Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Aynen öyle pcos olduğum için düzensiz yumurtlama oluyor genelde bende ama sonuçları nasıl değerlendirecem bilmiyorum doktorda bişey demedi yumurtan oluşmuş Duphaston verdi söktürür adeti dedi en son 18 Ekim Adet gördüm 1 hafta önce takip ettim ama bir yükseliş anlamadım
Aynen burdan tek çıkarılabailecek yorum progesterona bakıp evet bu ay yumurtlama olmuş demek olur.diğerlerinin bir anlamı yok malesef. Adet söktürücü iyi olmuş adetin 2. 3 günü ama mutlaka bu testleri yapmakta fayda var

Aynen burdan tek çıkarılabailecek yorum progesterona bakıp evet bu ay yumurtlama olmuş demek olur.diğerlerinin bir anlamı yok malesef. Adet söktürücü iyi olmuş adetin 2. 3 günü ama mutlaka bu testleri yapmakta fayda var
Öyle yapacam bir tanede ovulasyon testi var elimde yumurtlama görünüyor mu diye bakacam olmazsa kit ile takip edicem

Öyle yapacam bir tanede ovulasyon testi var elimde yumurtlama görünüyor mu diye bakacam olmazsa kit ile takip edicem
Şuan ama testi boşuna harcama bence adetten sonra yapmaya başlamak lazım şimdi bir anlamı olmaz adet bittikten 3 5 gün sonra gün gün bakarak yumurtlama tahmininde bulunabilirsin , biliyorsundur zaten😊

Şuan ama testi boşuna harcama bence adetten sonra yapmaya başlamak lazım şimdi bir anlamı olmaz adet bittikten 3 5 gün sonra gün gün bakarak yumurtlama tahmininde bulunabilirsin , biliyorsundur zaten😊
Aynen öyle haklısın teşekkür ederim bu yolda bana yoldaşlık yaptığın için ♥️🦋

İnşallah bu sefer olacak 🙏 hep birlikte tekrar bir sürece girdiniz umarım hepiniz için en hayırlısı olacak canlarım damlasu14 damlasu14 merryliya merryliya
Canımmmm cok teşekkür ederim ama benim bu aydan hiç ümidim yok hatta yaptırdığımı bile unuttum. Birde sanki ona odaklanınca belirti aradıkca olmayan ağrılarda oluyormus gibime geliyor. Bu seferkinde hiç umrumda değil zıplıyorum yükseğe uzanıyorum. Esirgemiyorum kendimi bugün 1 hafta olmus eşim sordu aaa kac gün oldu dedim bu sefer ki cidden cok farklı sanki hiç yapılmamıs gibi icimde ümidimde yok pozitif olacağı yönünde olumlu birsey beklemiyorum yani

Merhaba bende çikolata kisti var 2 kere aşılama oldum tutmadı 1 sene önce kimyasal gebelik geçirdim sizin galiba aşılamadan sonra kendiliğinden gebelik oluşmuş biraz sürecinizi anlatır mısınız
Merhaba canım evet 1 asılama oldum tutmadı o o ay yumurtam çatlamamıstı doktor kist olmasın diye ilaç
Verdi onu kullandım o kendiliğinden erir dedi ve o ay mucizevi bi sekılde Hamile kaldım ve eşimin degerler de baya düşüktü cunku ben kafamdan artık atmıstım dedim imkansız gebe kalmam ve diger ayda direk tüp bebek yapacaktim rabbimin hediyesi çok sükür suan 2 buçuk aylığız🧿🙏🏻

Kızlar ben 5 gün gecikmeli de olsa ilaçsız regl oldum.yıllardır ilk defa böyle geciktim.
Dün spora gitmiştim heralde o iyi geldi.Sizce kist vs olma ihtimali var mi? doktora gidesim pek yok da ☺️

Kızlar ben 5 gün gecikmeli de olsa ilaçsız regl oldum.yıllardır ilk defa böyle geciktim.
Dün spora gitmiştim heralde o iyi geldi.Sizce kist vs olma ihtimali var mi? doktora gidesim pek yok da ☺️
Aklında kalıcaksa git canım bence bende korkmuştum kist olur diye gittim hiç bir sey yoktu çok şükür inşallah yoktur ☺️ darısı bana adet olamıyorum bende koşsam zıplasam mı napsam 🤭🤭

Aklında kalıcaksa git canım bence bende korkmuştum kist olur diye gittim hiç bir sey yoktu çok şükür inşallah yoktur ☺️ darısı bana adet olamıyorum bende koşsam zıplasam mı napsam 🤭🤭
Canım bir de mevsim değişikliği vs de etkiliyomuş öyle birşey yaşadıysan eğer etkilemiş olabilir. Ben de şehir dışına çıkmıştım belki o etkiledi kendimi spor salonuna attım ağırlıklara saldırdım sabahı regl oldum 😁 hamile kalmadan spor yapayım diye diye kaslandım 😂

Acaba soğan kürü mü yapsan en azından bir kaç günlüğüne. Tarçın da iyi geliyor dedi kız kardeşim. Ben de pazar günü soğan kürüne başlayım ovülasyona kadar yapayım diyorum. Senin hevesini motivasyonunu görünce ben mutlu oldum 😊 inşallah biranevvel başlarsın ve çok güzel ilerler herşey dualarım seninle..👶🏻🤍🙏

Kızlar aşılama gününü sayarsak 4.günüm bugun bel agrım var yine birde kasıgımmı agrıyor karnımmı çözemedim

Canım bir de mevsim değişikliği vs de etkiliyomuş öyle birşey yaşadıysan eğer etkilemiş olabilir. Ben de şehir dışına çıkmıştım belki o etkiledi kendimi spor salonuna attım ağırlıklara saldırdım sabahı regl oldum 😁 hamile kalmadan spor yapayım diye diye kaslandım 😂

Acaba soğan kürü mü yapsan en azından bir kaç günlüğüne. Tarçın da iyi geliyor dedi kız kardeşim. Ben de pazar günü soğan kürüne başlayım ovülasyona kadar yapayım diyorum. Senin hevesini motivasyonunu görünce ben mutlu oldum 😊 inşallah biranevvel başlarsın ve çok güzel ilerler herşey dualarım seninle..👶🏻🤍🙏
Soğan kürünü eskiden cok yaptım adetim gecikince içtiğim gece adet olurdum ama geçen gün yapayım dedim yaptım hepsini çıkardım aldığım vitamınlerden ilaçlardan dolayı midem aşırı hassas maalesef zaten reflü filanda var yapamıyorum 🥺 cook teşekkür ederim duaların için Allah razı olsunn Allahım güzel gönlüne göre versin inşallah 🤲🏻❤️

Kızlar bie şey sorucam sizede hiç hamile kalamıycakmışsınız gibi geliyormu sanki hiç olmuycak gibi
Canım birçoğumuzun duygusal dalgalanmaları oluyor. En başta bu ilaçlar hormonlarımızı etkiliyor ve farklı düşüncelere duygulara sürüklüyor. Kendi adıma bu durumu nerdeyse saplantı haline getirdiğim hayatı sadece bebek sahibi olmak gibi gördüğüm bir dönem oldu çok umutsuz ve karanlıkta hissettim. Eşim de durumu farketti ordan çıkmama yardım etti. Ben artık odağımı değiştirdim biraz çarpa çarpa öğrendim ama oldu mutlu hissediyorum ve boşver diyebiliyorum. Sorunun asıl cevabı umutsuz baktığım zamanlar geride kaldı elbette olacak aksini düşünmüyorum. Sen de düşünme neden olmasın ki rahmin yumurtan olduğu sürece hep şansın var.

Canım birçoğumuzun duygusal dalgalanmaları oluyor. En başta bu ilaçlar hormonlarımızı etkiliyor ve farklı düşüncelere duygulara sürüklüyor. Kendi adıma bu durumu nerdeyse saplantı haline getirdiğim hayatı sadece bebek sahibi olmak gibi gördüğüm bir dönem oldu çok umutsuz ve karanlıkta hissettim. Eşim de durumu farketti ordan çıkmama yardım etti. Ben artık odağımı değiştirdim biraz çarpa çarpa öğrendim ama oldu mutlu hissediyorum ve boşver diyebiliyorum. Sorunun asıl cevabı umutsuz baktığım zamanlar geride kaldı elbette olacak aksini düşünmüyorum. Sen de düşünme neden olmasın ki rahmin yumurtan olduğu sürece hep şansın var.
Çok doğru diyorsun bitanem gerçektende öyle ara ara umutsuzluk çöküyor ama çabuk toparlanıyorum çok şükür dediğin gibi olmaması için hiç bir şey yok rabbim ne zaman isterse artık çok teşekkür ederim iyi ki varsın

Kıstım vardı ve çatlama dan 10 gün sonra adet oldum. Yani gecikmedim erken oldum kuzum. Kendi tecrübeme istinaden; Kist ve adet süresinin bağlantısının olmadığını düşünenlerdenim.

Kızlar bie şey sorucam sizede hiç hamile kalamıycakmışsınız gibi geliyormu sanki hiç olmuycak gibi
Evet geliyor . bugünlerde baya ağlıyorum 🙏 ama hamile kalanlar bizim umudumuZ, hepimiz benzer süreçlerden geçiriyoruz ama inanıyorum ki hepimizin öyle ya da böyle bebeği olacak 🙏❤ umut etmek istiyorum

X