Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
kızlarr ya tüp bebek fiyatı iyimiş o zaman bende 150 200 bin civarı sanıyorum yine pahalıda ama yapılmıycak kadar değil bende biraz birikim yapıp başlıycam ocak ayı gibi
Bende 150-200 düşünüyordum.
Sonra bir konuda denk geldim 36 felan yazıyordu, aaa çok iyimis dedim. Bizim aşılama 12.5 ilaçlar 1 gidiş geliş derken 15 i bulmuştur.

Benim doktorda 40+ ilaçlar diyor.
Az para değil tabi bu rakamlar, ama eskisi gibi araba ev sattiracak kadar çok değil
Bir kaç ay birikimle yapılabilinir.

Bende 150-200 düşünüyordum.
Sonra bir konuda denk geldim 36 felan yazıyordu, aaa çok iyimis dedim. Bizim aşılama 12.5 ilaçlar 1 gidiş geliş derken 15 i bulmuştur.

Benim doktorda 40+ ilaçlar diyor.
Az para değil tabi bu rakamlar, ama eskisi gibi araba ev sattiracak kadar çok değil
Bir kaç ay birikimle yapılabilinir.
Evet canım sevindim şuan gerçektende öyle biraz birikimli yapılabilecek boyutta çok şükür benim doktorum tüp bebek yapmıyor o yüzden yeni doktor araştırmalarındayım bakalım

kızlarr ya tüp bebek fiyatı iyimiş o zaman bende 150 200 bin civarı sanıyorum yine pahalıda ama yapılmıycak kadar değil bende biraz birikim yapıp başlıycam ocak ayı gibi
Ben de 100 vardır diyordum. 70bin civarı olur heralde ilaçlarla kuzum. Heralde ilaçlar tüp bebek tedavisinden pahalı değildir

Hiç bilmiyorum kuzum. Bu konuya o kadar yabancıyım ki. Düne kadar hatta telaffuz edemiyordum. Şuan çaresizlikten içinde buldum birden kendimi.
Canım bilmiyorum çok içten inanıyorum sanki senin 5. aşılaman tutucak bence dene bir kez daha cesaret et birde siz ne kadar hemen adet oldunuz bende daha bugun oldum bende sorun heralde geciktş

Canım bilmiyorum çok içten inanıyorum sanki senin 5. aşılaman tutucak bence dene bir kez daha cesaret et birde siz ne kadar hemen adet oldunuz bende daha bugun oldum bende sorun heralde geciktş
İnşallah canım hissin doğru çıkar 🙏Evet benim de çok erken geldi bu sefer. Cumartesi bekliyordum. Canım bence sende de sorun yok. Benim de daha önceleri 14 ve 16. Günlerde geldiği oldu.

Kıızlarrr 🧿🧿🧿🧿
Size çok güzel bir süprizle geliyoruz. 🐣
Tablomuzdaki canımız bir arkadaşımız 🍀😍
Aşılamadan sonra tam tüp bebeğe hazırlanırken doğal yollarla hamile kaldı 🥰😍🍀🙏 bu mucizeyi anlatması için sözü @minadilda'ya veriyorummmmm. Canım bize sürecinden bahseder misin? Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Hemen tabloya ekledim haberi 🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Msj arada kaynamasın, mucizeyi kaçırmayalım diye aklıma gelenn tüm kızları etiketliyorum 🥰🥰 damlasu14 damlasu14 Safransari Safransari B Babyboy05 K keug0 @Hayvanseverbiri @Kbude @ugurbocegi72 @Teletabi @kuzu_ @blue2104 @turuncummm @sumeyye 1306 @Gzzdtk S seldakayavuz @balkalp @GulcanKarakayaTurker NZ @merry58 @kuppkuppkupp
Ya gerçekten mi çok sevindim cokk🥰 darısı hepimizin başına

Kizlar femara kullanmaya başladım adetimin 3. Gününde sabah 1 akşam 1. Adetim dün bitti bugün açık kahverengi bir akıntı geldi normal mi acaba

Muayeneden biraz farklı ama dayanılmaz birşey değil kuzum. Benim canım tatlıdır ben bile yaptırdıysam herkes yaptırabilir. Çok araştırmadan "cahilce" yaptırırsan kafan daha rahat eder. Benim doktorum kolay demişti. Ona güvenip gittim gerçekten de zorluğu yoktu. Takviye gerek olmuyor. Zaten ilaç yumoşları büyütüyor. Doktorun önerdiği ekstra birşey olmuyor ama. Multivitamin kullanıyorum ama canım öyle kür mür yapılmaz çünkü zaten ilaçlar yumoşları geliştiriyor. Bir de kürlerler müdahale etmek uygun olmaz.

Tamam canım gözlerim yollarda kaldı onun için defalarca sormuştum 🥰 hayırlısıyla bekliyoruz o zaman. Tabi inşallah bebiş sana süpriz yapar da aşılamaya gerek kalmaz 🍀

Ay canım gece adetim geldi diye uyandım. Kasıklarım ağrıyordu. Gittim tuvalete birşey yoktu. Ağrım da hemen geçti. Çok korktum ve üzüldüm. Yarın test günüm. Bakalım beklemedeyim.

Kız bebiş mi yoksa o 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Keskee bekliyorum günümü 🥰

@Gzzdtk @ugurbocegi72 B Babyboy05
kızlar nasılsınız değişik belirtileriniz oldu mu yada test yapanınız var mı
Cumayıda bekleyemicem yarın 11. Gün kan vericem galiba zaten verdiğimden sonra yükseldiyse artık nasip. Göğüs uçlarım sızlıyor karnımdada sanki böyle batma gibi ağrılar hala geçmedi ama kesin sonucu görene kadar sanırım kendimi ümitlendirmicem. Çünkü bu olumsuz sonuç alırsam nasıl olurum bilmiyorum.
Ben iki ay üst üste olması taraftarıyım canım. Sonra mola verirseniz daha iyi olur. Az önce adetim geldi. 4. Aşılamam da tutmadı. Dağıldım biraz
11. Gün geldi kuşum 💜 tüp bebek için bi yere fiyat sordum. Kafam çok bulandı. Beklemeli miyim acele mi etmeliyim. Dağıldım ya. Hiç çocuk olmayınca korkum arttı şuan zaman kaybediyorum diye. Şuan hiç sağlıklı düşünemiyorum. Panik haldeyim 😟 işyerinden izin aldım çıktım. Eve geldim. Normalde aşılama için izin alıyorum diye izin almamaya çalışırdım. Bugün dayanamadım. Herkesin içinde ağlamak istemedim.
Doğru diyorsun kuzum 🙏 bekleyecek gücü de bulamıyorum kendimde, tüp bebek yaptırma gücünü de 😢 bugün çok depresifim. Yol haritam kaybolunca ben de kayboluyorum. Yeni bi yol haritası belirlersem kafam rahatlayacak. Eşim bu ay da aşılama yaptıralım sonraki ay tüp bebeğe gideriz dedi. 5. Aşılama olacak. Gerek var mı yok mu. Direk tüp bebek mi yaptırmalı. Kafamda çok soru var.. hakkımızda hayırlısı olsun canım çok sağol desteğin için
Canıımm çok üzüldüm umudumdun sen 🥺 Ama toparlan iyi düşün. Allahım vereceği günü elbet biliyor vardır yazdığı bir nokta illaki olur. Ama gerçekten sen çok güçlü bir kadınsın. 4 aşılama o kadar uğraştın ve asla pes etmek yok. Ben normal yolla gördüğüm negatiflerde bile yıkılıyodum yapamicam daha diye düşünüyodum. Şimdi bak senin ve topikteki arkadaşların sayesinde daha çok şey öğrenip daha çok bilgilenip daha hevesliyim. Üzülüyosun ağlıyosun evet elinde değil ama güzel günler yakında seni bulur inşallah 💕 Bütün kalbimle dua ediyorum hepimize allahım en doğru zamanda dualarım dualarımız kabul olsun inşallah diye 🤲🏻 Ve ben eğer ilk aşılamam tutmamış olursa direk aşılamayla uğraşmadan tüp bebek denemek istiyorum açıkcası. Hem ihtimali daha yüksek hemde zaten harcadığım paralarla şimdiye kadar iki kere bile tüp bebek yaptırmış olabilirdim.

11. Gün geldi kuşum 💜 tüp bebek için bi yere fiyat sordum. Kafam çok bulandı. Beklemeli miyim acele mi etmeliyim. Dağıldım ya. Hiç çocuk olmayınca korkum arttı şuan zaman kaybediyorum diye. Şuan hiç sağlıklı düşünemiyorum. Panik haldeyim 😟 işyerinden izin aldım çıktım. Eve geldim. Normalde aşılama için izin alıyorum diye izin almamaya çalışırdım. Bugün dayanamadım. Herkesin içinde ağlamak istemedim.
Keske sarılablsem suan sana inan ağlardım sarılıp eminim bir gün olcak hayırlı zamanı bekliyor belkide bebeğin üzülme 🥺 bi kaç gün üzüntünü yaşa kuzum sonra ne yapcagına karar verirsin ama sen sanki 5. Aşılamayı da yaptırıp sonra tüp bebek diyordun

edahandro edahandro canım tüp bebek yaptırmıs biri olarak yazmak istedim. Keske aşılamayla olsaydı ama nasip degılmıs demek ki. Tüp bebek de aynı asılama gibi sadece yumurta toplama işleminde anestezi veriliyor ve 2 saat hastanede dinleniyorsun. Diger hepsı aynı sürecın sadece bunda ilacın dozunu cok verıyorlar ki cok yumurta olsun bi de yumurtalar büyürken arkadan gelenlerde büyüsün sayı cogalsın dıye catlamaması için iğne veriyorlar. İğnelerin hepsi göbekten yapılıyor. Aşılama sürecinde bu kadar yıprandın bence tüp bebek zorlamayacak seni. He maddi olarak evet maliyetli işlem. Aşılama ne kadara mâl oluyor bilmiyorum. Geçen bi arkadas sormus tüp bebek için 40 bin artı ilaçlar demiş. Maddi olarak imkan varsa bence bi tüp bebegi düşünebilirsin.
Hepimiz hassas dönemden geçiyoruz umarım seni kıracak bişey dememişimdir.

Cumayıda bekleyemicem yarın 11. Gün kan vericem galiba zaten verdiğimden sonra yükseldiyse artık nasip. Göğüs uçlarım sızlıyor karnımdada sanki böyle batma gibi ağrılar hala geçmedi ama kesin sonucu görene kadar sanırım kendimi ümitlendirmicem. Çünkü bu olumsuz sonuç alırsam nasıl olurum bilmiyorum.

Canıımm çok üzüldüm umudumdun sen 🥺 Ama toparlan iyi düşün. Allahım vereceği günü elbet biliyor vardır yazdığı bir nokta illaki olur. Ama gerçekten sen çok güçlü bir kadınsın. 4 aşılama o kadar uğraştın ve asla pes etmek yok. Ben normal yolla gördüğüm negatiflerde bile yıkılıyodum yapamicam daha diye düşünüyodum. Şimdi bak senin ve topikteki arkadaşların sayesinde daha çok şey öğrenip daha çok bilgilenip daha hevesliyim. Üzülüyosun ağlıyosun evet elinde değil ama güzel günler yakında seni bulur inşallah 💕 Bütün kalbimle dua ediyorum hepimize allahım en doğru zamanda dualarım dualarımız kabul olsun inşallah diye 🤲🏻 Ve ben eğer ilk aşılamam tutmamış olursa direk aşılamayla uğraşmadan tüp bebek denemek istiyorum açıkcası. Hem ihtimali daha yüksek hemde zaten harcadığım paralarla şimdiye kadar iki kere bile tüp bebek yaptırmış olabilirdim.
Bende erken gebelik testi aldım 3 gün olcak 14. Güne varsa cıkar sanırım yine pazartesi gidip kan vericem ama korkuyorum aldım ama cesaretim hiç yok yapmaya neden aldım onu da bilmiyorum negatif görücemi biliyorum bir kaç gün daha umut etmek istiyorum sanırım kendimi kandırmak filan 🥺 negatifi eşime nasıl diceğimi bilmiyorum gercı o yok diyor değerlerim kötüydü umutlanma diyor ama eminim ben umutlanmıyım diye bilmiyorum kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun cok zor sınavımız sabır gerektiriyor 😔🥺

Bende erken gebelik testi aldım 3 gün olcak 14. Güne varsa cıkar sanırım yine pazartesi gidip kan vericem ama korkuyorum aldım ama cesaretim hiç yok yapmaya neden aldım onu da bilmiyorum negatif görücemi biliyorum bir kaç gün daha umut etmek istiyorum sanırım kendimi kandırmak filan 🥺 negatifi eşime nasıl diceğimi bilmiyorum gercı o yok diyor değerlerim kötüydü umutlanma diyor ama eminim ben umutlanmıyım diye bilmiyorum kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun cok zor sınavımız sabır gerektiriyor 😔🥺
10. Günü aşılama gününü saymazsak erken değil mi 🙄 ayın 9 da saat 11:30 da aşılama oldum

İnan kaset test yapmaya benimde cesaretim kalmadı. Net sonuç almak istiyorum hep

X