Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar ya başıma değişik korktugum bi olay geldi işten çıktım kasıgım ve vajinama sancılar girdi 1 saat kıvrandım yattım ağladım şimdide lavaboya gittim kan pıhtısı gibi kocaman bi parça gelmiş şok oldum hiç öyle bişey hayatımda yaşamadım o geldi agrılarım kesildi korktum ya
Canım doktora sordugumda bunu rahım kendını bebege hazırlarmıs eger döllenmiş yumurta gelmezse kendini adetle bu şekilde dısarı atarmıs ki üzülmesin eğer bu olmasa rahminiz incelmez değerleriniz yükselir ilk başta sızın sağlığınız geçmiş olsun

Tüp bebek için nereye yazdıysam hiç fiyat vermiyorlar tamam net fiyat görmeden veremezsiniz ama sadece tek dedikleri şey görüşmeye gelin
Ben sana söyleyeyim canım bursa için bahçeci ilaçlar ve testler dahil değilken 50 bin tl dedi acıbadem testler dahil 48 ama birde ilaç ücreti var genelde oda 10-15 bin sanırım

Ben pcosluyum aşılama olduktan sonra iğnelerin etkisi ile diğer küçük yumurtalarım da büyümüş ohss olmuştum batmalar ağrılar nefes darlığı oturunca kalkamıyordum ama zamanla geçmişti
Merhaba bende de aynı sorun oldu. 2 gün hastanede yattım şimdi evdeyim ama nefes alamadığım için yatamiyorum resmen. Doktor kendiliğinden 10 gün içinde geçecek dedi. Ekstradan ilaç vs kullanmis miydiniz? Bir de 1 gün önce 281 olan HCG bugün 265 çıktı. Doktor lab. Farklılığından olabilir 2 gün sonra tekrar bakalım dedi ama içimde bir korku olustu. 1 dusugum oldu bunu da kaybetmek istemiyorum. Her şeyin hayırlısı tabiki..

edahandro edahandro canımm benim kayseride bekleyen iki embriyom var. Yavrularım türkiyeye gidebilmemi bekliyorlar 😄 doktor orta kalite 2 sinide transfer edicez demişti. Tutma ihtimali yüksek değil ama yinede umudum var. Hazırlık aşamasından falan korkma. Ben varya elimi iğne batsa 10 gün üzülürüm canım aşırı tatlı ama o iğneleri çok heyecanla yaptırdım😄 tabii ki ben kendime kıyamadım eşim ve kız kardeşim yaptılar. Sen benden önce transfer olursun ben anca kışa gelirim. Önce senin anne olduğunu görürüz inşallah sonra benim bebişlerde tutunursa oooo değmeyin neşemize. Tabii ki burda ki tüm arkadaşlarımızla ve tüm anne olmak isteyenlerle beraber bu duyguları tadarız❤️ inşallah sonuç bekleyen arkadaşların hepsinin bebişleri tutunur tüp bebek topiğinde görmez anneler topiğinde buluşuruz. Amiiinnn 🙏🏻🌸

edahandro edahandro canımm benim kayseride bekleyen iki embriyom var. Yavrularım türkiyeye gidebilmemi bekliyorlar 😄 doktor orta kalite 2 sinide transfer edicez demişti. Tutma ihtimali yüksek değil ama yinede umudum var. Hazırlık aşamasından falan korkma. Ben varya elimi iğne batsa 10 gün üzülürüm canım aşırı tatlı ama o iğneleri çok heyecanla yaptırdım😄 tabii ki ben kendime kıyamadım eşim ve kız kardeşim yaptılar. Sen benden önce transfer olursun ben anca kışa gelirim. Önce senin anne olduğunu görürüz inşallah sonra benim bebişlerde tutunursa oooo değmeyin neşemize. Tabii ki burda ki tüm arkadaşlarımızla ve tüm anne olmak isteyenlerle beraber bu duyguları tadarız❤️ inşallah sonuç bekleyen arkadaşların hepsinin bebişleri tutunur tüp bebek topiğinde görmez anneler topiğinde buluşuruz. Amiiinnn 🙏🏻🌸
Evet senin bebişlerin de burda seni bekliyor kuzum 🙏♥️ inşallah en en en en kısa sürede kavuşacağız bebeklerimize, çok amin 🙏 🥰 iğneler çatlatma iğnesi gibi mi kuzum? Daha mı büyük.

Benim artık bi umudum kalmadı 18 ay oldu olsa olurdu bir kere bile o duyguyu tadamadım sebepsiz ben ne yapacağımı ne düşüeneceğimi artık bilmiyorum
Öyle yapma benimde öyleydi 2 yıldır olmadı sakın öyle düşünme pes edersen yenilirsinn
damlasu14 damlasu14 merryliya merryliya Safransari Safransari B Babyboy05 K keug0 @Minik Mucizemi Bekliyorum M minadilda @Hayvanseverbiri zuzu3838 zuzu3838 @yenibirhayal kızlar sanırım tüp bebek yaptırmaya karar verdim. Prof Osman Develioğluna sordum 35 yaşta 4 tane aşılama olmaz. Tüp bebek dedi. Daha önce de böyle online sorduğum bir kaç hoca tüp bebek demişti. Hoççaagalın ben gidiyom 😢 ikiz bebik koyduracağım 🥰 35 yaş olduğum için koyabiliyorlarmış. Şuan kararım böyle, caymazsam eğer. Yarın randevu için arayacağım. Adetimin üçüncü günü gitmeye çalışacağım.
damlasu14 damlasu14 merryliya merryliya Safransari Safransari B Babyboy05 K keug0 @Minik Mucizemi Bekliyorum M minadilda @Hayvanseverbiri zuzu3838 zuzu3838 @yenibirhayal kızlar sanırım tüp bebek yaptırmaya karar verdim. Prof Osman Develioğluna sordum 35 yaşta 4 tane aşılama olmaz. Tüp bebek dedi. Daha önce de böyle online sorduğum bir kaç hoca tüp bebek demişti. Hoççaagalın ben gidiyom 😢 ikiz bebik koyduracağım 🥰 35 yaş olduğum için koyabiliyorlarmış. Şuan kararım böyle, caymazsam eğer. Yarın randevu için arayacağım. Adetimin üçüncü günü gitmeye çalışacağım.
Canım benim hakkında hayırlısı olsun inşallah bence de en mantıklısı o bak ben 1 defa aşılama yaptım ikinci tercihim tüp bebek olacakti hem daha sağlıklı hem daha şansı yüksek aşılama da insan ister istemez kafasına takıyor o pskoljiyi atamıyor sen tüp bebek olduktan sonra da olmamış gibi davranman lazım ve gerçekten söylüyorum bu biraz zor olacak ama unut Ben bu ay mucizem nasıl gerçekleşti bilmiyorum hunharca temizlik yaptım kapıları pencelere sildim Çekyatları çektim halıları tek kaldırdım hepsni serdim akşam sabah 9 da temizliğe başladım 5 e kdr full temizlik yaptım akşam da o yorgunlukla düğüne gittim oynadım ve o gün yemek dahi yememiştim yaniiii ben aklımın ucun da dgldi demek hamileymişim hemde yeni o pskjiyi unut öyle önüne bak sanki yokmuş gibi davran lütfen bize güzel haberlerinden gelirin umarım 🙏🏻

Öyle yapma benimde öyleydi 2 yıldır olmadı sakın öyle düşünme pes edersen yenilirsinn

Canım benim hakkında hayırlısı olsun inşallah bence de en mantıklısı o bak ben 1 defa aşılama yaptım ikinci tercihim tüp bebek olacakti hem daha sağlıklı hem daha şansı yüksek aşılama da insan ister istemez kafasına takıyor o pskoljiyi atamıyor sen tüp bebek olduktan sonra da olmamış gibi davranman lazım ve gerçekten söylüyorum bu biraz zor olacak ama unut Ben bu ay mucizem nasıl gerçekleşti bilmiyorum hunharca temizlik yaptım kapıları pencelere sildim Çekyatları çektim halıları tek kaldırdım hepsni serdim akşam sabah 9 da temizliğe başladım 5 e kdr full temizlik yaptım akşam da o yorgunlukla düğüne gittim oynadım ve o gün yemek dahi yememiştim yaniiii ben aklımın ucun da dgldi demek hamileymişim hemde yeni o pskjiyi unut öyle önüne bak sanki yokmuş gibi davran lütfen bize güzel haberlerinden gelirin umarım 🙏🏻
ama sen öncelerdende hamile kalabilmişsin canım ben 2 yıldır hiç yani bu kafama takılıyor

Canım öncelikle Anneciğine Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah.

Bizim doktorumuz hep olumlu konuşuyordu ama olmayınca olmuyor sanırım. Bizim sperm sayımız 130 milyondan 80 milyona düştü. Ama bu spermle bile hamile kalamadım. Olmayınca olmuyor işte kuzum. Sanırım ben de daha fazla beklemeyeceğim. Sağol kuzum paylaşımın için 🙏 içim ferahladı. Mantıklı olanı yapıyorum gibi hissettim şuan msjınla.
Canım benim eşimin 53 milyon.
Bu düşük mü oluyor ?

Kızlar ya başıma değişik korktugum bi olay geldi işten çıktım kasıgım ve vajinama sancılar girdi 1 saat kıvrandım yattım ağladım şimdide lavaboya gittim kan pıhtısı gibi kocaman bi parça gelmiş şok oldum hiç öyle bişey hayatımda yaşamadım o geldi agrılarım kesildi korktum ya
Canım benim de bu adetimde öyle bir et parçası geldi sancıyla.

Canım senin için hayırlısı olsun inşallah tüp bebekle hemencecik kucağına alırsın rabbim yüzünü güldürsün 🥰🥰🥰🥰

Kızlar bir bakarmısınız. Ben pazartesi yani aşılamanın 8.günü kan vermiştim ya bi gidişata beta nın yükselip yükselmeyeceğine bakayım dedim merakımada yenik düştüm.Sonucum 3.88 çıkmıştı. Bugün 11.gün tekrar kan verdim sonucum öğleden sonra çıkıcak ama dedimki evde de bir tane erken gebelik testim vardı onu yapayım. Kocaman bir negatif. Sanırım bende elendim 🥺 Ne geliyosa başıma merakım ve sabırsızlığımdan geliyor 🥺 bide göğüs sızımda devam ediyor karnımda ağrıyor ama galiba bunlar ilacın etkisi 🥺

Eklentiler

• IMG_5990.jpeg
    IMG_5990.jpeg
    119,6 KB · Görüntüleme: 30
Kızlar benim de progestan kullanmama rağmen sabah 7den beri lekelenmem var. İlk pembeydi şimdi kahverengi sanırım adet oluyorum hafif kasık ağrım da var. Bugün daha 10.gün çok erken değil mi ya 🤷 En son progestanı da sabah kullandım o da bitti zaten. Ama progestan hani kanamayı lekelenmeyi falan engelliyodu öyle dediler 😅 dün de pazara gittim baya ağır taşıdım saatlerce elimde belki 10-15 kg vardı. sağdan kasık ağrım oldu, sonradan çok pişman oldum. neyse zaten hiç umudum yoktu. Bence benim yumurtalar iğneden ve aşılamadan önce çatladılar. Çünkü perşembe günü 16 ve 22 mm di. İğneyi ta cumartesi gecesi 12de vuruldum aşılama da pazartesi oldu. Aşılama da zor geçmişti zaten yapan kişi o boruyu sokamadı edemedi daha orda umudum gitmişti içimden bir his olmucak dedi. Hayırlısı artık. Tam gelsin adetim pazartesi yine doktor yolları sanırım 😔

X