Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Henüz adet olmadım canım. Hastaneye testi attım daha test yapmana gerek yok adet olunca haber et dediler. Adet olunca 2. Aşılama icin gidicem
canım benim eminimki bir hayır vardır. İlk aydı bu değil mi? Aşılamanın ikincisinin tutma ihtimali daha yüksek diyorlar. Forumlardan öyle okudum en azından. Çünkü ilaçları üst üste kullanınca daha kaliteli yumurta oluyormuş Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur kuzum..bence de ara vermeden ikinci aşılamanı yaptır. Ben de öyle yapmıştım. Benim üçüncü aşılamaya gücüm yetmedi, psikolojim bozuldu biraz, üç ay mola verdim. Ama o arada da hsg çekildim. Benim doktorum hsgsiz aşılama yapmıştı. Ben de tüplerin tıkalı diye düşünmüştüm. Çok şükür tüpler açık çıktı

Aslında çok doğru söylüyorsun bende öyle düşünüyorum şimdi peki ben Eylül 4 de oldum aşılama sence ne zaman yapayım idrar tahlili

Herkes birbirine uğur getirsin inşaAllah, ilk hamiş haberini aldıktan sonra daha çok umutluyum. İnşaAllah hepimiz güzel haberler veririz
Canım ben o kadar inanıyorum ki buradaki enerjiye ve dualara. İnsanların birbirlerine ettikleri dualar daha makbuldür. Biz de burda inşallah maşallah diyerek birbirimize dua ede ede inanıyorum ki pozitif haberlerimizi alacağız. Allah bizleri de görecek, bebişlerimiz bizi bulacak inşallah ben hepimiz için hep dua ediyorum @festina lent M minadilda turuncummm GulcanKarakayaTurker NZ Mihra95 sumeyye 1306 meirda E esray35 N -nelly

Aslında çok doğru söylüyorsun bende öyle düşünüyorum şimdi peki ben Eylül 4 de oldum aşılama sence ne zaman yapayım idrar tahlili
Canım ben senin yerinde olsam 16 Eylül cumartesi ilk testimi yaparım.
Aşılamanın 12. Günü
İğnenin 13. Günü olacak.
Yalancı pozitif çıkma ihtimali düşük, gebeysen pozitif çıkma ihtimali yüksek bi tarih.

Ama diyelim ki Allah nasip etti cumartesi pozitifi gördüm. Hemen çok sevinmek. Çünkü yalancı pozitif olabilir. Pazar tekrar test yaparım. Testteki çizgide koyulaşma var mı? Silindi mi onu kontrol ederim. Silinmişse gebelik yok demektir. Ama Allah nasip eder de koyulaşırsa canım işte o zaman büyük ihtimalle hamilesin demek olur

Ve tabiki merryliya

Tamam yarın 2 tane hemen bi test alayım :)) eşimde çok kafana takıyorsun test yapma birden pazartsi kanda görelim dedi yinede sen bilirsin diye de belirtti tabi doktor da dedi testte bazen çıkmaya biliyor ama kan. Da çıkıyor direk yanı suan tamamen kafam karıştı

Kuzum şöyle düşün. Zaten idrarda çıkmazsa muhtemelen 4-5 güne zaten adet olacaksın. drara düşmedi diyelim ve adet olmadın diyelim o zaman gidip paşa paşa kan testini yaptırırsın, güzel sonucunu görürsün elbet. Sen kendini ölç biç tart. Cumartesi negatifi görürsen mi daha çok etkilenirsin, pazartesi kan verip negatifii görürsen mi? Bir kere kan testi yaptırayım garanti olsun diyorsan sen bilirsin kuzum. Tamamen sana kalmış

Ay ben istiyorum ama o idrar testini beklerken kalpten giderm

Ay ben istiyorum ama o idrar testini beklerken kalpten giderm
İnan ben de böyle soğukkanlıymış gibi konuşuyorum ama ben de idrar testi yaparken bi bakmışsın kalpten gitmişim, koşa koşa kan testine gitmişim süreç bizi yönetiyor valla ne olacağı belli olmaz bu işlerde. .. kan veya idrar testi fark etmez öyle ya da böyle inşallah hamilelik haberini alacağız canım

inanırım senin kaçıncı günün canım?

inanırım senin kaçıncı günün canım?
Kız ben daha 3. Günümdeyim. Yolun çok başındayım. Haftaya cumartesi yapacağım testi. Hiçbir belirtim de yok. Zaten olsa da iğne etkisii diyeceğim bu süreçte belirtilere de inanmamayı öğrendim. İkinci aşılamamda o kadar çok belirti göstermiştim ki kesin hamileyim demiştim. Hüsran oldu. Yine o tuzağa düşmüyorum bu sefer.

Ay hadi inşallah sakın ayağı kalkma ve dinlen bende de herhangi bir belirti yok sadece göğsüm aşırı şişmis ve bel ağrısı oda normal regl oldgnda da vardı

Allah razı olsun canım benim Bugün aşılama oldum. Bakalım ne olacak

Ay hadi inşallah sakın ayağı kalkma ve dinlen bende de herhangi bir belirti yok sadece göğsüm aşırı şişmis ve bel ağrısı oda normal regl oldgnda da vardı
Reglle hamilelik belirtileri zaten aynıymış inşallah hamişliktendir kuzum seninkiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…