Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar iyi akşamlar. Ben çarşamba günü aşılama olacağım. Doktor normalde bugün gel yumurtaların durumuna bakalım ona göre çatlatma iğnesi vereceğim dedi. Sabahında da lh, e2, progesteron için kan verdim. Fakat bugün doktora gidemedim maalesef. Doktorum kan sonucuma bakıp çarşamba aşılama yapalım dedi ve iğne vermedi. Femara kullandım 5 gün 5 günün sonunda 3 yumurta görmüştü 10 mm, 9 mm boyutundalardı yanlış hatırlamıyorsam. Buna benzer durum yaşayan oldu mu?
Canım çatlatma iğnesi olmayacak mısın? Çatlatma iğnesiz aşılama yapıldığını ben duymadım hiç.
Muayene olmadan aşılama yapılıyor mu? Aşılama günü gittiğimde kaç yumurtanın çatladığını görebilir mi?
Muayene yapılmıyor genelde.
Kızlarımmm napıyorsunuz ben adet zamanımı bekliyorum 8 gün felan kaldıı galiba aşılama için yine ilaç başlıycam aşılamadan ümidim yok ama bir kez daha denşycem
Yaa kız sizleri merak ettiğim den topikten gidemiyorum. Halbuki çoktan tüp bebek topiğine geçmem lazımdı. Aşılamaya karar vermene sevindim kuzum. Bir kez daha şans vermekte fayda var. Güzel haberler vereceksin inşallah bize inanıyorummm 🙏🙏🙏😍😍🥰🥰
Merhaba bende 3. Aşılamamı oldum çatlatma iğnesi yapılmadan aşılama yapıldı kendi çatlamıştı yumurtam ve belirtilerde sık idrara çıkma göğüste aşırı ağrı ve ufak ufak kasık ağrım var bugün 8. Günüm acaba bu belirtiler normal mi yoksa hamileliğin belirtileri mi
Kullanılan ilaçlar hamilelik belirtisi yaratıyor. Genelde belirtiler ilaçtan kaynaklanıyor. Bebek mi ilaç mı şuan için ayırt etmen zor canım. Adet gününü saymadan ertesi günü 1. Gün sayarak, 12. Günde yaptığın idrar testinde pozitifi görürsen bebeğin %90 var demektir kuzum.

Merhaba bende 3. Aşılamamı oldum çatlatma iğnesi yapılmadan aşılama yapıldı kendi çatlamıştı yumurtam ve belirtilerde sık idrara çıkma göğüste aşırı ağrı ve ufak ufak kasık ağrım var bugün 8. Günüm acaba bu belirtiler normal mi yoksa hamileliğin belirtileri mi
İğne yapılmasa da ilaç kullanıp yumoşun büyütülmüştür diye düşünüyorum. Onlar hep etki ediyor canım.

çatlatma iğnesi olmadan aşılama olacağım evet. Önce ki muayenelerimde de yumurtam kendiliğinden çatlıyordu ama muayene de görünüyordu bu sefer muayene olmadım sadece kana bakarak karar verdi doktor. Lh değerine göre mi karar verdi diye aklıma geliyor

Lh- 94
E2-236
Progesteron-1.1 çıktı
çatlatma iğnesi olmadan aşılama olacağım evet. Önce ki muayenelerimde de yumurtam kendiliğinden çatlıyordu ama muayene de görünüyordu bu sefer muayene olmadım sadece kana bakarak karar verdi doktor. Lh değerine göre mi karar verdi diye aklıma geliyor

Canım çatlatma iğnesi olmayacak mısın? Çatlatma iğnesiz aşılama yapıldığını ben duymadım hiç.

Muayene yapılmıyor genelde.

Yaa kız sizleri merak ettiğim den topikten gidemiyorum. Halbuki çoktan tüp bebek topiğine geçmem lazımdı. Aşılamaya karar vermene sevindim kuzum. Bir kez daha şans vermekte fayda var. Güzel haberler vereceksin inşallah bize inanıyorummm 🙏🙏🙏😍😍🥰🥰

Kullanılan ilaçlar hamilelik belirtisi yaratıyor. Genelde belirtiler ilaçtan kaynaklanıyor. Bebek mi ilaç mı şuan için ayırt etmen zor canım. Adet gününü saymadan ertesi günü 1. Gün sayarak, 12. Günde yaptığın idrar testinde pozitifi görürsen bebeğin %90 var demektir kuzum.
Ya tüp bebek grubuna gitsende bizi sakın bırakma arada mutluka uğra güzel haberlerinide verr

Adet tarihine göre hesap yapılmıyor canım. Aşılama gününden ertesi günü 1. Gün sayarak ilerle. 12. Gündeysen yoksa genelde yok çıkıyor. 11. Gündeysen dönme ihtimali var.
Doktorum bana adet günümü beklememi ve geçikirse kana gelmemi söyledi canım ondan herkez farkli bişey diyor ama benimde umudum yok bence kesin negatif dönmez denemicem galba birkezdaha akışına bırakcam

Doktorum bana adet günümü beklememi ve geçikirse kana gelmemi söyledi canım ondan herkez farkli bişey diyor ama benimde umudum yok bence kesin negatif dönmez denemicem galba birkezdaha akışına bırakcam
Evet tabiki doktorlar adet gecikmesini baz alır. Hatta 14. Günü baz alırlar. Ben sadece kendi tecrübemi paylaşıyorum canım. Hakkında hayırlısı olsun

Muayene olmadan aşılama yapılıyor mu? Aşılama günü gittiğimde kaç yumurtanın çatladığını görebilir mi?
Benimde çatlatma iğnesi vurulmadan aşılamam yapıldı ama bir önceki gittiğimde yumurtam 17 ye ulaşmıştı ve sonraki gittiğimde yumurta kendiliğinden çatlamış ve ertesi gün aşılama yapıldı bugün 9.günüm kasık ağrılarım göğüs ağrıların sık idrar vs belirtiler var ama kan tahlili yaptırdım negatif çıktı

Cogu Okuduğum yorumlarda aşılaması tutanların belirtileri var
Yani üzülmek mi istiyorsun kuzum anlamadım. Bu topikte hamile kalan arkadaşlarda belirtisi olmayan da oldu olan da oldu. Ben dibine kadar belirti yaşayıp, 4 aşılama olup, 4ünde de negatifi görmüş birisiyim. Moral önemli. Zaten negatifi görünce yıkılıyoruz. Öncesinde kendini üzme demek istedim ama sen bilirsin 🤐 belirtilerin çoğu zaten ilaç ve iğnenin yan etkisi, içinde HCG var, hormonlarla oynayan ilaçlar. Akıntı, bel ağrısı, şişkinlik, kasık ağrısı, mide bulantısı vs. tüm belirtileri yaşatabiliyorlar.

Son düzenleme:
Yani üzülmek mi istiyorsun kuzum anlamadım. Bu topikte hamile kalan arkadaşlarda belirtisi olmayan da oldu olan da oldu. Ben dibine kadar belirti yaşayıp, 4 aşılama olup, 4ünde de negatifi görmüş birisiyim. Moral önemli. Zaten negatifi görünce yıkılıyoruz. Öncesinde kendini üzme demek istedim ama sen bilirsin 🤐 belirtilerin çoğu zaten ilaç ve iğnenin yan etkisi, içinde HCG var, hormonlarla oynayan ilaçlar. Akıntı, bel ağrısı, şişkinlik, kasık ağrısı, mide bulantısı vs. tüm belirtileri yaşatabiliyorlar.
Haklısınız işte insan en ufak birsey de olsa ona tutunmak istiyo

Haklısınız işte insan en ufak birsey de olsa ona tutunmak istiyo
Tamam seni burdan yakalıyorum o zaman 🤗 kocaman sarılıyorum. Sen tutunmaya devam et umutlarına. Ve gerçekten belirti arama canım. Çoğu kişinin belirti dediği iğne etkisi. Zaten iğneden sonra ya hamişsin ya değilsin, belirtisi olanlar da hamişlik belirtisi yaşadım diyor ama aslında iğne ilaç etkisi. Bak ben sana canlı kanıtım. Dört aşılama dile kolay. 4 kez klomen, 2 kez femara, 4 kez çatlatma iğnesi, 4 kez aşılama olmuş biriyim. Bu ilaçların içinden geçtim diyebilirim. Ve inanılmaz belirtiler yaşadım, kesin hamileyim dedim ama olmadı. Aşılamada Belirtisiz hamiş olanlar da çok çok fazla. Kendini üzme. Allah korusun zaten negatif çıkarsa üzüleceğiz. Kendini yıprattığınla kalırsın. İnşallah bir hafta sonra pozitif haberinle beni etiketlersin kuzum 🙏🍀🥰

X