Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kuzum senin kaç yumoşun olmuştu? Kendini bugün nasıl hissediyorsun? Dinlenebiliyor musun?
Yumurta 4 üzeriymiş dinleniyorum canım dün biraz kanama ağrı sızı oldu ama geçti ağrı kesici de almadım. Dün yattım bugün kendimi çorba yaparken buldum sonra bıraktım hemen. hiç mi bişey yapmıcaz napıcam bilemiyorum öyle yatmaya alışkın değilim pek.

Yumurta 4 üzeriymiş dinleniyorum canım dün biraz kanama ağrı sızı oldu ama geçti ağrı kesici de almadım. Dün yattım bugün kendimi çorba yaparken buldum sonra bıraktım hemen. hiç mi bişey yapmıcaz napıcam bilemiyorum öyle yatmaya alışkın değilim pek.
Tamam canım ekliyorum tabloya 4 üzeri olarak 😉

Kızlar hepinize bi sorum olucak bi topikte bir sey okudum aklım karıstı düşüncelerinize ihtiyacım var

Benim aşılamam son adetin 21 günü yapıldı. Herkesin nasıl yapılıyor acaba ? Birde bu durum geç döllenmeyi ve kanda geç çıkmasına sebep oluyormuş fikriniz nedir ?

Kızlar ben malum artık tüp bebek grubundayım. Bizim topikle tüp bebek topiği arasında yüzde hesabı yaptım. İlk 20 kişiden kaçı hamile, gebe kalma yüzdesini çıkarttım.

Şu şekilde sonuca vardım; meraklısına iletmek istiyorum.

Tüp bebek (Ekim grubu)

20 kişiden: 14ü hamile 6sı negatif : %70 ihtimal

Aşılama (Eylül-Ekim grubu)
20 kişiden: 5i hamile 15i negatif : %25 ihtimal

bu sonuç sizi umutsuzluğa süreklemesin, bana kalırsa bir iki aşılama denenmeli ama benim gibi dördüncüyü zorlamayın 😊 imkanınız el veriyorsa, psikolojik olarak hazırsanız, bir iki deneme sonrası tüp bebeğe geçilebilir. Bu tabi benim tecrübeme göre. Başkasına göre durum daha farklı olacaktır. Ben kendi penceremden durumu yorumluyorum 🙏 aşılama yöntemini hala seviyorum ♥️

Benim aşılamam son adetin 21 günü yapıldı. Herkesin nasıl yapılıyor acaba ? Birde bu durum geç döllenmeyi ve kanda geç çıkmasına sebep oluyormuş fikriniz nedir ?
Canım döngün uzun muhtemelen onun için öyle oldu. Aşılama +12 gün sonra idrara düşer.

İster 10. Gün aşılama ol, ister 30.gün.. kural +12 gün şeklinde ilerler.

Geç döllenme denen şey beklenen döllenmeden geç döllenme olmasıdır. Yani sen 21. Gün değil de 25. Gün döllendiysen 25.gün +12 gün sayacaksın. Anlatabildim mi?

Canım döngün uzun muhtemelen onun için öyle oldu. Aşılama +12 gün sonra idrara düşer.

İster 10. Gün aşılama ol, ister 30.gün.. kural +12 gün şeklinde ilerler.

Geç döllenme denen şey beklenen döllenmeden geç döllenme olmasıdır. Yani sen 21. Gün değil de 25. Gün döllendiysen 25.gün +12 gün sayacaksın. Anlatabildim mi?
Ay Allah razı olsun öyle okuyunca kafam karıştı saçma geldi bana da döngümle ilgili değilde ben sehir dısındaydım cok gec başladım ilaca ondan da olabilir hatta belkide ondan tutmudı

Ay Allah razı olsun öyle okuyunca kafam karıştı saçma geldi bana da döngümle ilgili değilde ben sehir dısındaydım cok gec başladım ilaca ondan da olabilir hatta belkide ondan tutmudı
Sen de sağol kuzum 🥰 . Biz iğneyle çatladığımız için geç döllenme düşük ihtimal oluyor. Ama tabi bi ihtimal olabilir. Yumurtan 36 saatte değil de sonraki günlerde çatladı belki. Bilemeyiz..

normalde de (iğne ve aşılama olmaksızın) yumurtlama günü + 14 gün sonra adetin gelmesi beklenir. Bilimsel kural bu şekilde işler.

Benim döngüm 24 günse; ben 10. Gün yumurtlarım 14 gün sonra; 24. Gün adetim gelir.

Senin döngün 34 günse; 20. Gün yumurtlarsın 14 gün sonra; 34. Gün adetin gelir.

Amin inşallah devlette kan verince öğleden sonra mı çıkıyor sonuç 2 saat sonra mı boşuna erkenden gitmeyeyim duruma göre
Ben hastanede hiç vermedim ama sağlık ocağında sadece sabah alıyolar genelde öğleden sonra çıkıyor ama tekrar gidip öğrenebilmiştim ben yüklememişlerdi.

Amin inşallah devlette kan verince öğleden sonra mı çıkıyor sonuç 2 saat sonra mı boşuna erkenden gitmeyeyim duruma göre
Ben 10 gibi vermiştim öğleden sonra cıktı 2-4 saat arasında çıkıyor sonuç acilse 60 dk yani sabah erkenden gidersen belki öğleye yetişir

Sen de sağol kuzum 🥰 . Biz iğneyle çatladığımız için geç döllenme düşük ihtimal oluyor. Ama tabi bi ihtimal olabilir. Yumurtan 36 saatte değil de sonraki günlerde çatladı belki. Bilemeyiz..

normalde de (iğne ve aşılama olmaksızın) yumurtlama günü + 14 gün sonra adetin gelmesi beklenir. Bilimsel kural bu şekilde işler.

Benim döngüm 24 günse; ben 10. Gün yumurtlarım 14 gün sonra; 24. Gün adetim gelir.

Senin döngün 34 günse; 20. Gün yumurtlarsın 14 gün sonra; 34. Gün adetin gelir.
Anladım canım ben yıllarca doğum kontrol hapı kullandım evlenmeden öncesinde de adet düzeni için ondan hep düzenliydi hapı bırakınca şaştı bi ayda 2 kere adette oldum bi kere 45 gün sonra oldum karıştı ama normalde 28 di bazen şaşıyor ama yine şimdi 35. Gün adet yok aşılama günü hariç 10 gün baktırdım 2.30 du ama subatta doktor bakmıs ozmanda 2.30 muş nedenını hatırlamıyorum bile yani bidaha da bakmadım sabah erken gebelik testi yapıcam evde vardı yoksa yakınımda ki hastaneye gidip bi kadın doğuma görünücem belki kan ister yada muane eder bilmiyorum. Umarım bende senin gibi bir gün daha kesin yüzdesi olan bu tedaviye başlayabilirim 🤲🏻 hep duamdasın

X