Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Anladım canım ben yıllarca doğum kontrol hapı kullandım evlenmeden öncesinde de adet düzeni için ondan hep düzenliydi hapı bırakınca şaştı bi ayda 2 kere adette oldum bi kere 45 gün sonra oldum karıştı ama normalde 28 di bazen şaşıyor ama yine şimdi 35. Gün adet yok aşılama günü hariç 10 gün baktırdım 2.30 du ama subatta doktor bakmıs ozmanda 2.30 muş nedenını hatırlamıyorum bile yani bidaha da bakmadım sabah erken gebelik testi yapıcam evde vardı yoksa yakınımda ki hastaneye gidip bi kadın doğuma görünücem belki kan ister yada muane eder bilmiyorum. Umarım bende senin gibi bir gün daha kesin yüzdesi olan bu tedaviye başlayabilirim 🤲🏻 hep duamdasın
İnşallah mucizen gerçek olur kuzum. Testi yapınca bize haber et mutlaka. Ekstralara gerek kalmadan inşallah hamiş kalacaksın kuzum 🙏

Devletin karşılaması için kaç yıl çocuk sahibi olamamak gerekiyor acaba
Bizim 3.yılımız evleneli ama 1 yıl çocuk düşünmedik. Sonra doktora gittik sperm testi verdirdi bide rahim filmi çekti geriye normal olduğu için 1 yıl kendiniz deneyin sonra gelin dedi. Sonra 3 kez çatlatma denedik biz sonrasında aşılamaya geçtik. Ama yaş ve evlilik yıl sınırı var mı hiç bilmiyorum.

Oyyy maşallah maşallah kuuzum 🧿🧿🧿🧿🧿 kalp atışını da sağlıkla duyun inşallah. Belirtilere de ben çok seviniyorum 🙏♥️ varsın bulansın bişi olmaz 😍🥰 ben tüp bebeğe başladım canım. Bu ay kist çıktı bende ondan yapamadık. Kasımda tüp bebeğe geçiyorum nasipse 🙏 hamişsin bana dua et kuzum. İkiz olsun artık 🍀🙏🥰 bu yaştan sonra iki tane yapamam, tek seferde oldu oldu.
Çok geçmiş olsun Hayatım 🥰🥰🥰🥰inşallah bu defa bebişin tutar ikiz olur ben ve bebişim dua edeceğiz senin için 🤰🤰🤰

Kuuşuuummmm 🥰🥰🥰♥️ çok çok teşekkür ederim sırada artık sizler varsınıııız 😍 Allah'ım her isteyen anniş adayının kollarını evladıyla taçlandırsın ♥️

BELİRTİLERİN BİTMESİ VE BAŞLAMASI

Ovitrelle belirtilerim hem testte (tek çizgi) hemde psikolojik etkileri 5. 6.Gün tamamen bitti.

Benim aşılamanın 8. 9. Günü ilk belirtilerim başladı aklımda kalanları yazıyorum isterseniz tüm belirtilerimi gün gün yazdığım yerden araştırıp uzuunca post yazabilirim geniş bir zamanda♥️

Gögüslerim sertleşti irileşti ve hassaslaşma başladı. Kasık ağrısı ama bu şöyleee oluyor bende kabızmışım gibi, çok gazım varmış gibi ağrı hala devam ediyor dünyanın en tatlı ağrısı sanırıım😍🥰 8. Gününden itibaren hala devam eden ishalim var. Geceleri yatarken elimi alnıma götürdüğümde ateşim varmış gibi alnımı daha sıcak hissediyordum. Agresif ve alıngandım fazlası ile 🥺. Evde erken gebelik yapıyordum 7. Günü itibariyle 1 olacak şekilde ekledim görselini 11. Günde silik çizgiyi gördüm yani test yapmaya başladığım 4. Testte.
13. Gün 48.25 ile gebeliğimi kanda öğrendim.

AŞILAMAYI NEDEN YAPTI

22 yaşımdan beri bebek istiyorum 28 yaşım ve sonrası sürekli ovülasyon testleriyle kafayı yiyerek geçirip hüsranla sonuçlandı. Çokça ağladım bu süreçte kaç Dr a gittiysem doğal yolla hamile kalabilirsiniz deyip gönderdiler özel/devlet hepsi. Eşimden şüphelenmem üzerine 31 yaşımda tüp bebek merkezine gittim. Direkt olarak canım doktorum rezerv aktifliğimi fark etti (fazla yumurta atılımı yüzünden 9mm de kalan büyümeyen çatlamayan yumurtalar!! Halbuki ovülasyon testleri defalarca tam pik gösterirdi ne aptalmışım inanıp umutlanırdım onun görselinide ekliyorum birtanesine ulaşabildim. Benim büyümeyen ve çatlamayan yumurtalarımda pik göstermesi şuan o kadar üzücü ki o ayları düşündüğümde, zaman para ve umut kaybıymış tamamen.
Eşimde hiç bir sorun çıkmadı.
1. Aşılamam pozitif oldu biyokimyasal oldu, 2. Aşılamam negatif oldu ve sağ yumurtalığım menopoz başlangıcı oldu canım doktorum direkt tüp bebeğe geçmek istedi ve yumurtalığımdaki yumurtaları aşılama ile ziyan etmek istemedi, tüp bebek için gerekli evrakları toplarken eşimle 1 ay boşa geçirmek yerine acaba bir aşılama mı denesek dedik doktorum kabul etmedi, süreç boyunca görüştüğüm bir başka infertilite doktoru olan minnoş doktorum talebimi kabul etti ve şuan gebeyim🥰😍

Başka sorularınız varsa severek yanıtlarım.. 🥰😍🧿 kendinize inanın kendinizi sevin lütfen kuzumlar♥️
D denizperisii kuzum bak burada koyulaşmamı görebilirsin buldummm

Kızlar ben malum artık tüp bebek grubundayım. Bizim topikle tüp bebek topiği arasında yüzde hesabı yaptım. İlk 20 kişiden kaçı hamile, gebe kalma yüzdesini çıkarttım.

Şu şekilde sonuca vardım; meraklısına iletmek istiyorum.

Tüp bebek (Ekim grubu)

20 kişiden: 14ü hamile 6sı negatif : %70 ihtimal

Aşılama (Eylül-Ekim grubu)
20 kişiden: 5i hamile 15i negatif : %25 ihtimal

bu sonuç sizi umutsuzluğa süreklemesin, bana kalırsa bir iki aşılama denenmeli ama benim gibi dördüncüyü zorlamayın 😊 imkanınız el veriyorsa, psikolojik olarak hazırsanız, bir iki deneme sonrası tüp bebeğe geçilebilir. Bu tabi benim tecrübeme göre. Başkasına göre durum daha farklı olacaktır. Ben kendi penceremden durumu yorumluyorum 🙏 aşılama yöntemini hala seviyorum ♥️

Kızlar hepinize merhaba. Sanırım ben de yakın zamanda aranıza dahil olacağım. Çarşambadan sonra belli olacak. Ama tecrübelerinize ihtiyacım var. Aşılama için önereceğiniz bişey var mıdır bana. Bi de ne kadara yaptırdınız işlemi İstanbul olanlarınız varsa yazarsa çok sevinirim.

Aynen öyle ama üzülmemek elde olan bir şey değil kimse takma üzülme vs şeyler söylemesin bu insanın elinde olmuyor bende istemem üzülmeyi kafaya takmamayı ama bu mümkün değil çok mutluyken blr anda hüzünlenebiliyor insan ama sabredeceğiz yapacak hiçbir şeyimiz yok 😣
En kısa zamanda inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız benımde olmadı bu ay üzülmeye utanıyorum filistinde ki bebekleri gördükçe her yönden cok hassas dönemden geçiyoruz 🥺
öyle

Aynen öyle ama üzülmemek elde olan bir şey değil kimse takma üzülme vs şeyler söylemesin bu insanın elinde olmuyor bende istemem üzülmeyi kafaya takmamayı ama bu mümkün değil çok mutluyken blr anda hüzünlenebiliyor insan ama sabredeceğiz yapacak hiçbir şeyimiz yok 😣

öyle
Tabi ki üzülmemek elde olan bir şey değil sadece yaşayan bilir hatta yaşayanlarda da herkesin bünyesi duygusallığı farklıdır herkes farklı tepkiler verir benim yazdıklarımdanda öyle bir şey anladıysanız kusura bakmayın bende üzgünüm sadece burda gülücük filan koyuyorum iyi düşünmeye çalışıyorum ki okuyanlarda belki destek alır diye ne diyim Allah mucizeyi yaşatsın hepimize

Maalesef evde erken gebelik yaptım negatif mucizemiz sanırım şimdi gelmek istemedi 😊 Allahım hayırlı zamanda hayırlısıyla sağlıkla kavuştursun hepimizi 🥰❤️🤲🏻
Canım en hayırlı zamanda sağlıkla gelsin bebeğin 🙏🥰🍀 morali yüksek tutalım daha yolun başındasın bakalım doktorun ne önerecek. Önemli olan o

X