Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Bizimde geçen aşılama 3 milyonla yapılmıstı bende düşük dedim öyle olsa yapmam dedi merryliya
Biz birkac gün önce görüstğk doktorla her 2 aşılama somrası görüsülüyormus. İlki 1 miş düşükmüş 2. 4 olmus fırlamıs falan dedi. Düşük değil mi dedim yok dedi. Hatta eşim dedi ki benim sperm artırmak falan icin yapacağım ne varsa yapayım. Kadında hayır dedi kızdı bile. Aşılamaya girincede kadına baktım 2.6 yazıyor bana göre düşük yani. Türkiyeden nurhan kılıç hoca var onun bilgilerine cok güveniyorum ona sordum düşük dedi. Hatta ona mikrocipli aşılama icin yazmıstım cünkü isinde gercekten iyi bana hayır dedi. Tüp bebeğe gitmen lazım dedi

Kııızz boşver Paris'in tadını çıkar. Hayat bi gün o da bugün gez arkadaşım gez

Canım seni gördüğüme çok sevindim Rabbim saglikla güzel haberler vermeyi nasip etsin birbirimize aşılama maliyeti ne kadar tuttu bende denesem mi diye düşünüyorum

Canım seni gördüğüme çok sevindim Rabbim saglikla güzel haberler vermeyi nasip etsin birbirimize aşılama maliyeti ne kadar tuttu bende denesem mi diye düşünüyorum
Amin canım amin en kısa zamanda inşallahben özel merkezlerde değil de normal özel bi hastanenin kadın doğum doktorunda yaptırdım . Femara elimde vardı zaten onu almadım. Sperm yıkama 600 çatlatma iğnesi 600 küsur aşılama işlemi de 4000 . Ama buralara göre fazla ucuza kaçmışım galiba labaratuvarı içime sinmedi zaten bir sonrakini dışarda yıkattırıp götürcem. Senin o zaman ki kimyasala mı dönmüştü canım, ondan sonra bişey yapmadın mı

Kizlar aşılama yine iptal edildi. Rahim agzin çok dar katater girmiyor dedi çıkardı kanadigini bana da gösterdi.var mi başına böyle bişi gelen edahandro
E kuzum sen daha önceleri tüp bebek yaptırmamış mıydın? Onda da katakter var? Ayrıca vajinismus olanlar bile yaptırıyor bu rahim ağzı darlığı da nedir bilemedim. Başka doktorla görüşme vaktin geldi bence kuzum. Kendi becerememişliği mi acaba diye aklıma takıldı. Haklı da olabilir doktor ama insanı şüpheye düşürüyor canım

Katılıyorum bence başka bir görüş şart çoğu kişi acısız aşılama olabiliyorsa çokta geniş bişey değildir sonuçta. Benim de acılı oldu ama oldu yine de. Ya da şu ultrason jelllerinden sürmedi de mi zorladı acaba kendimi de biraz korkudan kasımca daha dar kalmıştır belkide. İlişki de de hani kuruluk varsa zor ve dar gibi gelir ama aşırı ıslandığında da bollaşmış gibi hisettirir. Öyle bişeyin de katkısı olmuş olabilir belki

Tüp bebek yaptirmistim bu zamana kadar öyle bir sıkıntım olmamıştı en son histeroskopi olmuştum ondan kaynaklı olabilir dedi. Muayene aletini soktu onda sıkıntı yok rahime giremedi katater kan oldu hep. Adetliyken Erzurum'a git genişletir dedi.

Ah kuzucum ya

Bende bilmiyorum pazartesi doktora gidicem inşallah doğru düzgün bir sey verirde olurum iyice stres yaptım olmadıkca

Canim bende asilama yaptirdim ve ilk asilamamda tuttu ne gogus hassasiyetim var hala ne bisi regl agrilari cektim kendini umutsuz ediyorsun aybi belirtileri yasamisiz bende kanama gecirdim adet gelio sandim ama gelmedi kesildi

zuzu3838 öncelikle üzüldüm iptal olmasına. İdrara sıkışık bir şekilde aşılama işlemine girmek çok önemli. İsrara sıkışık girildiği zaman rahim ağzı işlem esnasında açılıyormuş ve katater acısız kolay giriyormuş. Ben herhangi bir acı hissetmedim acı hissedenlerle konuştuğum zaman da idrara sıkışık olmadıklarını öğrendim bunu her doktor da söylemiyor maalesef Google da da araştırmıştım bulabilirsem buraya görselini bırakacağım.

Eki Görüntüle 3345250 Aradığım makaleyi bulamadım fakat basitçe sorunca bile bunu söylüyor
Bunu ben de okumuştum doktoruma da sormuştum hatta öyle yazıyor öylemi geleyim diye , tam olarak cümlesini hatırlamıyorum ama, gerek yok o bilmem neyde ne olunca yapılır tarzı bişey dedi .kısaca gerek yok dedi yani. Bide işlemden sonra yarım saat yatılacağı için ben de idrarsız gittim.şimdiye kadar hiç bir doktordan darlık gibi bir problemim olduğunu duymadım, muayenelerde de hiç zorlanmam ama ağrının sebebi olabilir. bir dahakine sıkışık girerim ben de

İşte dediğim gibi doktordan doktora değişiyor maalesef benim doktorum da idrara sıkışık gel demişti o şekilde gitmiştim işlem yapıldıktan sonra 30-40 dk orada yatırdılar eve geldikten sonra lavaboya girdim şükür hiç ağrı vs olmadı işlem esnasında pozitif sonuç aldım ben elhamdülillah umarım bekleyen çabalayan herkes de olumlu sonuç alır

Bende idrar sikisik girmistim hic agrim sizim olmadi 2 dk bitik dedi anlamadim kesinlikle sikisik gidilmeli benimde pozitif cok sukur bence etkisi oluo doktor dedi rahimi idrar kesesi skistirdigi icin dha iyi oluormus sperm yolu acisindan

İşlemden önce tuvalete gitmemi söyledi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…