aşılamamın 7 günü geçen pazartesi olmuştım dün iğnenin etkisi geçmiş test tek cizgiydi adete 1 hafta kala kasık agrım başlar ve başladı bile aşırı üzgünüm buda negatif kesin yüzde yüz yani ne zaman pozitif görenilcem ben ya

Canım erken ama daha 7 8 inde iğne etkisi kaybolup 9 10 da falan ortaya çıktığını okudum kaç kişide hem de . İğnenin etkisi geçmiş iyi olmuş demekki bundan sonra çizgi görürsen bebiş demek. Test için daha beklemen lazım idrar testinde 7 günde çıkması mümkün değil zaten en erken gören 9. günde görüyor . Hemen karalar bağlama inşallah kırmızıya döner testlerin ama biraz daha sabır

adet olacagım zaman 7 gün kala kasık agrım başlar canım o yüzden ümitli değilim her zaman aynı olmuştur

adet olacagım zaman 7 gün kala kasık agrım başlar canım o yüzden ümitli değilim her zaman aynı olmuştur
Zaten hamile olanlarda hep aynı belirtilerden bahsetmiyor mu dikkat ettiysen. Ayrıca her adet zamanınla aşılamadaki adetin vakitleri bir olacak diye kuralda yok. Benim adetlerim 24 27 gün arası oynar.ama çatlatma iğnesi kullandığım 3 ayda da 29. gün adet gördüm.en sonuncusuda geçen ay aşılamaydı işte.yani 7 gün kuralın varsa eğer böyle bu ay uygulama:) pozitif görenlerde hep adet olacakmışım ağrısı derler.ama senin 7 gün kala diye saymanın anlamı yok o yüzden.biraz daha sabret ki varsa eğer şuan tutunma aşamasına geçti geçecek ve moral ile moralden kaynaklı hormonlar etkileyebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…